جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگکنترل پنلWHMCS چیست و چطور کار می کند!؟
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

WHMCS چیست و چطور کار می کند!؟

اینترنت یکی از مهمترین اختراع های بشری است که امروزه بار اصلی زندگی انسان ها، از تجارت گرفته تا پزشکی و حتی سرگرمی های ساده را به عهده گرفته است. برای اینکه اینترنت سرپا باشد و بتواند کار کند موارد مختلفی وجود دارند که باید به آنها توجه شود و از این نظر باید گفت که اجزای کوچک بسیار زیادی در کنار هم قرار گرفته اند تا اینترنت به این صورت برای ما کار کند و هر کدام از این ابزار ها به سهم خود کاری را انجام می دهند. در این مقاله قصد داریم به یکی از ابزار هایی بپردازیم که خیلی از سایت هایی که در این اینترنت خوش رنگ و لعاب می بینیم، پایه های خود را روی آن بنا کرده اند و یکی از اصلی ترین سرویس دهنده ها در اینترنت می باشد. پاسخ این سوال که WHMCSچیست می تواند ما را با یکی از اصلی ترین ابزار های مدیریت سرویس های هاستینگ آشنا کند.

در مورد اینکه WHMCS چیست باید گفت که با یک ابزار حرفه ای برای کنترل منابعی طرف هستیم که باعث بالا نگه داشتن سایت ها و برنامه ها در اینترنت هستند و این ابزار مزیت های خود را برای مدیریت سرور و همینطور ساده کردن فرایند ایجاد یک هاست جدید که از سایت های اینترنتی نگهداری می کند، را ثابت کرده است. در ادامه قبل از اینکه به بررسی دقیق WHMCS چیست بپردازیم لازم است کمی در مورد میزبانی سایت های اینترنتی صحبت کنیم و ببینیم که با چه ابزاری و برای چه کارایی ای طرف هستیم.

 

روش کاری هاست و سیستم های میزبانی

در صورتی که به دنبال این سوال که WHMCS چیست آمده باشید به احتمال زیاد از راه اندازی سایت های اینترنتی سررشته دارید و می دانید که اوضاع به چه صورتی است. در مورد سایت های اینترنتی باید گفت که دقیقا مانند تمامی برنامه های نرم افزاری دیگر ما با یک برنامه طرف هستیم که از تعدادی فایل تشکیل شده و لازم است که نصب و راه اندازی شود و از آن به بعد برنامه هدف اصلی خود را انجام می دهد. سایت اینترنتی هم دقیقا همین روند را در پیش می گیرد و وقتی که شما آن را ساخته و راه اندازی کنید، اطلاعاتی که در سایت به ما نمایش داده می شوند، و یا قابلیت هایی که سایت در اختیار ما می گذارد همان کارایی اصلی برنامه ما خواهد بود.

روش کاری هاست و سیستم های میزبانی

یکی از اصلی ترین و مهمترین نیاز هایی که برنامه های کامپیوتری دارند یک بستر سخت افزاری است که روی آن اجرا شوند. تقریبا باید گفت که هیچ برنامه نرم افزاری ای وجود ندارد که بدون سخت افزار کار کند. این سخت افزار ها می توانند یک دستگاه موبایل ساده باشند و یا یک سرور ابری بزرگ با منابع بسیار بالا، و این موضوع بسته به خود برنامه دارد که به چه بستر و سخت افزاری نیاز داشته باشد. در مورد سایت های اینترنتی باید گفت چیزی که برای راه اندازی و استفاده از یک سایت نیاز است فراتر از این موارد خواهد بود و به شرایط ویژه ای برای راه اندازی یک سایت نیاز است که به خود سایت و ماهیتی که دارد نیز وابسته است.

در این مورد باید گفت که یک سایت اینترنتی معمولی که محتوایی عادی و روتین را مانند خیلی از سایت ها ارائه می کند و کار عجیب و غریبی را هم انجام نمی دهد، به یک سیستم عادی با منابع پایین نیاز دارد. البته برای اینکه یک سایت همیشه در دسترس کاربران باشد، لازم است که این سایت ما روی سیستمی همیشه روشن که همیشه هم به اینترنت پر سرعت دسترسی دارد اجرا شود تا کاربران بتوانند از سراسر دنیا به آن دسترسی داشته باشند.

در این خصوص باید گفت که پیاده سازی یک سایت روی سیستمی که به صورت لوکال در اختیار ما قرار دارد بسیار سخت خواهد بود و برای حل این مشکل باید به سراغ سرور های اینترنتی رفت، سرور ها سیستم های بزرگ با منابع بالا بوده که در دل اینترنت قرار گرفته اند و با پهنای باند بسیار زیادی می توانند کار کنند، اما اگر ما بخواهیم یک سرور را به صورت کامل برای سایت خود در اختیار داشته باشیم، باید هزینه ماهیانه سنگینی را برای این موضوع پرداخت کنیم که این امر به هیچ عنوان به صرفه نخواهد بود. اینجاست که شرکت های هاستینگ وارد میدان شده و سرویس های میزبانی برای سایت ها ارائه می شود.

میزبانی سایت در واقع همان منابع و نیروی پردازشی ای را که سایت ما برای این که بتواند فعال باشد و به کاربران سرویس دهی کند(اصطلاحا می گویند که سایت بالا باشد) برای سایت ما فراهم می کند. این سرویس ها در واقع سرویس هایی مجازی سازی شده از روی همان سرور های بزرگ هستند که در آنها ی سرور بزرگ توسط هاستینگ اداره شده و با استفاده از برنامه های مختلف به سیستم های کوچکتری به نام هاست مجازی سازی شده و هر هاست می تواند با هزینه اقتصادی و مقرون به صرفه، آنچه که نیاز داریم را در اختیار ما قرار دهد و ما به هر چه که برای سایت خود نیاز درایم دسترسی داشته باشیم.

در مورد اینکه WHMCS چیست باید گفت که با یکی از همین برنامه ها سر و کار داریم که می تواند در تنظیم هاست ها و ارائه منابع به کاربران از آن استفاده کرد. البته در صورتی که شما یک سایت اینترنتی برای کسب و کار خود راه اندازی کرده اید به این معنا نیست که لازم است کار کردن با WHMCS را هم یاد بگیرید. سیستم هاستی که شما از آن استفاده می کنید با یک ابزار به نام کنترل پنل کنترل می شود و WHMCS در سطح بالاتری از آنچه که مدیران سایت ها بخواهند با آن ارتباطی داشته باشد کار می کند.

سیستم کاری هاست

در ادامه به صورت مفصل در مورد اینکه WHMCS چیست و چطور برای ایجاد هاست به هاستینگ ها کمک می کند صحبت خواهیم کرد.

 

WHMCS چیست

تا اینجای کار به صورت تقریبی با اینکه WHMCS چیست آشنا شده ایم. در پاسخ به این سوال باید گفت که در واقع WHMCS برنامه ای مدیریتی برای ایجاد، مدیریت، پشتیبانی و به طور کلی کلیه موارد مربوط به هاست ها و فروش آنها در سطح مدیریت سرور و هاستینگ می باشد که می تواند منابع سرور ما را در اختیار رفته و کار ایجاد هاست و ارائه آن به مشتریان را برای ما ساده کند. در واقع باید گفت که این بازار یک ابزار حرفه ای برای نمایندگان فروش هاست و همین طور ریسلر(Reseller) ها در حوزه میزبانی هاست و همین طور ارائه دامنه می باشد که امکانات کاملی را هم ارائه می کند.

در مورد این که معنی نام WHMCS چیست باید گفت که این نام در واقع یک سرواژه است که از عبارت Web Host Manager Complete Solution گرفته شده است و به معنی یک راه حل جامع و کامل برای مدیریت فضای هاست می باشد. این برنامه را می توان یکی از برترین و جامع ترین ابزار های موجود برای آن کار معرفی کرد.

البته باید در نظر داشت که این ابزار تنها ابزار موجود نیست و باز هم بازار هایی برای این کار ارائه شده اند اما در مورد این که جایگاه WHMCS چیست باید گفت که این ابزار همیشه به عنوان یکی از مهمترین و کاربردی ترین اتوماسیون های هاستینگ و فروش سرویس های میزبانی روی سرور های لینوکسی مطرح بوده است. بر اساس اطلاعاتی که خود WHMCS منتشر می کند، این شرکت بیش از ۴۰ هزار مشتری در ۲۰۰ کشور جهان دارد که می تواند آمار خیلی خوبی برای یک برنامه در این ابعاد باشد. همین طور WHMCS با بیش از ۵۰۰ برنامه و ماژول حرفه یا دیگر مانند کنترل پنل ها و مواردی از این دست فعالیت دارد که یکی از مزایای ویژه آن به حساب می آید.

سیستم WHMCS چیست

در واقع وقتی که یک نماینده فروش هاست و هاستینگ ها از WHMCS استفاده کنند می توانند انواع سرویس های مختلفی را به کاربران ارائه کنند. در مورد این که کنترل پنل هایی که در WHMCS پشتیبانی می شوند می توان لیستی از معروف ترین و محبوب ترین کنترل پنل ها را مشاهده کرد که برترین گزینه های آن عبارتند از:

  • Cpanel (جهت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله Cpanel چیست مراجعه کنید)
  • DirectAdmin (جهت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله دایرکت ادمین چیست مراجعه کنید)
  • Plesk (در مقاله مقایسه پلسک و سی پنل با این کنترل پنل و کاربرد هایی که دارد به صورت کامل آشنا شدیم)
  • Helm
  • Website Panel
  • Virtualmin
  • Interworx

این کنترل پنل ها می توانند تقریبا هر نیازی که کاربران داشته باشند را برطرف کرده و در واقع باید گفت که با همان سه کنترل پنل اول داستان تمام شده و دیگر نیازی به کنترل پنل های دیگر نمی باشد. در ادامه در مورد اینکه تاریخچه WHMCS چیست و این موضوع که چه مسیری را برای رسید به جایگاه فعلی خود طی کرده است، صحبت می کنیم.

 

تاریخچه WHMCS چیست

اگر بخواهیم بگوییم که تاریخچه WHMCS چیست و سر و کله آن از کجا پیدا شده است باید بگوییم که این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ کار خود را با تیمی از برنامه نویسان که رهبری آنها را Matt Pugh بر عهده داشت شروع کرده و در سال ۲۰۰۵ اولین نسخه از نرم افزار تجاری خود را روانه بازار کرد. از سال ۲۰۰۵ به بعد WHMCS همچنان مسیر خود را به جلو ادامه داد تا در سال ۲۰۱۲ یک اتفاق بزرگ برای آن رخ داد و یک همکاری تجاری را به صورت شراکت یا همان Partnership با Cpanel شروع کرد. اینجا نقطه ای بود که WHMCS به سوخت موشک دسترسی پیدا کرده بود و طولی نکشید که Cpanel WHM به عنوان یک برند شناخته شده در وب فعالیت خود را آغاز کرد و خیلی از رقبا را کنار زد.

به احتمال زیاد در مواقعی که به دنبال مواردی مانند Cpanel بوده اید، عبارت WHM را هم در کنار آن مشاهده کرده اید که نشان از همکاری تجاری بین این دو شرکت دارد. این همکاری از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ ادامه داشت و هر دو شرکت از آن به حد کافی استفاده کردند تا این که در سال ۲۰۱۹ WHMCS با کمک سی پنل و دوستان جدیدی که برای خود در شرکت Plesk دست و پا کرده بود توانست عضوی از شرکت بزرگ WebPros بشود که یکی از بزرگان عرصه سرویس های مجازی در زیر ساخت های شبکه به شمار می رود.

