جهش به محتوا
ورود کاربران
امکانات سامانه

مقاله از ریست پسورد root در Ubuntu 18.04

هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

ریست پسورد root در Ubuntu 18.04

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که پسورد root سرور مجازی‌تان یا سیستم شخصی‌تان را فراموش کرده باشید و امکان اتصال ssh به سرور را نداشتید، برای ریست پسورد root در Ubuntu 18.04 از طریق ناحیه کاربری مارال هاست، می‌توان سرور را در حالت recovery mode بالا آورد و اقدام به ریست پسورد root در Ubuntu 18.04 کرد.

توجّه داشته باشید که برای ریست پسورد root در Ubuntu 18.04 نیاز است دوبار (یا بیشتر) سیستم عامل ری‌استارت گردد، بنابر این اگر اپلیکیشن یا سایتی روی سرور بارگذاری کرده‌اید، برای دقایقی دانتایم خواهید داشت.

مراحل ریست پسورد root در Ubuntu 18.04 از طریق ناحیه کاربری مارال هاست

در ابتدا می‌بایست وارد کاربری خود شوید و از بخش مدیریت سرویس، سرور مجازی موردنظرتان را انتخاب و وارد بخش مدیریت سرور مجازی شوید

روی گزینه‌ی “درخواست کنسول” کلیک می‌کنیم تا کنسول سرور باز شود.

 

حال می‌بایست صفحه‌ی Bios ماشین باز شود.

اگر Bios ماشین مجازی باز نشد، از واحد پشتیبانی بخواهید تا تنظیمات ماشین مجازی را انجام دهند.

 

 

با دکمه‌های جهت‌دار به سمت تب‌های سمت راست بروید تا به تب Boot برسید، سپس با کلیک جهت دار پایین، گزینه‌ی CD-Rom Drive را انتخاب نمایید و با کلید + آن را به بالاترین سطر بیاورید.

 

 

دکمه F10 و سپس Enter را بزنید، مطابق تصویر زیر یک پیغام هشدار خواهید دید با این مفهوم که آیا قصد ذخیره‌ی تغییرات را دارید؟  گزینه‌ی Yes را Enter کنید.

 

 

اکنون سرور را از طریق گزینه استارت مجدد، restart کنید، در حالیکه سرور در حال لود است، چند بار کلید ESC را فشار دهید تا سرور در حالت Recovery mode باز شود، سپس با کلید جهتی سمت پایین گزینه‌ی (Ubuntu 18.04 (Recovery Mode را در حالت انتخاب قرار می‌دهیم و دکمه‌ی E را فشار می‌دهیم (دکمه‌ی E اختصاراً اول کلمه‌ی edit است)

ریست پسورد root

 

اکنون مطابق با تصویر زیر وارد محیط editor شده‌اید، با کلید جهتی سمت پایین چند سطر پایین‌تر بیایید تا به ro quiet splash $vt_handoff برسید.

 

سپس ro quiet splash $vt_handoff را به rw init=/bin/bash مطابق با تصویر ضمیمه در تیکت، تغییر دهید.

 

و دکمه‌های ctrl + x را بزنید تا این فایل save شود.

 

 

کلید b را بزنید تا سرور بوت شود، مانند تصویر زیر، ابتدا کامند زیر را اجرا نمایید.

mount | grep -w /

 

سپس کامند تغییر پسورد را بصورت زیر اجرا کنید، پسورد را دو مرتبه وارد نمایید تا پسورد تغییر کند.

passwd root

 

پیغام تغییر پسورد به صورت successfully را مطابق تصویر خواهید دید. اکنون سرور را restart و با پسوردی که سِت نمودید، لاگین کنید.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر