جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگکنترل پنلاکانت FTP چیست و چطور از آن استفاده کنیم!؟
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

اکانت FTP چیست و چطور از آن استفاده کنیم!؟

وقتی که شما مدیریت یک سایت اینترنتی را بر عهده داشته باشید، امکانات متعددی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و ابزار های گوناگونی وجود دارد که می تواند در سطوح مختلف به شما کمک کند کاری که می خواهید را انجام دهید. کنترل پنل شما یکی از ابزارهایی است که می تواند قابلیت های سطح بالایی را برای شما فراهم کرده و در مجموع باید گفت که یکی از اصلی ترین و مهمترین مواردی است که می توانند جنبه های مدیریتی روی سایت را کنترل کند. امکان استفاده از پروتکل انتقال فایل یا همان FTP یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که این کنترل پنل در اختیار شما قرار می دهد و این قابلیت را تحت عنوان اکانت FTP در اختیار ما می گذارد. در صورتی که این سوال برای شما پیش آمده که اکانت FTP چیست در این مقاله آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

در مورد اینکه بهترین پاسخ ممکن برای سوال اکانت FTP چیست باید بگوییم که قبل از بررسی این ویژگی مهم از هاست ها لازم است کمی در مورد خود FTP و اینکه چه مزایایی دارد و چطور قرار است برای ما کار کند صحبت کنیم تا وقتی که به سوال اکانت FTP چیست می رسیم بدانیم قرار است در چه حوزه ای کار خود را دنبال کنیم و کارهایی که برای استفاده کردن از آن باید انجام دهیم هر کدام به چه منظوری می باشد.

 

FTP چطور کار می کند

در مورد این که پروتکل FTP یا همان File Transfer Protocol یکی از مهمترین و اصلی ترین پروتکل ها در بستر اینترنت است که کاری اصلی آن انتقال فایل ها در بستر اینترنت می باشد. این پروتکل به این منظور ایجاد شده است که ارتباطی بین کلاینت و سرور ایجاد کرده و فایل را به صورت دوطرفه بین این دو جابجا کند به گونه ای که بالاترین بازدهی را داشته باشد و همینطور این کار به صورت امن و بدون دخالت شخص سوم و به خطر افتادن اطلاعات در این تبادل، تمامی کار ها انجام شود.

FTP چطور کار می کند

در مورد این پروتکل موفق باید گفت که برای اولین بار توسط یک دانشمند هندی به نام آبهای بوشان(Abhay Bhushan) که یکی از اعضای اصلی تیم سازنده پروتکل TCP/IP بود ارائه شد و بیش از ۵۰ سال است که این پروتکل در بستر اینترنت مشغول به کار است و کار خود را هم به خوبی انجام داده است. اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم که این پروتکل قرار است برای ما چه کاری را انجام دهد باید بگوییم که FTP قرار است انتقال فایل را با استفاده از یوزرنیم و پسورد و به صورت امن و سریعتر از TCP/IP برای ما انجام دهد که در این خصوص باید گفت واقعا به خوبی از پس این کار بر آمده است.

FTP کاربرد های زیادی دارد و به احتمال زیاد شما تاکنون فایل هایی را که با استفاده از FTP ارائه شده اند از اینترنت دانلود کرد اید. تفاوت این فایل ها با فایل هایی که روی بستر اینترنت با استفاده از TCP/IP جابجا می شوند این است که به جای استفاده از HTTP یا HTTPS در ابتدای URL های آنها از عبارات FTP یا FTPS استفاده می شود که نشاندهنده انتقال روی بستر این پروتکل و با رمزنگاری های مربوط به خود است که این پروتکل انجام می دهد. در مورد این فایل ها باید گفت که عموم آنها در زمان دانلود شدن از شما یک یوزرنیم و پسورد هم دریافت می کنند.

اما به جز استفاده های عام از این پروتکل این پروتکل در طراحی سایت نیز می تواند به خوبی عمل کرده و یک خط ارتباطی خوب را بین کامپیوتر هاست شما و سیستمی که روی آن کار می کنید در اختیار شما قرار خواهد داد که به راحتی می توانید فایل های خود را با استفاده از آن جابجا کنید. به صورت کلی می توانیم در مورد استفاده از پروتکل FTP بگوییم که روش های مخلتفی مانند استفاده از برنامه های گرافیکی، استفاده از خط فرمان FTP و همینطور استفاده از مرورگر های FTP جزو مواردی هستند که می توان با استفاده از آنها از سرویس های ارائه شده در بستر این پروتکل استفاده کرد. در مورد اینکه اکانت FTP چیست هم باید بگوییم که با یکی از همین پروتکل های مهم طرف هستیم که برای ما کارهای زیادی را در این زمینه انجام می دهد.

روش کاری FTP چیست

در ادامه به صورت کامل به بررسی اینکه اکانت FTP چیست و چه کاری را می تواند برای ما انجام دهد می پردازیم.

 

اکانت FTP چیست

تا ایجای کار به بررسی اینکه خود پروتکل FTP چیست و می تواند در چه زمینه ای برای ما کار کند پرداختیم و این موضوع را با هم بررسی کردیم. همینطور در مورد اینکه اکانت FTP چیست هم به صورت اجمالی مواردی را مطرح کردیم می توان تعریف جامعی را به این صورت ارائه کرد که در واقع اکانت های FTP قابلیتی هستند که هاست در اختیار ما قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانیم از پروتکل FTP برای انتقال فایل های خود روی هاست استفاده کنیم.

در واقع در مورد اینکه اکانت FTP چیست باید گفت ویزگی ای است که کنترل پنل در اختیار ما می گذارد و شما باید برای راه اندازی اکانت FTP خود به سراغ کنترل پنل سایت خود رفته و در آنجا این کار را انجام دهید. در مجموع می توان مزایای زیادی را برای استفاده از اکانت FTP معرفی کرد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

سیستم کاری اکانت FTP چیست

 

مزایای اکانت FTP چیست

در مورد این سوال که مزایای استفاده از اکانت FTP چیست می توان به این موضوع که این اکانت به ما کمک می کند که فایل های خود را انتقال دهیم، اشاره کردیم و اکنون می دانیم که دقیقا اکانت FTP قرار است چه کاری را برای ما انجام دهد، اما باید گفت که به کار گرفتن اکانت FTP به جای روش های عادی و بدون استفاده از FTP که صرفا روی بستر TCP/IP این کار را انجام می دهند می تواند دردسر های زیادی را برای ما داشته باشد.

به طور کلی در مورد اینکه مزایای استفاده کردن و به کار گرفتن اکانت FTP چیست می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

امنیت بالا: یکی از مزیت های مهم و کاربردی برای FTP این است که می تواند به صورت امن تر و بهتری نسبت به روش های معمول این انتقال را انجام دهد و از رمزنگاری های قوی تری استفاده می کند همینطور می توان برای امنیت بیشتر از SSL نیز روی FTP استفاده کرد که در اینصورت شاهد اجرای FTPS روی انتقال خود خواهیم بود.

سرعت بیشتر: مورد دیگری که به عنوان یکی از مزیت های استفاده از اکانت FTP می توان به آن اشاره کرد سرعت انتقال است که می تواند با توجه به پایین بودن سرعت آپلود، برای ما به شدت پایین باشد و همیشه آپلود کردن فایل ها روی هاست یکی از دردسر های مدیران سایت ها و طراحان بوده است.

راحتی انتقال: در مورد اینکه این مزیت انتقال فایل  اکانت FTP چیست می توان گفت که این ویژگی می تواند دردسر های زیادی را برای شما رفع کند و می توان گفت که کار شما تا حد زیادی راحت و ساده خواهد شد. با استفاده از اکانت FTP برای انتقال فایل می توانید هر فایلی که لازم داشته باشید را بدون دردسر روی هاست خود آپلود کنید. همینطور ویژگی دیگری که استفاده از اکانت FTP در اختیار شما قرار می دهد این است که شما می توانید یک شاخه از دایرکتوری های خود را با تمام فایل ها و پوشه های آن به همان صورتی که در آن قرار دارد رو هاست خود آپلود کنید و یا اینکه آنها را از هاست دانلود کنید.

مزایای اکانت FTP چیست

حذف فایل آلوده با دسترسی کامل: یکی از مشکلاتی که برای سایت های مختلف پی می آید این است که بده دلیل نصب بد افزار ها و ماژول های مخرب روی سایت، دسترسی ها به سایت قطع شده و ممکن است که سایت شما از کنترل شما خارج شود. اکانت FTP به شما این امکان را خواهد داد که در موارد اینچنینی به تمامی فایل های خود دسترسی سطح بالا داشته باشید و بتوانید تمامی ماژول های مخرب که بعضا به روش های عادی قابل حذف شدن نیستند را هم حذف کنید.

حفظ جامعیت هاست و سایت: مورد دیگری که می توان در کار کردن با اکانت FTP به آن اشاره کرد مربوط به دسترسی های غیر مستقیم می باشد که در ادامه آنها را با هم بررسی خواهیم کرد. در این مورد باید بگوییم که اکانت FTP می تواند تمام فایل هایی که شما از این طریق آپلود می کنید را قبل از اینکه آنها را به هاست برساند کنترل کرده و در صورت تایید صحت و ویروسی نبودن این سایت ها و اینکه هیچ عامل مخربی روی آنها نباشد، این فایل ها روی هاست شما خواهد رفت و می توان گفت که اکانت FTP با کنترلی که روی داده های ارسالی دارد از بروز خیلی از موارد جلوگیری می کند.

تمامی این موارد می توانند به عنوان پاسخ های معتبر برای این سوال که مزایای اکانت FTP چیست دلیلی برای استفاده ما از این سرویس باشد و باید گفت که هر چه که زود تر شما کار با این قابلیت را شروع کنید، سریعتر مزایایی که به شما ارائه می کند را در اختیار خود خواهید داشت.

اما باید نکته دیگری را در مورد اینکه روش های استفاده از اکانت FTP چیست در نظر داشته باشید و باید در این مورد گفت که سرویس FTP ارائه شده توسط هاست ها می تواند انواع مختلفی داشته باشد که در ادامه این موضوع را با هم بررسی می کنیم.

 

انواع اکانت FTP چیست

اگر به خاطر داشته باشید در بخش قبل وقتی در مورد جامعیت فایل های روی هاست صحبت می کردیم به یکی از انواع اکانت FTP اشاره کردیم و گفتیم که بعضی از اکانت های FTP روی فایل هایی که ما برای آنها ارسال می کنیم، یک نظارت کامل را انجام می دهند و بعد فایل های ما را قبول می کنند. در واقع این موضوع یکی از مواردی است که ناشی از تفاوت انواع دسترسی های FTP است. اگر بخواهیم بگوییم که انواع اکانت FTP چیست می تواند در کل دو نوع دسترسی مستقیم و غیر مستقیم را نام برد که هر کدام از آنها مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند.

در ادامه در مورد اینکه هر کدام از این انواع مختلف اکانت FTP چیست به صورت کامل توضیح خواهیم داد:

 

دسترسی مستقیم اکانت FTP چیست

تمام تعاریفی که تا اینجا در مورد این که اکانت FTP چیست ارائه کردیم در واقع این نوع از دسترسی را شرح می داد. در این دسترسی شما می توانید با استفاده از اکانت خود به صورت مستقیم فایل ها را روی هاست خود آپلود کنید وقتی که این کار انجام شد هر فایلی که شما آپلود کرده باشید روی سایت شما خواهد بود و کار انتقال بلافاصله بعد از اتمام آپلود انجام شده است.

در اینجا شما مسئول فایل هایی هستید که ارسال می کند و باید گفت که به نوعی این دسترسی می تواند خطرناک هم باشد زیرا اگر فایل آلوده ای را انتقال دهید، این فایل مستقیما به هاست تزریق خواهد شد. در نقطه مقابل این نوع از دسترسی، دسترسی غیر مستقیم قرار دارد که در ادامه آن را معرفی خواهیم کرد.

انواع اکانت FTP چیست

 

دسترسی غیر مستقیم اکانت FTP چیست

در مورد این که اکانت های غیر مستقیم چه اکانت هایی هستند باید گفت که این دسترسی ها مربوط به اکانت هایی خواهد شد که وقتی فایل ها را برای هاست آپلود می کنند و ارسال می کنند این فایل ها در فضایی به غیر از هاست به صورت ایزوله شده نگهداری می شود تا کنترل های مربوطه روی آنها اعمال شده و در صورت صحت این فایل ها شما می توانید به سراغ آنها رفته و آنها را به هاست خود انتقال دهید.

عموما این سرویس ها در هاست های اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرد و برای جلوگیری از ورود فایل های مخرب و تزریق کد به سروری که علاوه بر این هاست و سایتی که روی آن قرار دارد، صد ها سایت دیگر را هم مدیریت می کند و بالا نگه داشته است کاربرد دارد.

اکنون که دقیقا می دانیم انواع اکانت FTP چیست نوبت به این رسیده است که به سراغ بررسی روش استفاده از اکانت FTP برویم و ببینیم برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم باید چه کار کنیم و چطور می توان از این ویژگی استفاده کرد.

 

روش استفاده از اکانت FTP چیست

در مورد اینکه روش استفاده و به کار گرفتن اکانت FTP چیست و ما چطور می توانیم از تمامی قابلیت هایی که این ویژگی مهم برای ما ایجاد کرده است استفاده کنیم، باید بگوییم که شما برای فعال کردن آن روی هاست و سیستم خود کمی کار خواهید داشت و باید مراحل مختلفی را انجام دهید.

در صورتی که بخواهیم یک نمای کلی از این موضوع داشته باشیم باید بگوییم که در اولین گام شما باید اکانت های FTP مورد نظر خود را روی هاست ایجاد کرده و بعد از آن نوبت به این خواهد رسید که به سراغ سیستم خود رفته و کلاینت های FTP را روی آن راه اندازی کنید. این کلاینت ها برنامه هایی هستند که می توانند به شما امکان ارسال فایل ها روی این پروتکل را داده مدیریت فایل ها را از این طریق امکان پذیر می کنند. یکی از مهمترین برنامه هایی که این کار را برای ما انجام می دهد FileZilla نام دارد.که به شما کمک خواهد کرد که کار انتقال اطلاعات خود را انجام دهید.

در ادامه به صورت کامل به آموزش اینکه روش ساخت اکانت FTP چیست و چطور می توان از آن استفاده در خواهیم پرداخت.

 

ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین

دایرکت ادمین همواره به عنوان یکی از کنترل پنل هایی مطرح است که امکانات سطح بالا و خوبی را در اختیار شما قرار می دهد و در مقاله دایرکت ادمین چیست به صورت کامل آن را با هم بررسی کردیم. ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین یکی از همین موارد کاربرد حرفه ای در دایرکت ادمین به حساب می آید که شما می توانید با چند مرحله ساده این کار را انجام دهید. در ادامه به بررسی اینکه مراحل لازم برای ساخت اکانت FTP چیست خواهیم پرداخت:

در اولین گام برای ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین لازم است که وارد کنترل پنل خود بشوید و در داشبوردی که به شما ارائه می شود از منوی Account Manager گزینه FTP Management را انتخاب کنید.

ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین

 

بعد از انتخاب این گزینه شما به صفحه زیر منتقل خواهید شد که می توانید در آن تمامی اکانت های FTP جود روی سایت خود را ببینید عموما یک اکانت در زمان ایجاد هاست برای شما ایجاد شده که یوزرنیم و پسورد آن همان اطلاعات مربوط به هاست شما می باشد.

گزینه های ساخت اکانت FTP

 

در صورتی که می خواهید یک اکانت FTP جدید برای خود ایجاد کنید می توانید این کار را با کلیک روی دکمه Create FTP Account که با رنگ آبی در بالای کارد اکانت های FTP و در سمت راست مشخص است کلیک کنید. در این حالت فرم زیر به شما نمایش داده خواهد شد که شما باید سه فیلد اصلی را در آن تعیین کرده تا کار ساخت اکانت FTP جدید برای شما انجام شود.

فرم اکانت جدید FTP

 

گزینه هایی که شما باید تکمیل کنید عبارتند از:

FTP Username: در این بخش باید یوزرنیم و نامی که قرار است به وسیله آن به اکانت FTP دسترسی داشته باشید را وارد کنید. این یوزرنیم در واقع به صورت ایمیل سایت می باشد و به صورت خودکار یک عبارت @yoursite.com به انتهای آن اضافه خواهد شد که در آن yoursite.com همان دامنه شما خواهد بود.

Password: این بخش رمز ورود به اکانت FTP شما می باشد و بهتر است که از یک رمز قوی که ترکیبی از اعداد و حروف باشد استفاده کنید و به هیچ عنوان این رمز را دست کم نگیرید. این بخش می تواند به عنوان یکی از نقطه ضعف های امنیتی سایت شما مورد استفاده قرار گیرد پس بهتر است که آن را سر سری انتخاب نکنید.

انتخاب محل آپلود: در بخش سوم شما باید یکی از ۴ گزینه ای را که در اختیار دارید را برای انتخاب مقصدی که اکانت FTP می تواند فایل های خود را در آن آپلود کند انتخاب کنید. در مورد اینکه هر کدام از این گزینه های مقصد برای اکانت FTP چیست باید گفت که گزینه اول یا Domain به شما دسترسی مسیر دامنه اصلی را می دهد و می توان فایل ها را مستقیما در پوشه public_html و زیر شاخه های آن وارد کرد.

گزینه دوم یا FTP کمی دسترسی را محدود تر کرده و تمامی فایل هایی که شما با استفاده از این اکانت وارد می کنید به پوشه ای به نام public_ftp منتقل شده و منتظر بازبینی خواهند ماند. گزینه سوم یا User هم گزینه ای است که پوشه Public_html را در اختیار کاربر قرار خواهد داد اما مانند گزینه Domain دسترسی های کلی دامنه را ندارد. گزینه چهارم یا همان Custom هم گزینه ای است که شما می توانید با استفاده از آن یک پوشه را به صورت دستی برای مقصد فایل هایی که اکانت FTP بارگذاری می کند انتخاب کنید. در شکل زیر می توانید این فیلد را مشاهده کنید که باید آدرس را به صورت دستی در آن وارد کنید.

آدرس دستی برای ساخت اکانت FTP

 

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نظر و کلیک روی دکمه سبز رنگ Create می توانید اکانت FTP ایجاد شده را در بین سایر اکانت های دیگری که داشتید مشاهده کنید. در خیلی از موارد این موضوع پیش می آید که بعد از ایجاد این اکانت ها شما قصد داشته باشید که آنها را متوقف کرده و یا به صورت کامل حذف کنید. کنترل پنل دایرکت ادمین این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد. در مورد اینکه روش حذف و قطع دسترسی اکانت FTP چیست باید گفت که لازم است ابتدا در صفحه ای که تمامی اکانت ها را به شما نمایش می دهد اکانت خود را انتخاب کنید. بعد از این کار نوار ابزار مشکی رنگی برای شما نمایش داده خواهد شد که می تواند گزینه های کنترلی خوب را در اختیار شما قرار دهد:

ادیت اکانت های FTP

 

شما می توانید سه گزینه اصلی را در این بخش مشاهده کنید:

Suspend: این گزینه به معنای تعلیق اکانت می باشد و دسترسی های این اکانت از آن گرفته می شود، در واقع کاری که این گزینه برای شما انجام خواهد داد این است که اکانت FTP مورد نظر را غیر فعال می کند.

Unsuspend: وقتی که شما گزینه Suspend را روی یک اکانت انتخاب کرده باشید و آن را غیر فعال کرده باشید، گزینه Unsuspend به شما کمک خواهد کرد که این کار را لغو کرده و دوباره اکانت را فعال کنید.

Delete: این گزینه به صورت کامل اکانت FTP را برای شما حذف خواهد کرد و اکانت از لیست اکانت های موجود پاک خواهد شد.

در صورتی که شما برای مدیریت هاست خود از کنترل پنل سی پنل استفاده می کنید می توانید برای اینکه به آموزش ساخت اکانت FTP در این کنترل پنل دسترسی داشته باشید سری به مقاله ایجاد اکانت FTP در سی پنل بزنید.

اکنون اکانت FTP شما آماده است و می توانید به سراغ بخش دیگر کار بروید و ادامه کار ها برای دسترسی را انجام دهید. در واقع شما باید از روی سیستم خود به یکی از برنامه های کلاینت مانند Filezilla دسترسی داشته باشید که اکانت شما برایتان کار کند.

 

اتصال FileZilla به اکانت FTP

بعد از ایجاد و آماده شدن اکانت FTP کاری که باید انجام دهید این است که به سراغ کلاینت FileZilla رفته و آن را روی سیستم خود نصب کنید. شما می توانید این برنامه را به صورت رایگان از سایت رسمی آن دانلود کنید. علاوه بر نسخه پایه که رایگان می باشد، نسخه های PRO به صورت غیر رایگان هم وجود دارد که برای اتصال به سایت شما همین کار را انجام می دهند اما امکانات خوب دیگری مانند اتصال به کلود های ذخیره کننده فایل مانند Google Drive، OneDrive و Drop Box را هم به شما ارائه می کنند.

بعد از دانلود، نصب و اجرای این برنامه صفحه ای مانند زیر به شما نمایش داده خواهد شد:

برنامه کلاینت FileZilla

 

در این فرم می توان ۴ بخش اصلی و اساسی را مشاهده کرد. در بالاترین بخش اطلاعات مربوط به الگین وارد می شود، در دو بخش بعدی که کنار یکدیگر قرار گرفته اند دایرکتوری های سایت و همینطور دایرکتوری های روی سیستم شما را نمایش می دهد و در بخش آخر هم اطلاعات مربوط به ارسال فایل ها.

در مورد اینکه روش اتصال این کلاینت به اکانت FTP چیست باید گفت که تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که فیلد های بالایی برنامه که مربوط به اطلاعات کانکت می باشد را تکمیل کنید. این فیلد ها عبارتند از:

Domain: در اینجا می توانید از دامنه سایت خود و یا IP سرور سایت استفاده کنید.

Username: در این قسمت هم باید یوزرنیم اکانتی که آن را در بخش قبلی ساختیم وارد کنیم.

Password: این فیلد هم مربوط به پسوردی می باشد که برای اکانت تعیین کردیم.

Port: پورت پیشفرض مورد استفاده توسط FileZilla پورت ۲۱ می باشد که روی هاست شما هم جواب خواهد داد و نیازی به وارد کردن آن نیست.

بعد از تکمیل سه فیلد اول می توانید روی دکمه Quickconnect کلیک کرده تا اتصال با اکانت FTP برقرار شود:

اتصال Filezilla به اکانت FTP

 

اکنون شما با درگ و دراپ کردن از سمت چپ که فایل های سیستم شما هستند به سمت راست می توانید فایل های خود را به سایت آپلود کرده و از ویژگی خوبی که اکانت FTP برای شما فراهم می کند به راحتی استفاده کنید. در واقع می توان در مورد این موضوع که کار انجام شده توسط اکانت FTP چیست گفت که این مورد به ما امکان کار با فایل های هاست دقیقا مانند یک سیستم لوکال را می دهد و شما می توانید دایرکتوری ها و فایل های خود را به راحتی دستکاری کنید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی اینکه اکانت FTP چیست و برای ما چه کارهایی را انجام می دهد پرداخیتم و دیدیم که اکانت FTP قابلیتی کاربردی برای برقراری ارتباط از طریق پروتکل های FTP است که به شما این امکان را می دهد که پوشه ها و فایل های خود را روی هاست آپلود کرده و یا آنها را با این امکان دانلود کنید. استفاده از اکانت FTP و این پروتکل می تواند امکانات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که از مهمترین آنها می توان به امنیت، سرعت و همینطور راحتی کارکرد اشاره کرد.

در مورد اینکه روش استفاده از اکانت FTP چیست باید گفت که شما ابتدا روی هاست خود اکانت FTP را ایجاد کرده و بعد از آن با استفاده از برنامه های کلاینت می توانید به این اکانت متصل شوید. در این مقاله آموزش برنامه کلاینت FileZilla را به صورت کامل ارائه کردیم اما برنامه های دیگری مانند Cyberduck و Transmit نیز وجود دارند که شما می توانید از آنها برای اتصال به اکانت FTP خود استفاده کنید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
16 × 11 =