در ادامه در مورد اینکه این برنامه چه ساختاری دارد و به چه صورتی کار می کند صحبت خواهیم کرد.

 

ساختار برنامه WHMCS چیست

یکی از موارد مهمی که ممکن است برای شما سوال شده باشد این است که ساختار این برنامه WHMCS چیست و این برنامه به چه صورتی کار می کند. ممکن است از حرف های ما و این موضوع که تا اینجا این ابزار را به عنوان یک برنامه معرفی می کردیم، این موضوع برداشت شود که WHMCS یک مانند یک برنامه عادی روی سرور نصب شده و هر بار با روشن کردن سرور و اجرای این برنامه می توانیم به سرویس های که به ما ارائه می کند دسترسی داشته باشیم. اما باید گفت که اوضاع به این صورت نمی باشد و در واقع ساختاری که WHMCS دارد از نوع ساختار سیستم های مدیریت محتوا و CMS ها می باشد.

ساختار برنامه WHMCS چیست

در واقع WHMCS یک برنامه واسطه بزرگ است که مانند سیستم های مدیریت محتوایی مثل وردپرس روی سرور نصب شده و یک کنترل پنل جدا را در اختیار شما قرار می دهد. با این کار شما می توانید تمام منابعی که سرور در اختیار دارد را به صورت هاست به سایرین بدهید و از آنها استفاده کنید.

 البته باید گفت که WHMCS به جز هاست سرویس های دیگری را هم مانند سرویس VPS یا همان سرور مجازی را به کاربران خود ارائه می کند. در ادامه در مورد اینکه انواع سرویس های ارائه شده از طرف WHMCS چیست به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

 

انواع سرویس های WHMCS چیست

اکنون ما دقیقا می دانیم که  WHMCS چیست و برای مدیریت منابع روی سرور از آن استفاده می شود. البته باید توجه داشت که در کنار تمامی این مدیریت هایی که عموما با نام هاست شناخته می شدند و آنها را توضیح دایدم، به جز هاست هایی که سایت ما را بالا نگه دارد و یک کنترل پنل ساده را به ما بدهد، سرویس های دیگری نیز وجود دارند که می توان از آنها استفاده کرد.

در صورتی که بخواهیم تمام کاری که WHMCS برای ما انجام می دهد را عنوان کنیم به فهرستی طولانی می رسیم که مهمترین مواردی که باید در این خصوص به آنها اشاره کنیم از این قرار می باشند:

 

اکانت های VPN

یکی از مهمترین ابزار هایی که می تواند برای کاربرد های مخلفت مانند اتصال به شبکه های خصوصی و سازمانی و همینطور کار کردن با برنامه های مختلفی که روی شبکه های خاص و پورت های خاص فعال هستند و یا حتی دور زدن تحریم ها از آن استفاده کرد، VPN است که می توان گفت بدون استفاده از آن اوضاع به شدت سخت خواهد شد. در این حوزه WHMCS یکی از سیستم هایی است که می تواند به شما این گزینه را ارائه کند که VPN هایی را برای سازمان های خاص و با قابلیت اتصال به سرور های خاص ایجاد کنید.

در مورد این که کاربرد اصلی این کاربرد از WHMCS چیست می توان گفت که با استفاده از آن می توان مدیریت اتصال جمعی از کاربران به یک سرور و گرفتن خدمات از آن و فعالیت با یک برنامه خاص در سطح یک شبکه را برقرار کرد. این کاربرد باعث شده است که WHMCS یکی از ابزار های محبوب برای سازمان هایی باشد که از موارد مانند ابر های خصوصی و یا ابر های هیبریدی که در مقاله ابر هیبریدی چیست به صورت کامل آن را بررسی کردیم، استفاده می کنند.

انواع سرویس های WHMCS چیست

 

گیم سرور ها

یکی دیگر از کاربرد ها و سرویس هایی که می توان در WHMCS آن را مشاهده کرد سرویس های مربوط به گیم سرور ها است. بازی های آنلاین یکی از پول ساز ترین و مهمترین صنایع حوزه سرگرمی و Entertainment به شمار می روند که هر ساله حجم عظیمی از پول در آن در حال گردش است و باید گفت که استفاده از سرور هایی که بتواند این بازی ها را به اجرا در بیاورد یکی از مواردی است که خیلی از گیم نت ها و فعالان این حوزه درگیر آن هستند و WHMCS می تواند مدیریت آنها را به سادگی هر چه تمام تر به انجام برساند.

 

سرور های مجازی

یکی دیگر از سرویس های یکه WHMCS می وتان مدیریت کند و در بخش های قبل هم به آن اشاره کردیم، سرور مجازی است. سرور مجازی را می توان بعد از هاست محبوب ترین سرویس میزبانی هاستینگ معرفی کرد که می توانند امکانات ایده آل زیادی را در اختیار شما بگذارد و باید گفت که از این نظر یکی از بهترین ها می باشد. در سرور های مجازی شما یک سیستم عامل مجزا به همراه منابع تخصیص یافته ای در اختیار دارید که مدیریت آنها با خود شما خواهد بود و می توانید آنها را هر طور که مایل هستید پیکر بندی کرده و سایت یا اپلیکیشن تحت وب خود را روی آن پیاده سازی کنید.

علاوه بر این موارد سرور های مجازی می توانند به شما یک سیستم عامل کامل را بدهند که به صورت همین پلتفرم از آن استفاده کنید. به این معنی که شما یک کامپیوتر را با IP یک کشور دیگر در اختیار دارید که می توانید از آن برای موارد مختلفی مانند حضور در صرافی های ارز های دیجیتال و یا سرور مجازی بورس استفاده کنید. در مورد این که در اینجا نقش WHMCS چیست باید گفت که مدیریت تمامی منابع و دسترسی هایی که این سرور های مجازی دارند بر عهده WHMCS خواهد بود و در صورتی که هر مشکلی برای این سیستم پیش بیاید، WHMCS می تواند آنها را از طریق این سیستم رفع کرد.

 

رجیسترار های دامنه

یکی دیگر از خدماتی که در تمامی هاستینگ ها و نمایندگان فروش هاست می توان آن را پیدا کرد، ثبت دامنه می باشد که به صورت کامل می توان آن را از طریق WHMCS مدیریت کرده و امکانات فوق العاده ای را از این بابت در اختیار شما قرار خواهد داد. در این رابطه باید گفت که WHMCS می تواند به خوبی در این مورد عمل کند و اتصال شما را با رجیسترار ها و ثبت کنندگان دامنه بین المللی و همینطور ثبت کننده های داخلی به خوبی برقرار می کند و می توان از آن به بهترین شکل موجود استفاده کرد.

همین موضوع باعث شده است که استفاده از WHMCS به یکی از الزامات در هاستینگ ها تبدیل شود و بهترین سرویس ها را ارائه کند.

 

اکانت های ایمیل

در خصوص اینکه این قابلیت از WHMCS چیست و به چه دردی می خورد باید گفت که ایمیل مارکتینگ و ویژگی های کار کردن با ایمیل ها به صورت مستقیم از روی سرور یکی از اصلی ترین و کارآمدترین موارد و موضوعاتی است که می توان با استفاده از آن یک سیستم دیجیتال مارکتینگ سرحال و درست و حسابی که هم بتواند ایمیل ها را به صورت صحیح برای کاربران ارسال کند و هم برنامه و پلن های خاص مارکتینگ را پیاده سازی کند را ایجاد کرد.

این سیستم ها طرفداران زیادی دارند و نماینده فروش هاستی که این موارد را هم در سرویس های خود قرار دهد می تواند سود خوبی از این بابت بدست آورد. البته باید توجه داشت که امکاناتی مانند استفاده از پروتکل های مختلف و به طور خاص SMTP از پیش نیاز های اصلی برای کیفیت این سرویس ها می باشد که با استفاده از WHMCS می توان تمامی این کارها را انجام داد و در این زمینه یکی از بهترین ها می باشد.

اکانت های ایمیل

به طور کلی می توان برای پاسخ به این سوال که خدمات و انواع سرویس های قابل مدیریت روی WHMCS چیست این موارد را معرفی کرد. اما باید گفت که در کنار تمامی مواردی که گفته شد، WHMCS امکانات مخلفاتی را هم برای انجام بهتر این کار در اختیار ما قرار می دهد و مدیریت این سرویس ها با تمام دردسر هایی که دارد با این امکانات ساده خواهند شد. در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

امکانات WHMCS چیست

تا اینجای کار به صورت کامل در مورد این موضوع که WHMCS چیست و چه کاری را می تواند انجام دهد صحبت کرده ایم و دیدیم که این سیستم یک سیستم مدیریتی و اتوماسیون سازمانی است که می تواند فرایند ایجاد هاست و سرویس های میزبانی را ساده کرده و به صورت خودکار تمام آنچه که ما برای این منظور نیاز داریم را کنترل کند. اکنون وقت آن رسیده است که ببینیم تمامی این کارها با چه ابزاری در اختیار ما گذاشته می شود و در واقع بخشبندی ای که WHMCS برای ارائه این سرویس ها به ما در نظر دارد به چه صورت است.

در صورتی که وارد منوی مدیریتی WHMCS شوید، موارد مختلفی را مشاهده خواهید کرد و می توانید روی سرور گزینه های زیادی را ببینید و از آنها استفاده کنید که مهمترین این سرویس ها و امکاناتی که WHMCS در اختیار ما قرار می دهد از این قرار می باشند:

 

پشتیبانی از مشتریان

وقتی که حرف از هاستینگ در میان باشد یکی از کلیدی ترین و مهمترین مواردی که شما باید برای کیفیت یک هاستینگ در میان باشید، پشتیبانی ای است که به کاربران خود ارائه می کنند. در این خصوص باید گفت که WHMCS به شما امکان استفاده از تمامی تکنولوژی هایی که برای پشتیبانی و ردیابی درخواست های کاربران خود دارید را می دهد و می توان با استفاده از سیستم تیکتینگ پیشرفته ای که دارد نیازهای کاربران و درخواست هایی که دارند را به صورت کامل پیگیری کرد.

این سیستم های تیکتینگ و پشتیبانی از کاربران، به همراه درخواستی که کاربر مطرح کرده استف اطلاعات فعلی هاست و یا سرویسی که کاربر دارد، وضعیت فعلی و سوابق کاربر و همینطور اطلاعاتی در خصوص نحوه استفاده از سرویس و لاگ را در اختیار کارشناسانی که با آن کار می کنند قرار خواهد داد تا روند انجام این کار ساده شود.

پشتیبانی از مشتریان

 

مدیریت پرداخت ها

خودکار سازی و مدیریت پرداخت ها برای اشتراک هایی که روی سیستم شما قرار دارند و در حال استفاده از منابع و سرویس ها هستند یکی از مهمترین و بهترین کاربرد هایی است که باعث معروف شدن این پلتفرم برای مدیریت هاست شده است. در این حالت شما می توانید از همه حساب و کتاب های مالی خود مطمئن باشید. WHMCS می تواند به صورت خدمتکار برای کاربران شما فاکتور هایی که باید پرداخت شود را صادر کرده، بر اساس سرویسی که دریافت کرده اند آنها را تنظیم نماید و در صورت پرداخت تاییدیه آن را دریافت کرده و سرویس را برای ادامه کار آماده کند.

این مورد باعث شده است که کار کردن با WHMCS به جای نیاز به یک مدیریت لحظه به لحظه و پیچیده به صورت سیستم سازی شده با یک بار تنظیم مسیر کاری خود را در پیش می گیرد و ادامه خواهد داد.

 

مدیریت سفارشات

یکی دیگر از مواردی که می توان در بین مواردی که برای پاسخ به سوال امکانات WHMCS چیست به آن هم اشاره کنیم، این است که WHMCS می تواند یک مدیریت جامع را روی سفارشات داشته باشد و کار Order Management را روی سیستم ما پیاده سازی کند. با استفاده از این امکان وقتی که کاربری نیاز به ارتقای سرویس خود داشته باشد، بدون اینکه منتظر پشتیبانی بماند می تواند به صورت لحظه یا درخواست خود را ثبت کرده، پرداخت را انجام داده و این سفارش انجام خواهد شد.

همین طور در صورتی که در مواردی نیاز به این باشد که مدیریت هم تغییراتی را اعمال کند و تاییدیه ای دریافت شود، WHMCS برای این کار اقدام نموده و تمام کار ها را انجام می دهد و ردص ورت دریافت تاییدیه سایر ادقامات نیز برای سفارش انجام خواهد شد.

 

ثبت دامنه

امکان دیگری که برای WHMCS می توان به آن اشاره کرد امکان ثبت دامنه می باشد که در بخش های قبلی هم به آن اشاره کردیم و روی هم رفته می توان گفت که یکی از موارد کاربردی و حرفه ای برای این سیستم می باشد که به شما این امکان را خواهد داد که به دور از هر دردسری کاربران شما کار خرید دامنه را روی سایت انجام دهند و این مورد را به صورت کاملا خودکار انجام می دهد.

با این کار WHMCS می تواند اطلاعات مربوط به ثبت دامنه را برای رجیسترار اصلی و یا حتی نمایندگانی که طرف قرار دارد این رجیسترار ها هستند ارسال کند و شما از هیچ کدام از این دردسر ها اطلاعای نخواهید داشت و این کار را با شافیت کامل انجام می دهد. در صورتی که مشکلی هم در این میان بروز کند می توانید با گزارش گیری های خوب و کاملی که این سیستم به شما ارائه می کند این مشکل را به راحتی برطرف کنید.

ثبت دامنه

در کل می توان گفت مهمترین مواردی که می توان برای پاسخ به این سوال که امکانات و ویژگی های مهم در WHMCS چیست ارائه کرد همین موارد می باشد. البته ویژگی های ریز و درشت دیگری هم وجود دارند که می توان در خیلی از سیستم های دیگر هم آنها را دید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با این مورد که WHMCS چیست و چه کاری را برای ما انجام می دهد صحبت کردیم. در رابطه با این سیستم باید گفت که یک سیستم مدیریت محتوای سازمانی و اتوماسیون برای خودکار سازی فرایند مدیریت هاست ها و سرویس های ارائه شده به منظور میزبانی وب روی یک سرور می باشد که می تواند با قابلیت های ویژه ای که دارد کار ارائه هاست، سرور مجازی، وی پی ان ها و همینطور موارد مختلف دیگر را از روی سرور به ساده ترین حالت ممکن انجام دهد.

سیستم های دیگری هم مانند WHMCS وجود دارند که این کارها را برای ما انجام می دهند، اما باید گفت ویژگی اصلی ای که این سرویس را از سایرین متمایز می کند دو بحث امکانات رده بالای آن و همینطور سرویس های مختلفی است که روی آن ایجاد شده و می توان آنها را مدیریت کرد. تقریبا می توان گفت در مورد این که مزیت اصلی WHMCS چیست باید بگوییم که تمامی نیازهایی که یک نماینده فروش دامنه و یا نماینده فروش هاست دارد را برطرف می کند. در صورتی که مایل هستید شما هم به این حوزه بپیوندید و از این امکانات برای کسب درآمد استفاده کنید می توانید به سراغ مقاله های گرفتن نمایندگی هاست و گرفتن نمایندگی دامنه سری بزنید تا با روال انجام کار آشنا شوید.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
7 − 1 =