جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسبهترین افزونه سئو در وردپرس کدام است
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

بهترین افزونه سئو در وردپرس کدام است

راه اندازی و شروع به کار روی یک سایت اینترنتی به منظور به جریان انداختن یک کسب و کار اینترنتی، راه اندازی یک سایت خبری و حتی سرگرمی برای این منظور خواهد بود که شما بتوانید مطالب و محتوایی که روی سایت خود عرضه می کنید را به کاربرانی برسانید که به دنبال آنها هستند و در صورتی که این اتفاق نیفتد باید گفت که همه تلاش های شما بیهوده خواهد شد. اما برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید و هدفی که به دنبال آن هستید را عملی کنید، لازم است که موارد زیادی را در نظر داشته باشید. در این رابطه باید گفت که سئو یکی از اصلی ترین گزینه هایی است که می تواند کاربران را به سایت شما بیاورد و در صورتی که سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس پیاده سازی شده باشد و در زمره ۵۰ درصد سایت هایی که در اینترنت وجود دارند و با این سیستم مدیریت محتوا ساخته شده باشند بهترین افزونه سئو یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی کاربردی ترین افزونه های سئو و به صورت خاص این موضوع که و بهترین افزونه سئو کدام است و شما باید از چه افزونه هایی برای سایت خود استفاده کنید، صحبت کنیم و این موضوع را بررسی کنیم که برای بهبود اوضاع سئوی سایت خود بهتر است که به سراغ کدام یک از افزونه های رنگارنگی که برای این کار ارائه شده است برویم. اما برای اینکه متوجه شویم که بهترین افزونه سئو کدام است و اصلا این افزونه ها به چه درد ما می خورند لازم است کمی در مورد این موضوع که سئو و افزونه های آن چطور کار می کنند صحبت کنیم تا دقیقا بدانیم باید چه انتظاراتی را از افزونه ای که آن را به عنوان بهترین افزونه سئو می شناسیم داشته باشیم.

 

سئو و اهمیت آن برای سایت

سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو را می توان یکی از واژه ها و عباراتی دانست که از دیرباز برای وب مستر های قدیمی آشنا بوده و اینکه بتوانند وضعیت آن را ارتقا دهند یکی از بهترین و اساسی ترین روش ها برای بالا بردن رتبه سایت به شمار می آمده است و تلاش های زیادی برای آن شده است. اما باید گفت که در سال های گذشته موضوع سئو پیشرفت های زیادی را داشته است و با داغ شدن بازار آن و شناخته شدن آن توسط خیلی از سایت ها و کسب و کار های اینترنتی به یک کار نسبتا سخت تبدیل شده است.

سئو و اهمیت آن برای سایت

در صورتی که بخواهیم بگوییم هدف ما از سئو و اینکه سایت ما توسط موتور های جستجو شناخته شود چیست می توان به صورت مستقیم به بازدهی سایت اشاره کرد. فرض کنید که شما یک سایت فروشگاهی را دارید که در آن محصول یا سرویس خاصی را ارائه می کنید، برای اینکه سایت شما فروش داشته باشد، چه اتفاقاتی باید بیفتد!؟ ساده ترین اتفاقی که باید رخ دهد این است که کسانی که به این سرویس و کالا نیاز دارند وارد سایت شما شده و با پیشنهاداتی که شما برای آنها دارید خرید خود را ثبت کنند. اما برا  ی این موضوع که شما آنها را به سایت خود بیاورید لازم است چه کارهایی را انجام دهید!؟

شما می توانید روش های مختلفی را برای اینکه بازدهی سایت خود را بالا ببرید انتخاب کرده و به آنها متوسل شوید، یکی از کارهایی که می تواند در این باره خوب جواب بدهد تبلیغاتی است که شما انجام می دهید، شما می توانید با استفاده از لینک هایی که در سایت های مختلف وجود دارند سایت خود را به کاربران معرفی کرده و کمپین های تبلیغاتی به صورت گسترده می توانند امکانات مختلفی را به شما ارائه کنند.

اما در خصوص اینکه این روش تا چه اندازه می تواند برای شما بازدهی داشته باشد باید بگوییم که با استفاده از این روش تنها اتفاقی که می افتد این است که شما تا جایی که هزینه کنید بازدهی خواهید داشت. اما بهترین روشی که می توان برای دریافت بازدهی معرفی کرد و در آن شما می توانید تمام ترافیکی که با تبلیغات وارد سایت خود می کردید را در اندازه های چند برابری وارد سایت خود کنید و تازه این ترافیک اثربخشی خیلی خیلی بیشتری را هم برای شما داشته باشد، این است که سایت شما در رتبه های بالایی از نتایج جست و جوی گوگل به کاربران نمایش داده شود. در اینجاست که سایت شما می تواند به یک بازدهی معقول در حالی که شما هزینه های بسیار کمتری را انجام داده اید دست پیدا کند.

به طور کلی می توان گفت که سئو یکی از مهمترین موارد در حوزه دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید که اگر به سراغ تعرفه ها و خدماتی که برای سئو ارائه می شود بروید می توانید مشاهده کنید که در بالاترین رده های خدمات قرار گرفته است. در خیلی از موارد ابزار هایی وجود دارند که با استفاده از آنها شما می توانید به یک متخصص تبدیل شده و در صورتی که از آنها استفاده کنید کار شما را تا حد زیادی جلو ببرند و به شما امکانات ایده آلی را برای ارتقای وضعیت سئوی سایت شما ارائه کنند.

یکی از سیستم های مدیریت محتوا که توانسته است بازدهی خوبی را روی سئو داشته باشد و می توان آن را به عنوان پر طرفدار ترین سیستم مدیریت محتوای جهان و همینطور بهترین سیستمی که می تواند امکانات وب مستری و مدیریت سایت را در اختیار شما بگذارد معرفی کنیم، سیستم مدیریت محتوای وردپرس خواهد بود که افزونه های رنگارنگی که ارائه می کند می توانند برای شما هر کاری را روی سایت شما پیاده سازی کنند. افزونه های سئو را می توان یکی از مهمترین ابزار های مورد نیاز برای یک سایت وردپرسی معرفی کرد که امکانات خوبی  را برای شما فراهم می کند و باید گفت که این امکانات می تواند کار شما را حسابی جلو بیندازد.

اما در مورد اینکه بهترین افزونه سئو برای سایت وردپرسی ما کدام خواهد بود و این افزونه ها برای ما چه کارهایی را انجام می دهند در بخش بعدی به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

افزونه های سئو در وردپرس چه کار می کنند

یکی از مهمترین مواردی که باید در راه اندازی یک سایت سئو به آن توجه داشت این است که بعد از این که شما سایت خود را برای استفاده از قالب ها و افزونه هایی که دارد راه اندزای کرده و مدیریت آن شروع شد و سایت به دورانی وارد شد که توسعه خود را به پایان رسانده و نوبت به رسیدن به بازدهی و شناخته شدن توسط کاربران است، باز هم باید با استفاده از افزونه ها و همینطور امکاناتی که در اختیار شما دارد تغییراتی در آن ایجاد شود. این تغییرات می تواند در روند بازدهی سایت شما بسیار موثر باشد. یکی از مهمترین کارهایی که شما می توانید برای کنترل سئو سایت خود انجام دهید این است که از یکی از افزونه های سئو برای اعمال تنظیمات مربوط به سئو روی سایت خود کمک بگیرید که اگر بخواهید به سراغ بهترین افزونه سئو بروید گزینه های مختلفی را خواهید داشت.

افزونه های سئو در وردپرس چه کار می کنند

اما این موضوع که بعد از نصب بهترین افزونه سئو روی سایت شما چه اتفاقی می افتد و برای شما چه کارهایی انجام می شود، با توجه به این موضوع که بهترین افزونه سئو از نظر شما کدام باشد و شما کدام یک از افزونه ها را انتخاب کرده باشید، می تواند تفاوت هایی داشته باشد، اما باید گفت که روند اصلی کار یکی بوده و فرق چندانی با هم ندارند.

در مورد اینکه افزونه های سئو چه کاری را برای ما انجام می دهند باید گفت که افزونه سئو یک افزونه مدیریتی است که با استفاده از اطلاعاتی که شما در اختیار وی قرار می دهید، مواردی که لازم است سایت شما برای یک سئوی بهتر داشته باشد را در اختیار گوگل قرار می دهد و به کدهای سایت اضافه می کند.

در صورتی که بخواهیم بدانیم بهترین افزونه سئو چطور می تواند کار آماده سازی را با یک سایت ما انجام دهد، باید به مکانیزم و رفتاری که گوگل دارد اشاره کرد. کاری که گوگل انجام می دهد این است که ربات ها و خزنده هایی را در سطح وب به اجرا در میاورد که کار آنها بررسی سایت های مخلتف و بازدید از آنها است، این ربات ها به سراغ تمامی سایت های اینترنتی رفته و بر اساس برداشتی که از سایت دارند، به صفحات مختلف آن رتبه هایی را اختصاص می دهند که به این کار ایندکس شدن گفته می شود. برداشتی که این ربات ها از سایت شما دارند، با بررسی کدهای آن حاصل شده و در واقع ربات درکی با اینکه ظاهر سایت شما به کاربران چطور نمایش داده می شود ندارد.

وقتی که این کدها از سایت شما بررسی می شود، موارد و تگ هایی در این کد ها وجود دارد که می تواند درک موضوع سایت و ارزیابی محتوایی که شما آن را درج کرده اید را برای ربات های گوگل ساده کند. کاری که از بهترین افزونه سئو انتظار می رود برای شما انجام دهد این است که تمامی این کد ها را وارد سایت شما کرده و کار ایندکس شدن سایت شما را بر اساس استراتژی هایی که شما در اختیار آن قرار می دهید، برای شما تکمیل کند.

یکی دیگر از کارهایی که می توان آن را هم در زمره وظایفی که بهترین افزونه سئو باید داشته باشد قرار داد این است که یک نقشه کامل از سایت را برای ما بسازد که بتوانیم آن را به گوگل ارائه کنیم. این نقشه ها که Sitemap نام دارند و از یک فایل XML تشکیل شده اند و می توانند تمامی صفحاتی که ما در سایت خود داریم و خزنده های گوگل باید آنها را بررسی کنند را برای گوگل مشخص کنند.

با وجود تمامی این کار ها باید گفت که وقتی که از بهترین افزونه سئو برای سایت خود استفاده کنید، بازم هم به این معنا نیست که سئوی شما به یک باره بهبود پیدا کرده و دیگر لازم نیست کاری انجام دهید. در ادامه مقاله در مورد این موضوع که استفاده از بهترین افزونه سئو تا چه اندازه می تواند تاثیر گذار باشد صحبت خواهیم کرد.

 

آیا بهترین افزونه سئو برای بالا رفتن رتبه سایت کافی است؟

یکی از سوال ها و موضوعاتی که ممکن است ذهن خیلی از کسانی که یک سایت را تازه راه اندازی کرده اند، به خود مشغول کند این است که اگر ما از بهترین افزونه سئو برای سایت خود استفاده کنیم و تنظیمات آن را انجام دهیم و حتی امکانات نسخه های پرمیوم آن را هم مورد استفاده قرار دهیم، دیگر لازم به انجام کاری نیست و سئوی سایت ما بالاتر خواهد رفت و اوضاع روبراه خواهد شد؟ در پاسخ به این سوال می توان به صورت کاملا واضح و قطعی گفت ” خیر “.

این مورد که به این دلیل که شما از یکی از افزونه هایی که در فهرست بهترین افزونه سئو قرار دارند استفاده می کنید، به هیچ عنوان تاثیری در سئوی سایت شما ندارد و اصلا باید گفت که سئوی سایت چیزی نیست که با کد های داخل سایت بدست آمده باشد و مهمترین معیاری که برای سئو وجود دارد این است که سایت شما تا چه انداره محتوای با کیفیتی را به کاربران ارائه می کند و کاربران سایت شما را چه اندازه می پسندند.

آیا بهترین افزونه سئو برای بالا رفتن رتبه سایت کافی است؟

پس در صورتی که شما سایت خود را با استفاده از بهترین افزونه سئو مدیریت کرده ولی تولید محتوایی باکیفیت، منظم و بر اساس کلمات کلیدی صحیح که تعداد جست و جوی خوبی دارند، را در دستور کار خود قرار ندهید، نباید از بهترین افزونه سئو انتظار معجزه داشته باشید.

برای یک سئوی بهینه در سایت باید در نظر داشته باشید که همه کاره شما هستید و این اعمال شما است که تعیین می کند که وضعیت سئو به چه صورتی باشد، بهترین افزونه سئو تنها برای شما یک وسیله خواهد بود که از آن استفاده می کنید. در واقع بهترین افزونه سئو دقیقا مانند یک خودرو برای شما عمل می کند. این راننده است که خودرو را به هر مسیری که بخواهد می برد، ولی در صورتی که این خودرو در اختیار شما نباشد، مدت زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید که بتوانید به مقصدی که می خواهید برسید. کاری که بهترین افزونه سئو برای شما انجام می دهد این است که مانند یک خودرو در اختیار شما خواهد بود و می تواند شما را با سرعت و راحتی بسیار بیشتری به مقصد برساند.

تا اینجای کار در مورد اینکه چرا به بهترین افزونه سئو نیاز داریم، و این موضوع که بهترین افزونه سئو دقیقا برای ما چه کاری را انجام می دهد پرداختیم. اکنون نوبت به این موضوع رسیده است که ببینیم کدام یک از افزونه های سئو در رده بهترین افزونه سئو قرار می گیرند و منظور ما دقیقا از این نوع افزونه ها کدام است.

 

بهترین افزونه سئو کدام است

تا اینجای کار در مورد بهترین افزونه سئو و کارهایی که می تواند برای ما انجام دهد زیاد صحبت کرده ایم و همه جا به جای اینکه از افزونه فلان استفاده کنیم از اصطلاح کلی بهترین افزونه سئو استفاده کرده ایم. این کار دلیل خاصی دارد و آن این است که نمی توان یک افزونه را به تنهایی به عنوان بهترین افزونه سئو معرفی کرد و باید بگوییم که هر افزونه ای ویژگی ها و مزایای خود را دارد. همینطور در صورتی که بخواهیم ماهیت متغیر سئو را در نظر داشته باشیم، می توان گفت که افزونه های سئو می توانند در شرایط مختلف جابجایی هایی را در رتبه داشته باشید.

در صورتی که سری به مخزن افزونه های وردپرس خود بزنید و یک جست و جوی ساده را در هر موضوعی انجام دهید، مشاهده می کنید که برای یک کار ساده چندین افزونه وجود دارد که هر کدام از آنها امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار داده و می توانند کارهای مختلفی را انجام دهند. انتخاب بهترین افزونه از بین این افزونه ها در هر زمینه ای داستان های مختلفی را خواهد داشت. در مورد اینکه بهترین افزونه سئو چطور انتخاب می شود باید بگوییم که برای انتخاب این افزونه لازم است که توجه ویژه ای به تعداد نصب ها و همینطور انتخاب هایی که حرفه ای های سئو انجام می دهند داشته باشیم.

در صورتی که همه معیار هایی که می توانیم برای پیدا کردن بهترین افزونه سئو به سراغ آنها برویم را کنار هم قرار دهیم می توانیم سه افزونه زیر را از این میان بیرون بکشیم و این سه افزونه را به عنوان اصلی ترین گزینه هایی که برای بهترین افزونه سئو می توان به آنها اشاره کرد معرفی کنیم:

 

افزونه سئو رنک مث

مطمئنا در صورتی که یک جست و جوی کامل را در اینترنت به منظور پیدا کردن بهترین افزونه سئو در سال ۲۰۲۰ انجام دهید، گزینه ای که به عنوان بهترین افزونه سئو به شما ارائه خواهد شد همین گزینه خواهد بود. به صورت کلی می توان در مورد این افزونه گفت که این افزونه توسط یک تیم برنامه نویسی حرفه ای ارائه شده است و می تواند امکانات خوبی را به صورت جز به جز در اختیار شما قرار دهد و به صورت موردی و دقیق ایراداتی که برای سئو یک صفحه باید در نظر داشته باید را به شما خاطر نشان کند. همینطور یک سایت مپ دقیق را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در نسخه های غیر رایگان که شما می توانید با هزینه های پایینی آن را از ارائه کنندگان افزونه های فارسی تهیه کنید، امکانات خوبی برای ریدایرکت کردن لینک های تغییر داده شده و همین طور خودکار سازی خیلی از فرایند ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می تواند برای شما بسیار مهم و مفید باشد. یکی از مواردی که در مورد این افزونه به عنوان مزایای اصلی معرفی می شود، کاربر پسند بودن و زیبایی رابط کاربری است که در بین افزونه های سئو کمتر دیده می شود و همین موضوع باعث شده است که افزونه سئو رنک مث در زمره یکی از گزینه های اصلی برای بهترین افزونه سئو قرار بگیرد.

در صورتی که به اطلاعات تکمیلی و همینطور آموزش کار کردن با این افزونه نیاز دارید می توانید سری به مقاله افزونه سئو رنک مث بزنید.

بهترین افزونه سئو کدام است

 

افزونه Yoast Seo

دومین گزینه که قبل از به میدان آمدن افزونه سئو رنک مث مدت های زیادی یکه تاز میدان سئو بوده و می توان گفت که سابقه طولانی در کسب عنوان بهترین افزونه سئو وردپرس دارد و هنوز هم خیلی از وب مستر ها این عنوان را برای این افزونه می دانند و بهترین افزونه سئو را با آن می شناسند افزونه Yoast است. ارائه کنندگان این افزونه یک گروه حرفه ای از سئو کاران هستند که به صورت تخصصی مواردی که این افزونه لازم است در آنها به بهترین شکل ممکن کار کند را تغییر داده و از این بابت که دقیقا می دانند چه چیزی می خواهند، می توانند کیفیت خیلی خوبی را برای افزونه ای که دارند ایجاد کنند.

در مورد اینکه افزونه Yoast Seo چطور کار می کند باید گفت که این افزونه با استفاده از یک پنل ساده می تواند گزینه های زیادی را از شما پرسیده و در واقع ویژگی هایی که بهترین افزونه سئو دارد را در عین سادگی و با راهنمایی که با سه چراغ سبز و زرد و قرمز به شما ارائه می کند پیاده سازی می کند. شما می توانید به صورت رایگان از این افزونه استفاده کنید، اما برای خیلی از امکانات مانند استفاده از کلمات کلیدی فرعی یا همان LSI ها در این افزونه نیاز دارید تا نسخه های پرمیوم آن را خریداری کنید و باید گفت که از نظر هزینه چندان تفاوتی با افزونه سئو رنک مث در آن وجود ندارد.

در مقاله افزونه Yoast Seo می توانید به آموزش کامل نصب و پیکربندی و همینطور کار با این افزونه دسترسی داشته باشید و در صورتی که در مورد مزایایی هم که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد سوالی داشتید می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

 

افزونه All in One Seo Pack

افزونه All in One Seo Pack هم یکی دیگر از مدعیانی است که می توان برای بهترین افزونه سئو به آن اشاره کنیم و باید گفت که این افزونه هم یکی از افزونه های قدیمی وردپرس می باشد که توسط یک تیم قدرتمند و حرفه ای ارائه شده است این افزونه حرفه ای و بزرگ که کاربرد های حرفه ای را برای ما فراهم می کند، با چهار و نیم ستاره و بیش از سه میلیون نصب فعال یکی از مهمترین افزونه ها برای سئو به شمار می آید که طرفداران خود را دارد.

هر چند در سال های اخیر معرفی این افزونه به عنوان بهترین افزونه سئو بخاطر وجود رقبای قدرتمندی مانند Yoast و رنک مث به صراحت انجام نمی شود، اما می توان گفت که یکی از افزونه های مهم در زمینه سئو می باشد که کاربرد های خوب و سطح بالایی را ارائه می کند. در صورتی که در مورد این افزونه سوالی دارید می توانید به سراغ مقاله افزونه All In One Seo Pack بروید و به اطلاعات کامل این افزونه کاربردی دسترسی داشته باشید.

افزونه های بسیار زیاد و مختلفی برای بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو ارائه شده است که از بین آنها می توان به این سه مورد به عنوان اصلی ترین موارد که به صورت تخصصی این کار را انجام می دهند اشاره کرد. در صورتی که بخواهیم افزونه های عمومی و چند کاره را هم در این رتبه بندی در نظر داشته باشیم می توانیم جایگاهی را برای افزونه Jetpack هم در نظر داشته باشیم که آن را به صورت کلی در مقاله افزونه جت پک چیست در مورد آن صحبت کردیم.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی این موضوع که بهترین افزونه سئو چیست و ما برای استفاده از بهترین افزونه چه کار هایی را باید انجام دهیم صحبت کردیم. در صورتی که شما به فکر ارتقای رتبه سایت وردپرسی خود در نتایج جست و جو هستید باید گفت که با گزینه های مختلف و متفاوتی مواجه خواهید بود که به شما کمک می کنند که این کار را انجام دهید. اما باید در نظر داشته باشید که صرفا از یکی از آنها می توانید استفاده کنید و بسته به اینکه هر  کدام چه ویژگی هایی را دارند، انتخاب بهترین افزونه سئو می تواند کمی تعقل برانگیز باشد. در مورد اینکه بهترین افزونه سئو کدام است می توان به سه افزونه رنک مث، یوآست و همینطور آل این وان سئو پک اشاره کرد که ویژگی های خاص خود را دارند و در متن به صورت کامل آنها را بررسی کردیم.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
50 ⁄ 25 =