جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگکنترل پنلاتصال هاست دانلود به هاست اصلی (دایکرت ادمین و سی پنل)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

اتصال هاست دانلود به هاست اصلی (دایکرت ادمین و سی پنل)

مدیریت کسب و کار های اینترنتی و استفاده از یک سایت در مواردی می تواند از آنچه که در زمان طراحی برای این موضوع استفاده می شود هم فراتر رفته و شما به تجهیزات و موارد جدیدی در این مورد نیاز پیدا کنید که بدون آنها سایت شما با افت کیفیت شدیدی مواجه خواهد شد. یکی از مهمترین این موارد هاست های دانلود هستند که با در اختیار گذاشتن منابع ذخیره سازی و جدا کردن داده هایی که برای استخراج آنها نیاز است تا زمان زیادتری انجام شود و پهنای باند بیشتری مصرف شود، سایت شما را در سریعترین حالت ممکن آن نگه می دارند و سایت شما در سر حال ترین حالت خود باقی خواهد ماند. اتصال هاست دانلود به هاست اصلی موضوعی است که در این مقاله قصد داریم تا آن را با هم بررسیی کنیم و ببیینم برای استفاده از این ویژگی چه کاری باید انجام دهیم.

در واقع ما با اتصال هاست دانلود به هاست اصلی کاری می کنیم که بخشی از سایت ما از روی هاست دیگری روی سایت ما می آید و اجرا می شود و این موضوع می تواند باعث بهبود اوضاع هاست فعلی شود. استفاده از هاست دانلود در موارد زیادی انجام می شود و باید گفت که کاربرد آن تنها دانلود کردن اطلاعات از روی آن نیست و به نوعی نامی که برای آن انتخاب شده است صرفا به یک جنبه از آن اشاره دارد. در ادامه قبل از این که آموزش اتصال هاست دانلود به هاست اصلی را بررسی کنیم لازم است ببینیم که این هاست چه کاربرد هایی دارد و این موضوع که آیا اصلا استفاده از این سرویس ها برای ما مناسب است یا اینکه باید به دنبال سرویس دیگری برای رفع مشکل خود باشیم را بررسی کنیم.

 

استفاده از هاست دانلود چه کمکی به ما می کند

یکی از موضوعاتی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که نیاز به هاست دیگری به نام هاست دانلود پیدا کنید که البته در مواردی ممکن است که حتی شما روی سایت خود یک لینک دانلود هم نداشته باشید. در صورتی که با این قضیه مشکل دارید و طراح سایت به شما گفته است که به این سرویس نیاز خواهید داشت باید به شما بگوییم که درست است و در خیلی از موارد هاست دانلود شما برای کاربرد های مختلف دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از هاست دانلود چه کمکی به ما می کند

در مورد اینکه هاست دانلود  چه کمکی به ما می کند باید بگوییم که این هاست نوعی فضا ذخیره سازی اضافی است که در کنار هاست اصلی شما قرار خواهد گرفت و می تواند با استفاده از یک IP مجزا و یک خط ارتباطی با پهنای باند جدا، محتوایی که کاربر نیاز دارد را برای وی ارسال کند. این محتا می تواند یک فایل زیپ که روی سیستم کاربر دانلود می شود، یک ویدئو آنلاین که در سایت شما به نمایش در می آید و یا حتی تصاویر محصولات شما باشد که از روی این هاست برای کاربر ارسال می شود.

 

مزایای اتصال هاست دانلود به هاست اصلی

به طور کلی می توان گفت که هاست دانلود مانند یک هاست کمکی برای سایت ما خواهد بود که با استفاده از آنها می توان بار کاری هاست اصلی را برای بالا رفتن سرعت سایت و پایین آوردن مصرف پهنای باند پایین آورد. شاید به نظر برسد که در این حالت هاست دانلود یک مورد اضافی خواهد بود، اما باید گفت که اوضاع به هیچ عنوان به این صورت نمی باشد و عواملی که هاست دانلود برای شما کنترل می کند می توانند سایت شما را به زانو درآورد و در صورتی که بخواهیم مزیت هایی که این هاست ها و اتصال هاست دانلود به هاست اصلی می تواند برای ما داشته باشد را عنوان کنیم، می توانیم به این موارد برسیم:

کم مصرف شدن پهنای باند: در نظر داشته باشید در صورتی که از هاست دانلود استفاده نکنید تمام داده هایی که برای کاربران فرستاده خواهد شد ار هاست اصلی بوده و این موضوع می تواند پهنای باند را با مشکلات اساسی مواجه سازد و با این کار ممکن است که شما به سرعت مجبور به تمدید سرویس هاست خود شده و یا حتی مجبور باشید که آن را تغییر دهید.

پایین آمدن هزینه: این موضوع یکی از مواردی است که تابع کاهش مصرف پهنای باند است و می تواند به عنوان مهمترین پیامد این موضوع معرفی شود. در صورت استفاده درست از هاست دانلود برای سایت های بزرگ و پر بازدید می توان گفت که هاست دانلود هزینه های شما را تا حد قابل قبولی کاهش می دهد.

بالا رفتن سرعت: با استفاده از این هاست دو سرویس دهنده به جای یک سرویس دهنده هاست به کاربران شما سرویس خواهند داد و این موضوع باعث می شود که سرعت سایت شما بالاتر برود. البته کیفیت هاست دانلود و سرویس دهنده ای که این هاست را از آن تهیه می کنید می تواند در این مورد تاثیر زیادی داشته باشد.

بالا رفتن بازدهی: موضوع اصلی ای که تمامی این فعالیت ها و دردسر ها و چرا ها را پاسخ می دهد، به نوعی دلیلی است که به سراغ استفاده از سرویسی اینچنینی می رویم و این موضوع چیزی جز بالا بردن بازدهی و کارایی سایت ما نیست. با استفاده از این سرویس، سایت شما سایتی خواهد بود که در مدت زمان مشخص می تواند به کاربران بیشتری به صورت بهتری سرویس دهی کند و این چیزی است که بازدهی شمار ار بالاتر خواهد برد.

در مجموع می توانیم این نتیجه را بگیریم که هاست دانلود یک هاست با منابع بالا، پهنای باند بالا و همینطور منابع قدرتمند است که می تواند در کنار هاست اصلی شما قرار گرفته و مسئولیت ارسال هر نوع محتوایی که حجم و اندازه بالایی داشت را برعهده بگیرد. اما با تمامی این نفاسیر یک سوال دیگر باقی می ماند و آن این است که آیا شما هم باید کار اتصال هاست دانلود به هاست اصلی را انجام دهید و لازم است که از این نوع هاست استفاده کنید و زمینه کاری شما هم در این رده قرار دارد یا خیر!؟

این سوالی است که در ادامه قبل از آموزش اتصال هاست دانلود به هاست اصلی با هم آن را بررسی می کنیم.

 

در چه مواردی به سراغ هاست دانلود برویم

این مرود که هاست دانلود خوب است و مزایای زیادی دارد یکی از مواردی است که همه وب مستر ها روی آن اتفاق نظر دارند و دلایل آن هم در بخش قبلی با هم بررسی کردیم و دیدیم که این تفکر از کجا آمده است و چه در پس آن است. اما این موضوع که آیا ما واقعا به آن نیاز داریم یا خیر یکی از موارد مهمی است که باید به آن بپردازیم و ببینیم که چه کسانی باید از این نوع هاست استفاده کنند.

مطمئنا هر سایتی می تواند بخشی از محتوای خود را با استفاده از هاست دانلود ارائه کند. اما اگر بخواهیم بگوییم کدام دسته از سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی هستند که اتصال هاست دانلود به هاست اصلی و کمک گرفتن از این سرویس می تواند برای آنها ضروری باشد، این موارد گزینه های اصلی ما خواهند بود:

 

سایت های نمایش ویدئو

یکی از مهمترین استفاده کنندگان از هاست دانلود سایت هایی هستند که از ویدئو های طولانی و با کیفیت در سایت خود استفاده می کنند. استفاده از ویدئو برای آموزش، تبلیغات، ارائه محتوای ویدئویی به صورت صرف که می تواند در هر زمینه ای باشد یکی از مهمترین مواردی است که امروزه بازدهی خوبی را هم داشته است و معمولا روی خیلی از سایت ها جواب می دهند. در صورتی که شما یکی دو ویدئوی کوتاه در سایت خود درآید که بازدید معمولی دارند می توانید آن را روی هاست خود پیاده سازی کنید، اما اگر ویدئو های شما تعداد بالایی داشته باشند و یا در صورتی که در صفحه هایی قرار داشته باشند که بازدید زیادی از آنها می شود و از صفحات شلوغ وبسایت شما هستند قابلیت این که یک شبه سایت شما را از کار بیندازند را دارند.

در نظر داشته باشید استفاده از هاست دانلود در نمایش ویدئو در سایت یکی از مهمترین موارد بازدهی سایت به شمار می آید و یکی از مهمترین مواردی که ممکن است شما به این خاطر مجبور به اتصال هاست دانلود به هاست اصلی شوید همین موضوع خواهد بود.

در چه مواردی به سراغ هاست دانلود برویم

 

دانلود سنتر ها

یکی دیگر از مواردی که می تواند شما را مجبور به اتصال هاست دانلود به هاست اصلی و استفاده از آن بکند، این است که شما قصد ارائه فایل به صورت دانلودی به کاربران را داشته باشید که یکی از مهمترین و اصلی ترین موارد برای استفاده از هاست های دانلود بوده و نام هاست دانلود نیز به خاطر همین مورد ارائه شده است. در صورتی که به دانلود سنتر های بزرگ نگاهی بیندازید، تمامی لینک های دانلود مختلف روی زیر دامنه هایی بوده که معمولا خهم با عبارت dl شروع می شوند که نشان دهنده همین موضوع خواهد بود.

استفاده از هاست دانلود برای مواردی که شما فایلی را برای دانلود کردن به کاربران خود ارائه می کنید، یکی از مصادیق اصلی مزایای کاهش هزینه برای شما هم می باشد زیرا در صورت عدم استفاده از این سرویس برای هاست و سروری که بتواند این حجم عظیم را در اختیار شما قرار دهد نیاز به صرف هزینه های بسیار بالا خواهد بود.

 

فروشگاه های اینترنتی

یکی دیگر از مواردی که اتصال هاست دانلود به هاست اصلی می تواند به آنها کمک زیادی بکند فروشگاه های اینترنتی بزرگ و با محصولات و بازدید بالا هستند. تصاویر و ویدئو های راهنما در فروشگاه های اینترنتی می توانند یکی از اصلی ترین و مهمترین قابلیت هایی باشند که فروش را به همراه داشته باشند و یک مشتری تا چند عکس خوب از محصول شما نبودند راضی به خرید نخواهد شد.

در صورتی که شما یک فروشگاه پر بازدید با تعداد زیادی محصول داشته باشید، لود شدن این تصاویر می تواند برای شما دردسر ساز باشد و بهتر است که با اتصال هاست دانلود به هاست اصلی و استفاده از این ویژگی تصاویر خود را به هاست دیگری منتقل کرده و کار را تقسیم کنید تا سایت شما بتواند به صورت کامل به کاربرانی که از آن استفاده می کنند سرویس دهی کنند.

توجه داشته باشید بالا رفتن تعداد محصولات می تواند به مرور زمان سایت شما را به چالش بکشاند. و روشی که می توانید هست خود را کمی سبک کرده و دوباره سایتی سرحال داشته باشید، استفاده از هاست دانلود خواهند بود.

فروشگاه های اینترنتی

 

وبلاگ های خبری بزرگ

یکی دیگر از دسته سایت هایی که باید از هاست های دانلود استفاده کنند، وبلاگ ها و سایت های خبری هستند که محتوای زیادی را ارائه می کنند. برای یک سایت خبری تقریبا محصول اصلی و آنچه که بازدهی اصلی سایت به حساب می آید این است که کاربرانی که وارد آن می شوند بتوانند بدون دردسر از محتوایی که ارائه می کند استفاده کنند.

این نوع از سایت ها عموما راحت و بی دردسر برای شما کار خواهند کرد اما زمانی که سایت شما بزرگ شود و اندازه محتوایی که در آن قرار دارد افزایش پیدا کند می تواند برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. این مشکلات آنجا می تواند بیشتر شود که شما با مطالب روز و ترند در نتایج جست و  جو نمایش داده شوید و به یک باره تصاویر و محتوای مورد نظر در تعداد زیاد بازدید شود. اینجا است که شما علاوه بر به کار گیری هاست دانلود و اتصال هاست دانلود به هاست اصلی برای محتوای پر حجم خود باید از یک CDN یا همان سیستم توزیع محتوا که در مقاله CDN چیست به صورت کامل آن را معرفی کردیم، برای سایت خود استفاده کنید.

در صورتی که سایت شما در یکی از این دسته ها قرار دارد باید در جریان باشید که اتصال هاست دانلود به هاست اصلی یکی از کارهایی است که می تواند اوضاع سرعت و بازدهی سایت شما را بالا ببرد و به سایت شما این امکان را بدهد که به صورت بسیار بهتری فعالیت کند. اما این موضوع که چطور باید این کار را انجام دهید، موضوعی است که در بخش بعدی به صورت کامل آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

آموزش اتصال هاست دانلود به هاست اصلی

وقتی که شما بخواهید از هاست دانلود استفاده نمایید، ابتدا باید این سرویس را از یکی از هاستینگ ها و ارائه کنندگان معتبر تهیه کنید. برای این که به یکی از بهترین سرویس های موجود در این مورد دسترسی داشته باشید، می توانید از سرویس هاست دانلود برای این منظور استفاده کنید. وقتی که شما هاست دانلود خود را سفارش داده و هاستینگ این سرویس را برای شما راه اندازی چند نوبت به این می رسد که تنظیمات مربوط به اتصال هاست دانلود به هاست اصلی را از سمت خودتان انجام دهید.

در واقع باید گفت که این اتصال به وسیله تعریف زون ها و اتصال بین DNS ها تنظیم می شود، زیرا قرار است که شما با استفاده از دامنه خودتان از یک هاست دیگر سرویسی را دریافت کنید. برای این منظور لازم است که فرایند ایجاد یک DNS جدید از نوع خاص A Record را انجام دهید. در صورتی که در مورد کارکرد این DNS ها و انواع رکورد هایی که دارند سوالی دارید می توانید به مقاله رکورد DNS چیست سری بزنید. اتصال هاست دانلود به هاست اصلی و کار کردن با این DNS ها می تواند در کنترل پنل های مختلف روش های مختلفی داشته باشد.

آموزش اتصال هاست دانلود به هاست اصلی

در این مقاله ما این آموزش را روی دو کنترل پنل دایرکت ادمین و همینطور سی پنل که عموم سرویس دهندگان از آنها استفاده می کنند دنبال خواهیم کرد. در ادامه تنظیمات مربوط به هر کدام از این کنترل پنل ها را با هم بررسی خواهیم کرد:

 

تنظیمات دایرکت ادمین

در صورتی که شما از این کنترل پنل برای هاست خود استفاده می کنید، بعد از فعال شدن هاست دانلود توسط هاستینگ باید وارد دایرکت ادمین سایت خود شوید که آموزش انجام این کار و روش های مختلفی را که دارد به صورت کامل در مقاله دایرکت ادمین چیست ارائه کردیم. برای دسترسی سریع به دایرکت ادمین سایت خود می توانید با نوشتن آدرس در سایت خود و وارد کردن عبارت :۲۲۲۲ در انتهای این آدرس به کنترل پنل مدیریت هاست خود دسترسی داشته باشید:

ورود به دایرکت ادمین

 

بعد از ورود به دایرکت ادمین کاری که باید انجام دهید این است که به سراغ رکورد های DNS خود بروید. برای این کار باید از منوی Account Manager گزینه DNS Management را انتخاب کنید:

تنظیمات DNS در دایرکت ادمین

 

با این کار شما به صفحه ای منتقل خواهید شد که در آن تمامی موارد مربوط به DNS  های شما در آن قرار دارد و کاری که باید انجام دهید این است که یک رکورد جدید را به سایت خود اضافه کنید. برای این کار لازم است که روی دکمه سبز رنگی که با لیبل Add Record در بالای این فهرست قرار گرفت است کلیک کنید.

رکرود های DNS در دایرکت ادمین

 

بعد از این کار باکس زیر به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید اطلاعات مربوطه را در آن وارد کنید:

ایجاد رکورد DNS در دایرکت ادمین

 

در اینجا شما باید اطلاعات مربوط به رکورد DNS را وارد کنید. اولین گزینه برای شما نوع رکورد خواهد بود که به صورت پیشفرض روی A قرار دارد. در صورتی که این مقدار چیز دیگری بود لازم است که آن را به A تغییر دهید. در گزینه بعدی شما باید نام رکورد مورد نظر خود که همان زیر دامنه ای می باشد که برای اتصال هاست دانلود به هاست اصلی قرار است از آن استفاده کنیم و نام آن را در زمان خرید هاست دانلود به هاستینگ ارائه کرده ایم. وقتی که شما زیر دامنه را در این قسمت وارد کنید، ادامه آدرس سایت به صورت خودکار به آن اضافه می شود.

TTL میزان زمان انقضای درخواست های ارسالی می باشد و آن را به صورت پیشفرض رها خواهیم کرد. در قسمت Value هم باید IP سروری که هاست دانلود روی آن قرار دارد را وارد کنیم تا کار اتصال هاست دانلود به هاست اصلی روی هاست ما انجام شود.

در این حالت تمامی کاری که شما باید برای اتصال هاست دانلود به هاست اصلی انجام می داده ایم تکمیل شده است و باید منتظر باشیم تا DNS ها از طرف سرور رفرش شوند که این کار ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در خصوص کارکرد DNS در این کنترل پنل نیاز دارید می توانید سری به مقاله DNS در دایرکت ادمین بزنید.

 

تنظیمات هاست سی پنل

یکی دیگر از هاست هایی که می توان آن را محبوبترین کنترل پنل برای هاست های لینوکسی معرفی کرد کنترل پنل سی پنل می باشد. در رابطه با این کنترل پنل در دو مقاله Cpanel چیست و آموزش سی پنل هاست به صورت کامل صحبت کردیم و روش های ورود به آن را بررسی می کردیم برای وارد شدن به این هاست مانند دایرکت ادمین عمل می کنیم با این تفاوت که باید عبارت :۲۰۸۳ را در انتهای نام سایت نوشته و اینتر را بزنید تا به کنترل پنل خود وارد شوید. این کنترل پنل می تواند یک منوی کامل و قدرتمند را در اختیار شما قرار دهد:

تنظیمات هاست سی پنل

 

برای اتصال هاست دانلود به هاست اصلی لازم است که به سراغ ساختن رکورد جدیدی DNS برویم که در این کنترل پنل باید گزینه Zone Editor از بخش Domains برای این کار انتخاب شود:

Zone ها در سی پنل

 

بعد از کلیک کردن روی این گزینه شما به صفحه ای منتقل خواهید شد که می توانید کلیه موارد مربوط به تنظیمات رکورد های DNS را در این قسمت مشاهده کنید. در این صفحه به تفکیک دامنه های موجود در سایت امکان بازبینی و همین طور اضافه کردن موارد جدید برای این موضوع را خواهید داشت. برای این کار باید روی اضافه کردن یک A رکورد در مقابل دامنه مورد نظر قرار دارد کلیک کنید:

ساخت zone در سی پنل

 

با انجام این کار باکس زیر برای شما باز خواهد شد که می توانید به سادگی دو فیلد نام زیر دامنه یا که برای هاست دانلود در نظر گرفته اید و همینطور IP سروری که هاست دانلود شما روی آن قرار دارد و هاستینگ مورد نظر به شما داده است را وارد کنید:

اطلاعات zone در سی پنل

 

بعد از وارد کردن این اطلاعات و Add کردن این رکورد باید چند دقیقه ای را برای فعال شدن آن منتظر بمانید و در اینجا باید گفت که کار اتصال هاست دانلود به هاست اصلی به صورت کامل انجام شده است.

همان طور که دیدیم اتصال هاست دانلود به هاست اصلی یکی از کارهای ساده بود. البته باید گفت که نکاتی هم در این خصوص وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید و در بخش بعدی به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

نکات مهم در اتصال هاست دانلود به هاست اصلی

احتمال این موضوع که بعد از طی کردن این مراحل برای اتصال هاست دانلود به هاست اصلی کار اتصال به درست انجام نشده باشد وجود دارد و باید گفت که ممکن است این اتفاق برای سایت شما بیفتد. برای اینکه از این موضوع اطمینان داشته باشیم که این اتصال به درستی انجام خواهد شد لازم است که چند مورد مهم را در نظر داشته باشید که در این بخش به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

ارائه ساب دامنه در زمان خرید هاست دانلود

یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که وقتی که در حال خرید هاست دانلود هستید، لازم است که زیر دامنه ای که مد نظر دارید را در اینجا وارد کرده و نمی توان کار را با دامنه اصلی انجام داد. این اشتباهی است که خیلی از افراد انجام می دهند و به جای زیر دامنه از دامنه اصلی انتخاب می کنند. در صورتی که این اتفاق افتاده است و شما از دامنه الی خود استفاده کرده یاد لازم است که با پشتیبانی هاست خود تماس گرفته و این موضوع را با آنها مطرح کنید تا زیر دامنه ای که برای هاست دانلود خود در نظر گرفته اید با این گزینه جایگزین شود.

 

ساب دامنه را در هاست اصلی نسازیم

یکی دیگر از اشتباهاتی که بعضی از وب مستر ها در مورد اتصال هاست دانلود به هاست اصلی انجام می دهند این است که ابتدا یک زیر دامنه با زیر دامنه یا که هاست دانلود را برای آن در نظر گرفته اند ایجاد می کنند. در این مواقع سایت شما به طور قطع با نداخل مواجه خواهد شد و باید گفت که زیر دامنه ای که به صورت مجزا درست می کنید، برای بخشی از هاست خودتان آماده می شود و می تواند دردسرساز باشد. این در حالی است که اتصال هاست دانلود به هاست اصلی نیازی به ساخت زیر دامنه جدیدی ندارد و همین که شما نام آن را در بین DNS ها درج کنید کفایت می کند.

نکات مهم در اتصال هاست دانلود به هاست اصلی

 

کنترل برقراری ارتباط با زیر دامنه

در خیلی از مواقع ممکن است اتصال هاست دانلود به هاست اصلی به درستی انجام نشود برای کنترل این موضوع که آیا ارتباط شما با هاست دانلود انجام شده است می توانید از آدرس هاست دانلود به صورت یک دامنه استفاده کنید. در این حالت صفحه ایندکس هاست دانلود به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که هاست دانلود شما صفحه ایندکسی نداشته باشد می توانید با استفاده از CMD در ویندوز خود یک پینگ از این زیر دامنه بگیرید. برای این کار کافی است که دستور Ping dl.yoursite.com که در آن dl همان زیر دامنه انتخابی برای هاست دانلود و yoursite.com هم دامنه شما می باشد، را در CMD وارد کرده و اینتر را بزنید.

در صورتی که پینگ این سایت به شما داده شود یعنی راه اندازی و اتصال هاست دانلود به هاست اصلی به صورت کامل انجام شده است و در غیر این صورت لازم است که یک بار کار را از کنترل پنل خود تکرار کرده و موارد مربوط به رکورد DNS را کنترل کنید و در صورتی که همه چیز درست بود به سراغ پشتیبانی هاستینگی که هاست دانلود خود را از آن خریداری کرده اید بروید.

 

نتیجه گیری

اتصال هاست دانلود به هاست اصلی موضوعی بود که در این مقاله آن را با هم بررسی کردیم و آموزش کار کردن با آن را روی دو کنترل پنل لینوکسی دایرکت ادمین و سی پنل بررسی کردیم. در مورد این کار باید گفت که لازم نیست که شما کار چندانی را انجام دهید. برای استفاده از یک هاست دانلود در کنار هاست اصلی سایت خود لازم است که یک سرویس هاست دانلود را با نام زیر دامنه ای که برای این هاست در نظر دارید تهیه کرده و با استفاده از زیر دامنه جدید و IP هاست دانلود که هاستینگ در اختیار شما قرار می دهد یک رکورد DNS جدید روی هاست خود ایجاد کنید که سایت از آن برای اتصال استفاده کند.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
18 ⁄ 6 =