برای رفع فیلتر دامنه چه کاری باید انجام دهیم (مراحل رفع فیلتر سایت)

رفع فیلتر دامنه

برای رفع فیلتر دامنه چه کاری باید انجام دهیم (مراحل رفع فیلتر سایت)

وقتی که به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خود باشید و بخواهید یک سایت انتخاب کنید، خرید یک دامنه و انتخاب آن می‌تواند به عنوان یک عنصر حیاتی و مهم برای برند شما تلقی شود. اما در بعضی اوقات مشاهده می‌شود که بعد از ثبت دامنه، دامنه خریداری شده بنا به دلایلی فیلتر است. در این مقاله می‌خواهیم با هم به بررسی این موضوع بپردازم که رفع فیلتر دامنه به چه صورت انجام می‌گیرد و روش درست انجام این کار چیست؟! اما بهتر است قبل از این مورد به بررسی این موضوع بپردازیم که اصلا چرا دامنه‌ی تازه خریداری شده باید فیلتر باشد؟!

چرا دامنه خریداری شده فیلتر است؟!

اگر دامنه‌ای را خریداری کرده‌اید که فیلتر است و در فهرست سایت‌های فیلتر قرار دارد، اصلا نگران نباشید، شما با یک مورد کاملا طبیعی روبرو هستید. وقتی شما دامنه‌ای را خریداری می‌کنید، در اصل آن دامنه را اجاره کرده‌اید. اگر دقت کرده باشید شما دامنه‌ی خود را برای مدت زمان خاصی خریداری می‌نمایید. ممکن است کسی که قبلا دامنه را از وی خریده‌اید، محتوایی را در این دامنه منتشر کرده باشد که باعث فیلترینگ دامنه شده باشد.

اگر دقت کرده باشید مدتی است که فیلترینگ در دامنه‌ها و اینترنت به شدت پایین آمده است. در سال‌های گذشته به دلایل مدیریتی و مشخص نبودن مصادیق محتوای مجرمانه که دلیل اصلی فیلترینگ می‌باشد، و همین‌طور پایین بودن فرهنگ استفاده از دامنه‌ها و سایت‌ها و بی‌ارزش بودن اینترنت و استفاده از آن صرفا برای سرگرمی، وب فارسی دچار یک فیلترینگ همه‌جانبه شد که خیلی از سایت‌ها را درگیر نمود.

در آن موقع به دلیل اینکه خیلی از این سایت‌ها نیز آینده‌ای را برای نام و دامنه خود متصور نبوده و صرفا برای سرگرمی کار را دنبال می‌کردند، آدرس دامنه را به سرعت تغییر داده و با قالبی جدید همان محتوای قبلی را که بعضا به صورتی طراحی شده بود که به فیلترینگ هم دهن کجی کرده باشد، منتشر می‌کردند. نتیجه چیزی جز فیلترینگ مجدد نبود و بساط همان آش و همان کاسه بر پا بود. طبیعتا این دامنه‌های فیلتر شده به حال خود رها می‌شد و پس از اتمام مدت اعتبار آنها به یک دامنه آزاد تبدیل می‌شدند که ممکن بود توسط هر کسی خریداری شود.

در سال‌های اخیر به دلیل اعتماد مردم به این مسئله که پول خود را داخل اینترنت خرج کنند و جریان پیدا کردن کسب‌وکارهای مختلف در بستر وب، باعث شد تا فرهنگ استفاده از اینترنت رنگ‌وبویی دیگر بگیرد و آن آشفته بازاری که ایجاد شده بود کمی نظم پیدا کند. اکنون ما کمتر در جست‌وجوهای گوگل با صفحات فیلتر شده مواجه هستیم.

وقتی دامنه فیلتر باشد عملا استفاده از آن برای شما ممکن نخواهد بود و نیاز دارید تا برای رفع فیلتر دامنه اقدام کنید. در اینجاست که روال اصلی رفع فیلتر دامنه باید توسط شما دنبال شود. در صورتی که کار را درست دنبال کنید و پیگیری‌های مربوطه را انجام دهید، دامنه شما به راحتی رفع فیلتر می‌گردد. البته دامنه‌هایی هم وجود دارد که ممکن است بنا به هر دلیلی مانند ارائه حجم بالایی از محتوای خلاف مقررات، رفع فیلتر نشود. در ادامه به بررسی چگونگی انجام فرایند رفع فیلتر دامنه و مراحل آن خواهیم پرداخت.

برای رفع فیلتر دامنه چه کار کنیم؟!

شما برای رفع فیلتر دامنه‌ی خریداری کرده و یا حتی دامنه‌ای که از قبل هم متعلق به شما بوده و به تازگی فیلتر شده است، باید به یک صورت عمل کرده و روال اداری خاص آن را انجام دهید. البته در نظر داشته باشید در صورتی که دامنه‌ی شما به تازگی فیلتر شده است باید موردی که باعث این فیلتر شدن بوده است را نیز برطرف کنید. به صورت کلی برای رفع فیلتر دامنه شما باید اقدامات زیر را دنبال کنید:

ثبت دامنه‌ی سایت در سایت ساماندهی

اولین کاری که برای رفع فیلتر دامنه باید انجام دهیم این است که نام دامنه‌ی خود را در وب‌سایت ساماندهی ثبت کنید. برای این کار باید به سایت samandehi.ir مراجعه کنید. پس از ورود به صفحه اصلی این سایت یک منوی کامل برای شما نمایش داده خواهد شد که آیتم‌های زیادی دارد. در بین این آیکون‌ها و منوی متنوع باید گزینه‌ی ثبت سایت را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه شما به صفحه‌ی ثبت‌نام هدایت خواهید شد. در این مرحله شما باید یک فرم کامل از اطلاعات فردی خود را پر کرده تا بتوانید عملیات ثبت نام را به انجام برسانید.

ثبت در ساماندهی

بعد از این مرحله ثبت‌نام شما تکمیل شده و ایمیل حاوی لینک فعال‌سازی برای شما ارسال خواهد شد. دقت داشته باشید که برای دسترسی به این ایمیل حتما بخش spam و junk را نیز در ایمیل خود چک کنید. شما با کلیک روی لینک فعال‌سازی، این کار را انجام داده و می‌توانید به سیستم لاگین کنید. پس از لاگین یک منوی کوچک با گزینه‌های کم در دسترس شما خواهد بود که می‌توان گفت حداقل کار کردن با آن از صفحه اول سایت ساده‌تر است.

قبل از هر کار دیگری شما لازم دارید تا شماره تلفن خود را برای این کار تایید کنید. برای انجام این کار باید به سراغ منوی سمت راست رفته و از بخش پروفایل کاربری گزینه‌ی اطلاعات ثبت‌نام را انتخاب کنید. یک ردیف مشخصات برای شما نمایان می‌شود که با کلیک بر روی آیکون چشم در سمت چپ این صفحه وارد صفحه ویرایش خواهید شد.

تایید شماره در ساماندهی

برای تایید شماره تلفن باید ابتدا شماره تماس ثابت و همین‌طور موبایل خود را وارد کنید. بعد با استفاده از یک پیام با رنگ آبی کم‌رنگ که در پایین صفحه به شما نمایش داده خواهد شد، کدی در اختیار شما قرار داده می‌شود که باید آن را به شماره 300070 پیامک کنید. یک دقیقه پس از ارسال این پیامک می‌توانید دکمه بررسی ارسال را بزنید تا شماره تماس شما تایید شود. پس از تایید شماره، این امکان را خواهید داشت تا از منوی ثبت سایت/کانال، گزینه ثبت سایت را انتخاب کنید تا بتوانید وارد صفحه ثبت سایت شوید. در صورتی که روی این گزینه کلیک کنید، فرمی مانند فرم زیر را خواهید دید.

ثبت سایت

در این فرم شما باید موارد مربوط به رسانه‌ای که در اختیار دارید را به صورت کامل تکمیل کنید. اولین گزینه برای شما انتخاب نوع رسانه خواهد بود. در اینجا فهرستی از انواع فعالیت‌هایی که یک سایت اینترنتی می‌تواند داشته باشد به شما ارائه خواهد شد که می‌توانید گزینه‌های مختلفی را انتخاب کنید. بهتر است برای این گزینه موارد ساده را انتخاب کنید تا از پیچیدگی‌های اداری به دور باشید.

بخش بعدی مربوط به عنوان سایت شما است. نامی که برای سایت از آن استفاده می‌کنید در این بخش قرار می‌گیرد. این نام می‌تواند عبارت فارسی کاملی که برای عنوان سایت شما است و یا یک عنوان انگلیسی یک کلمه‌ای. در قسمت بعدی نیز شما باید آدرس دامنه خود را وارد کنید.

اگر دقت کرده باشید هر جا که بحث دامنه باشد، یک کانال هم در کنار آن نوشته شده است. این امر به این علت است که این قسمت برای کانال‌های تلگرامی و کلیه رسانه‌های خبری جمعی نیز به کار می‌رود. تیک تاییدیه‌ای را نیز در جلوی این فیلد مشاهده می‌کنید که از شما می‌خواهد مسئولیت دامنه خود را به صورت کامل بر عهده گرفته و زیر دامنه‌های آن نیز در اختیار شما خواهد بود. در صورتی که این زیر دامنه‌ها فعال باشند باید آنها را نیز در فیلد پایین‌تر وارد کنید. فیلد بعدی شما نیز مربوط به اطلاعات who.is است که برای اطلاعات بیشتر در مورد آن می‌توانید به مقاله «دامنه چیست» مراجعه کنید.

سایر فیلدها نیز موارد مختلفی را از شما درخواست می‌کنند که لازم است تمامی فیلد‌های ستاره‌دار را به صورت کامل پر کنید. بعد از آنکه ثبت خود را کامل کردید باید به سراغ سایت Internet.ir برویم.

ثبت درخواست در سایت Internet.ir

وقتی رسانه شما ثبت شد، نوبت به آن می‌رسد که درخواست خود را برای رفع فیلتر دامنه ثبت کنید. برای این کار شما باید به سایت Internet.ir مراجعه کنید به محض ورود به این سایت منویی را در پیش روی خود خواهید دید که چهار گزینه اصلی دارد. همان‌طور که از برخورد اول هم به نظر می‌رسد شما در اینجا کار کمتری را نسبت به سایت ساماندهی پیش رو دارید و فرایند کاری شما سریع‌تر جلو می رود.

اقدام به ثبت

منویی که در تصویر قبل نیز مشاهده می‌کنید از شما خواهد پرسید که برای چه کاری به این سایت آمده‌اید. شما می‌توانید یکی از گزینه‌های رفع فیلتر دامنه‌های ایرانی، خارجی و یا پیگیری این دو دامنه را انتخاب کنید. منظور از دامنه‌های ایرانی همان دامنه‌های ir. است و دامنه‌های خارجی نیز دامنه‌های بین‌المللی هستند. شما هر یک از این گزینه‌ها را که انتخاب کنید از طریق آن به یک صفحه درخواست به صورت تصویر پایین منتقل خواهید شد.

ثبت درخواست رفع فیلتر سایت

در این صفحه شما یک نامه‌ی اداری را مشاهده خواهید کرد که یک جای خالی برای نوشتن نام دامنه در آن قرار دارد. لازم است تا برای رفع فیلتر دامنه نام دامنه‌ی خود را به صورت کامل و بدون www به صورت آدرسی که به عنوان نمونه در اختیار شما قرار داده شده است، تکمیل کرده و با نوشتن کد کپچا، درخواست خود را با کلیک بر روی دکمه ثبت درخواست رفع فیلتر سایت به ثبت برسانید.

بعد از ثبت این درخواست صفحه لودینگ به شما نمایش داده خواهد شد و بعد از آن به شما اعلام می‌گردد که آیا درخواست شما اعتبار دارد و می‌توان این کار را انجام داد یا خیر. اگر درخواست رفع فیلتر دامنه شما مربوط به دامنه‌ای باشد که بیش از سه بار برای آن اقدام شده باشد و یا محتوای خلاف قوانینی که منتشر کرده است در حجم عظیمی باشد، این امکان وجود نخواهد داشت که شما بقیه مراحل را ادامه دهید و به شما اعلام خواهد شد که این کار نشدنی است. به‌عنوان یک مثال از این نوع دامنه‌ها می‌توانید دامنه‌ی Facebook.com را وارد کنید تا نتیجه را ببینید.

اما در صورتی که امکان رفع فیلتر دامنه‌ی شما وجود داشته باشد شما به صفحه‌ی زیر هدایت خواهید شد:

تعیین نوع فعالیت سایت

در این صفحه لیستی از گزینه‌هایی که سایت شما در آن حوزه‌ها کار می‌کند به شما ارائه می‌شود. در اینجا هم پیشنهاد می‌شود که گزینه‌های کمتری را انتخاب کنید. یک انتخاب خوب برای این بخش می‌تواند فقط شامل آن بخشی باشد که سایت شما به آن دلیل فیلتر شده است در آن صورت فرآیند بررسی سایت شما بسیار سریع‌تر انجام خواهد شد. بعد از انتخاب این گزینه دو فیلد دیگر که مربوط به توضیحات است نیز باید در ادامه تکمیل گردند.

وارد شدن به سایت

پس از تکمیل این صفحه و ثبت درخواست، شما به صفحه‌ی بعدی راه پیدا خواهید کرد. در این صفحه تازه نوبت به لاگین کردن و وارد شدن به سایت می‌باشد. در اینجا شما باید از یوزر نیم و پسورد اکانتی که در سایت ساماندهی دارید استفاده کنید. از همین صفحه که عکس آن در ادامه آمده است می‌توانید برای ورود به سایت و نهایی کردن درخواست خود استفاده نمایید.

مشاهده لیست درخواست ها

وقتی این کار را انجام دادید کافی است منتظر بمانید تا روند بررسی درخواست شما دنبال گردد. اما این روند رفع فیلتر دامنه به چه صورت است و کار شما چه مراحلی را طی خواهد کرد!؟

روند بررسی رفع فیلتر دامنه در Internet.ir

وقتی شما در سایت Internet.ir یک درخواست برای رفع فیلتر دامنه خود ثبت می‌کنید، درخواست شما در بین سایر درخواست‌ها به جریان می‌افتد، اولین مرحله‌ای که انجام می‌شود، بررسی مجدد سایت شما و همین‌طور درخواستی که دارید است. معمولا اگر سایت شما از زمان فیلترینگ هیچ تغییری نکرده باشد، درخواست شما رد شده و به بایگانی فرستاده می‌شود. حدود یک ماه بعد شما این امکان را خواهید داشت که درخواست خود را ارسال کنید. اما توجه داشته باشید که این کار فقط سه بار امکان‌پذیر است.

در صورت تایید درخواست رفع فیلتر دامنه‌ی شما و اگر شما تغییرات مورد نظر را اعمال کرده باشید، سایت شما به کمیته مورد نظر ارسال شده تا بررسی‌های نهایی روی آن انجام گیرد. در این مرحله ممکن است رفع فیلتر دامنه شما به صورت موقت انجام گیرد و شرایط و تغییراتی که سایت شما باید ایجاد کند را به شما معرفی کنند تا آن تغییرات را اعمال کنید. در این حالت در نهایت پس از تکمیل شدن بررسی‌های بیشتر دامنه شما به طور کامل از فیلترینگ آزاد شده و درخواست رفع فیلتر دامنه به صورت کامل انجام خواهد شد. پس از تکمیل این کار شما می‌توانید برای گرفتن نماد اعتماد اقدام کنید.

در صورتی که دامنه را به صورت فیلتر خریداری کرده باشید و این قضیه محرز شود، شما این مراحل را نخواهید داشت و به صورت آنی دامنه شما از فیلتر خارج خواهد شد. شاید فیلترینگ ایران گرفت‌وگیرهای زیادی داشته باشد اما برای این مورد به صورت روشنفکرانه و سریع عمل کرده و معمولا درخواست رفع فیلتر دامنه تازه خریداری شده مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید. اگر شما دامنه تازه‌ای خریداری کرده باشید و آن دامنه فیلتر باشد، معمولا هیچ کاری از شما بر نمی‌آید مگر اینکه از این روش برای رفع دامنه خود اقدام کنید. اما به طور کلی چرا یک دامنه فیلتر می‌شود و چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا از فیلتر شدن سایت و مجبور شدن به رفع فیلتر دامنه در امان بمانیم؟!

دلیل فیلتر شدن دامنه چیست؟!

موارد مختلفی است که می‌توان آنها را به عنوان یک دلیل فیلتر شدن دامنه معرفی نمود که می‌توانند کار شما را به رفع فیلتر دامنه بکشانند و باعث شوند تا کاربران سایت شما به جای دسترسی به محتوای شما با صفحه پیوندها مواجه شوند. این دلایل بی‌شمار که فهرست خیلی بزرگی را هم ایجاد می‌کنند به عنوان فهرست مصادیق مجرمانه معرفی می‌گردند و در مورد هر موضوعی که فکرش را بکنید قوانین و قواعدی  را شامل می‌شود.

فهرست مصادیق مجرمانه توسط کارگروهی با همین و از چند سازمان و انجمن مختلف تشکیل شده است. در این فهرست عناوین متفاوتی وجود دارد که هر کدام از این عناوین با ماده قانون‌ها و مفاهیم مختلف حقوقی تعریف می‌گردد و خلاصه‌اش این است که اگر هر یک از کارهای این سیاهه را مرتکب شوید، سایت شما در فهرست فیلترینگ قرار خواهد گرفت. سازمان‌های فعال در زمینه ارائه دلیل فیلتر شدن دامنه شما که تعیین کننده قوانین اصلی فیلترینگ هستند عبارتند از:

 1. دادستان کل کشور به عنوان ریاست کارگروه
 2. نماینده سازمان صداوسیما به عنوان رئیس نظارت بر محتوای فضای مجازی
 3. نماینده وزارت اطلاعات
 4. نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 5. نماینده وزارت اطلاعات و ارتباطات
 6. نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 7. نماینده وزارت آموزش‌و‌پرورش
 8. فرماندهی نیروی انتظامی
 9. نماینده کمیسیون صنایع و معادن مجلس
 10. نماینده کمیسیون قضایی مجلس
 11. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی
 12. نماینده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

نقش‌هایی که تحت عنوان نماینده وزارتخانه برای این کارگروه نام برده شد، در اصل خود وزیر وزارتخانه مربوطه می‌باشد، اما عموما شخص دیگری به عنوان نماینده جایگزین می‌شود. تعیین دلایل فیلتر شدن دامنه و اینکه شما نیاز به رفع فیلتر دامنه را پیدا می‌کنید، مصوباتی است که این کارگروه شلوغ و پر عضو برای ما تصویب می‌کنند.

البته در مورد سایت‌های ایرانی و با دامنه ir. معمولا این فیلترینگ به صورت ضرب‌الاجل نبوده و در ابتدا از طریق سایت ساماندهی که شما لوگوی آن را همراه با نماد الکترونیکی خود دریافت می‌کنید، به شما اطلاع داده خواهد شد، که در کجا و چه چیزی بر خلاف قوانین و مقررات عمل کرده‌اید و کدام کار شما می‌تواند دلیل فیلتر شدن دامنه شما باشد. این قوانین و مقررات می‌تواند از فعالیت‌های سنگین سیاسی، تا منتشر کردن یک لینک دانلود بازی پرطرفدار مانند Call of Duty متفاوت باشند. در ادامه به معرفی مختصری از تیترها و موضوعاتی که در این لیست عنوان گردیده است خواهیم پرداخت.

فهرست مصادیق مجرمانه چه سرفصل‌هایی دارد؟!

وقتی صحبت از دلیل فیلتر شدن دامنه و همین‌طور رفع فیلتر دامنه می‌کنیم قطعا باید بدانیم چه کارهایی باعث می‌شود تا دردسرهای این‌چنینی برای شما ایجاد شود! موارد مختلفی که دلیل فیلتر شدن دامنه هستند توسط مراجع دولتی در فهرستی به نام فهرست مصادیق مجرمانه عرضه می‌گردند. این فهرست به طور کلی سرفصل‌های زیر را شامل می شود:

محتوایی که علیه عفت عمومی باشد، و از نظر اخلاقی و همینطور عرف جامعه مناسب نباشد. کلیه سایت‌های مستهجن که محتوای غیر اخلاقی منتشر می‌کنند، در این بند فیلتر می‌شوند. تکرار فیلترینگ و ارائه محتوایی که در این بخش وجود دارد می‌تواند رفع فیلتر دامنه را به صورت همیشگی غیرممکن سازد.

ارائه محتوایی که علیه مقدسات اسلامی باشد. عموما سایت‌های معاند اسلام و گروه‌های سیاسی خاص در این بخش قرار می‌گیرند، و معمولا رفع فیلتر دامنه‌ای که در این بخش باشد امکان‌پذیر نخواهد بود.

