جهش به محتوا
ورود کاربران
گواهینامه های SSL

مقاله از روش فعّالسازی گواهینامه SSL رایگان در دایرکت ادمین

هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

روش فعّالسازی گواهینامه SSL رایگان در دایرکت ادمین

اولین قدم جهت دسترسی به سایت شما با https، فعال سازی گواهینامه SSL روی هاست و دامنه می‌باشد. Let’s Encrypt یکی از شرکت های معتبری است که سرویس SSL رایگان ارائه می‌کند.

Let’s Encrypt به شما گواهی SSL رایگان سه ماهه برای وب سایت‌های شما ارائه می دهد. با نصب این گواهینامه بر روی سایت خود باعث می شود ارتباط بین وب سایت شما و  کاربر به حالت امن و رمزگذاری (encryption) شود. با راه اندازیSSL بروی دامنه خود، سایت شما با https با قفل امنیت در دسترس می‌باشد.

گواهینامهSSL رایگان در مارال هاست   

سرویس SSL رایگان در مارال هاست از نوع Let’s Encrypt بوده و در تمامی هاست‌های ارائه شده قابل نصب می باشد. این سرویس دارای لایسنس 90 روزه می‌باشد و هر 3 ماه یکبار امکان تمدید(Renew) به صورت دستی یا اتوماتیک را دارد. نصب این سرویس در کنترل پنل های مختلف کمی متفاوت می باشد که در این آموزش قصد داریم فعّالسازی گواهینامه SSL رایگان در دایرکت ادمین را قدم به قدم پیش ببریم.

فعال سازی گواهینامه SSL رایگان در دایرکت ادمین

جهت فعال سازی گواهینامه SSL رایگان در هاست دایرکت ادمین، به ترتیب زیر اقدام نمایید:

ابتدا وارد هاست دایرکت ادمین شوید و مطابق تصویر زیر روی گزینه‌ی SSL Certificates کلیک نمایید.

SSL Certificates

 

تیکت گزینه‌ی Free & automatic certificate from Let’s Encrypt را بزنید.

در بخش Common name، نام دامنه‌ی سایتتان بدون www درج شده است.

در بخش Key (Size) می‌توانید طول کلید رمزنگاری را مشخص نمایید.

اگر در هاستتان ساب دامنه تعریف کرده باشید، در بخش Let’s Encrypt Certificate Entries تمامی ساب‌دامین‌های را مشاهده می‌کنید، هر کدام از ساب‌دامین‌ها را که مدنظر داشتید تیک بزنید و روی save کلیک کنید.

Free Automatic

 

در صورتیکه بخواهید سایتتان بصورت اتوماتیک در مرورگر از http به https ریدایرکت گردد، تیک گزینه‌ی Force SSL with https redirec را بزنید و سپس روی دکمه‌ی next کلیک کنید.

 

redirect

 

پس از اینکه مواردی که قصد فعّال کردن SSL روی آن داشتید را فعّال کردید، روی دکمه‌ی save کلیک کنید، با پیغام زیر مواجه می‌شوید:

Certificate and key saved
Datails
Your request will run in the background. Once completed, you’ll be notified in the Message System

saved

 

اکنون باید صبر کنیم تا Message فعال شدن SSL را در دایرکت ادمین مطابق با تصویر زیر در بخش Message system دریافت کنیم:

message

 

بخش Message system را باز کنید، مطابق با تصویر زیر فعال‌سازی SSL رایگان سه ماهه Let’s encrypt با پیغام Let’s Encrypt request successfull را مشاهده می‌کنید.

successfull

 

 

نکته:

در صورتیکه شما روی سایتتان Wildcard یا ساب‌دامین مجازی تعریف کرده باشید، در ابتدا تیک گزینه‌ی Wildcard را بزنید، در بخش Let’s Encrypt Certificate Entries دو گزینه مشاهده می‌کنید:

در سطر اول نام دامنه و در سطر دوم A رکورد * از دامنه‌تان را مشاهده می‌کنید که این رکورد مختص Wildcard یا همان ساب‌ دامین‌های مجازی شماست.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر