جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسافزونه Insert Headers and Footers ؛ آموزش کامل و بررسی کاربردها
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

افزونه Insert Headers and Footers ؛ آموزش کامل و بررسی کاربردها

اصولا وب مستر ها با موارد و مشکلات زیادی در اداره و مدیریت یک سایت سر و کار دارند و باید این موضوع را در نظر داشته باشند که می تواند کار مدیریت سایت را بسیار پیچیده کند. وقتی که برای پیاده سازی و طراحی یک سایت از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می شود، امکانات خوبی که این سیستم دارد می تواند تا حد زیادی این موارد و مشکلات را ساده کند. وردپرس با استفاده از افزونه های کاربردی خود می تواند دست شما را برای کار با برنامه های مختلف باز بگذارد و باید در نظر داشت که استفاده از این افزونه ها تا اندازه زیادی می تواند در سبک شدن کارها و راه افتادن کار به شما کمک کند. افزونه Insert Headers and Footers را می توان یکی از افزونه هایی معرفی کرد که نیاز وبمستر ها به اینکه بالای سر کدهای سایت بروند را به حداقل می رساند.

در این مقاله قصد داریم که به صورت کامل به معرفی و آموزش افزونه Insert Headers and Footers بپردازیم و این مورد که استفاده از این افزونه باید به چه صورت باشد و در چه مواردی می توان آن را به کار گرفت صحبت کنیم اما قبل از اینکه سراغ افزونه Insert Headers and Footers برویم لازم است که کمی در مورد اینکه ساختار صفحات سایت به چه صورتی می باشد صحبت کنیم و بدانیم که این افزونه دقیقا می خواهد چه کاری را برای ما انجام دهد.

 

ساختار صفحات و کدهای صفحه در وردپرس

چه شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس که آن را به صورت کامل در مقاله وردپرس چیست بررسی کردیم برای ساخت سایت خود استفاده کنید و چه از هر فریم ورک دیگری، ساختار صفحات شما ثابت خواهد بود و در واقع یک صفحه از سایت یک صفحه استاندارد را در قالب کدهایی به زبان نشانه گذاری ابر متن یا همان Hypertext Markup Language که به نام مخفف HTML شناخته می شود و همه آن را می شناسیم ارائه می شود. این کدهای HTML می تواند در داخل خود کدهای دیگری مانند CSS و کد های جاوا اسکریپت را نیز همراه داشته باشد که حجم و تعداد آنها می تواند بر اساس صفحات متفاوت باشد.

ساختار صفحه در وب

قالب HTML سایت، یک ساختار ثابت را دنبال می کند که در تمامی سیستم ها به همین صورت می باشد. این ساختار دو بخش اصلی دارد که می توان آنها را به این صورت معرفی کرد:

بخش Head: در این قسمت اطلاعات مربوط به نمایش برگه مانند عنوان، کلمات کلیدی و توضیحات دیسکریپشن که موتور های جست و جو از آنها استفاده می کنند، اطلاعات مربوط به نمایش در دیوایس های مختلف و مرورگر های وب مختلف وجود دارد و به نوعی ساختار اصلی شناسایی صفحه است که اطلاعات حساس صفحه در آن قرار خواهد گرفت.

بخش Body: در این قسمت کلیه اطلاعات مربوط به محتوای صفحه قرار گرفته است که می تواند شامل هر ساختاری باشد و تمامی المان های صفحات و مواردی از این دست در این صفحه قرار دارند.

یک صفحه وب برای اینکه نمایش داده شود به این دو بخش نیاز دارد و اینکه ساختار این صفحات از کجا می آید باید بگوییم که سیستم مدیریت محتوای وردپرس با توجه به درخواستی که برای آن ارسال شده است و المنت هایی که در صفحه وجود دارد خود ما این ساختار را ایجاد کرده و از طریق وب سرور برای کاربر و مرورگر وی ارسال می کند. اما ساختاری که خود صفحات وردپرس دارند کمی متفاوت بوده و می تواند بر اساس تنوع نمایش و طراحی ای که سایت دارد کمی متفاوت باشد.

در واقع صفحات سایت های وردپرسی به طور معمول از سه بخش زیر تشکیل شده اند:

 

هدر یا همان Header: این بخش قسمت بالایی سایت است که معمولا در صفحات مختلف ثابت بوده و عموما نگهدارنده فهرست اصلی، لوگو سایت و مواردی است که طراح در آن قرار می دهد. به عنوان مثال در طراحی های قدیمی تر عموما از یک عکس افقی و کشیده که بنر سایت نام داشت هم در آن استفاده می شد.

 

بدنه سایت یا همان Body: این بخش محتویات مختلف صفحه را در خود نگه داشته و هر محتوایی که در صفحه شما باشد در این بخش نمایش داده خواهد شد، شما می توانید این بخش را به راحتی با استفاده از صفحه سازهایی مانند المنتور که در مقاله المنتور چیست معرفی کردیم و یا با استفاده از ادیتور کلاسیک که در مقاله ویرایشگر کلاسیک وردپرس معرفی شد ویرایش کنید.

 

پابرگ یا همان Footer: این بخش از سایت شما هم در همه صفحات ثابت بوده و ساختاری خاص را دارد که ممکن است در بعضی از سایت ها به صورت کلی وجود نداشته باشد. عموما در این بخش از سایت اطلاعات خاصی مانند اطلاعات تماس، گواهی نامه ها و نماد اعتماد، آدرس شرکت و مواردی از این دست قرار می گیرد.

 

صفحات در وردپرس

 

هر کدام از این بخش ها یک فایل PHP جدا در فایل های قالب دارند که اگر سری به مقاله قالب آماده وردپرس بزنید می توانید اطلاعات کاملی را در مورد این فایل ها که هر کدام چه هستند و چه کاری را انجام میدهند بدست آورید. اما این موضوع که باید هر کدام از این بخش ها در سایت وجود داشته باشد می توان گفت که این موضوع کاملا در اختیار طراح بوده و شاید بخواهد هدر سایت را به صورت کلی حذف کند.

اما موضوعی که در اینجا مطرح است این است که ترتیبی که این موارد دارند به نحوی ثابت است. به این صورت که اولین بخشی که در صفحه شما لود می شود کدهای هدر می باشد، بعد از آن کدهای موجود برای بادی اجرا شده و فوتر هم در آخر اجرا می شود. این موضوع می تواند در کار کردن با افزونه Insert Headers and Footers یک اصل باشد که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت. اما اکنون که می دانیم ساختار صفحات در وردپرس به چه صورتی می باشد بهتر است که به سراغ این موضوع برویم که افزونه Insert Headers and Footers چیست و قرار است چه کارهایی را برای ما انجام دهد.

 

افزونه Insert Headers and Footers چیست

وقتی که شما بخواهید قابلیت های مختلف را روی وبسایت خود پیاده سازی کنید و خصوصا بخواهید که از سرویس های مختلفی که سایر سایت ها در اختیار شما قرار می دهند برای وبسایت خود استفاده کنید، یک روش جهانی وجود دارد که همه سیستم های مدیریت محتوا و سایت های شخصی می توانند از آن استفاده کنند و آن این است که تگ ها و یا JS های خاص را در بدنه کدهای سایت خود قرار دهند که البته بسته به کاربردی که این کدها دارند و اولویتی که دارند می توانند در ساختار جهانی در Head و یا در Body قرار بگیرند.

افزونه Insert Headers and Footers چیست

در خیلی از سیستم های مختلف شما باید کد ها را مستقیما در فایل های مختلف وارد کنید، اما وردپرس یک قابلیت خوب به ما داده است و آن این است که وارد کردن کدها در بخش های مختلف صفحات سایت که در ساختار خود صفحات وردپرس وجود دارد و آنها را معرفی کردیم می تواند این کار را بکند و ویرایش این دو فایل php موجود برای ما کفایت خواهد کرد.

از آنجا که وردپرس سعی می کند شما را درگیر دستکاری کدها نکند و هر کاری با استفاده از افزونه ها و تنظیمات پل مدیریتی یا همان پیشخوان وردپرس قابل انجام باشد، این موضوع که این کدها با استفاده از افزونه ها در سایت شما قرار بگیرد وجود داشته و افزونه Insert Headers and Footers یکی از افزونه هایی است که می تواند این کار را انجام داده و هر بار که صفحه ای می خواهد به کاربری نمایش داده شود، کدهای مربوطه که از آن خواسته شده است را در بین کدهای این صفحه بگنجاند.

پس  در واقع افزونه Insert Headers and Footers یک افزونه کاربردی است که می تواند کدهای مورد نظر شما را در بخش های هدر، بادی و فوتر صفحات تزریق کرده و شما این قابلیت را خواهید داشت که با استفاده از آن در جایی که لازم است کدهای مختلف را در سایت خود وارد کنید این کار را انجام دهید.

افزونه Insert Headers and Footers یکی از افزونه های ساده و معروفترین افزونه برای اینکار است که ارائه کننده آن وبسایت بزرگ wpbeginner است که یکی از بزرگترین وبسایت های آموزشی در زمینه وردپرس به حساب می آید و می توان آن را یکی از فعالان بزرگ در این زمینه معرفی کرد. این افزونه با بیش از یک میلیون نصب فعال و امتیاز چهار و نیم ستاره یکی از افزونه های پر طرفدار در وردپرس به حساب می آید که مورد استفاده کاربران این سیستم مدیریت محتوا است.

استفاده از افزونه Insert Headers and Footers

در صورتی که این سوال برای شما پیش آمده است که برای استفاده از افزونه Insert Headers and Footers باید چه کاری انجام گیرد می توانید با مراجعه به بخش بعدی به آموزش کامل افزونه Insert Headers and Footers دسترسی داشته باشید.

 

آموزش کار با افزونه Insert Headers and Footers

اکنون که می دانیم داستان افزونه Insert Headers and Footers از چه قرار است و این افزونه چه کاری را می خواهد انجام دهد نوبت به این رسیده است که به سراغ آموزش استفاده از آن برویم و این مورد که برای استفاده از افزونه Insert Headers and Footers باید چه کاری را انجام دهیم را دنبال کنیم.

اولین مرحله برای استفاده از افزونه Insert Headers and Footers این است که مانند هر افزونه دیگری آن را نصب کنید. برای نصب این افزونه کافی است از پنل کاربری وردپرس خود به سراغ گزینه افزونه ها رفته و از بین گزینه های آن روی افزودن کلیک کنید. بعد از این کار با جست و جوی نام افزونه Insert Headers and Footers این افزونه به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید آن را با یک کلیک نصب کنید.

نصب افزونه Insert Headers and Footers

 

بعد از نصب و فعالسازی افزونه Insert Headers and Footers یک گزینه به گزینه های تنظیمات در پنل مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد که معمولا هم به عنوان آخرین گزینه در این لیست کوتاه قرار می گیرد.

 

تنظیمات افزونه Insert Headers and Footers

 

در صورتی که روی این گزینه کلیک کنید شما به صفحه زیر منتقل خواهید شد که در آن می توانید تمامی امکاناتی که افزونه Insert Headers and Footers در اختیار شما قرار خواهد داد را مشاهده کنید.

 

وارد کردن اسکریپت و کد در افزونه Insert Headers and Footers

 

همانطور که در این شکل می بینید این افزونه صرفا یه تکست باکس در اختیار ما قرار می دهد که می توان اسکریپت های مربوط به هر کدام از سه بخش هدر، فوتر و همینطور بادی را در این بخش ها قرار داد و با کلیک روی دکمه ذخیره که در انتهای صفحه وجود دارد این کدها به صفحاتی که به کاربران نمایش داده خواهد شد تزریق می شود و در بخش مربوطه خود قرار می گیرد. البته اینکه این کد ها در کدام بخش باشد و داخل Head قرار بگیرد یا به بخش Body برود بسته به نوع کدها خواهد بود. اما شما یک امکان کنترلی خوب را دارید.

در واقع افزونه Insert Headers and Footers یک اولویت بندی را برای درج کد ها دارد. وقتی که شما یک کد را داخل بخش کدهای مربوط به Header وارد کنید، این کد که می تواند یک اسکریپت باشد، قبل از لود شدن کل صفحه و نمایش آن به اجرا گذاشته می شود، همینطور کدهای مربوط به فوتر پایین ترین اولویت را داشته و زمانی اجرا خواهند شد که صفحه لود شده است. به همین منوال کدهای بادی هم در بخش بادی قرار گرفته و می توان اولویتی متوسط را به آنها نسبت داد.

در این حالت ها اگر شما یک اسکریپت مهم داشته باشید که قرار باشد قبل از لود شدن صفحه فعال باشد باید آن را در بخش فوتر قرار داده، و اگر اسکریپتی دارید که لازم نباشد به این زودی ها فعال شود به فوتر خواهد رفت. توجه داشته باشید خیلی از این اسکریپت ها می توانند سرعت سایت شما را به اندازه چشم گیری پایین بیاورد پس بهتر است که آنها را در فوتر قرار داده و همینطور اسکریپت های مهم خود را در هدر وارد کنید. این اولویت بندی شاید در ظاهر یک کار ساده باشد اما توجه به آن می تواند سایت وردپرسی شما را از سنگین شدنی که تقریبا ۹۰ درصد سایت های وردپرسی با آنها طرف هستند نجات دهد.

کارکرد افزونه Insert Headers and Footers

همانطور که مشاهده می کنید استفاده از افزونه Insert Headers and Footers کاری ساده است و می توان از این افزونه به راحتی استفاده کرد. اما این مورد که برای چه کاربرد هایی می توانیم از این افزونه استفاده کنید و کجا باید به نحو دیگری وارد عمل شویم موضوعی است که در ادامه آن را با هم دنبال خواهیم کرد.

 

کاربرد های افزونه Insert Headers and Footers

وقتی که صحبت از کارایی یک افزونه در وردپرس به میان می آید به طور کلی می توان هر افزونه ای را در یک طبقه بندی دو دسته ای جای داد. دسته اول افزونه های تخصصی هستند که هر کدام از آنها کاربرد های خاصی دارند که برای سایت های خاص مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال افزونه ای مانند ووکامرس که آن را در مقاله ووکامرس چیست معرفی کردیم صرفا یک فروشگاه ساز قوی برای وردپرس است و می توان گفت که این افزونه قرار است یک فروشگاه طراحی کند و در سایت های غیر فروشگاهی جایگاهی ندارد.

وردپرس پر از  افزونه های تخصصی است که می توانند به صورت کامل ماهیت یک سایت را عوض کنند. اما افزونه های دیگری هم وجود دارد که به درد هر سایتی می خورند و به نوعی می توان آنها را افزونه هایی همه کاره دانست. به طور مثال افزونه های امنیتی وردفنس و آی تمز سکیوریتی که در مقاله های افزونه Wordfence و افزونه iThemes Security آنها را معرفی کردیم افزونه هایی هستند که می تواند برای حفظ امنیت در هر سایتی ضروری باشد، افزونه Insert Headers and Footers هم از همین دسته است و جزو افزونه های عمومی تلقی می شود که معمولا برای هر سایتی لازم می شود و به خدمت گرفته خواهد شد.

کاربرد های افزونه Insert Headers and Footers

شاید به نظر شما عجیب باشد که افزونه ساده ای مانند افزونه Insert Headers and Footers تا چه اندازه می تواند کاربرد داشته باشد. در ادامه موارد کاربردی که این افزونه می تواند یک دردسر واقعی را در کمتر از 1 دقیقه حل کند را معرفی خواهیم کرد.

 

استفاده برای تایید ثبت نام ها

یکی از روش هایی که شما می توانید سایت خود را برای خیلی از ثبت نام ها تایید کنید این است که تگ HTML ارائه شده به شما را در هدر سایت وارد کنید که افزونه Insert Headers and Footers می تواند این کار را برای شما انجام دهد. این روش یکی از مرسوم ترین روش ها برای ثبت نام در سرویس های مختلف اینترنتی می باشد که از مهمترین آنها می توان به دو سرویس اصلی گوگل برای بررسی آمار بازدید ها و همینطور چک کردن وضعیت سئو سایت اشاره کرد که همان Google Search Console و Google Analytics هستند اشاره کنیم.

البته به جز این سرویس، خیلی از موارد دیگر هم با این روش ها کار می کنند و حتی یکی از روش های اعلام تاییدیه به نماد اعتماد هم همین روش می باشد. افزونه Insert Headers and Footers می تواند به راحتی هرچه تمام تر این تگ ها را در هدر سایت شما قرار دهد و بدون اینکه هیچ دردسری داشته باشید این تاییده ها را برای شما انجام دهد.

 

اسکریپت های تبلیغاتی

یکی دیگر از مواردی که شما برای استفاده از آن باید اسکریپت های مختلف را در هدر یا فوتر سایت خود وارد کنید، استفاده از المان های تبلیغاتی در سایت ها است. به عنوان مثال از این مورد می توانیم سرویس های تبلیغات هوشمندی مانند یکتانت را مثال بزنیم که می توانند به شما تبلیغاتی را مبتنی بر طیف کاربرانی که دارید ارائه کنند. در مواقع استفاده از اسکریپت ها برای تبلیغات یکی از مهمترین کاربرد هایی است که می توان برای این موضوع مثال زد و افزونه Insert Headers and Footers می تواند آن را برای شما پیاده سازی کند. در واقع در تبلیغات شما سه هدف را می توانید داشته باشید:

 

ریتارگتینگ (Retargeting): در این نوع از تبلیغات، شما با یک اسکریپت طرف هستید که می تواند کاربرانی که به سایت شما آمده اند را شناسایی کرده تا وقتی در سایت های دیگر هستند تبلیغ سایت شما را مجددا به آنها نمایش دهد و آنها را به سایت شما بکشانند. این نوع از تبلیغات با استفاده از اسکریپت هایی که در سایت شما وجود دارد کار می کنند.

 

تبلیغات شناسایی محصول: خیلی از تبلیغات هوشمند، محصولات شما را در سایت های دیگر با قیمت و تخفیفی که روی آن گذاشته اید نمایش می دهند و این تبلیغات برای اینکه بدانند شما چه محصولات و با چه قیمتی دارید باید به صورت اسکریپت در سایت شما حضور داشته باشند و داده های مورد نیاز را استخراج کنند. اینجا هم یکی دیگر از مواردی است که افزونه Insert Headers and Footers وارد عمل می شود.

 

نمایش تبلیغات در سایت: درج بنرهای تبلیغاتی که به صورت کلیکی به سایت ها درآمد می رسانند یکی از انواع پردرآمد تبلیغات و راه های کسب درآمد برای سایت هایی با ترافیک بالا می باشد که برای اینکه مشخص شود به هر کاربری باید چه نوع تبلیغی نمایش داده شود و تبلیغات ریتارگتینگ که کاربران را دنبال می کند در این سایت ها پیاده سازی شود، باید JS های مخصوص در بدنه و Body سایت قرار بگیرد که این کار هم یکی از مواردی است که افزونه Insert Headers and Footers می تواند انجام دهد و در بخش قبلی آن را دیدیم.

تبلیغات در افزونه Insert Headers and Footers

به طور کلی می توان گفت که افزونه Insert Headers and Footers یکی از افزونه هایی است که برای سرویس های تبلیغاتی لازم و ضروری است و اگر به دنبال آن هستید که وب سایت خود را توسعه دهید و با استفاده از کمپین ها و موارد مربوطه بتوان آن را به بازدهی مطلوب رساند افزونه Insert Headers and Footers برای شما حکم یک آچار فرانسه را خواهد داشت.

 

اسکریپت های آنالیز صفحات

یکی دیگر از مواردی که باید در مورد کاربرد های افزونه Insert Headers and Footers به آن اشاره کرد و می توان گفت که بسیار ضروری هم می باشد اسکریپت های مربوط به آنالیز صفحات هستند که می توان از مهمترین آنها به اسکریپت های آنالیتیکس و همینطور اسکریپت های مربوط به هیت مپ ها که وضعیت گشت و گذار کاربران در سایت را کنترل می کنند اشاره کرد.

این اسکریپت ها پس از لود شدن صفحه شما فعال شده و بررسی می کنند که کاربر شما به کدام بخش از صفحه علاقه بیشتری دارد و بیشتر برای چه بخش های وقت می گذارد و روی چه قسمت هایی کلیک می کند. این اطلاعات حیاتی که می تواند به وبمستر بگوید باید چه تغییری در صفحات ایجاد کند که کاربر را به دنبال موضوعی بکشاند که به فروش محصول منتهی شود، توسط اسکریپت های وارد شده با استفاده از همین افزونه پیدا خواهد شد.

 

اضافه کردن استایل های CSS

یکی دیگر از روش هایی که شما با استفاده از آن می توانید استایل های خود را به سایت وردپرسی اضافه کرده و آنها را در هر صفحه ای تکرار کنید این است که آنها را در این بخش وارد کنید. در صورتی که به جای سفارشی سازی، بعضی از اسلاید های خود را در این بخش وارد کنید، این کدها در تمامی صفحات اعمال شده و می توانید با استفاده از افزونه Insert Headers and Footers تغییرات مورد نظر خود در ظاهر سایت را هم شکل دهید.

هر چند که افزونه Insert Headers and Footers می تواند این قابلیت های خوب را برای سایت ما ایجاد کند اما نکاتی وجود دارد که حتما باید در مورد آن مورد توجه قرار گیرد وگرنه می تواند دردسرساز باشد. در ادامه به بررسی این نکات و چالش ها می پردازیم.

استایل در افزونه Insert Headers and Footers

 

نکات مهم در کار کردن با افزونه Insert Headers and Footers

افزونه Insert Headers and Footers قبل از اینکه یک افزونه کاربردی و خوب باشد، یک المان نرم افزاری است و در مورد تمامی نرم افزار ها یک قانون نانوشته وجود دارد که اگر استفاده کننده از این نرم افزار به آن توجه نداشته باشد ممکن است به صورت بدی غافلگیر شود و ما به هیچ عنوان نمی خواهیم که این اتفاق برای وبسایت ما بیفتد. بر اساس این قانون هر المان نرم افزاری که گره گشای مشکلی باشد و قابلیتی خوب را ارائه کند، در کنار آن موارد قابل توجه و چالش برانگیز را هم دارد و هیچ برنامه ای بی عیب نیست.

افزونه Insert Headers and Footers هم از این قانون مستثنی نیست و در صورتی که قصد دارید از آن استفاده کنید باید توجه داشته باشید که به نکات مهمی توجه کنید تا در آینده برای سایت شما مشکلی ایجاد نشود. به طور کلی می توان گفت که دو مورد اساسی وجود دارد که باید به آن توجه داشت.

اولین نکته در استفاده از افزونه Insert Headers and Footers این است که اسکریپت هایی که این افزونه برای شما در سایت وارد می کند تا زمانی اعتبار دارند که شما این افزونه را داشته باشید. پس در صورتی که این افزونه از کار بیفتد و یا شما آن را پاک کنید تمامی کار هایی که برای شما کرده است از بین خواهد رفت و بهتر است که قبل از پاک کردن این افزونه فکری به حال این اسکریپت ها بکنید. شما می توانید این اسکریپت ها را قبل از هر اعمالی کپی کنید که به نوعی از آنها بکاپ داشته باشید تا وقتی که این افزونه و یا هر افزونه ای که قرار است این کار را برای شما انجام دهد را نصب کردید آنها را دوباره وارد کرده و یا مستقیما آنها را به فایل های مورد نظر ببرید.

نکات استفاده از افزونه Insert Headers and Footers

نکته بعدی این است که افزونه Insert Headers and Footers هم یک افزونه وردپرس است و در بعضی مواقع بر اثر هر مشکلی ممکن است این افزونه درست کار نکند و بعضی از اسکریپت های مهم خود را از دست بدهید. شاید این موضوع خیلی مهم به نظر برسد ولی اگر این اتفاق برای افزونه هایی مانند افزونه های کنترل داده ها و آنالیتیکس بیفتد در داده هایی که گرفته اید دچار مشکل شده و کل ارزیابی های شما به هم می ریزد و هیچ چیز درست در نمی آید. این موضوع می تواند برای یک وبمستر بسیار گیج کننده باشد.

اما اگر بخواهیم بگوییم که راه حل اینکه افزونه Insert Headers and Footers شما را به دردسر نیندازد چیست باید گفت که بهتر است برای کارهای مهمی مانند چک کردن آمار ها و مواردی از این دست از این افزونه یا هیچ افزونه مشابهی استفاده نکنید. بهترین راه حل این است که شما یک قالب از نوع Child برای قالب اصلی خود درست کرده و اسکریپت های مهم را در فایل های آن وارد کرده تا در صورت آپدیت کردن قالب هم این فایل ها همچنان پابرجا بوده و به صورت کامل برای شما کار کنند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد اینکه افزونه Insert Headers and Footers چیست و چه استفاده ای دارد صحبت کردیم. همانطور که دیدیم این افزونه می تواند به صورت کاربردی و موثر تمامی اسکریپت هایی که نیاز دارید در سایت خود قرار دهید را برای شما وارد سایت کرده و می توان گفت که نیاز شما به این که بالای سر فایل های سایت رفته و کد را دستکاری کنید را به صورت کامل برطرف خواهد کرد. کاربرد هایی که افزونه Insert Headers and Footers می تواند برای ما پیاده سازی کند در موارد تبلیغاتی، اسکریپت های تحلیل و همینطور تایید ثبت نام سایت در سرویس های مختلف می باشد.

مورد مهمی که در مورد افزونه Insert Headers and Footers  باید توجه داشت این افزونه تا زمانی این کار را انجام می دهد که روی سایت ما نصب باشد و در صورت پاک کردن آن همه این اطلاعات از بین خواهد رفت. پس بهتر است قبل از پاک کردن آن به این فکر کنیم که به چه روشی می خواهیم کارهایی که این افزونه انجام می دهد را انجام دهیم.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
25 − 13 =