جهش به محتوا
ورود کاربران
گواهینامه های SSL

مقاله از روش فعال سازی گواهینامه SSL  رایگان در هاست سی پنل (Let’s Encrypt SSL)

هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

روش فعال سازی گواهینامه SSL  رایگان در هاست سی پنل (Let’s Encrypt SSL)

معرفی گواهینامه SSL Let’s Encrypt

 

 

 

Let’s Encrypt یک مرجع صدور گواهینامه آزاد ، خودکار (CA) است که برای منافع عمومی اجرا می شود. این سرویس توسط گروه تحقیقات امنیت اینترنت (ISRG) ارائه می شود.

Let’s Encrypt برای گواهینامه های خود هزینه ای دریافت نمی کند

Let’s Encrypt یک سازمان غیرانتفاعی است و ماموریت آن ایجاد یک وب امن تر و برای حفظ حریم خصوصی با ترویج پذیرش گسترده HTTPS است.

Let’s Encrypt به شما گواهی SSL رایگان برای وب سایت های شما ارائه می دهد. با نصب این گواهینامه بر روی سایت خود باعث می شود ارتباط بین وب سایت شما و  کاربر به حالت امن و رمزگذاری شود. با راه اندازی اس اس ال بروی دامنه خود , سایت شما با https به رنگ سبز و قفل امنیت در دسترس می باشد.

Let’s Encrypt به شما گواهی SSL رایگان برای وب سایت های شما ارائه می دهد. با نصب این گواهینامه بر روی سایت خود باعث می شود ارتباط بین وب سایت شما و  کاربر به حالت امن و رمزگذاری شود. با راه اندازی اس اس ال بروی دامنه خود , سایت شما با https به رنگ سبز و قفل امنیت در دسترس می باشد.

 

 

 

 

 

 

اصول اصلی Let’s Encrypt عبارتند از:

رایگان است : هر کسی که نام دامنه دارد می تواند با استفاده از Let’s Encrypt یک گواهینامه مطمئن با هزینه صفر بدست آورد.

خودکار است : نرم افزاری که در وب سرور در حال اجرا است می تواند با Let’s Encrypt تعامل برقرار کند تا بدون دردسر یک گواهینامه دریافت کند ، آن را به طور ایمن برای استفاده پیکربندی کند و به طور خودکار از تمدید مراقبت کند.

امن است : بیایید رمزگذاری کنیم به عنوان بستری برای پیشرفت بهترین اقدامات امنیتی TLS ، هم در سمت CA و هم با کمک به اپراتورهای سایت در ایمن سازی سرورهای خود ، عمل خواهد کرد.

شفاف است : تمام گواهینامه های صادر شده یا لغو شده به صورت عمومی ثبت و برای هر کسی قابل بازرسی است.

اسکریپت باز است : پروتکل صدور و تمدید خودکار به عنوان یک استاندارد باز منتشر می شود که دیگران می توانند از آن استفاده کنند.

 

گواهینامه اس اس ال رایگان در مارال هاست   

سرویس SSL رایگان در مارال هاست از نوع Let’s Encrypt بوده و در تمامی هاست های ارائه شده در مارال هاست , قابل نصب می باشد. این سرویس دارای لایسنس 90 روزه می باشد و تا زمانیکه هاست شما در مارال هاست فعال باشد , این سرویس نیز فعال بوده و هر 3 ماه یکبار به صورت اتوماتیک تمدید می گردد.نصب این سرویس در کنترل پنل های مختلف کمی متفاوت می باشد.

 

فعال سازی گواهینامه اس اس ال رایگان در سی پنل

 

 

 

جهت فعال سازی گواهینامه SSL رایگان در هاست سی پنل , به ترتیب زیر اقدام بفرمایید:

کاربران Cpanel می توانند از این سرویس که به عنوان یک پلاگین در Cpanel آنها موجود می باشد به صورت زیر گواهینامه SSL را برای دامنه ها و ساب دامنه های خود فعال نمایند.

Let’s Encrypt SSL سرویس اس اس ال رایگان 3 ماهه می باشد که هر 3 ماه یکبار به صورت اتوماتیک Renew شده و تا فعال بودن سرویس شما , این سرویس نیز فعال است.

1- ابتدا به Cpanel خود وارد شوید و در بخش Security روی گزینه Let’s Encrypt SSL کلیک نمایید.

2- در صفحه بعد تمامی دامنه ها و ساب دامنه های فعال شما نشان داده خواهند شد. دامنه و یا ساب دامنه مورد نظر خود را انتخاب کرده سپس روی لینک Issue کلیک نمایید.

3- در صفحه بعد گزینه Include را انتخاب کنید . در صورتی که تمایل دارید SSL بر روی ساب دامنه ها هم فعال شود تیک گزینه Add cPanel subdomains را نیز فعال کرده و روی گزینه Issue کلیک کنید.

نکته : در تصویر بالا بخشی را مشاهده می کنید که با رنگ سبز نمایش داده شده است. به صورت پیشفرض ssl از روش تایید http استفاده می کند اما اگر نیم سرورهای دامنه شما به همین هاست اشاره داشته باشد , می توانید از روش dns نیز استفاده کنید.

همچنین اگر قصد استفاده از ssl به صورت wildcards را داشته باشید , باید از روش dns در این بخش استفاده کنید.

پس از نصب اس اس ال , می توانید درستی نصب آن را در این لینک زیر مشاهده کنید.

از این پس می توانید به جای استفاده از http://site.com از https://site.com استفاده نمایید.

بررسی خطاها در حین نصب Let’s Encrypt SSL  :

تنظیم بودن dns ها

  • چنانچه DNS های دامنه با هاست مورد نظر هماهنگ نباشد , امکان نصب اس اس ال وجود ندارد.پس توجه داشته باشید که حتما نیم سرورهای دامنه را ست کرده و فعال باشند.

 

نصب بروی ساب دامنه ها و پارک دامنه

  • شما می توانید بروی هاست خود , جندین ساب دامنه داشته باشید. نصب Let’s Encrypt SSL نیز در هاست بروی دامنه اصلی و تمامی پارک دامنه ها  ساب دامنه ها قابل انجام می باشد.برای این منظور , در مرحله آخر نصب اس اس ال , نام رکورهای مورد نظر را انتخاب کرده و سپس حالت نصب را بروی dns قرار دهید.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر