جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسافزونه نینجا فرم ، معرفی کامل فرم ساز حرفه ای Ninja Forms
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

افزونه نینجا فرم ، معرفی کامل فرم ساز حرفه ای Ninja Forms

وقتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای یک ساخت یک سایت زیبا و خوب استفاده می کنید، قطعا به مکانیزم های کنترلی و تعاملی مختلفی نیاز خواهید داشت که با استفاده از آنها بتوانید قابلیت های مختلف مد نظر خود را روی این سایت پیاده سازی کنید و در واقع این سایت از یک وبلاگ ساده که به صورت پیشفرض در اختیار کاربران قرار می گیرد به یک سایت خوب و بزرگ تبدیل شود که امکانات زیاد و خوبی دارد. افزونه های وردپرس را می توان یکی از مهمترین مواردی دانست که با استفاده از آن امکان پیاده سازی این قابلیت ها در اختیار کاربران قرار می گیرد. خیلی از این افزونه ها کاربردی خاص داشته و صرفا برای کار و هدف خاصی مناسبند. اما بعضی از افزونه ها در هر سایتی که فکرش را بکنید به کار می آیند. افزونه نینجا فرم را می توان از افزونه هایی دانست که در هر سایتی لازم می شود.

شما با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود کار ساخت فرم ها را انجام داد و می تواند قابلیت تعامل را برای ما پیاده سازی کند و این موضوع که بتوانیم از کاربران بپرسیم که چه نیاز دارند و اطلاعاتی را در مورد آنها بدست آوریم، توسط افزونه نینجا فرم می تواند به راحتی جمع آوری شود. در ادامه این مقاله می خواهیم به صورت کامل به بررسی افزونه نینجا فرم بپردازیم، اما لازم است تا قبل از آن کمی هم در مورد فرم ها صحبت کنیم و ببینیم که اصلا برای چه منظوری باید خود را درگیر یک افزونه فرم ساز پر زرق و برگ کنیم و  فرم های ساده پیشفرض کار ما را راه نمی اندازد.

 

فرم، یک عنصر مهم در سایت

وقتی که شما مدیر یک سایت اینترنتی و یک وبمستر باشید، موارد مختلف و زیادی وجود دارد که باید برای اداره بهتر سایت خود در نظر داشته باشید و یکی از مهمترین این موارد این است که بدانید کاربران شما از چه چیزی خوشمان می آید و بیشتر به چه سمت و سویی گرایش دارند. در این رابطه باید بگوییم که این اطلاعات در صورتی که درست مورد استفاده قرار گیرد و بتوان آنها را جمع آوری و تحلیل کرد می تواند یک منبع عالی و ایده آل برای این موضوع باشد که جهت گیری های آتی سایت شما به چه صورتی باشد و چه محصولات یا سرویس هایی را برای خود اضافه کرده و چه مواردی را کاهش دهید.

نقش فرم در سایت

اما این موضوع که باید این اطلاعات را از کجا بدست آورید موضوعی است که باید به توجه ویژه ای نیاز دارد و ابزار های مختلفی مانند نظرسنجی های تلفنی، استفاده از ایمیل و مطالب مرتبط با آن در اختیار شما قرار دارد که می توان گفت هر کدام از اینها موارد خوبی است، اما کاری دشوار و پر دردسر به نظر می رسد و باید گفت که نمی توانیم انتظار زیادی از این روش ها داشته باشیم. یکی از قدرتمندترین روش هایی که می توان در حین انجام عملیات خرید و مواردی مانند آن اطلاعات را از کاربر گرفت فرم ها هستند. اگر در سایت خود یک فرم داشته باشید که اطلاعات مختلف را به گونه ای که باعث ناراحتی کاربر و سر رفتن حوصله آن شود از وی دریافت کنید می توانید هم ارتباط خود را با کاربر حفظ کنید و هم آنچه که نیاز دارید را بدست آورید.

پس در مورد اهمیت فرم ها می توانیم بگوییم که فرم ها عنصری ارزشمند در سایت شما هستند که به شما امکان این را می دهند که با مخاطب و کاربران خود حرف بزنید و آنچه که می گویند را شنیده و سیاست های خود را بر این اساس گسترش داده تا بتوانید از این موارد برای خود استفاده کنید.

همانطور که یک فرم می تواند اطلاعات خوبی را به ما بدهد، می تواند باعث شود که کاربر از سایت هم فراری شود. خودتان را کاربری در نظر بگیرید که به سراغ یک سایت رفته و قصد وارد کردن اطلاعات خود را برای هر کاری در این سایت ها دارید. یک فرم بلند بالا و طولانی جلوی شما قرار دارد و شما باید نزدیک به بیست فیلد را پر کرده و خیلی از آنها هم اجباری بوده و حسابی شما را کلافه می کند. یک فرم با ظاهری خشک و ساده که بعضا اندازه بعضی از باکس های آن هم به هم ریخته و حسابی اوضاع خراب است.

تازه وقتی فرم را تکمیل می کنید، به شما گفته خواهد شد که اطلاعات اشتباه است و شما باید به دنبال اشتباه خود بگردید. در بیشتر فرم ها این اشتباه گزارش خواهد شد اما اگر این فرم در جای درست و با روش درستی به شما نگوید که این اطلاعات را اصلاح کنید، به احتمال زیاد از سایت خارج خواهید شد و یک نظر بد هم به آن سایت پیدا کرده و عملا بازگشت شما به این سایت بسیار کار خواهد برد.

حالا در نظر داشته باشید که همین سایت فرمی را در اختیار شما قرار داده که زیبایی ظاهری خوبی دارد و می توان راهنمای خوبی برای پر کردن هر فیلد را روی آن دید و در صورتی که اطلاعاتی اشتباه در این فرم وارد شود به سرعت به شما اطلاع خواهد داد که مثلا شماره ملی شما یک رقم کم وارد شده و یا اشتباه است و میتوان آن را اصلاح کرد و وقتی بعد از پر کردن همه این فیلد ها تایید را می زنید، اطلاعات شما به راحتی ثبت می شود. در اینجا شما این حق را دارید که با یک سایت خوب و حرفه ای طرف هستید.

منظور ما از این مثال این است که کیفیت و روان بودن فرمی که شما می سازید می تواند یکی از عواملی باشد که مستقیما در وجه سایت دخالت دارد و اگر بتواند نظر مثبت کاربر را جلب کند، کاربر از کل سایت تعریف خواهد کرد.

اهمیت فرم در سایت

تا اینجای کار دو مورد از اصلی ترین دلایل برای اهمیت فرم ها را با هم دیدیم و اکنون دقیقا می دانیم که چرا باید به فرم ها توجه داشته باشیم. اما این موضوع که چطور بتوانیم این فرم ها را روی سایت وردپرسی خود پیاده سازی کنیم و اینجا چه قابلیت ویژه ای وجود دارد که می تواند آنچه که از فرم انتظار داریم را برآورده کند. باید افزونه نینجا فرم را معرفی کنیم و در ادامه در مورد این افزونه مفصل صحبت می کنیم.

 

افزونه نینجا فرم چیست

در پاسخ به این سوال که افزونه نینجا فرم باید بگوییم که یکی از افزونه های فرم ساز وردپرس است که به شما این امکان را می دهد که فرم هایی با گرافیک بسیار زیبا را با ساده ترین روش های ممکن طراحی و پیاده سازی کرده و یک فرم کامل که کاربران بتوانند اطلاعات تماس، اطلاعات سفارش و یا هر چیزی که از آنها خواسته شده است را بوسیله آن پیاده سازی کنند در اختیار کاربران قرار دهد.

افزونه نینجا فرم یک رزومه قوی را برای خود ارائه می کند و با بیش از یک میلیون نصب فعال چهار و نیم ستاره هم دارد که نشان از عملکرد خوبی دارد که این افزونه در کار خود ارائه کرده است. در مورد پشتیبانی از زبان فارسی باید گفت که افزونه نینجا فرم هم از فارسی و هم از بیست و سه زبان دیگر پشتیبانی کرده و از این بابت برای کار کردن با آن هیچ مشکلی وجود ندارد.

افزونه نینجا فرم را می توانیم به صورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود کرده و از آن استفاده کنیم. البته باید به این موضوع هم توجه داشت که پلن های مختلفی توسط ارائه کنندگان اصلی این افزونه برای خرید آن ارائه شده است و نسخه های پرو و حرفه ای این افزونه با لایسنس های سالیانه ارائه می شوند. اما در صورتی که سری به ارائه دهندگان افزونه و قالبی که در مقاله قالب آماده وردپرس به آنها اشاره کردیم بزنید می توانید این افزونه را با هزینه ای کمتر و به صورت کامل خریداری کنید و از شر پرداخت های دلاری و دردسر های آن راحت خواهید شد.

افزونه نینجا فرم چیست

در ادامه در مورد اینکه افزونه نینجا فرم چه ویژگی هایی را می تواند به ما ارائه کند خواهیم پرداخت و به صورت موردی این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

ویژگی های افزونه نینجا فرم چیست

تا اینجای مقاله در مورد اینکه فرم ها چه اهمیتی دارند و اینکه افزونه نینجا فرم چه افزونه ای است و توانسته چه رتبه هایی را در بین سایر افزونه های وردپرسی و همقطاران خود بدست آورد صحبت کردیم. اکنون نوبت به این رسیده است که این موضوع را دنبال کنیم که افزونه نینجا فرم چه ویژگی هایی دارد که توانسته است انتظاراتی که در بخش اول مقاله گفتیم از فرم ها می رود را برآورده کند و آیا واقعا لیاقت این همه تعریفی که از آن می شود را دارد یا خیر.

همانطور که از آمار کاربران بالای یک میلیون و ستاره های بالای ۴ ستاره آن پیداست، این افزونه ویژگی ها و امکانات بسیار خوبی را به شما می دهد که می توانید از آنها در سایت خود استفاده کرده و تقریبا می توانیم بگوییم که یک افزونه کاملا کاربردی است. ویژگی های افزونه نینجا فرم را می توانیم به این صورت معرفی کنیم:

 

ساده برای مبتدیان

وقتی صحبت از افزونه نینجا فرم در میان باشد یک معیار مهم وجود خواهد  داشت که می توان آن را به این افزونه نسبت داد و آن این است که افزونه نینجا فرم یک گزینه خوب برای مبتدیان است و خود را به اصطلاح Beginner Friendly معرفی می کند. به این معنی که اگر در وردپرس تازه کار هستید و می خواهید یک فرم نظر سنجی، یا فرم تماس را برای خود طراحی کنید، وقتی که به سراغ افزونه نینجا فرم بروید می توانید بی هیچ دردسری و به سادگی این کار را انجام داده و قابلیت هایی که برای این افزونه ارائه شده است همگی دم دست بوده و کار کردن با آن ساده است.

سادگی در افزونه نینجا فرم

 

ادیتور فرم با درگ و دراپ

یکی از مواردی که می توان آن را عالی ترین گزینه برای Beginner Friendly بودن افزونه نینجا فرم معرفی کرد ادیتور درگ و دراپی است که برای ساخت فرم ها ارائه کرده است و می توان بگوییم این قابلیت که شما فرم های خود را با استفاده از کشیدن و رها کردن المان ها طراحی کرده و براحتی بتوانید آنها را جابجا کنید و یا تعویض نمایید، یکی از قابلیت های فوق العاده کاربردی برای یک افزونه فرم ساز می باشد و افزونه نینجا فرم این کار را انجام خواهد داد.

 

بدون محدودیت در تعداد فیلد ها

یکی دیگر از ویژگی های خاص و منحصر بفرد در مورد افزونه نینجا فرم این است که این افزونه می تواند تعدادی بی نهایتی فیلد را در حالت رایگان خود به شما ارائه کند و مانند خیلی از افزونه هایی که در حالت رایگان بیشتر از یک مقدار نمی توان از آن کار کشید نمی باشد. شما می توانید از هر چیزی به هر میزان که خواستید استفاده کنید. شما هیچ محدودیتی در تعداد فیلد ها، تعداد فرم های تماس، تعداد فرم های ثبت نام، تعداد ایمیل ها و آیا هر کدام از قابلیت هایی که این افزونه برای شما ارائه می کند نخواهید داشت و در واقع افزونه نینجا فرم بدون لیمیت می باشد.

 

فیلد های ورودی خاص

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که افزونه نینجا فرم می تواند فیلد های خاص مانند فیلد های ترکیبی از آدرس و تاریخ و کد ملی و موارد دیگر را برای ما ایجاد نماید. در این مورد باید بگوییم که افزونه نینجا فرم یک کتابخانه وسیع از ماژول های خاص دارد که می توانند به عنوان المان های فرم های ما استفاده شوند و از این نظر می توان افزونه نینجا فرم را یکی از افزونه های حرفه ای و سطح بالا ارزیابی کرد.

 

قابلیت شخصی سازی

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که اگر در بین این تعداد وسیع از فیلد های افزونه نینجا فرم فیلد مورد نظر شما که بتواند اطلاعاتی که می خواهید را تحویل بگیرد وجود نداشته باشد، باید چه کار کرد!؟ در این صورت باید بگوییم که افزونه نینجا فرم این ویژگی را به شما می دهد که هر گونه شخصی سازی در فیلد و یا ساختار فرم ها که نیاز دارید را پیاده سازی کرده و شما می توانید با برنامه نویسی فیلد هایی که دارید را روی سایت پیاده سازی کنید و این موضوع را هم باید در نظر داشت که این فیلد ها، فیلد هایی خوب خواهند بود که ویژگی های مختلف و منحصر به فردی را پیاده سازی می کنند.

 

ارائه خروجی خوب از داده ها

یکی از ویژگی هایی که می تواند برای یک فرم ساز ضروری باشد و می توان گفت که افزونه نینجا فرم از ارائه این قابلیت سر بلند بیرون آمده است این است که اطلاعاتی که جمع آوری کرده است را بتواند به مدیران سایت ارائه کند و در زمان خروجی گرفتن بتواند به خوبی عمل کرده و هر نوع خروجی که می توانیم از آن بگیریم را به ما بدهد. خیلی از افزونه ها فرم های خوبی را ارائه می کنند اما برای اینکه اطلاعاتی که در آنها ذخیره شده است را به مردان بدهند داستان ها و ناسازگاری های خود را دارند. در این مورد باید گفت که افزونه نینجا فرم می تواند خروجی را به صورت CSV و فایل های اکسل ارائه کند و همینطور این قابلیت را دارد که مستقیما به پنل های پیامکی و یا ارسال کننده های ایمیل متصل شده و به مدیران این امکان را بدهد که از اطلاعات جمع آوری شده به صورت کامل و حرفه ای استفاده کنند.

خروجی خوب برای افزونه نینجا فرم

 

امکان استفاده از Ajax

یکی دیگر از ویژگی های خوبی که افزونه نینجا فرم می تواند به کاربران خود ارائه دهد، امکان استفاده از Ajax برای ارسال اطلاعات فرم ها است. Ajax تکنولوژی ای است که در آن اطلاعات یک فرم بدون نیاز به رفرش شدن برای سایت ارسال شده و پیغام موفقیت به کاربر نمایش داده می شود. به طور کلی این تکنولوژی می تواند یک سایت را به یک برنامه تحت وب به صورت SPA یا همان برنامه های تک صفحه ای تبدیل کند و استفاده از آن برای کل سایت توصیه نمی شود اما برای بیشتر فرم ها می توان از آن به عنوان یک موهبت استفاده کرد که در لحظه اطلاعات را فرستاده و کاری که باید انجام شود را کمتر می کند.

 

امکان استفاده برای فرم پرداخت

یکی از موارد مهم و حیاتی دیگری که می توان از افزونه نینجا فرم استفاده کرد و ویژگی های آن می تواند مفید باشد، استفاده به جای فرم پرداخت است که در این مورد باید گفت این افزونه یکی از بهترین ها خواهد بود و می توانیم آن را برای ایجاد فرم های سفارش و همینطور ساخت فرم های پرداخت و تعیین قیمت مورد استفاده قرار دهیم.

قیمت خیلی از محصولات در سایت ها فروشگاهی ثابت بوده ولی در بیشتر سایت های خدماتی بنا به ویژگی های مختلف سفارش ممکن است قیمت تغییراتی داشته باشد و از این نظر می توان از افزونه نینجا فرم برای تعیین فرم هایی که این کار را انجام می دهند استفاده نمود.

همانطور که در این بخش دیدیم استفاده از افزونه نینجا فرم می توانید ویژگی های خیلی خوبی را به ما بدهد. اما این موارد را هم باید در نظر داشته باشیم که افزونه نینجا فرم تنها فرم ساز موجود نیست و اگر به دنبال فرم ساز ها به این افزونه برخورد کرده باشید حتما نام افزونه دیگری که شانه به شانه افزونه نینجا فرم در حرکت است یعنی گرویتی را شنیده اید. در ادامه این دو افزونه را با هم مقایسه خواهیم کرد.

 

مقایسه افزونه نینجا فرم و گرویتی فرم

وقتی صحبت از فرم ساز ها در میان باشد می توانیم یک رقیب بسیار بزرگ برای افزونه نینجا فرم را معرفی کنیم که عموما نام آن در اول می آید و باید گفت که این موضوع را مدیون پشتیبانی خوب و همینطور گسترش پذیری فوق العاده ای که دارد می باشد. افوزنه گرویتی فرم که در مقاله افزونه گرویتی فرم به صورت کامل آن را معرفی کردیم و به بررسی ویژگی های آن پرداختیم درست مانند افزونه نینجا فرم یک فرم ساز برای وردپرس است که به ما امکان طراحی فرم ها با استفاده از یک رابط کاربری درگ و دراپ و فیلد ها و المان های آماده را می دهد که کار ساخت فرم را بسیار ساده می کند.

همینطور می توان خروجی های خوبی از این فرم ها گرفت و آن را به پنل های ارسال ایمیل و یا پنل های پیامکی متصل نمود. اگر بخواهیم از نظر برتی تکنیکی به این دو افزونه نگاه کنیم می توانیم بگوییم که هر دوی این افزونه ها کاربران خود را داشته و تقریبا می توان مطمئن بود که کارکرد هایی مشابه و خوب را ارائه می کنند.

اما باید گفت که افزونه گرویتی یک افزونه فارسی سازی شده کامل است و می تواند به صورت کاملا فارسی برای شما کار کند و در زمان ساخت با آن راحت خواهید بود. این اتفاقی است که برای افزونه نینجا فرم نیفتاده است و این افزونه صرفا از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

مقایسه افزونه نینجا فرم و گرویتی

مورد بعدی که باعث شده است افزونه نینجا فرم یک قدم عقب تر از افزونه گرویتی بایستد، ماژول های اضافی و همینطور افزونه های جانبی ای است که برای افزونه گرویتی ارائه شده است و باعث می شود که ماژول های شخصی سازی شده و زیبا سازی شده بهتری برای این افزونه موجود باشد. از همین رو می توان گفت که کار با گرویتی کمی از کار با افزونه نینجا فرم ساده تر شده و به همین خاطر هم خیلی از کاربران که با وردپرس کار می کنند به این افزونه روی آورده اند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد ساخت فرم با افزونه نینجا فرم صحبت کردیم و این موضوع که استفاده از این افزونه چه ویژگی هایی را در اختیار ما قرار می دهد را به صورت کامل مرور کردیم. فرم ها را می توان یکی از مهمترین گزینه ها برای جمع آوری اطلاعات مهم از کاربران و همینطور یک عامل اساسی در حفظ پرستیژ سایت معرفی کنیم که می تواند روی نظر کاربران تاثیر زیادی داشته باشد. با استفاده از افزونه نینجا فرم می توانید هر دو این موارد مهم را تحت نظر داشته باشید و علاوه بر این قابلیت ها و ویژگی های خوبی مانند طراحی فرم با درگ و دراپ، عدم محدودیت در استفاده از فیلد ها و تعداد فرم ها، بهره گیری از فیلد های خاص، امکان گسترش خوب برای شخصی سازی، امکان گرفتن خروجی مناسب از داده ها و همینطور ساخت فرم های پرداخت، بهره مند شوید.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
17 + 9 =