جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگسرورهای مجازیتفاوت سرور مجازی ایران و خارج ؛ کدام بهتر است؟
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج ؛ کدام بهتر است؟

انتخاب یک سرویس میزبانی قوی برای سایت و یا مستقر کردن برنامه ها و اپلیکیشن های تحت وب می تواند مسئله ای باشد که خیلی از کاربران و همینطور وب مستر ها به دنبال آن هستند. یکی از کاربردی ترین و بهترین سرویس هایی که می توان آن را هم از نظر کنترلی که در اختیار کاربران قرار می دهد و هم از نظر کیفیت سرویس و تضمینی بودن منابعی که دارد جزو بهترین گزینه ها برای اینکار معرفی کرد، سرور مجازی است. وقتی که شما به سراغ سرویس های مختلف سرور مجازی بروید می توانید تفاوت های زیادی را از سیستم عامل گرفته تا منابع آنها به وضوح ببینید اما یکی از مواردی که همیشه پر رنگ تر بوده تفاوت سرور مجازی ایران و خارج می باشد که در این مقاله می خواهیم در مورد آن به تفصیل صحبت کنیم.

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج یکی از موضوعاتی است که می تواند بسیار در انتخاب سرویس تعیین کننده باشد و در واقع می توانیم بگوییم تفاوت سرور مجازی ایران و خارج می تواند کاربرد هایی که هر کدام از این سرویس ها دارند را به طور کلی تغییر داده و موقعیت قرار گیری سرور می تواند خیلی از معادلات را تغییر داده و با استفاده از هر کدام از آنها مزایای مختلفی در اختیار ما می باشد که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم. پیش نیاز بررسی تفاوت سرور مجازی ایران و خارج این است که در مورد تمامی انتظاراتی که از یک سرور مجازی خوب داریم صحبت کنیم و ببینیم که کلا با چه سرویسی طرف هستیم.

 

سرور مجازی خوب چه کاری را انجام می دهد

سرور مجازی را می توان یکی از پرطرفدارترین سرویس های وب دانست که وقتی کسی به یک سیستم قوی برای میزبانی یک سایت سنگین، بزرگ و پر بازده نیاز دارد اولین گزینه ای که به سراغ آن می رود همین است. در این مورد باید بگوییم که سرور مجازی در واقع یک نوع از سرویس های ارائه شده توسط دیتاسنتر ها است که با نام تخصصی PaaS یا همان Platform as a Service شناخته می شود. معنای این اسم این است که شما یک پلتفرم را به عنوان سرویس از طرف هاستینگ و یا دیتاسنتر خود دریافت می کنید. یک پلتفرم که می تواند یک سیستم عامل ویندوزی یا لینوکسی باشد و این قابلیت که برنامه های مختلف را روی آن نصب کرده و یا وب سرور برای برنامه خود را روی آن راه اندازی کنید، در اختیار شما قرار خواهد داد.

سرور خوب چه کاری انجام می دهد

این نوع از پلتفرم ها صرفا یک فضای مجازی سازی شده از یک سرور بزرگتر می باشند که امکانات خوبی را برای ما فراهم می کنند و در صورتی که به اطلاعات بیشتر در مورد خود سرور مجازی و یا بستر های اصلی تولید این سرویس ها نیاز دارید می توانید به سراغ مقاله های سرور مجازی چیست و همینطور دیتاسنتر چیست مراجعه کنید.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که سرور مجازی دارد و می تواند به عنوان برتری نسبت به سایر سیستم هایی که از آن استفاده می کنند از آن نام ببریم ارائه امکانات کنترلی قوی به ماست که می توان آن را به صورتی که می خواهیم تنظیم کنیم و ماژول های مختلف امنیتی یا کاربردی را روی آن فعال و غیر فعال کنیم. در این حالت شما دیگر صرفا یک کنترل پنل ندارید که بتوانید فایل ها و سرویس های رگولار سایت خود را مشاهده کنید و صرفا از آنها استفاده کنید، بلکه یک سیستم کامل و البته مجازی سازی شده در اختیار شما است که می توانید امکاناتی که لازم دارید را از آن دریافت کنید.

همانطور که دیدیم کاربرد های سرور مجازی و کاری که انجام می دهد گسترده بوده و نمی توان امکانات را به عنوان یک معیار در نظر داشت زیرا یک سرور مجازی به طور کلی باید امکانات گسترده ای را ارائه کند، پس مهمترین نکته ای که می تواند تعیین کننده این موضوع باشد که سرور مجازی خوب چیست این است که بتواند کیفیتی که به ما ارائه می کند را تضمین کند و در واقع معیار های سرعت، امنیت، پایداری و همینطور راحتی دسترسی به اطلاعات را برای ما فراهم کند.

اینکه یک سرور مجازی بتواند هر کدام از این معیار های پایه را در اختیار ما قرار دهد به معیار های متعدد و مختلفی بستگی دارد که می توان موقعیت قرار گیری آنها را یکی از مهمترین و اصلی ترین معیار هایی دانست که می توانند در کیفیت این المان ها تاثیر داشته باشد و این سوال که تفاوت سرور مجازی ایران و خارج در چیست هم از همین جا شروع می شود. در ادامه به بررسی تاثیر محل قرار گیری این سرور ها خواهیم پرداخت و این موضوع را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

تاثیر موقعیت قرار گیری در خوب بودن یک سرور

تا اینجای کار دیدیم که یک سرور مجازی چیست و چه کارهایی را باید انجام دهد تا بتوان آن را به عنوان یک سرویس خوب معرفی کرد. همینطور این موضوع که محل قرار گیری این سرویس در این خوب بودن تا چه اندازه موثر است هم با هم بررسی کردیم اما اگر بخواهیم حقیقت ماجرا را بازگو کنیم باید بگوییم که در واقع محل قرار گیری می تواند تعیین کننده معیار های دیگر باشد و این موضوع که اگر سرور مجازی در خارج باشد خوب است و اگر در ایران باشد بد است یا حتی عکس آن به هیچ عنوان صحت ندارد.

سرور مجازی ایران و خارج

در مورد موقعیت قرارگیری سرور باید بگوییم که اوضاع از آن چیزی که به نظر می رسد پیچیده تر است و باید برای توضیح این مساله که مکان جغرافیایی چه تاثیری دارد به چند لول قبل تر از سرور مجازی برگردیم و کمی در مورد ساختار اینترنت صحبت کنیم. اینترنت همیشه تعاریف مختلفی را داشته است اما اگر بخواهیم به این بزرگترین موجودیت در کره زمین از نظر سخت افزاری نگاه کنیم باید بگوییم که اینترنت شبکه ای از شبکه ها است. یک شبکه بزرگ که خود از شبکه هایی کوچکتر تشکیل شده است.

استخوان بندی اصلی این شبکه های کوچکتر را دیتاسنترها و ISP های مادر و بزرگی مانند گوگل، آمازون، AT&T و مایکروسافت تشکیل داده اند و اصلی ترین المانی که این شبکه ها از آن استفاده می کنند سرور ها هستند. درست است که کلیه اطلاعات و مواردی که ما با استفاده از آنها به اینترنت وصل می شویم المان های نرم افزاری هستند، اما این نرم افزار ها روی سخت افزار هایی در جای جای دنیا قرار دارند، ذخیره سازی شده و اجرا می شوند و وقتی که شما به داده ای نیاز داشته باشید که روی یکی از این سرور ها است باید یک خط ارتباطی بین شما و این داده و برنامه که ممکن است دقیقا در سروری در آن طرف کره زمین قرار گرفته باشد ایجاد شود.

بدیهی است هر چه داده نزدیک تر باشد، سرعت دستیابی به آن بیشتر می باشد. اما این موضوع که سرور هایی که در دور دست قرار گرفته اند قوی تر بوده و می توانند با تجهیزات بیشتر و بهتری که دارند و همینطور با زیرساخت های پر سرعت اینترنتی و عدم وجود کنترل ترافیک و تحریم ها و موارد مربوط به آن کیفیت سرویس خوبی را فراهم کنند هم به هیچ عنوان قابل انکار نیست! پس می توان گفت که هر کدام از المان های قدرت و کیفیت سرور و همینطور نزدیک بودن آن و ترافیک داخلی سریع ارزش ها و نکات مربوط به خود را ارائه می کنند.

سرور مجازی یک سرویس میزبانی در لول های پایین شبکه است که می توان گفت به نوعی می تواند یک سرویس بی واسطه از این شبکه های تشکیل دهنده اینترنت و یا یک سرویس با یک یا دو واسطه باشد که مستقیم از بستر سخت افزار گرفته می شود و تاثیرات لوکیشن و قرار گیری سرور ها روی آن بسیار بالا خواهد بود. همینجاست که موضوع تفاوت سرور مجازی ایران و خارج معنی پیدا می کند و باید انتظار داشت که این تفاوت ها زیاد هم باشند.

قبل از اینکه به بررسی موردی تفاوت سرور مجازی ایران و خارج بپردازیم باید این موضوع را بررسی کنیم که این تفاوت ها از کجا می آیند و اینکه هر کدام از سرویس های داخلی و خارجی چه ویژگی هایی دارند را مورد بررسی قرار داد. در ادامه هر کدام از این دو سرویس و نقاط قوتی که دارند را با هم به صورت مختصر بررسی می کنیم.

نقش موقیت سرور مجازی

 

سرور مجازی داخلی یک سرور با کیفیت

یکی از طرفین اصلی تفاوت سرور مجازی ایران و خارج سرور مجازی ایران است که باید گفت ویژگی های خوب و منحصر به فردی را دارد و می توان روی آن حساب کرد. سرور مجازی ایران که می توانید بهترین تعرفه های آن را از طریق صفحه سرور مجازی ایران مشاهده کنید، یکی از سرویس های قدرتمندی است که توسط دیتاسنتر های داخلی مانند افرانت(جهت اطلاعات بیشتر در خصوص این دیتاسنتر به مقاله افرانت چیست مراجعه کنید).

عموما سرویس هایی که دیتاسنتر ها ارائه می کنند سرویس هایی بالا با حداقل منابعی است که می توان گفت چند لول بالاتر از نیاز سایت های بزرگ هستند و استفاده از آنها می تواند هیچ توجیه اقتصادی ای برای سایت های مختلف نداشته باشد. اما هاستینگ ها این سرویس ها را به صورت کامل دریافت کرده و با تقسیم کردن آنها و مدیریت این منابع می توانند کیفیت مورد نیاز را با هزینه ای بسیار پایین تر به شما بدهند. سرور مجازی ایران یکی از همین سرویس هاست که می توان گفت یک سرویس سریع و کاملا اقتصادی است که شما با انتخاب آن می توانید با پرداخت هزینه ای بسیار کمتر از سایر سرویس ها بهترین کیفیت میزبانی را برای سایت و اپلیکیشن داشته باشید.

کیفیت سرور داخلی

البته تفاوت هایی در این سرور وجود دارد. در مورد سرور های داخلی باید گفت که از آنجا که در داخل قرار دارند، سرعت برای کاربران داخل کشور عالی خواهد بود اما برای کاربران خارج از کشور و یا کسانی که از VPN استفاده می کنند سرعت افت هایی خواهد داشت و باید گفت که این یک موضوع طبیعی است. البته باید گفت که این سرور ها با توجه به بالاتر بودن سرعت و این موضوع که عموم ترافیک یک سایت فارسی زبان از داخل ایران است، می تواند گزینه ای خیلی خوب باشد. نقاط قوت این نمونه از سرور مجازی را می توان به صورت کلی سرعت بالا در داخل ایران، و همینطور هزینه اقتصادی و به صرفه بودن آن معرفی کرد.

اکنون ما می دانیم که سرور مجازی ایرانی از کجا پیدا می شود و در چه مواردی برتری دارد، اما اگر بخواهیم تفاوت سرور مجازی ایران و خارج را با هم بررسی کنیم لازم است که توضیحاتی را در مورد این سرور ها نیز ارائه کنیم که می تواند به ما در انتخاب بهتر کمک کند و ببینیم که این سرور ها در چه بخش هایی برتری دارند.

سرور مجازی ایرانی

 

سرور مجازی خارجی چه ویژگی هایی دارد

یکی دیگر از سرویس هایی که می توان آن را هم در بین سایر سرویس هایی که هاستینگ ها ارائه می کنند در نظر داشت، سرور های مجازی خارجی هستند که می توان از مهمترین و پرکاربردترین آنها به سرور مجازی فرانسه و همینطور سرور مجازی آلمان اشاره کرد. این دو نوع سرور مجازی که در بین سرور های مجازی خارجی از محبوبیت بیشتری برخوردارند ویژگی های بی نظیر سرعت بالا، آپتایم نزدیک به ۱۰۰ و همینطور قوانینی سازگار با شرایط خاص ایران دارند و می توان آنها را از بهترین انواع سرور های موجود نام برد که توسط دو دیتاسنتر هتزنر آلمان و همینطور او وی اچ فرانسه ارائه می شوند.

این دیتاسنتر ها را می توان دو مورد از کلیدی ترین دیتاسنتر ها در اروپا معرفی کرد. خصوصا دیتاسنتر هتزنر که در واقع پل ارتباطی کشور های شمال اروپا و اسکاندیناوی با اینترنت به حساب می آید و یکی از مهمترین خطوط فیبر نوری اروپا را از آلمان به سوئد مدیریت می کند و در مقاله هتزنر چیست نیز به طور کامل به بررسی آن پرداختیم دیدیم که چطور کار می کند. این سرویس ها از طریق صفحه سرور مجازی اروپا به صورت کامل برای شما قابل دسترسی بوده و می توانید آنها را مشاهده کنید.

همینطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم می توان گفت که سرور مجازی اروپا یک سرویس فوق العاده با کیفیت است که از نظر آپتایم و بالا بودن دائمی می تواند بهترین تضمین کیفیت را ارائه کند، همینطور به شما این امکان را می دهد که یک سیستم در خارج از کشور داشته باشید که با استفاده از آن تمام تحریم ها را دور بزنید. سرویسی مانند سرور مجازی بایننس این کار را برای شما انجام خواهد داد و همانطور که در مقاله کاربرد سرور مجازی بایننس در مورد آن توضیح دادیم می تواند برای شما مانند یک پل عمل کند.

البته باید این موضوع را در نظر داشت که خیلی از دیتاسنتر های خارجی مانند دو ارائه دهنده ای که از آنها نام بردیم با ایران سازگاری نداشته و به طور فرض اگر شما از یک دیتا سنتر بزرگ مانند مایکروسافت یک سرور مجازی تهیه کرده و آنها متوجه این موضوع شوند که سرویس از داخل ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بلافاصله اکانت شما مسدود  شده و ممکن است تمام اطلاعاتی که دارید هم از بین برود.

ویژگی های سرور مجازی خارجی

پس باید در زمان استفاده از کیفیت بالای سرور مجازی خارجی به این موضوع هم توجه داشته باشید که عوامل اینچنینی و اختلالات اینترنتی که کم هم نیستند می توانند در مواردی کار شما را خراب کنند و در سرویسی که دارید تداخل هایی به وجود بیاید. اما در مورد اینکه با وجود تمامی این موارد تفاوت سرور مجازی ایران و خارج این که کدام را باید انتخاب کنیم و چه سرویسی می تواند برای ما مفید باشد موردی است که آن را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

 

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج در انتخاب سرویس

اکنون ما به صورت حدودی با این موضوع که تفاوت سرور مجازی ایران و خارج در چه هستند و چه ارائه دهندگانی این سرویس ها را ارائه می کنند و نقاط ضعف و قدرت هر کدام از این سرویس ها به چه صورتی می باشد، نوبت به این رسیده است که تفاوت سرور مجازی ایران و خارج را به صورت موردی و جز به جز بررسی کنیم و این موضوع که این تفاوت ها برای کاربرد های مختلف به چه صورتی عمل می کنند را با هم بررسی کنیم.

در این بخش به صورت تک تک تمامی موارد تفاوت سرور مجازی ایران و خارج را بررسی می کنیم و اینکه هر کدام از این دو سرور در چه موردی می توانند خوب باشند را مقایسه کرده تا شما بتوانید سرویسی که برای خود نیاز دارید را پیدا کنید.

مهمترین موارد تفاوت سرور مجازی ایران و خارج که می تواند روی انتخاب شما تاثیر گذار باشد و تعیین کننده هستند از این قرارند:

 

آپتایم(Uptime)

آپتایم یا پایداری سرور مجازی را می توان یک معیار فوق العاده مهم در کیفیت سرور در نظر گرفت که باید بالا باشد. در مورد اینکه آپتایم چیست در مقاله تست آپتایم سایت صحبت کردیم و دیدیم که آپتایم در واقع به زمانی اطلاق می شود که یک سرور آماده به کار بوده و می تواند به کاربرانی که برای بازدید از سایت به اپلیکیشن مستقر در آن اقدام می کنند سرویس دهی کند. عموما آپتایم با عددی درصدی و در حدود ۹۹.۹۹ معرفی می شود. در صورتی که این آپتایم پایین باشد به هیچ عنوان نمی توان به سرور اعتماد داشت.

در مورد تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر آپتایم باید این موضوع را عنوان کرد که آپتایم برای سرویس های خارجی کاملا تضمین شده است و برای بسیاری از سرویس های ایرانی نیز قابل قبول می باشد که ممکن است بعضی از عوامل می تواند روی این موضوع تاثیرات منفی کمی بگذارند.

 در مورد اینکه این تاثیرات چیست و تا کجا پیش می رود باید بگوییم که می توان گفت تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از این نظر زیاد نیست و می توان هر دوی این سرور ها را دارای یک آپتایم قابل قبول دانست. اما در صورتی که شما یک سایت بین المللی را راه اندازی می کنید که نیاز دارید این آپتایم همیشگی باشد و بهترین کیفیت را می خواهید بهتر سایت از سرور مجازی خارجی استفاده نمایید.

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر آپتایم

 

سرعت سرور مجازی

مورد دیگری که می توانیم آن را به عنوان یک گزینه مهم در بررسی و مقایسه تفاوت سرور مجازی ایران و خارج معرفی کنیم سرعتی است که سرور های مجازی دارند و باید در این مورد گفت که سرور مجازی ایرانی برتری خوبی را در ایران دارد و می توان برای سایت های فارسی زبان آن را یک سرویس پر سرعت تر معرفی کرد. البته در مورد معیار سرعت و تاثیر آن روی سئو باید گفت که سرور مجازی خارجی برتری های خود را دارد و به دلیل راحتی در ایندکس شدن در سرور ها که گوگل آن را بررسی می کند.

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر سرعت می تواند پیچیده به نظر برسد اما به صورت خلاصه می توان گفت که سرعت سرور مجازی ایران برای کاربرد های داخل کشور می تواند در حد ایده آلی باشد. در حالی که سرور مجازی خارجی امتیاز سرعت در سئو را به صورت بسیار بهتری برای شما دریافت می کند و از این نظر پیشرفته تر خواهد بود.

 

هزینه

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر هزینه یکی از مهمترین مواردی است که می توان آن را در نظر گرفت و باید گفت که سرور های ایرانی می توانند هزینه بسیار بسیار کمتری را روی دست شما بگذارند و این مورد را به نفع خود تمام کنند. هزینه در سرور های داخلی به خاطر المان های مختلفی مانند پرداخت های ریالی به جای پرداخت های دلاری که در مورد سرور های خارجی وجود دارد، ارزان بودن ترافیک و پهنای باند داخلی و همینطور موارد مختلف دیگر مانند استفاده از برنامه های بدون کپی رایت و رایگان می تواند تا حد زیادی بهینه باشد.

در مورد سرور مجازی خارجی اما شما باید هزینه بیشتری را پرداخت کرده و می توان گفت که با یک سرویس گرانتر طرف هستید. البته برای خیلی از کاربرد ها مانند سرور مجازی باینس باید گفت که شما نمی توانید به هیچ عنوان سرور مجازی ایران را جایگزین کرده و صرفا باید از سرور مجازی خارجی استفاده کنید.

تفاوت تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر هزینه

 

پهنای باند

مورد دیگری که در بخش قبلی هم به آن اشاره کوچکی داشتیم پهنای باند سرور مجازی است که می توان آن را یکی از معیار های مهم در هزینه و کارایی دانست. شما برای اینکه بتوانید از سرور مجازی خود استفاده کنید لازم است پهنای باند کافی برای این کار را داشته باشید. پهنای باند در واقع به کلیه ترافیکی اطلاق می شود که هم به صورت ورودی و هم به صورت خروجی با سرور شما کار می کند. به این صورت که شما وقتی سرور را تحویل می گیرید، به میزانی مشخص که به صورت گیگابایت معرفی می شود می توانید از آن استفاده کنید، وقتی کاربران از سرور شما فایل دریافت کرده و یا چیزی را روی آن آپلود می کنند، در واقع از پهنای باند این سرور استفاده کرده اند.

پهنای باند به عنوان یک عامل برای تفاوت سرور مجازی ایران و خارج یکی از موارد حیاتی است و در این رابطه باید گفت که پهنای باند سرور های مجازی داخلی بسیار بیشتر و ارزانتر از پهنای باند خارجی است. دلیل آن هم این است که وقتی ترافیکی در جریان باشد، بستر های شبکه برای این ترافیک پول دریافت می کنند و این هزینه برای شبکه های بین المللی بسیار بیشتر خواهد بود. اما در صورتی که این ترافیک در یک بستر داخلی در جریان باشد هزینه ها بسیار کمتر و یا حتی به صفر خواهد رسید.

این موضوع دلیل این است که بعضی از دانلود هایی که از سرور های ایران انجام می شود رایگان بوده و ترافیک آن برای شما محاسبه نمی گردد. اگر قصد راه اندازی دانلود سنتر داردی و یا فکر می کنید که پهنای باند زیادی روی سایت شما مصرف می شود، بهترین گزینه ای که می توان در این مقاله تفاوت سرور مجازی ایران و خارج به شما معرفی کرد استفاده از سرور مجازی داخلی است.

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج در پهنای باند

 

امنیت اطلاعات

یک مورد دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که از نظر امنیتی اطلاعات شما چه وضعیتی خواهد داشت. باید گفت که هم سیستم های خارجی و هم داخلی وضعیت امنیتی خوبی را دارند و می توان روی این موضوع حساب کرد. البته به این موضوع هم می توان اشاره کرد که حملاتی که رو سرور های خارجی انجام می گیرد عموما زودتر شناسایی شده و دفع می شوند و سرور های خارجی به دلیل استفاده از برنامه های امنیتی پرمیوم می توانند تشخیص زودتری از این گونه حملات داشته باشند. پس به طور کلی می توانیم برای سرور مجازی خارجی یک امتیاز ویژه در این زمینه قائل شویم.

 

قوانین و مقررات

از نظر اینکه تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر قوانین و مقرراتی که دارند به چه صورت است باید گفت که هر ارائه کننده ای قوانین خود را دارد اما به طور کلی می توان دو مورد دردسر ساز را در این میان نام برد که اولین مورد قوانین فهرست مصادیق مجرمانه در سرور های ایران است که حتی لینک دانلود بعضی از بازی ها را حذف خواهد کرد و مورد دیگر قوانین تحریم ها در مورد سرورهای خارجی هم باید بگوییم شما معمولا حتی نمی توانید یک برنامه کرک شده ساده را روی سرور  خود داشته باشید و در این صورت سرور شما قفل خواهد شد.

پس هر دو طرف قوانین خود را دارند و اگر می خواهید که کار خود را درست پیش ببرید باید این موضوع که شما نیاز به چه قوانینی دارید و می خواهید چه کاری را شروع کنید را به خوبی بررسی کنید.

به طور کلی می توان گفت که تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر قوانین و مقررات کاملا به کاری وابسته است که شما می خواهید این سرور مجازی برای شما انجام دهد.

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج از نظر قوانین

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی کامل تفاوت سرور مجازی ایران و خارج پرداختیم و ضمن معرفی اینکه هر کدام از این سرویس های محبوب و معروف هاستینگ های مختلف چه هستند به بررسی این موضوع که بهتر است ما کدام یک از آنها را برای خود انتخاب کنیم هم پرداختیم. در مورد اینکه کدام یک از دو سیستم بر دیگری برتری ندارد باید گفت که تفاوت سرور مجازی ایران و خارج کاملا به کارایی مورد نظر کاربر خود وابسته است و می توان در مورد قوانین و مقررات استفاده، هزینه، سرعت، کارایی و همینطور آپتایم سرور ها معیارهایی را در نظر داشت که هر کدام از آنها را به طور مجزا بررسی کردیم.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
19 × 20 =