جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسافزونه WPForms چیست و چه امکاناتی دارد
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

افزونه WPForms چیست و چه امکاناتی دارد

راه اندازی یک سایت اینترنتی دردسر های زیادی دارد و باید گفت که نگهداری و بازدهی گرفتن از این سایت دردسر های شما را چندین برابر می کند. امکانات مختلفی برای یک سایت اینترنتی وجود دارد که می توان با بهره گرفتن از آنها به کاربر نزدیک شده و رابطه خوبی را با آن برقرار کرد و در نهایت هم از این سریق فروش سرویس ها و همینطور محصولاتی که سایت مورد بخش ارائه می کند را بالا برد. در صورتی که از سیستم هیا میدریت محتوایی مانند وردپرس برای راه اندزای سایت استفاده کرده باشید باید گفت که دست شما برای این امکانات و چیز هایی که می تواند به شما کمک کند باز خواهد بود. یکی از مهمترین ابزار هایی که برای این کار در اختیار دارید فرم ها هستند و اگر به دنبال این هستید که از این فرم ها در سایت خود بهره بگیرید افزونه WPForms گزینه ای است که باید به سراغ آن بروید.

مطمئنا آشنایی جزئی ای با افزونه WPForms دارید که به دنبال آن به این مقاله آمده اید و یا باید گفت حداقل از نام افزونه WPForms متوجه شده اید که قرار است با یکی از افزونه های ارائه کننده فرم ها در این مقاله آشنا شویم و ببینیم که برای سایت ما چه کار هایی را می کند و چه امکاناتی را برای کنترل در اختیار ما قرار می دهد، قبل از اینکه به سراغ این افزونه و فرم هایی که برای ما ایجاد می کند و نحوه ایجاد این فرم ها برویم، لازم است کمی در مورد اینکه اصلا این فرم ها به چه کار سایت ما می آیند و در یک سایت وردپرسی را باید چنینی افزونه هایی را داشته باشيم صحبت کنیم و ببینیم که داستان از چه قرار است.

 

فرم ها و نقش آنها در سایت

در صورتی که از کاربران قدیمی اینترنت باشید و ده سال بیشتر باشد که با این پدیده عجیب و شبکه گسترده آشنایی دارید قطعا زمانی که اینترنت به این صورت نبود را به خاطر دارید، سایت هایی ساده و سرعت اینترنت پایین باعث می شد تا خیلی از سایت ها به صورت ایستا به کاربران ارائه شوند، سایت هایی ساده با رنگ بندی های ساده بدون جلوه های گرافیکی خاص که صرفا اطلاعاتی را در صفحات ایستای خود ارائه می کردند و تمایلی با ارتباط با کاربران نداشتند و هر کدام از آنها به روش کاری خود اداره می شد. اما کم کم تغییراتی در اینترنت ایجاد شد که باعث به وجود آمدن وب تعاملی شد که آن را با نام WEB2 می شناسند.

فرم ها و نقش آنها در سایت

در واقع کار اینترنت به جایی رسیده بود که این کاربران بودند که تصمیم می گرفتند چه کاری را انجام دهند و یک سایت به آنها چه چیزی را ارائه کند و این موضوع می توانست تاثیر بسیار زیادی را در بازدهی سایت داشته باشد. این موضوع که خود کاربر بتواند محتوایی که از سایت می گیرید را انتخاب کرده و یا دقیقا به سایت بگویید دنبال چه چیزی است و سایت آن را به وی تحویل دهد از اصلی ترین موضوعاتی بود که باعث رشد یک سایت می شد.

اما در مورد اینکه یک سایت چطور می توانست این اطلاعات را از کاربر بگیرد و با کاربر تعامل داشته باشد باید گفت که اوضاع طول کشید تا کمی بهبود پیدا کرد و خیلی از سایت ها در ابتدا نمی دانستند که باید کار را به چه صورتی دنبال کنند. در این مورد باید گفت که فرم ها یکی از اصلی ترین ابزار ها برای جمع آوری اطلاعات بودند که کاربر می توانست با تکمیل آنها اطلاعات خوبی را در اختیار سایت قرار داده و بازخورد آن را از سایت بگیرند.

علاوه بر این موضوع این فرم ها به مدیران سایت ها  وب مستر ها کمک کرد که بتوانند پایگاه داده های غنی ای از اطلاعات کاربران خود و علایقی که دارند را داشته باشند تا دقیقا بتوانند پرسونای مشتریان احتمالی خود را پیدا کرده و با کار کردن روی آنها سایتی را ایجاد کنند که به نیاز کاربرانی که از آن استفاده می ردیند نزدیک تر بود و بازدهی بهتری را می داد. به طور کلی باید گفت که فرم ها از آندسته ساختار داده هایی بودند که از قدیم الایام در اینترنت وجود داشته اند و ساده ترین و مبتدی ترین انواع طراحی سایت هم از این المان ها پشتیبانی می کرد. اما بعد از مدتی وقتی که قدرت آنها تشخیص داده شد و وب مستر ها دیدند که تا چه اندازه می تواند مفید باشد، سر و کله ابزار هایی مانند افزونه WPForms در این میان پیدا شد.

ابزار هایی که می توانستند قابلیت کار با فرم ها را به صورت بهینه و کامل در اختیار مدیران سایت ها و صاحبان کسب و کار ها قرار دهند و اطلاعاتی که از این فرم ها به ما می رسید را به صورت کامل طبقه بندی کنند. سیستم های مدیریت محتوا در این خصوص نقش بسیار مهم را داشتند و سیستم های پیشتاز که همان وردپرس و جوملا بودند و آنها را در مقاله های وردپرس چیست و جوملا چیست به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم امکاناتی را برای افزونه ها قرار می دادند که با توجه به آنها برنامه نویسان برای رفع این نیاز ابزار های حرفه ای را روی این سیستم ها ارائه می کردند.

نقش فرم ها در سایت

وردپرس یکی از سیستم هایی وبد که توانست این ابزار را قبل از سایر سیستم ها به تکامل برساند و افزونه های حرفه ای خوبی برای این کار ارائه شد که یکی از موارد معروف و محبوب در این زمینه افزونه WPForms خودمان است. اکنون که می دانیم سر و کله افزونه WPForms از کجا و برای رفع چه نیازی پیدا شده است بهتر است که به سراغ خود این افزونه رفته و ببینیم که این افزونه پر اسم و رسم چیست و چطور کار می کند.

 

افزونه WPForms چیست

در مورد اینکه افزونه WPForms چیست باید گفت که با یکی از محبوب ترین افزونه هایی که از آن برای ساخت و ایجاد فرم ها در وردپرس استفاده می شود طرف هستیم که کاربرد های حرفه ای و زیادی را به کاربران خود ارائه می کند. این افزونه را می توان به عنوان افزونه ای رایگان که می تواند فرم ها را در بهترین حالت ممکن ایجاد کرده و اطلاعاتی که در اها وارد می شود را به صورت سازمان یافته در اختیار مدیران سایت ها قرار می دهد معرفی کرد.

افزونه WPForms بیش از ده سال است که از افزونه های مخزن وردپرس بوده است و در بیش از ۵ میلیون سایت سرویس دهی کرده است. در مورد زبان هایی که این افزونه با آنها سازگاری دارد باید گفت که این افزونه روی بیش از ۲۶ زبان مختلف ترجمه شده است و می توانید به راحتی با زبان فارسی روی این افزونه کار کنید و از آن استفاده کنید. اگر بخواهیم در مورد فلسفه اصلی این افزونه صحبت کنیم، باید بگوییم که این افزونه قصد دارد تا نیاز مدیران سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی به یک دولوپر و برنامه نویس فرانت اند را برای طراحی فرم های حرفه ای که بتوانند هر اطلاعاتی را، از سفارش ها و کالای مورد نظر کاربر گرفته تا اطلاعات مربوط به علاقه مندی های کاربر برای خرید های بعدی و ایمیل مارکتینگ را به صفر برسانند و این کار ها به ساده ترین شکل ممکن توسط مدیران سایت ها به صورت کاملا بصری انجام گیرد.

افزونه WPForms چیست

افزونه WPForms به شما این اجازه را خواهد داد که به صورت کامل رایگان این فرهم ها را در سایت خود طراحی کنید:

  • فرم تماس با ما
  • فرم اشتراک و ثبت نام در سایت
  • فرم های ثبت سفارشات
  • فرم های پرداخت
  • و فرم های نظر سنجی ها و اطلاعات عادی

در مورد هزینه های این افزونه باید گفت که افزونه WPForms هم مانند خیلی از افزونه های رایگان و حرفه ای در وردپرس یک نسخه PRO دارد که موارد متعددی را اضافه دارد و می توانید آن را از ارائه کنندگان معتبر افزونه تهیه کنید. اما باید گفت که نسخه رایگان افزونه WPForms که به نام WPForm Lite هم شناخته می شود به تنهایی این قابلیت را دارد که تمامی فرم های خواسته شده را برای سایت شما پیاده سازی کند.

یکی از مسائل و مواردی که این افزونه روی آن مانور زیادی می دهد رابط کاربری ساده ای است که دارد. در واقع یکی از شعار های ارائه کنندگان افزونه WPForms این است که کار ساخت یک فرم را از ساعت به دقیقه کشانده اند و اگر با این افزونه کار کنید متوجه این موضوع خواهید شد که بخش عظیمی از این موارد صحیح می باشد و واقعا کار به این صورت دنبال می شود.

در ادامه مقاله به صورت کامل در مورد امکاناتی که افزونه WPForms در اختیار ما می گذارد و باعث شده است که چنین دعاهایی را داشته باشد صحبت خواهیم کرد و این موارد را بررسی می کنیم.

 

امکانات افزونه WPForms

در مورد امکاناتی که افزونه WPForms در اختیار ما قرار می دهد باید فگت که یک لیست بلند بالا قرار دارد و البته باید در نظر داشت که خیلی از افزونه های دیگر مانند گرویتی فرم که آن را در مقاله افزونه گرویتی فرم بررسی کردیم هم می تواند آن را در اختیار ما قرار دهد. اما نظرات مثبت و آمار نصبی که افزونه WPForms دارد می تواند گواهی بر این مدعا باشد که واقعا این امانات آنگونه که ارائه کنندگان از آنها صحبت می کنند با نصب و استفاده از این افزونه در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

امکانات افزونه WPForms

در صورتی که بخواهیم بگوییم مهمترین امکانات و ویژگی های افزونه WPForms کدامند می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

ساخت فرم ها با درک و دراپ

فرم سازی به صورت ویژوال یکی از مهمترین ویژگی ها و امکاناتی است که ارائه کننده های افزونه WPForms روی آن مانور می دهند و باید گفت که با چنان کیفیتی پیاده سازی شده است که اگر شاید شما در یکی دو فرم اول به مشکلاتی برخورد کنید اما وقتی که کار با آن برای شما ساده شود به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید یک فرم را با آن طراحی کرده و اصلا کار گیج کننده و سختی را با این افزونه فرم ساز نخواهید داشت. در این خصوص باید گفت که فرم های ویژوالی که در این افزونه ساخته می شود به صورت زنده به شما نمایش داده خواهد شد و شما دقیقا می توانید ببینید که چه فرمی را با چه قالبی طراحی می کند و در سایت به چه صورتی نمایش داده خواهد شد.

 

قالب های آماده

امکان بعدی که می تواند هم سرعت انجام کار طراحی یک فرم را برای ما بالاتر برده و هم در امکان استفاده از یک فرم حرفه ای و طراحی ای اولی به درد ما خواهد خود قالب های آماده ای است که این افزونه ارائه می کند و می توان گفت که از بهترین و اصلی ترین مواردی هستند که استفاده از افزونه WPForms را برای ما توجیه می کنند. در این رابطه باید گفت که این افزونه به صورت پیشفرض می تواند فرم هایی را برای تماس با ما، فرم های پرداخت و همینطور ثبت سفارش و یا عضویت در اختیار کاربران قرار دهد که باید گفت از بهترین و اصولی ترین طراحی های ممکن برای یک فرم هستند.

قالب های آماده

 

ریسپانسیو بودن فرم ها

در صورتی که نگاهی به آمار های استفاده از موبایل برای وبگردی بیندازیم، خواهیم دید که بخش بزرگی از ترافیک اینترنت را این دیوایس ها به خود اختصاص داده اند و شاید وقتی که کاربران برای استفاده از اینترنت خود با موبایل اختصاص داده اند را برای سیستم خود اختصاص نداده اند. اینجاست که تاثیر داشتن سایتی که بتواند کار خود را روی پلتفرم های مختلف موبایل نیز به خوبی انجام دهد مشخص خواهد شد.

در مورد فرم هایی که افزونه WPForms در اخیتار ما می گذارد باید گفت که این افزونه می تواند فرم هایی کاملا ریسپانسیو را به شما تحویل دهد که در ویو موبایل مشکلی را نداشته باشند و کاربران بتوانند با آنها به راحتی کار کنند. البته شاید در موبایل آن طراحی ای که شما در سیستم خود می بینید را به کاربر تحویل ندهد اما می توان گفت که فرم های درست و اصولی ای را ارائه خواهد کرد.

ریسپانسیو بودن فرم ها

 

موارد شرطی هوشمند

این موضوع که شما بتوانید فرم خود را به صورتی تعیین کنید که اطلاعات را در صورت نیاز و تحت شرایط خاص از کاربر بگیرد، یکی از مواردی است که می تواند شما را به داشتن اطلاعاتی درست هدایت کرده و همینطور تجربه کاربری شما را بالاتر ببرد. به عنوان مثلا در صورتی که جنسیت انتخاب شده توسط کاربر زن باشد چه فایده ای دارد که شما وضعیت نظام وظیفه را هم از وی سوال کنید. اینجاست که فرم شما باید با انتخاب های مختلف فیلد های یکه دارد را کم و زیاد کند و افزونه WPForms در اینجا می تواند این کار را برای شما انجام دهد. همینطور المان های هوشمندی که در این اوزنه وجود دارد در صورت ورود اطلاعات نامعتبر می توانند این موضوع که این اطلاعات به چه فرمت و یا در چه محدوده ای باید وارد شوند را هم برای شما تعیین کند.

دردکل باید گفت که استفاده از افزونه WPForms به شما این امکان را خواهد داد که فرمی را داشته باشید که صرفا اطلاعات مورد نیاز را از کاربر شما می گیرد و فیلد های غیر ضروری را برای تجربه کاربری بهتر پنهان کرده و کاربر را به سمتی هدایت می کند که اطلاعات درست و سالم را که خطایی در آنها وجود ندارد در سایت وارد کنند. با این کار جامعیت داده های پایگاه داده جمع آوری شده سایت شما بالاتر رفته و می توانید برای این اطلاعات برنامه ریزی های خاصی داشته باشید و پلن های مارکتینگ خود را مطابق با آنها راه اندازی کنید.

موارد شرطی هوشمند

 

نوتیفیکیشن ها

یکی دیگر از مواردی که باید گفت این افزونه در اختیار مدیران خود قرار داده و می تواند فواید بسیار زیادی را داشته باشد این است که با تکمیل فرم یک نوتیفیکیشن که می تواند به صورت ایمیل ارسال شود برای مدیران اعلام خواهد شد. در مورد این کار باید فگت که شاید موضوع جالبی برای شما نباشد اما وقت پای فروش یا پاسخ دهی به یک نظر که در وبلاگ شما درج شده است و اعتبار شما در گرو این است که سریعا به آن پاسخ دهید در میان باشد، نوتیفیکیشن های افزونه  WPForms می تواند یک امکان حیاتی را به شما ارائه دهد که برای کار شما بسیار خوب خواهد بود.

در واقع در صورتی که بخواهید به صورت دوره ای سایت خود را کنترل نکنید و وقت خود را برای کارهای مهمتری بگذارید، خواهید دید که همین یک ویژگی ساده می تواند شما را از این کار نجات داده و شما را از آن آسوده خاطر کند.

 

نمایش داده ها به صورت حرفه ای

یکی دیگر از معضلاتی که مربوط به وب مستر ها می باشد و عموما بعد از جمع آوری داده ها خود را نشان می دهد یانس ات که خیلی از افزونه هایی که فرم های مختلف را ارائه می کنند و اسم و رسم خوبی هم دارند این امکان که شما بتوانید یک گزارش درست و حسابی از این اطلاعات داشته باشید را به شما نخواهند داد. این در حالی است که افزونه WPForms می تواند شما را از شر این مشکلات خلاص کند در خیلی از افزونه ها مدیران سایت ها مجبورند که برای استخراج داده ها با یک ظاهر درست و حسابی به سراغ پایگاه داده رفته و بعضا کوئری هایی را هم روی آن وارد کنند تا آنچه که می خواهند را ببینند. اما در مورد افزونه WPForms باید گفت که یک نمایش حرفه ای و خاص ارائه می کند.

در صورتی که شما به اطلاعات مربوط به یک فرم بروید می توانید انواع نمایش های انفرادی برای هر سطر از اطلاعات را ببینید و یا اینکه همه آنها را به صورت یکجا در برابر خود داشته باشید. شما می توانید از انواع نمایشی مختلفی در این افزونه استفاده کنید.

نمایش داده ها به صورت حرفه ای

 

اتصال به برنامه های دیگر و درگاه های پرداخت

یکی دیگر از مواردی که می توان با استفاده از افزونه WPForms از آن مطمئن بود این است که شما به راحتی می توانید کاربران خود را به درگاه های پرداخت بفرستید در این رابطه باید گفت که خیلی از فرم های سفارش با استفاده از افزونه WPForms می تواند به صورت کامل پیاده سازی شود و بعد از این مورد نوبت به آن خواهد رسید که کاربرانی که این فرم را پر کرده اند به درگاه های پرداخت فرستاده شوند. افزونه WPForms می تواند با افزونه های جانبی دیگری که برای آن ارائه شده است به راحتی به درگاه های پرداخت بانک های ایرانی متصل شده و این امکان را به شما خواهد داد که کار را انجام دهید.

 

شخصی سازی ساده

مورد بعدی که باید در مورد این افزونه به آن توجه داشت این است که اگر شما بخواهید استایل CSS خاصی را روی یکی از فرم های خود پیاده سازی کنید می توانید این کار را روی همین افزونه انجام دهید در واقع وقتی که شما قصد ساخت یک فرم را داشته باشید می توانید در بخش CSS اضافی طرحی که دارید را وارد کرده و بدون اینکه نگران این موضوع باشید که سایر فرم ها در سایت شما به هم بریزند برای کی فرم یک استایل ویژه را ایجاد کنید. این مورد از قابلیت هایی است که افزونه WPForms به صورت ویزه آن را ارائه می کند و کاربران می توانند با بهره گیری از آن یک انعطاف پذیری بالا را برای فرم های مختلف مورد استفاده در صفحات سایت خود داشته باشند.

شخصی سازی ساده

 

حفاظت در برابر اسپم

یکی دیگر از ویژگی های کاربردی که می توان آن را مختص این افزونه دانست این است که افزونه WPForms به صورت خودکار از ورود اسپم به سایت شما توسط ربات ها و خزنده هایی که سایت را برای ورود اطلاعات بررسی می کنند جلوگیری می کند. در مورد اینکه افزونه WPForms چطور این کار را انجام می دهد باید گفت که این افزونه مجهز به یک کد کپچا به صورت اختصاصی است که با یک کلیک در زمان طراحی فرم روی آن فعال شده و می توان از آن برای خیلی از موارد استفاده کرد.

حفاظت در برابر اسپم

 

نتیجه گیری

در این مقاله یک بررسی کلی در مورد اینکه افزونه WPForms چیست و چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهد پرداختیم. در مورد فرم ها باید گفت که یکی از اصلی ترین المان هایی هستند که در وب در اختیار ما بوده اند و می توانیم از آنها برای جمع آوری اطلاعات مختلف از آنها استفاده کنیم. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس افزونه های مختلفی وجود دارند که می توانند این کار را برای ما انجام دهند و افزونه WPForms یکی از افزونه هایی است که می تواند امکانات ایده آلی را مانند ایجاد فرم با درگ و دراپ، ارائه فرم های ریسپانسیو در نمایش موبایل که می توانند مدیران را با نوتیفیکیشن های مختلف از درج اطلاعات باخبر کرده و نمایشی کامل و حرفه یا از داده های فرم ها ارائه کنند، و کاربرانی که این فرم ها را تکمیل کرده اند را به درگاه های پرداخت هدایت کنند، را برای ما فراهم نمایند.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
21 − 2 =