جهش به محتوا
ورود کاربران

مقاله از Incognito حالت امنیتی یا ناشناس در مرورگرها

هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

Incognito حالت امنیتی یا ناشناس در مرورگرها

Incognito یا همان حالت ناشناس چیست؟

حالت Incognito یا حالت ناشناس، یک حالت در مرورگر است که امکانی را برای حفظ امنیت شخصی کاربران ایجاد کرده است. حالت ناشناس کروم، حالتی مشابه Stealther در مرورگر فایرفاکس و یا private browsing در مرورگر سافاری مک می‌باشد . در حالت ناشناس، مرورگر هرگز سابقه بازدید وب ، کوکی‌ها، دانلود تاریخچه های شما را ذخیره نخواهد کرد و به حساب‌های شما وارد نخواهد شد.

“ذخیره نمی‌کند” به چه معنا است؟

همانطور که می‌دانید مرورگرها به طور معمول تمام فعالیت‌های آنلاین شما را به خاطر می‌سپارند، آنچه که شما جستجو کرده اید، چه صفحاتی را بازدید کرده اید، چه ویدئوهایی را تماشا کرده اید، چه خریدهای آنلاینی را داشته اید و … اما در حالت ناشناس، مرورگرها نمی‌توانند هیچ یک از این اطلاعات را ذخیره کنند. شما به راحتی می‌توانید حالت ناشناس را در مرورگر خود تغییر دهید.

چه زمانی ما باید از حالت ناشناس در مرورگر خود استفاده کنیم؟

در زمانی که قصد دارید تا فعالیت‌های آنلاین خود را از افراد دیگر با استفاده از کامپیوتر و دستگاه‌های دیگر مخفی نگه دارید می‌توانید از این حالت استفاده کنید.

 

حالت ناشناس چه چیزهای دیگری را می‌تواند ذخیره نکند و از خاطر ببرد؟

  • اعتبار ورود به سیستم و اطلاعات دیگر فروم ها. در حالت ناشناس، مرورگر نمی‌تواند نام ورود به سیستم یا همان لوگین و رمزعبور شما را ذخیره کند. این بدان معنا است که شما می‌توانید به فیس بوک خود با کامپیوتر شخص دیگری وارد شوید و هنگامی که شما مرورگر را ببندید یا حتی از آن تب خارج شوید، شما از سیستم خارج می‌شوید و تا زمانی که دومرتبه اطلاعات ورودی را وارد نکنید به فیس بوک خود وارد نخواهید شد. بنابراین هیچ شانسی برای شخص دیگری که قصد دارد عمدا یا سهوا به فیس بوک شما متصل شود وجود نخواهد داشت.
  • دانلود تاریخچه. اگر که شما حالت ناشناس را فعال کرده اید، بروزر قادر نخواهد بود که تاریخچه دانلودهای شما را ظاهر کند.
  • حساب‌های چندگانه. شما می‌توانید به چند حساب در یک سرویس وب به طور همزمان با استفاده از تب‌های چندگانه حالت ناشناس وارد شوید.
  • بدون افزونه مرورگر. این ابزار همچنین به طور پیش فرض یک سری از افزونه‌های فایرفاکس را مسدود می‌کند. به عنوان مثال، شما قصد دارید تا خبرها را بخوانید اما صفحه پیغامی می‌دهد که مسدود کننده تبلیغات برای مشاهده تاریخچه غیرفعال شده است، کافی است که این لینک را در حالت ناشناس باز کنید.

 

چگونه حالت ناشناس را فعال کنیم؟

در گوگل کروم: شما می‌توانید با استفاده از یک کلید میانبر این کار را انجام دهید یا با چند کلیک ساده آن را فعال کنید. در ویندوزبا Ctrl+ Shift+N استفاده کنید. یا بر روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر کلیک کنید و سپس پنجره New incognito را انتخاب کنید. اگر آن را پیدا نمی‌کنید، تصویر زیر را مشاهده کنید

در موزیلا فایرفاکس: گزینه incognito در فایرفاکس با نام private window  وجود دارد. منو را که سه خط افقی در گوشه سمت راست بالا است باز کنید و روی New Private Window کلیک کنید. یا اگر آن را نمی‌یابید می‌توانید به این قسمت مراجعه کنید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید