جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسبهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس | 5 افزونه برتر
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس | ۵ افزونه برتر

طراحی یک سایت به منظور راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی کاری مشکل است اما باید گفت که بعد از اتمام کار تازه داستان سایت شروع خواهد شد و باید به چرخه رقابت با رقبایی که دارد وارد شده و بتواند جایگاه خود را در این میان پیدا کند. در این رابطه باید گفت که استفاده از امکاناتی که بتواند در این راه به مدیران سایت های کمک کند از مهمترین موارد هستند و اگر سایت خود را با وردپرس راه اندازی کرده اید از این امکانات به اندازه کافی در اختیار دارید! در این مقاله یکی از مهمترین این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد و به این موضوع که بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس کدام است می پردازیم.

در رابطه با افزونه ویرایشگر متن وردپرس باید گفت که در عین سادگی این ابزار می تواند برای کار شما بسیار مفید باشد، هر چند که صفحه ساز های مختلفی مانند المنتور و ویژوال کامپوزر در سایت ما وجود دارند و امکانات بسیار پیشرفته ای را در اختیار ما قرار می دهند، اما  افزونه ویرایشگر متن وردپرس کارایی های خود را دارد و یکی از اصلی ترین موارد در این سیستم است. قبل از اینکه با هم به سراغ فهرست بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس برویم لازم است کمی در مورد اینکه ادیتور ها به چه درد ما می خورند و چه کاربرد هایی را در یک سایت اینترنتی می توانند داشته باشند، به صورت اجمالی صحبت کنیم تا بدانیم دقیقا داستان از چه قرار است.

 

ادیتور ها و کاربرد های آنها

وقتی که پلتفرم های طراحی سایت وارد میدان شدند و کار خود را شروع کردند برای اینکه بتوان یک صفحه از سایت را به دید کاربران رساند لازم بود که شما کار را با استفاده از کد نویسی های HTML دنبال کرده و نمی توانستید به این سادگی از آنها استفاده کنید، در اقدام بعدی وقتی که سایت ها به سمت محتوا محور شدن حرکت کردند امکانی به سایت ها اضافه شد که بتوان در پنل مدیریتی سایت محتوایی که می خواهیم در سایت وارد کنیم را در یک ویرایشگر متنی وارد کرده و تصویر خود را در آن قرار داده تا این ادیتور آنها را به کد های HTML وابسته به قالب سایت ما تنظیم کند. در صورتی که از وبلاگ های قدیمی مانند بلاگفا استفاده کرده باشید با این ادیتور ها کار کرده اید.

ادیتور ها و کاربرد های آنها

این موارد امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار می دادند ولی محدودیت هایی را داشتند. رفته رفته صفحه ساز ها به میدان آمدند، امکانی ویژوال و سه بعدی که با استفاده از آن می توان المان های یک صفحه را با درگ و دراپ کردن در کنار هم قرار داده و سایت ما آماده به کار خواهد شد.  در صورتی که سری به مقاله ویژوال کامپوزر چیست و یا المنتور چیست بزنید می توانید با دو نوع از پیشرفته ترین این صفحه ساز ها آشنا شوید. امکانات این صفحه ساز ها پیشرفته ترین تکنولوژی موجود بوده و افزونه ویرایشگر متن وردپرس که در این مقاله می خواهیم در مورد آنها حرف بزنیم نمونه هایی از نسل دوم یعنی همان ادیتور ها هستند.

این ادیتور ها و صفحه ساز ها کارایی های خود را دارند و برای موارد زیادی تنها این صفحه ساز ها هستند که می توانند کار ما را راه بیندازند. سرعت انجام کار یکی از اصلی ترین دلایلی است که می توان آن را به عنوان یک گزینه خوب در استفاده از افزونه ویرایشگر متن وردپرس معرفی کرد. وقتی که شما بخواهید یک مقاله وبلاگ را که قرار است با روال همیشگی در سایت خود منتشر کنید، لازم نیست که به سراغ صفحه ساز ها رفته و نصف روز وقت گرانبهای خود را روی آن بگذارید و می توانید کار را نیم ساعته با یک ویرایشگر و ادیتور جمع کنید.

دلیل دیگر این است که کار کردن با این افزونه ها ساده است. این افزونه ها عموما ظاهری ساده دارند و یک صفحه مانند واژه پرداز ها(برنامه هایی مانند Word و یا Notepad) را در اختیار شما قرار داده و می توانید با وارد کردن محتوای مدنظر خود در آنها یک برگه در سایت را ایجاد کرده و از آن استفاده کنید. در واقع باید گفت که روی یک سیستم مانند وردپرس یک شخص آماتور با کمترین آگاهی از طراحی سایت و یک آشنایی نسبی با کامپیوتر می تواند به راحتی یک مقاله را روی سایت خود منتشر کند. این در حالی است که در صورت استفاده از صفحه ساز ها اینطور نیستند.

کاربرد های ادیتور

تمامی این موارد در کنار هم باعث می شود تا استفاده از افزونه ویرایشگر متن وردپرس به یک ضرورت تبدیل شده و در کنار تمامی صفحه ساز های پیشرفته که روی سایت ما وجود دارند. اکنون که دقیقا می دانیم هر کدام از صفحه ساز ها و ادیتور های عادی چه کارایی ای دارند و در چه زمینه یا استفاده می شوند، نوبت به این رسیده است که ببینیم اگر بخواهیم از این امکان روی سایت خود استفاده کنیم باید به سراغ چه مواردی رفته و چه افزونه هایی وجود دارند که می توان از آنها به عنوان بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس یاد کرد و آنها را روی سایت خود نصب کنیم.

 

بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس چیست

از نظر فراوانی افزونه ویرایشگر متن وردپرس یکی از افزونه هایی است که انواع مختلفی دارند و در صورتی که یک جست و جوی کوتاه در مورد این افزونه ها داشته باشید به این نتیجه خواهید رسید. اکثر آنها در حال حرکت به سمت صفحه ساز ها هستند و معمولا سعی در این دارند تا افزونه هایی را ارائه کنند که به صورت گرافیکی کار کرده و جنبه های متنی آنها کمتر باشد. البته باید گفت که محبوب ترین گزینه های در بین لیست بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس همیشه افزونه هایی بوده اند که به صورت متنی و ساده تر با اطلاعاتی که ما در آنها درج می کنیم کار می کنند.

بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس چیست

در بین موارد مهمی که می توان برای فهرست بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس نام برد باید به این موارد اشاره کنیم:

 

ادیتور کلاسیک وردپرس

یکی از بهترین گزینه هایی که می توانیم آن را به عنوان بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس معرفی کنیم و تمامی کاربران این امکان را دارند که به سادگی هر چه تمام تر از آن استفاده کنند و کار خود را راه بیندازند افزونه ادیتور کلاسیک وردپرس می باشد. در صورتی که از کاربران و استفاده کنندگان قدیمی وردپرس و یا سیستم های وبلاگدهی باشید، قطعا این افزونه را به یاد دارید و با آن کار کرده اید. در این افزونه شما می توانید به صورت دیداری و متنی محتوای مورد نظر خود را ادیت کرده و در سایت درج کنید.

ادیتور کلاسیک وردپرس

 

در بخش دیداری یا همان Visual این افزونه حالت نمایشی متن را مانند یک واژه پرداز نمایش می دهد و در قسمت متنی یا Text شما می توانید به کد HTML صفحه سایت خود دسترسی داشته باشید و اگر خواستید که با کد در این بخش کار کنید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. این افزونه کهادیتور رسمی وردپرس بود جای خود را در به ادیتور گوتنبرگ داده است. اما محبوبیت این افزونه ویرایشگر متن وردپرس به حدی بالا بوده است که خود وردپرس مجبور شده است آن را به صورت یک افزونه مجزا به کاربران خود ارائه دهد.

در صورتی که از مسیر افزونه ها > افزودن به صفحه اضافه کردن افزونه جدیدی به سایت خود بروید می توانید در بین افزونه های پیشنهادی وردپرس این افزونه را در گزینه های اول و دوم پیدا کنید که با بیش از ۵ میلیون نصب فعال و همینطور ۵ ستاره ای که گرفته است هنوز هم یکی از بهترین ها می باشد و هرچند که وردپرس آن را به عنوان ادیتور رسمی خود بازنشسته کرده است، اما کاربرد این افوزنه برای مدیران سایت ها به اندازه قبل بالاست.

نصب ادیتور کلاسیک وردپرس

 

 در کنار ظاهر ساده این افزونه گزینه های کاربردی ای که در اختیار کاربران قرار می دهد بسیار حرفه ای و کامل خواهد بود. در صورتی که در مورد این افزونه به اطلاعات بیشتر و همینطور آموزش فعالسازی و کار کردن با آن روی سایت نیاز دارید می توانید سری به مقاله ویرایشگر کلاسیک وردپرس بزنید تا به اطلاعات بیشتری در خصوص صدرنشین لیست بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس دسترسی داشته باشید.

 

افزونه WP Smart Editor

مورد بعدی که باید به عنوان بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس معرفی شود افزونه  WP Smart Editor می باشد که یکی از افزونه های خوب و حرفه ای در این زمینه است و در مورد این افزونه باید گفت که چند وقتی است از مخزن وردپرس حذف شد است اما شما می توانید این افزونه را از سایت ارائه کنندگان آن یعنی Joom United که یک شرکت ارائه ابزار های تخصصی برای دو سیستم مدیریت محتوای جوملا و وردپرس است، به صورت رایگان دانلود کرده و روی سایت خود نصب کنید.

افزونه WP Smart Editor

 

در صورتی که برای نصب افزونه هایی که دانلود کرده اید نیاز به راهنمایی بیشتری دارید می توانید سری به مقاله نصب افزونه در وردپرس بزنید تا به دستور العمل كامل نصب این افزونه ها دسترسی داشته باشید. این افزونه علاوه بر امکانات کاملی که برای واژه پردازی یا همان نوشتن متن مانند شماره گذاری ها، تعیین چپ چین و یا راست چین بودن متن و خیلی از موارد دیگری که به ما ارائه شده است، ویژگی های یک IDE خوب را هم برای کار کردن با بخش کد های html را فراهم کرده است. 

در مورد امکاناتی که می توان آنها را مختص این افزونه دانست می توانیم به امکان استفاده از ابزار های Ajax در مواردی که در سایت وارد می کنیم، امکان درج دکمه به صورت مستقیم و ادیت آن در همین ویرایشگر و همینطور تعیین تون ها برای یک صفحه و مقیاس بندی آنها و مدیریت محتوای نمایش داده شده در هر ستون اشاره کنیم که از ویژگی های پیشرفته این افزونه ویرایشگر متن وردپرس می باشند.

 

افزونه گوتنبرگ 

مورد بعدی که باید در بین بهترین انواع افزونه ویرایشگر متن وردپرس به آن اشاره کنیم، افزونه ای است که خود وردپرس آن را به عنوان ادیتور اصلی و رسمی وردپرس انتخاب کرده است و باید گفت که یکی از افزونه های کامل می باشد که از نظر امکاناتی که در اختیار کاربران می گذارد هیچ کم و کسری ای ندارد و می تواند با صفحه ساز ها همه رقابت کند. البته در کار کردن نمی تواند ویژگی هایی که یک صفحه ساز مانند المنتور را در اختیار ما قرار دهد. اما در کل باید گفت که این افزونه توانایی های بسیار خوب و سطح بالایی را برای کار کردن با پست های وبلاگ و یا برگه هایی که می خواهید یک محتوای عادی در آنها قرار دهید دارد.

افزونه گوتنبرگ (با دقت بخوانید!)

 

از نظر تعداد نصب و همینطور امتیاز این افزونه باید گفت که با توجه به سطح امکانات و اینکه وردپرس آن را انتخاب کرده است با یکی از افزونه های خوب و ایده آل طرف هستیم اما حقیقت این است که اگر با این مبنا تصمیم بگیریم غیر حرفه ای فکر کرده ایم. در مورد این افزونه باید گفت که اگر پارتی بازی وردپرس برای انتخاب آن به عنوان افزونه رسمی خود نبود، این افزونه مدت ها پیش شکست خورده و گردونه رقابت را ترک کرده بود. هر چند که امکاناتی که این افزونه به شما می دهد زیاد خواهد بود، اما اگر یک بار یک ادیت ساده را با آن انجام دهید، از دست آن فرار خواهید کرد.

در مورد این افزونه که تنها ۲ ستاره از کاربران گرفته است و به نظر می رسد همه انقدر از آن فراری بوده اند که خود وردپرس افزونه ادیتور کلاسیک خود را به عنوان جایگزینی برای آن ارائه کند باید گفت که کار کردن با آن بسیار کند می باشد و شما برای درج یک مقاله ساده با این افزونه باید زمانی بیشتر از المنتور را صرف کنید. تنظیماتی که در ادیتور کلاسیک در جلوی چشم شما قرار گرفته است در این افزونه در منو های تو در تو و پیچیده مخفی شده اند و نمی توان به خوبی به آنها دسترسی داشت. همینطور صفحه سفید یک دست این افزونه که از قالب اصلی وردپرس خارج شده و نوار جانبی پیشخوان را حذف کرده است، می تواند چشم شما را آزار دهد و تقریبا کار کردن طولانی مدت با آن غیر ممکن است. البته باید گفت کار کردن سریع با آن هم غیر ممکن است!

معایب افزونه گوتنبرگ (با دقت بخوانید!)

اگر بخواهیم بگوییم که دلیل وجود چنین افزونه فاجعه باری در این فهرست و از آن مهمتر انتخاب آن به عنوان افزونه رسمی ای که وردپرس از آن استفاده می کند را عنوان کنیم باید بگوییم که این افزونه کار خود را بسیار به صفحه ساز ها نزدیک کرده است و به صورت بلوک های مجزا کار می کند و به نوعی باید گفت که کارکردی ماژولار را ارائه می دهد.

در این افزونه ویرایشگر متن وردپرس شما باید بلوک های مختص خود را از بخش المان های آن روی صفحه درگ و دراپ کنید و بعد ادیت را روی آنها انجام دهید، به نظر می رسد که این طراحی درگ و دراپ وردپرس را بر آن داشته است که به سراغ این افزونه بروید. اما در صورتی که بخواهیم منطق استفاده از افزونه ویرایشگر متن وردپرس و زمینه فعالیت آنها را در نظر داشته باشیم، بهتر است هر چه سریعتر از دست این افزونه به ادیتور کلاسیک پناه ببریم.

 

افزونه Advanced Editor Tools (همان TinyMCE سابق)

در مورد این افزونه باید گفت که عموم مدیران سایت با تجربه با افزونه قدرتمند و حرفه ای TinyMCE که هنوز هم در خیلی از لیست ها و مقالات معرفی افزونه ها به عنوان یکی از افزونه های حرفه ای که در صدر این فهرست هم قرار دارد معرفی می شود، آشنایی دارند. افزونه ای که دقیقا با ظاهر افزونه ادیتور کلاسیک کار می کرد و امکانات مختلفی را به این افزونه اضافه می کرد. اما باید گفت که با تغییر ادیتور پیشفرض وردپرس به گوتنبرگ این افزونه هم آینده خود را در گرو این دیده است که به افزونه گوتنبرگ ملحق شده و امکانات خود را در اختیار آن قرار دهد.

افزونه Advanced Editor Tools (همان TinyMCE سابق)

 

با نصب این افزونه روی سایت، یک ادیتور دقیقا مانند ساختار گوتنبرگ را با کارایی بهتر و قابل تحمل تر خواهید داشت. ویژگی خوبی که این افزونه به شما می دهد این است که اجازه می دهد با جداول و همینطور ستون بندی های صفحات به خوبی کار کرده و  خیلی از موارد پیشرفته را برای شما فراهم کرده و آنها را دم دست تر می کند.

در مورد این افزونه باید گفت که ورژن های مختلفی از TinyMCE وجود داشتند که از مهمترین آنها به ورژن های Manage، Advanced و همینطور Ultimate اشاره می شود، تمامی ویژگی های مختلفی که این ورژن های این افزونه در اختیار کاربران قرار می داند اکنون در افزونه ای به نام Advanced Editor Tools جمع آوری شده و می تواند اوضاع افزونه گوتنبرگ ما را بهبود دهد.

 

افزونه Ultimate Block

یکی دیگر از افزونه های حرفه ای که می توان آن راه هم در کنار سایر گزینه های ارائه شده برای بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس جای داد افزونه Ultimate Block است که از افزونه های با سابقه برای وردپرس به حساب می آید. در مورد این افزونه باید گفت که یکی از افزونه هایی می باشد که به سمت قابلیت های درگ و دراپ رفته است و از پیشگامان استفاده از بلاک ها در بین انواع افزونه های ویرایشگر متن وردپرس می باشد.

افزونه Ultimate Block

 

این افزونه مانند مورد قبلی موارد خوبی را روی گوتنبرگ اضافه کرده و می توان آن را به صورت کاملا پیشرفته در بیاورد. با استفاده از این افزونه که تا کنون بیش از ۳۰ هزار نصب فعال داشته و از کاربران ۵ ستاره خود را با قاطعیت دریافت کرده است امکانات خوبی مانند استفاده از اسکیما، استفاده از فهرست محتوا یا همان Table of Content، امکان استفاده از فیلتر های محتوا، دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، جداکننده های متن و همینطور قابلیت امتیاز دهی به مقاله اضافه خواهد شد.

در واقع این افزونه می تواند کار هایی که برای راه انداختن هر کدام از آنها روی سایت به یک افزونه جدا نیاز است را به صورت یکجا روی سایت شما مدیریت کرده و به جای نصب چند افزونه با همین یک افزونه کار خود را راه بیندازید. البه باید گفت که استفاده از این المان ها که برای خیلی از افزونه ها به صورت خودکار انجام می شود، در این افزونه نیازمند صرف وقت و تنظیم آنها می باشد که برای سایت های بزرگ می تواند بسیار وقت گیر بوده و باید این مورد را در نظر داشته باشید.

در کل باید گفت در صورتی که قصد استفاده از افزونه گوتنبرگ روی سایت خود را دارید به یک افزونه ویرایشگر متن وردپرس مانند افزونه Ultimate Block برای تکمیل کردن نقایصی که این افزونه دارد نیاز خواهید داشت و می توانید به سراغ این افزونه بروید.

 

نتیجه گیری

بهترین افزونه ویرایشگر متن وردپرس که شما بتوانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید موردی بود که آن را با هم در این مقاله دنبال کردیم و دیدیم که داستان از چه قرار است. در کل باید گفت که بیشتر افزونه هایی که در وردپرس وجود دارند به سمت قابلیت های درگ و دراپ رفته و از ادیتور های ساده و سریعی که قبلا وجود داشتند فاصله گرفته اند. اما در صورتی که بخواهیم بر اساس تجربه شخصی و نظرات وب مستر های حرفه ای قضاوت کنیم، باید گفت که ادیتور کلاسیک وردپرس همچنان افزونه ای است که در صدر قرار دارد و بعد از آن نوبت به افزونه های بلاک محور می رسد.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
5 × 18 =