محتوایی که علیه امنیت و آسایش عمومی باشد. هر خبری که باعث تحریک مردم نسبت به یکدیگر و ایجاد گروه‌ها و دسته‌هایی با هدف بر هم زدن امنیت باشد، در این فهرست دلیل فیلتر شدن دامنه طبقه‌بندی می‌گردد.

ارائه محتوا علیه مقامات و نهادهای دولتی. این مورد نیز یک دلیل فیلتر شدن دامنه در مورد خیلی از سایت‌های تندرویی است که به‌صورت بی‌جا اقدام به انتقاد می‌کنند. رفع فیلتر دامنه این سایت‌ها قابل بررسی می‌باشد و معمولا با تغییرات جزئی در محتوا این کار انجام‌پذیر خواهد شد.

ارائه محتوا در مورد جرایم رایانه‌ای. اگر شما در سایت خود مواردی که مربوط به جرایم رایانه‌ای مانند کرک کردن نرم افزار و همین‌طور راه‌اندازی VPN یا هک کردن سایت‌ها را آموزش دهید، گرفتار این دلیل فیلتر شدن دامنه خواهید شد.

ارائه محتوا با هدف دعوت به جرم. تشویش اذهان عمومی و دعوت به آشوب، تحریک و همین‌طور اعمالی که باعث آسیب به خود یا دیگران شود. یکی از مواردی است که در همه جای دنیا جرم محسوب می‌شود.

محتوای مجرمانه به صورت سمعی و بصری و بازی‌‌های رایانه‌ای. معرفی و ارائه فیلم، موسیقی، بازی‌های رایانه‌ای و یا هر مورد دیگری که محتوا و موضوع اصلی آن زمینه‌ای مجرمانه داشته باشد، یک دلیل فیلتر شدن دامنه به حساب می‌‌آید. رفع فیلتر در این زمینه ساده بوده و معمولا خیلی از سایت‌ها با اعلام سازمان رسانه‌های دیجیتال لینک‌های این منابع را از روی سایت خود بر می‌دارند. احتمالا با صفحات دانلودی که لینک آنها حذف شده است مواجه شده‌اید.

محتوای مجرمانه مربوط به انتخابات. هر نوع انتخاباتی اعم از مجلس، ریاست جمهوری، شورای شهر و سایر انتخابات های دیگر قوانین مربوط به خود را داشته که بعضی از آنها به صورت سخت‌‌گیرانه و ضرب‌العجل باعث فیلتر شدن دامنه می‌شوند و رفع فیلتر دامنه‌هایی که این اتفاق برای آنها افتاده کمی دشوار است. بعضی دیگر از این موارد نیز توسط شاکی خصوصی قابل پیگیری است و ممکن است دلیل فیلتر شدن دامنه شما باشد.

محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق و بازار سیاه. خرید‌‌و‌فروش اجناس قاچاق، دلار، سکه و طلا در بازار‌‌های سیاه و همین‌طور خارج کردن ارز از کشور یکی دیگر از مواردی است که شما با ارائه آنها می‌توانید سایت خود را به فنا دهید و رفع فیلتر دامنه را به یک چالش بزرگ تبدیل کنید.

ارائه محتوای مجرمانه علیه کودکان و اطفال. این مورد را نیز می‌توان یک جرم بین‌المللی معرفی نمود که در تمام دنیا جرایمی بسیار بسیار سنگین داشته و اگر محتوای منتشر شده توسط سایت شما به کودکان آسیب‌های روحی برساند، نه تنها در ایران بلکه ممکن است در سراسر دنیا نیز مورد تعقیب قرار بگیرید.

نتیجه‌گیری

در صورتی که یک دامنه خریداری نموده‌اید که فیلتر است، جای نگرانی نیست و شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های گفته شده و پیگیری روال رفع فیلتر دامنه، این کار را انجام دهید. عموما خیلی از دامنه‌هایی که برای مدت های طولانی فیلتر بوده‌اند، به راحتی رفع فیلتر شده و در دسترس عموم قرار می‌گیرند. فقط سعی کنید بعد از رفع فیلتر دامنه از کارهایی که می‌تواند به عنوان یک دلیل فیلتر شدن دامنه برای شما عمل کند و سایت شما را به فیلتر شدن مجدد بکشاند پرهیز کنید. رفع فیلتر دامنه‌ای که مجددا فیلتر شده است کاری به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

اشتراک گذاری

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed