جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسافزونه بی بی پرس و ساخت انجمن در وردپرس
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

افزونه بی بی پرس و ساخت انجمن در وردپرس

چه زمانی یک سایت اینترنتی به بازدهی خوبی دست پیدا می کند و می تواند اهدافی که برای آن ایجاد شده است را جامه عمل بپوشاند!؟ این سوالی است که هر وب مستر و هر مدیر سایت باهوشی لازم است آن را از خود بپرسد. جواب های مختلف و متعددی بسته به اینکه سایت شما چه باشد و چه حوزه موضوعی را دنبال کند ممکن است برای این سوال ارائه شود که البته باید گفت تمامی این پاسخ ها به یک چیز ختم می شود و آن این است که دو ترافیک کاربران در سایت در جریان باشند و کاربرانی که یک بار به سایت ما آمده اند باز هم به ما سر بزنند یکی از قابلیت هایی که می تواند این کار را انجام دهد استفاده از تالار های گفتگو یا همان انجمن ها است که بازدهی خوبی را از نظر بازگشت کاربران به سایت دارد. در این مقاله با بررسی افزونه بی بی پرس قصد داریم تا یکی از مهمترین ابزار هایی که برای راه اندازی این سایت ها در اختیار ما قرار دارد را معرفی کنیم.

یک سایت وردپرسی که می تواند خود را به هر شکلی تغییر داده و هر کاری که از آن بخواهیم را برای ما انجام دهد در راه اندازی این نوع از سایت ها هم فعال بوده و ما را ناامید نکرده است. امکانات مختلفی برای راه اندازی انجمن ها در سایت های وردپرسی وجود دارد که مهمترین این امکانات که به نوعی افزونه رسمی ای از خود وردپرس به حساب می آید افزونه بی بی پرس نام دارد که از مهمترین و اصل ترین افزونه ها در وردپرس است. در ادامه قبل از اینکه به بررسی آموزش کار با افزونه بی بی پرس و اینکه اصلا این افزونه چیست بپردازیم لازم است که در ابتدا کمی در مورد تالار های گفتگو و تاثیری که دارند صحبت کنیم و ببینیم که آیا واقعا ارزش دارد خودمان را درگیر چنین مواردی کنیم.

 

انجمن ها و امکانات تعاملی سطح بالا

همه ما در کار کردن با اینترنت انجمن های اینترنتی را دیده ایم و با آنها برخورد داشته ایم. صفحاتی به نسبت ساده که کاربران موضوعات مختلف را در آن مطرح کرده و ما معمولا می توانیم در آنها پرسش و پاسخ ها و تبادل نظرات مختلف را مشاهده کنیم. در ارتباط با این سایت ها باید گفت که در خیلی از موارد ما برای پیدا کردن مشکلات خود به سشراغ آنها رفته و اگر بخواهیم رو راست باشیم یکی از کاربردی ترین انواع سایت به شمار می روند. در سال های گذشته و با پیشرفت کردن وبلاگ های آموزشی  و رشد تولید محتوا مواردی که ما نیاز داریم تا برای کار خود به این سایت ها مراجعه کنیم کمتر شده اند.

انجمن ها و امکانات تعاملی سطح بالا

البته در صورتی که نگاهی به ترافیکی که در اینترنت در جریان است بیندازیم و. سایت های که هنوز از این قابلیت ها برای کاربران خود استفاده می کنند را بررس کنیم، به سایت ها بسیار بزرگی خواهیم رسید که تنرافیک های سنگینی را در و بدل کرده و کاربرانی بسیار وفادار دارند که برای خیلی از موضوعات از موارد سرگرمی گرفته تا بزرگترین مشکلات برنامه نویسی کار خود را در این سایت ها انجام می دهند و. باید گفت که سایت هایی هستند که کاربرد های زیادی را به کاربران ارائه می دهند.

در صورتی که شما هم به فکر راه انداختن یک سایت از این نوع هستید و می خواهید گروهی از کاربران را در موضوعات مختلف گرد هم جمع کنید تا بازدهی سایت خود را بالا برده و یا هر هدف دیگری که دارید را به ثمر برسانید، روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. در ابتدای فعالیت این سایت ها انواع مختلفی از تالار های گفت و گو و همینطور انجان ها وجود داشت که معمولا برنامه نویسی های آنها در زبانهایی مانند PHP و ASP انجام می گرفت و هر کدام از آنها ویژگی های مختلفی را ارائه می کردند، اما دیری نپایید که این نیاز به برنامه نویسی با ارائه پلتفرم هایی مانند وردپرس و ورود آنها به این حوزه از بین رفت و جای خود را به استفاده از افزونه های آماده در این حوزه داد که کاربرد های زیاد و حرفه ای را برای کاربران ارائه می کردند.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از دهمین افزونه ها بپردازیم و ببینیم که چطور می توان یک سایت انجمنی ورا به همراه تالار های گفت و گو با استفاده از یک افزونه راه اندازی کرد. افزونه ای که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد یکی از افزونه های اصلی وردپرس برای اینکار می باشد که افزونه بی بی پرس نام دارد و کاربرد های خوب و حرفه ای را در سایت های وردپرسی به کاربران خود ارائه می کند.

قبل از اینکه آموزش ساخت تالار های گفت و گو را با افزونه بی بی پرس شروع کنیم لازم است در مورد اینکه افزونه بی بی پرس چیست و دقیقا چه کاری را برای ما انجام می دهد و با به کارگیری آن چه ویژگی هایی در اختیار ما خواهد بود کمی صحبت کنیم و ببینیم که داستان از چه قرار است.

 

افزونه بی بی پرس چیست

همانطور که تا اینجای کار هم در مورد آن صحبت کرده ایم در پاسخ به این سوال که افزونه بی بی پرس چیست باید گفت که یکی از افزونه های انجمن ساز وردپرس است که این سیستم مدیریت محتوا آن را به صورت رسمی برای راه اندازی وردپرس ارائه کرده است و عموم سایت های وردپرسی که انجمن های مختلف را ارائه می کنند از این افزونه برای این کار استفاده می کنند. ارائه کننده این افزونه خود وردپرس بوده است که در واقع آن رزا مانند افزونه های مثل ووکامرس به یک افزونه رسمی از این سیستم مدیریت محتوا تبدیل می کند که کاربرد های زیادی را ارائه می کند و توسط خود وردپرس پشتیبانی می شود.

افزونه بی بی پرس چیست

البته باید گفت در صورتی که به سراغ ارائه کنندگان این افزونه بروید، با تیم پشتیبانی و جامعه کاربری افزونه بی بی پرس مواجه خواهید شد که در راس آنها تیم توسعه سیستم مدیریت محتوای وردپرس  و همینطور شرکت بزرگ Aoutomattic قرار دارند که سرویس ها و محصولات زیادی را برای کار با وردپرس و برنامه های اینترنتی دیگر ارائه کرده است و سیستم وبلاگدهی WordPress.com نیز از محصولات ارائه شده توسط این شرکت می باشد.

از نظر آمار استفاده از افزونه بی بی پرس باید گفت که این افزونه بیش از دویست هزار نصب فعال از سراسر دنیا دارد و در بیش از ۵۰ زبان ترجمه شده است و برای کاربران وردپرس قابل دسترس می باشد. از این ظنر می توان گفت که یکی از برترین و بهترین افزونه هایی است که برا راه اندازی یک انجمن در یک سایت وردپرسی می توان از آن استفاده کرد.

از طرفی باید گفت که این افزونه از افزونه های مرجع است که برای کار کردن با آن افزونه ها و ادان های جانبی زیادی ارائه شده است و شما می توانید برای بهبود اوضاع انجمن خود از آنها استفاده کنید. یکی از ویژگی هایی که این افزونه کاملا فارسی شده و سازگار با زبان فارسی در اختیار شما قرار می دهد این است که می توانید از آن به صورت نامحدود استفاده کنید و قرار نیست که از نظر تعداد و یا موضوعاتی که برای انجمن های مختلف در سایت شما وجود دارد ایرادی متوجه سایت شما شود و برای شما دردسر درست کند. در ادامه این مقاله در مورد نقاط قوت و ویژگی های خوبی که افزونه بی بی پرس می تواند در اختیار ما قرار دهد صحبت خواهیم کرد.

بی بی پرس چیست

 

نقاط قوت و مزایای افزونه بی بی پرس

وقتی که ما به سراغ استفاده از یک افزونه حرفه ای برای سایت خود می رویم این موضوع که این افزونه می تواند برای ما چه کارهایی را انجام دهد و نقاط قوت آن چیست، از مهمترین مواردی است که می تواند در استفاده از این افزونه برای ما تاثیر گذار باشد در این خصوص باید گفت که افزونه بی بی پرس از افزونه هایی است که نقاط قوت زیادی دارد و در صورتی که به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد می تواند خدمات زیادی به شما عرضه کند.

نقاط قوت و مزایای افزونه بی بی پرس

اگر بخواهیم لیستی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که برای ارائه در بخش نقاط قوت افزونه بی بی پرس به آنها اشاره کرد، ارائه کنیم، با چنین لیستی مواجه خواهیم بود:

 

سازگاری بالا با هسته وردپرس

یکی از مهمترین و اصلی ترین مواردی که باعث شده است یک افزونه کارهایی سنگین مانند ارائه فروم هایی که هزاران نفر در آن وارد شده و در آن نظرات خود را ثبت می کنند را به راحتی هر چه بیشتر و بهتر انجام دهد این است که این افزونه از افزونه های ارائه شده توسط تیمن ارائه کننده وردپرس بوده و سازگاری بسیار بالایی را با هسته وردپرس دارد.

در بخش های قبلی هم در مورد این موضوع صحبت کردیم و در صورتی که به صفحه اصلی این افزونه در سایت WordPress.org بروید می توانید نام افرادی چون مت مولنوگ را در فهرست ارائه کنندگان این افزونه مشاهده کنید که خود وردپرس را ارائه کرده است و همین موضوع باعث شده است که ساختار برنامه نویسی این افزونه و هسته وردپرس شبیه به هم باشند و این افزونه بتواند به خوبی روی وردپرس کار کند. در واقع از نظر کارایی و سبک بودن این افزونه از هر افزونه دیگری بیشتر شبیه خود هسته وردپرس بوده و بار اضافی ای روی دوش آن به حساب نخواهد آمد.

 

سازگاری با قالب ها

مورد دیگری که در کنار سازگاری این افزونه با هسته وردپرس باید مورد توجه قرار داد این است که این افزونه علاوه بر خسته وردپرس با سایر قالب های استاندارد و همینطور افزونه های دیگری که برای این فعالیت ها ارائه شده اند نیز سازگار بوده و می توان به آن اطمینان داشت. افزونه بی بی پرس یکی از افزونه هایی است که به هیچ عنوان با تداخل های عجیب و غریب روبرو نمی شود و شما می توانید به راحتی روی خیل از قالب ها از آن استفاده کنید.

حتی قالب های دیگری هم بر مبنای این افزونه ارائه شده الند که در واقع با استفاده از افزونه بی بی پرس در کنار موارد دیگری مانند بادی پرس می توانند شبکه های اجتماعی گسترده ای را با وردپرس ایجاد کرده و از این نظر بسیار هم موفق عمل کرده اند.

 

افزونه های جانبی زیاد

مورد دیگری که توانسته است افزونه بی بی پرس را به یک افزونه کاربردی و حرفه ای که خیلی از وردپرس کاران از آن استفاده می کنند تبدیل کند و به عنوان یک نقطه قوت خوب در این افزونه مورد بررسی قرار می گیرد این است که برای این افزونه افزونه های جانبی زیادی ارائه شده است که می تواند بر کارایی های این افزونه اضافه کند. در واقع بیشتر از ۱۹۰ افزونه وجود دارند که می توانید آنها را به عنوان یک ادان روی افزونه بی بی پرس نصب کنید.

هر کدام از این افزونه ها ایراداتی که افزونه بی بی پرس دارد را به صورت کامل اصلاح کرده و می توادنندی فیچر های خوبی را خصوصا در گرافیک و تعیین دسترسی ها برای این افزونه ایجاد کنند. هر چند که خود افزونه بی بی پرس یک افزونه کامل است که از پس نیاز های خود بر می آید اما باید گفت که ظاهری که این افزونه ارائه می کند در طول سالیان فعالیت آن تغییر چندانی نداشته است و ممکن است که کمی برای شما قدیمی باشد. این افزونه ها می توانند تمامی این موارد را تغییر داده و در واقع یک لباس نو به تن افزونه بی بی پرس می پوشانند. 

افزونه های جانبی زیاد

 

ادغام با بادی پرس

در مورد این موضوع که از این افزونه می توان در کنار افزونه همتای خود که برا شبکه های اجتماعی در وردپرس ارائه شده است استفاده کمرد یعنی همان بادی پرس اشاره کنیم. افزونه بادی پرس یکی از افزونه های حرفه ای می باشد که توسط وردپرس برای این منظور ارائه شده است و باید گفت که در کار خود یکمی از افزونه های خوب و حرفه ای به شمار می آید.

افزونه بی بی پرس به راحتی می تواند با بادی پرس ادغام شوند و درب کنار هم یک سیستم حرفه ای راب رای ارائه ویژگی های مربوط به تالار های گفتگو و شبکه های اجتماعی فعال و حرفه ای به کاربران ارائه کنند. این قابلیت ها در کنار هم می توانند ماندگاری کاربران را در سایت شما به شدت بالا برده و آنها را به این سایت ها علاقه مند کنند.

 

سادگی در استفاده

مورد دیگری که می توان در مورد این افزونه به آن اشاره کرد و افزونه بی بی پرس را به یک افزونه حرفه ای تبدیل می کند این است که کار کردن با با این افزونه ساده بوده و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در واقع پیچیدگی کار با این افزونه بعد از اینکه شما اولین انجمن و تالار گفتگوی خود را راه اندازی کنید، برای شما از بین خواهد رفت و دیگر لازم نیست که برای انجام همین کار در ادامه مراحل وقت و انرژی زیادی را بگذارید.

این موضوع که یک افزونه بتواند به سادگی کاری را انجام دهد و قابلیتی را روی سایت های وردپرسی پیاده سازی کند از مسائل و مواردی است که به شدت به عنوان یک ویژگی مورد قبول در سایت های اینترنتی از آن یاد می شود و در صورتی که شما هم یک وبمستر با تجربه باشید از این موضوع و کاربرد های آن برای شما اطلاع خواهید داشت.

 

استفاده از شورت کد ها

در مورد اینکه شورت کد های وردپرس چه هستند و برای ما می توانند چه کارهایی را انجام دهند در مقاله شورت کد وردپرس چیست به صورت کامل صحبت کردیم و دیدیم که داستان از چه قرار است. در واقع باید گفت که این شورت کد ها کدهایی کوتاه هستند که در هر لحظه می توان با استفاده از آنها بخشی از کدهای PHP را در سایت پیاده سازی کرد و در لحظه یانت کمدها اجرا می شوند. استفاده این شورت کد ها به این صورت است که ویژگی های متنوع و حدیدی را به سایت اضافه می کنند و روی سایت ما قرار می دهند که می توان با کمک گرفتن از آنها سایت را به یک سایت حرفه ای تبدیل کرد.

در مورد شورت کد ها در افزونه بی بی پرس باید گفت که این کد ها می توانند ویژگی های مختلف را به سایت ما اضافه کرده و تالار های گفت و گو و انجمن های ما به راحتی می توانند ویژگی های خاص و حرفه ای را در خود داشته باشند. با استفاده از این کد های کوتاه که امکان استفاده از آنها در این افزونه قرار دارد می توان امکاناتی مانند لیست تاپیک های انجمن، موارد مربوط به حساب های کاربری، موارد مربوط به موضوعات انجمن و یا حتی خود انجمن های مختلف را پیاده سازی کرد و در صورتی که از آنها استفاده کنید می توانید به صورت روان و راحت تمامی موارد مربوط به سایت خود را روی آنها کنترل کنید.

استفاده از شورت کد ها

 اکنون که ما دقیقا می دانیم که نقاط قوت افزونه بی بی پرس کدامند و برای راه اندازی یک سایت اینترنتی بر مبنای این افزونه باید به سراغ چه مواردی برویم، می توان گفت که وقت آن رسیده که به آموزش افزونه بی بی پرس و روش کار کردن با آن بپردازیم و ببینیم که اگر بخواهیم از این افزونه در سایت خود استفاده کنیم باید چه مراحلی را در سایت دنبال کنیم.

 

آموزش نصب و راه اندازی افزونه بی بی پرس

برای اینکه بتوانید در سایت خود از افزونه بی بی پرس استفاده کرده و سایت خود را با آن تبدیل به یک سایت پر تعامل با کاربران که می تواند تالار های گفتگوی متعددی را در اختیار کاربران قرار دهد تبدیل کنید، لازم است که موارد و مراحل مختلفی را روی سایت خود انجام داده و تقریبا می توان گفت که این مراحل طولانی خواهند بو.د. البته باید گفت در عین طولانی بودن این مراحل، کاملا ساده هستند و قرار نیست کار چندان پیچیده ای انجام شود. در این مورد باید گفت کل کاری که می خواهیم انجام دهیم این است که افزونه را نصب کرده، آن را فعال کنیم،؛ بعد از این کار انجمن ها و تاپیک ها را روی سایت ایجاد کرده و در آخر هم انجمنتی که ایجاد کرده ایم را روی یکی از برگه های سایت به نمایش در خواهیم آورد.

در ادامه تک تک این مراحل که باید برای راه اندازی یک انجمن با استفاده از افزونه بی بی پرس در سایت وردپرسی انجام دهید را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

نصب افزونه بی بی پرس

در مورد نصب این افزونه باید گفت که افزونه بی بی پرس یکی از افزونه هایی است که نصب چندان دشواری ندارد و خود وردپرس در اولین صفحه از نصب افزونه ها آن را به عنوان یک افزونه کاربردی به شما پیشنهاد می دهد. برای نصب آن کافی است که از مسیر پیشخوان > افزونه ها > افزودن وارد صفحه اصلی نصب افزونه در وردپرس شوید. بعد از این کار شما می توانید این افزونه را در افزونه های پیشنهادی مشاهده کنید و یا در صورتی که این افزونه را پیدا نکردید جست و جوی نام آن می تواند به شما کمک کند تا این افزونه را ببینید.

نصب افزونه بی بی پرس

 

بعد از پیدا کردن این افزونه با چند کلیک ساده شما می توانید کار نصب و فعالسازی آن را انجام داده و وقت چندانی را از شما نخواهد گرفت و روال نصب آن تفاوتی با سایر افزونه های وردپرس نخواهد داشت. وقتی که کار نصب افزونه بی بی پرس روی سایت شما به انجام برسد سه گزینه جدید در منوی شما نمایان خواهد دش که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

 

راه اندازی انجمن ها

راه اندازی انجمن ها در افزونه بی بی پرس اولین کاری است که باید برای استفاده از آن انجام دهید. وقتی که شما یالن افزونه را راه اندازی می کنید، می توانید انجمن های مختلفی را روی سایت راه اندازی کرده که هر کدام از آنها تاپیک های مختلفی را دارند، بله عنوان مثال انجمن معرفی ابزار های وردپرس که هر کدام از تاپیک های آن به ابزار های سئو، ابزار ها و افزونه های امنیتی، معرفی قالب ها و موارد اینچنینی تقسیم شده اند. همینطور شما می توانید انحجمن دیگری با نام ارور های متداول در وردپرس داشته باشید که موارد متعددی مانند رفع ارور کوکی، ارور های سری ۴۰۰ و ارور های سری ۵۰۰ را در آن قرار داده اید.

برای راه اندازی یک انجمن جدید در افزونه بی بی پرس لازم است که به سراغ گزینه جدیدی که در منوی پیشخوان قرار گرفته است و گفت و گو ها نام دارد بروید. با کلیک روی این گزینه می توانید به صفحه ای بروید که تمامی انجمن های سایت وردپرسی شما در آن قرار گرفته اند:

انجمن ها در بی بی پرس

 

مطمئنا وقتی برای اولین بار به سراغ این صفحه می روید با یک فهرست خالی مواجه خواهید شد اما برای اینکه یک انجمن جدید را در آن ایجاد نمایید لاز م است که روی دکمه افزودن حجدید که در تصویر هم می توانید آن را مشاهده کنید کلیک کنید تا فرم ایجاد انجمن تازه برای شما نمایش داده شود:

راه اندازی انجمن ها

 

کاری که در این صفحه باید انجام دهید این است که اطلاعات مربوط به این انجمن را در آن وارد مرده و بعد از ارائه تنظیمات صفحات انجمن روی انتشار کلیک کنید. فیلد هایی که در این قسمت از افزونه بی بی پرس باید وارد کنید به این صورت می باشد:

عنوان انجمن: نامی است که برای این انجمن وارد می کنید.

ادیتور متن: در این بخش شما می توانید دقیقا مانند یک مقاله هدف خود از راه اندازی این انجمن را شرح داده و همینطور این امکان را دارید که از تصاویر نیز در این قسمت استفاده کنید.

پیوند یکتا: این URL که در واقع همان آدرس این برگه انجحمن است تعیین می کند که شما با وارد کردن چه لینکی می توانید به این انجمن دسترسی داشته باشید و در صورتی که بخواهید به سراغ انجمن ایجاد شده بروید و در آن مطلبی را درج کنید باید به سراغ کدام بخش بروید.

صفحات انجمن: در این بخش می توانید با وارد کردن شرایط تعیین کنید که در حال ایجاد یک انجمن از چه نوعی هستید، چه کاربرانی می توانند به آن دسترسی داشته باشند و آیا انجمن همگانی است، این انحجمن در چه زیر دسته ها قرار می گیرد و انجمن مادری دارد. افزونه بی بی پرس به شما اجازه خواهد داد تا این موارد را به صورت کامل کنترل کنید.

مدیران انجمن: این بخش تعیین می کند که مدیریت و کنترل تاپیک های این انجمن بر عهده چه کسی می باشد و چه افرادی این قدرت را دارند که این انجمن را مدیریت کرده و جریان کاری کاربران در سایت را کنترل کنند.

بعد از اینکه این بخش از افزونه بی بی پرس را تکمیل کردید نوبت به این میرسد که در این انجمن راه اندازی شده موضوعاتی را برای کاربران به اشتراک بگذارید و شما باید اکنون تاپیک های خود را ارائه کنید. در ادامه این بخش از تنظیمات افزونه بی بی پرس را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

ایجاد تاپیک ها و موضوعات

برای اینکه در افزونه بی بی پرس یک موضوع جدید را برای یک انجمن ایجاد کنید لازم است که از مسیر پیشخوان > موضوع ها > افزودن تازه وارد صفحه ای شوید که در آن موضوعات جدید به تالار گفت و گوی شما اضافه خواهد شد:

ایجاد تاپیک ها و موضوعات

 

در این بخش هم دقیقا مانند بخشش قبلی باید فرم به همان صورت تنظیم شود، موارد مربوط به عنوان، پیوند های یکتا و همینطور توضیحات این گفت و پو به صورت ثابت و مانند زمانی که یک انجمن را وارد می کردیم مورد استفاده قرار می گیرند و شما باید آنها را تکمیل کنید.

کاری که باید انجام دهید و کمی تواند کمی متفاوت باشد انتخاب انجمن ها برای این گفت و گویی است که تازه در حال ایجاد آن هستیم. در صوتری که از بخش صفات موضوع گزینه انجمن را انتخاب کنید می توانید به انجمن های مختلفی که آنها را ایجاد کرده اید دسترسی داشته باشید.

تنظمیات انجمن برای موضوع

 

در صورتی که انجمن خاصی را ایجاد نکرده باشید یا این موضوع مربوط به انجمن های شما نباشد می توانید آن را روی گزینه بدون انحمن قرار دهید. موضوعات شما در افزونه بی بی پرس می توانند بدون انجمن هم کار کنند.

اکنون می توان گفت که افزونه بی بی پرس برای ما یک تالار گفت و گو را ایجاد کرده است و در صورتی که به سراغ هر یک از لینک هایی که ایجاد کرده ایم برویم می توانیم ببینیم که اوضاع این موارد به چه صورتی است و افرادی که امکان شرکت در این گفت و گو ها را داشته باشند می توانند برای ما مطالبی را ارسال کنند. اکنون باید گفت که افزونه بی بی پرس ما به صورت عملیاتی آماده استفاده است. اما باید توجه داشت که مالبی که در این بخش ها فرستاده می شوند هم در سایبت قابل ویرایش بوده و شما به راحتی می توانید آنها را هم ویرایش و ادیت کنید.

این ادیت ها که روی پاسخ های ارسالی از افزونه بی بی پرس قابل انجام می باشد در بخش بعدی بررسی خواهند شد.

 

بررسی و کنترل پاسخ ها

یکی از ویژگی های مهم در وردپرس که می تواند برای ما بسیار مهم باشد این است که سایت خود را کنترل کرده و از پاسخ هایی که نمی خواهیم آنها را در سایت نمایش دهیم و یا اینکه قابل نمایش نیستند و دردسرب هایی را برای ما دارند دوری کنیم. در این رابطه باید گفت که از مسیر پیشخوان > پاسخ ها > همه پاسخ ها وارد صفحه زیر خواهیم شد:

بررسی و کنترل پاسخ ها

 

در این بخش از سایت به شما این امکان داده شده است که این پاسخ را ویرایش کرده، آن را حذف کنید و یا اینکه آن را به عنوان یک اسپم معرفی کرده و پاسخ ها و مواردی که در ادامه برای این تاپیک یا موضوع ارائه شده است حذف کنید. تمامی این امکانات به سادگی در اختیار شما خواهد بود و شما می توانید تمام جزئیات را در اختیار داشته باشد و افزونه بی بی پرس تمامی این موارد را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

نتیجه گیری

افزونه بی بی پرس چیست و برای ما چه امکاناتی راب هس یات اضافه می کند و ما چطور می توانیم از این امکانات استفاده کنیم سوالاتی بودند که پاسخ های آنها را از سیر تا پیاز بررسی کردیم و تقریبا موضوعی را ناگفته باقی نگذاشته ایم. در پاسخ به این سوال که افزونه بی بی پرس چیست باید گفت که این افزونه در سایت وردپرسی شما امکان استفاده از تالار های گفت و گو که به صورت موضوعی کار می کنند و با مطرح شدن یک موضوع کاربران می توانند برای آن پاسخ های خود را ارائه دهند و یا اینکه سوالاتی را در این خصوص مطرح کنند. در واقع این کار به شما کمک می کند که یک ابزار حجرفه یا تعاملی در سایت داشته باشید.

روش کاری افزونه بی بی پرس به این صورت است که شما انجمن ها را ایجاد کرده و در هر انجمن چندین موضوع را مطرح می کنید و کاربران به این موضوعات پاسخ داده و در آنها فعالیت می کنند. امکان مدیریت سه امکان انحجمن هاف موضوعات و همینطور پاسخ های ارسالی توسط افزونه بی بی پرس برای ما فراهم شده است و البته باید گفت که موضوعات به تنهایی می توانند امکانات لازم برای فعالیت کاربران در سایت را فراهم کرده و یک موضوع بدون انجمن هم می تواند به کار خود ادامه دهد.

علاوه بر این موارد افزونه بی بی پرس می تواند به ما امکان تنظیمات مختلفی را ارائه کند که طی آن محدودیت هایی را در وارد کردن اطلاعات برای این گفت و گو ها و یا اجباری کرده ثبت نام برای کاربران در اختیار ما قرار می دهد. شما می توانید از تالار های گفت و گویی که افزونه بی بی پرس در اختیار شما قرار می دهد به صورت انفرادی استفاده رکده و یا با استفاده از شورت کد ها آنها را در بخش های مختلفی از سایت خود به کار بگیرید و در صفحات محتوایی سایت از آنها استفاده کنید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
14 + 17 =