جهش به محتوا
ورود کاربران
سرور مجازی و اختصاصی

مقاله از نصب گواهینامه SSL بر روی hostname پلسک

هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

نصب گواهینامه SSL بر روی hostname پلسک

یکی از موارد ابتدایی که در زمان کانفیگ سرور با کنترل پنل plesk انجام می شود نصب گواهینامه SSL بر روی hostname پلسک است. پلسک در حال حاضر از پراستفاده ترین کنترل پنل های هاست ویندوزی و لینوکسی است که به دلیل پشتیبانی از سیستم عامل های لینوکسی و ویندوزی و رابط کاربر گرافیکی مناسب طرفداران زیادی دارد.

پیش نیازها

برای نصب پلسک نیاز به تهیه یک سرور مجازی و لایسنس کنترل پنل پلسک دارید که در زمان ثبت سفارش سرور مجازی از این لینک، می توانید لایسنس plesk را تهیه کنید. در صورتی که از قبل سرور مجازی دارید ولی لایسنس پلسک ندارید می توانید با ارسال یک تیکت، درخواست کنید تا سفارش آن ایجاد شود.

در صورت تمایل می توانید در چت آنلاین سایت جهت مشاوره سرور مجازی پیام دهید و بعد از سفارش می توانیداطلاع دهید تا سیستم عامل و لایسنس پلسک توسط واحد پشتیبانی مارال هاست نصب شود.

داستان از چه قرار است؟

زمانی که یک سرور کانفیگ می شود یک hostname برای آن تنظیم می گردد که معمولا بصورت اسم یک ساب دامنه است. فرض کنید نام دامنه اصلی هاست شما maralhost.com هست که برای تنظیم hostname می توانید از آدرس irwin.maralhost.com استفاده کنید. irwin یک اسم دلخواه است که ir در اینجا ابتدای کلمه iran و win ابتدای کلمه windows است.
بصورت پیش فرض hostname با http تنظیم می شود و برای ایمن کردن آن می توانید گواهینامه SSL  را بر روی آن نصب کنید تا بصورت پیش فرض با https لود شود.

مشاهده hostname در پلسک

به منظور بررسی مقدار فعلی آدرس hostname، پس از ورود با کاربر ادمین plesk از قسمت Tools & Settings گزینه Server Settings را انتخاب کنید.

بررسی آدرس hostname در پلسک

بررسی معتبر بودن hostname

به منظور ایمن کردن hostname سرور، نیاز است مقدار hostname یک آدرس صحیح باشد. برای بررسی این مورد می توانید از آدرس hostname خود ping بگیرید که باید آدرس ip سرور را برگرداند.

برای ping گرفتن کافی است در منوی Start ویندوز کلمه cmd را جستجو و سپس طبق تصویر برنامه Command Prompt را باز کنید.

ping گرفتن از hostname در cmd

با توجه به تصویر، reply دریافت شده است و ip نیز نمایش داده می شود بنابراین می توانید نسبت به نصب گواهینامه SSL اقدام کنید.

نتیجه دستور ping از hostname

نصب گواهینامه SSL بر روی hostname پلسک

برای نصب از Tools & Settings گزینه SSL/TLS Certificates را کلیک نمایید.

انتخاب SSL/TLS Certificates در پلسک

در صفحه جدید گزینه Let’s Encrypt را انتخاب نمایید.

انتخاب Let's Encrypt در پلسک

در کادر Domain name آدرس hostname و در کادر Email address آدرس ایمیل خود را وارد و سپس بر روی دکمه Install کلیک کنید.

 پرکردن کادر نام دامنه و آدرس ایمیل برای نصب گواهینامه SSL بر روی hostname پلسک

همانطور که مشاهده می کنید گواهینامه Let’s Encrypt برای hostname فعال شده است و طبق تصویر، حتما گزینه Keep Plesk secured در حالت فعال باشد.

فعال شدن موفقیت آمیز گواهینامه SSL

به منظور ورود به حالت امن به پلسک، در صورتی که دامنه شما با آدرس domain.com باشد می توانید  آدرس

https://vps.domain.com:8443

را در نوار آدرس مروگر وارد کنید یا از این لینک چک کنید.

لود hostname بصورت امن برای ورود به پلسک

بررسی وضعیت گواهینامه ssl نصب شده در hostname در پلسک

 

 

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر