جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگUncategorizedماینینگ چیست و دقیقا چه کاری را انجام می دهد!؟
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

ماینینگ چیست و دقیقا چه کاری را انجام می دهد!؟

اگر کسی در ۲۰ سال پیش این موضوع را مطرح می کرد که روی بازاری جدید شکل خواهد گرفت که در آن چند رشته کد با قیمت های سرسام اوری خرید و فروش می شود، احتمالا همه به این افراد می خندیدند. اما باید بگوییم که این اتفاق افتاد و سیستمی که بر ضد بانکداری نوین و در سال ۲۰۰۸ شکل گرفت امروز توانسته است بازاری را بنا کند که خیلی از فعالان اقتصادی بزرگ دنیا سرمایه های کلان خود را در آن وارد کنند. این بازار نشانه ها و المان های مختلفی دارد که می توان آنها را در این بازار به عنوان یک نماد معرفی نمود. در این مطلب قصد داریم تا در مورد این موضوع صحبت کنیم که ماینینگ چیست و منظور از ماین کردن دقیقا چیست.

اگر کمی با ارز های دیجیتال آشنایی داشته باشید قطعا متوجه این موضوع شده اید و این مطلب را خوانده و یا شنیده اید که ماینینگ این امکان را به شما می دهد که شما از هیچ، رمز ارز درست کنید. برای اینکه ببینیم روش کار ماینر ها و ماینینگ چیست لازم است تا در ابتدا کمی بیشتر در مورد ساختار رمز ارزها صحبت کنیم و ببینیم که چه هستند.

 

کریپتوکارنسی و بلاک چین

آیا تا به حال روی این موضوع که رمز ارز چیست ریز شده اید و به آن دقت کرده اید!؟ در واقع وقتی صحبت از رمز ارز می شود شما چه چیزی را مد نظر قرار دارید!؟ یک پول کاغذی؟ یک حواله طلا؟ یک جسم مجسم؟ واقعیت این است که کریپتوکارنسی ها یا همان ارز های دیجیتال هیچکدام از این موراد نیستند. منظور ما از رمز ارز در واقع دو رشته کد است که به صورت دو کلید خصوصی و عمومی غیر قابل جعل شدن قرار گرفته اند و توسط شبکه های عظیمی با معماری خاص به نام بلاک چین حمایت می شوند.

کریپتوکارنسی چیست

اولین بار که سخن از این رمز ارز ها به میان آمد و بشر متوجه شد که می تواند چنین ارز هایی را ایجاد کند در سال ۱۹۸۳ در آمریکا این اتفاق افتاد. یک طرح رمزنگاری شده که Cryptographic نامیده می شد ایجاد شد که سازنده آن دیوید شام نام eCash را روی آن گذاشت. بعد از چند پیشرفت در شاختار این المان رمزنگاری شده ورژن جدید تر از آن تحت نام Digicash منتشر شد. چند سال بعد از فعالیت این نوع از دارایی و وقتی که تقریبا این سیستم توانسته بود کمی خود را تثبیت کند، آژانس امنیت ملی آمریکا در سال 1996 مقاله ای منتشر کرد که در آن در مورد سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری شده را تشریح کرده بود و محوریت این مقاله این بود که این کار امکانپذیر است و تقریبا می توان آن را به رسمیت شناخت، البته شرایط امنیتی خاصی نیز برای آن در نظر گرفته شده بود.

بعد از این رسمیت دادن و چند پله پیشرفت که در سیستم های ارز های رمزنگاری شده ایجاد شده بود برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ بیت کوین با یک تکنولوژی جدیدتر وارد میدان شد و Cryptography را به Cryptocurrency تغییر داد. به این صورت که دیگر توکن ها و المان های رمزنگاری شده می توانست به صورت یک ارز جدید مورد استفاده قرار بگیرد. داستان بیت کوین از این مارد خیلی پیچیده تر بود و در واقع این رمز ارز پتانسیل این که کل سیستم اقتصادی دنیا را تغییر دهد داشت.

زمان انتشار این رمز ارز دقیقا بعد از بحران اقتصادی بزرگ آمریکا بود که با سقوط وام های مسکن آغاز شده بود و با ریزش سنگین سهام همراه بود و تقریبا کل دنیا را در شوکی بسیار عمیق برد که سیستم اقتصادی خیلی از کشور ها در این بحران فلج شد. بیت کوین از این خاکستر ها سر برآورد و می خواست کاری کند که این مشکلات دیگر اتفاق نیفتد. اما تا چند سالی موفق نشد و تقریبا می توان گفت که در سه سال اول فعالیت کاری از بیت کوین بر نمی آمد. اما بعد از آن کم کم اوضاع تغییر کرد و این ارز دیجیتال توانست به نحوی آغازگر یک فرهنگ تازه باشد.

 

بلاک چین چیست

سایر ارزهای دیجیتال به میدان آمدند و بازاری را تشکیل دادند که اکنون به اینجا رسیده است. آنچه که از این بازار پشتیبانی می کند و تضمین می کند که یک رمز ارز در حالت رمز نگاری شده خود باقی بماند شبکه هایی به نام بلاک چین هستند. تقریبا می توان گفت که اعتبار هر رمز ارز به وسیله بلاک چین تضمین می شود. در غیر اینصورت هر کسی می توانست دو رشته کد را روی کاغذ نوشته و اظهار کند که این یک رمز ارز است. در مورد اینکه ساختار بلاک چین چیست باید بگوییم که یک بلاکچین یک ساختار دنبال هم و رو به افزایش از رکورد های اطلاعاتی است که هر کدام از این رکورد ها یک بلاک محسوب می شود.

بلاک چین چیست

هر بلاکی به بلاک قبلی خود نشانه گری دارد که می تواند آدرس آن را معرفی کند و اصطلاحا به هر کدام از این آدرس ها Hash Pointer گفته می شود. اینگونه پیوستگی این شبکه به صورت کامل حفظ می شود و این بلاک ها به صورت زنجیروار یا همان Chain شده باقی خواهند ماند. ایجاد این بلاک ها و کنترل آنها ارتباط بسیار نزدیکی با این سوال که ماینینگ چیست دارد و وقتی به آن برسیم به طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اما تا همین حد در اینجا توضیح خواهیم داد که شبکه های قدرتمند بلاک چین می توانند از کریپتوکارنسی ها محافظت کنند.

این بلاک چین ها و رمز ارز ها زمینه خوبی را برای کسب درآمد ایجاد کرده اند که می توان آنها را به صورت مجزا طبقه بندی نمود وو در ادامه این مطلب به بررسی اینکه روش های کسب درآمد از ارز دیجیتال چیست خواهیم پرداخت.

 

روش های کسب درآمد از رمز ارز ها

اگر یک جست و جوی کوتاه در اینترنت داشته باشید و چرخی هم در شبکه های اجتماعی بزنید به طور قطع متوجه این موضوع خواهید شد که پول هنگفتی در حال جابجایی در بازار های ارز دیجیتال می باشد که چشم پوشی از آن کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد. به خصوص از این لحاظ که ورود به آن کار چندان زیادی را از شما طلب نمی کند و یک تجارت جهانی آزاد و بی قید و شرط را ارائه می کند که می توان از صحت آن مطمئن بود. 

در بخش قبلی دیدیم که سر و کله این رمز ارزها از کجا پیدا شد و چه مکانیزمی از آنها پشتیبانی می کند. اکنون می خواهیم در مورد این موضوع که چگونه می توان از این رمز ارز ها کسب درآمد نمود صحبت کنیم.

روش کسب درآمد از ماینینگ چیست

به طور عمده درامد زایی از رمز ارز ها شامل دو دسته عمده می باشد که عبارتند از:

 

ترید کردن و شکرت در معاملات رمز ارز ها

برای اینکه یک تریدر و معامله گر بازار رمز ارز شوید لازم نیست کار خاصی را انجام دهید. برای این کار شما باید به یک صرافی مراجعه کرده، سرمایه اولیه را وارد کنید، سپس می توانید ارز های مورد نظر خود را خریداری کرده و یا به فروش برسانید. قانون خاص و حد ضرر و سودی برای این معاملات وجود ندارد و یک بازار کاملا آزاد است. شما میتوانید از هر چه که می خواهید به هر میزان که میخواهید خرید کنید و با قیمت دلخواه خود آن را برای فروش بگذارید.

باید در مورد این روش کسب درآمد گفت که این بازار ها تا حد زیادی بازاری هیجانی می باشد و اتفاقی که در بازار بورس ایران افتاد می تواند در این بازار ها تکرار شود. به طور قطع میتوان گفت که این بازار ها فراز و نشیب های خاص خود را دارند و سود گرفتن از آنها به صورت دائمی و قابل توجه، می تواند زمانبر باشد.

اما روش های دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید از ارز های دیجیتال و رمز ارز ها کسب درآمد داشته باشید.

 

کسب درآمد از ماینینگ

در مورد قبل دیدیم که شما با خرید و فروش این رمز ارز ها می توانید درامد داشته باشید. اما چه کسانی امنیتی این خرید و فروش ها و معاملات را تامین می کنند و سرویس دهی به این همه رمز ارز موجود بر عهده چه کسانی است!؟ روش دومی که برای کسب درآمد از رمز ارز ها وجود دارد این است که به جای وارد شدن مستقیم به معاملات، در بخش فراهم کردن خدمات مشغول به کار شوید که بهترین نوع از آن همان ماینینگ است.

کسب درآمد از ماینینگ چیست

اگر کمی در مورد ماینینگ شنیده باشید متوجه این موضوع شده اید که شما با استفاده از این روش می توانید فقط با روشن نگه داشتن دستگاه های ماینر خود، خدمات لازم را برای شبکه های بلاک چین فراهم کرده و با استفاده از آن درآمد خوبی را کسب کنید. در ادامه بیشتر در مورد اینکه ماینینگ چیست و دقیقا چه کاری را انجام می دهد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

کاری اصلی انجام شده در ماینینگ چیست

در این قسمت می خواهیم به بررسی این بپردازیم که کار استثلی ماینینگ چیست و یک دستگاه ماینر جه کار می کند که برای کا درآمد دارد. در مورد این باید بگوییم که هر ماینری یک ماژول شبکه دارد که به اینترنت متصل خواهد شد. وقتی شما یک ماینر داشته باشید، باید آن را با استفاده از این درگاه به یک المان به نام استخر استخراج یا همان Hash Pool متصل کنید.

اما این استخر استخراج در ماینینگ چیست و قرار است چه کاری انجام دهد!؟ در عملیات ماینینگ جایزه استخراج به ماینری تعلق می گیرد که بتواند اولین بلاک تراکنش را تشکیل دهد و در اینجاست که یک کریپتوکارنسی تولید می شود. این کار باعث میشود تا دستگاه های ضعیف تر شانس کمی داشته باشند. استخر ها برای این به وجود آمدند که یک کار پردازشی را به آنها محول کرده و هر کریپتویی که در این استخر پیدا شود بین سایر دستگاه ها تقسیم می شود. در واقع استخر ها هر کدام یک غول پردازشی هستند که از دستگاه های کوچکتری تشکیل شده اند.

مهمترین کار ماینینگ چیست

دستگاه ماینینگ شما به یک استخر متصل شده و کار پردازشی تولید هش ها را در آن شروع می کند. این هش ها توسط استخر جمع آوری شده و با کد های بالاتری هش می شود تا یک بلاک رو تشکیل دهد. بلاک تشکیل شده با استفاده از محاسبات ماینر ها به شبکه بلاک چین اضافه می شود و این کار باعث می شود تا شما بتوانید در درآمد استخراج سهیم باشید. در واقع شما شبکه بلا چین را می سازید، شبکه بلاک چین تراکنش ها را تثبیت می کند و این تثبیت باعث ایجاد کریپتو کارنسی و رمز ارز می شود. رمز ارزی که به استخر و اعضایی که در آن پردازش داشته اند تعلق خواهد داشت.

اکنون که دیدیم کار اصلی انجام شده در ماینینگ چیست و ماینر ها قرار است چه کاری انجام دهند باید این موضوع را نیز بررسی کنیم که ساختار دستگاه های ماینینگ چیست و این دستگاه ها از چه اجزایی تشکیل شده اند.

کار اصلی در ماینینگ چیست

 

معنی ماینینگ چیست

در مورد اینکه ماینینگ چیست پاسخ های مختلفی وجود دارد اما صحیح ترین پاسخی که می توان به آن داد این است که به عملی که در آن با استفاده از دستگاه های پردازشی و سرور های مختلف، هش مورد نیاز برای بلاک چین ها ایجاد می شود و در آن قدرت پردازشی مورد نیاز برای تضمین صحت تراکنش ها فراهم می شود ماینینگ می گویند.

ماینینگ یا همان استخراج به این معنا می باشد که شما داده های رمزنگاری شده بسیاری را بر اساس داده های ارائه شده اولیه توسط شرکت ها و شبکه های بلاک چین، تولید می کنید. این تولید برای شما درآمد خوبی خواهد داشت و شما با این کار نیاز امنیتی شبکه های بلاک چین را برطرف کرده اید.

یک تصور اشتباه که در مورد ماینینگ وجود دارد این است که شما دستگاه ماینر را به برق زده و این دستگاه با مصرف برق بسیار بالایی که دارد که انرژی را برای شما به بیت کوین تغییر می دهد. بهتر است این تعاریف و تفکرات را دور بریزید و مطلع باشید که وقتی شما در حال ماین کردن هستید، در واقع دارید یک سرویس پردازشی مورد نیاز را برای یک شبکه بلاکچین خاص فراهم می کنید. شاید برای شما جالب باشد که این ماینینگ های پردازشی علاوه بر بلاک چین ها می توانند در مواردی مانند تعیین تراکنش های بانکی و پردازش های یک کلود نیز استفاده شود.

یعنی صرفا لازم نیست که شما با تولید رمز ارز درآمد داشته باشید و با ایجاد یک قدرت پردازشی می توانید مطمئن باشید که درآمد شما تضمین شده است. در ادامه به معرفی اینکه شما با استفاده از چه چیزی می توانید کار ماینینگ را انجام دهید و ماینر ها چه هستند صحبت خواهیم کرد.

معنی ماینینگ چیست

 

وسیله انجام ماینینگ چیست

اکنون که می دانیم ماینینگ چیست و قرار است که کاری انجام شود نوبت به این رسیده است که این موضوع را بررسی کنیم که چه چیزی می خواهد این کار را برای ما انجام دهد و چگونه این کار را انجام خواهد داد. در این مورد باید بگوییم که دستگاه هایی وجود دارند که می توانند این توان پردازشی را برای ما تامین کنند. قطعا شما تصویر های مختلفی از این دستگاه ها دیده اید و تا حدودی دستتان آمده است که این دستگاه های ماینینگ چیست و از چه چیزی تشکیل شده است.

یک دستگاه ماینر می تواند یک دستگاه با ابعادی رومیزی و کوچک باشد، و یا یک سرور تمام عیار که در یک سالن بزرگ گسترده شده است. اما آنچه که این دستگاه ها را تشکیل می دهد سه ماژول اصلی هستند که در کنار یکدیگر مجتمع شده اند.اگر بخواهیم بگوییم که این ماژول ها در یک دستگاه ماینینگ چیست می توانیم به این صورت آنها را معرفی کنیم:

 

بخش تامین انرژی و Power

در این ماژول شما دقیقا یک پاور کامپیوتر را شاهد هستید. یک ماژول سخت افزاری که یک ولتاژ برق ورودی را دریافت کرده و آن را تقسیم می کند و در اختیار سایر اجزای سیستم قرار می دهد. هر دستگاهی که روی ماینر قرار دارد باید بتواند توسط این پاور تغذیه شود. در مورد این پاور ها می توان گفت که با یک عضو حساس طرف ستیم. کمبود انرژی لازم برای بخش های مختلف یک دستگاه ماینر می تواند باعث شود تا فشار روی دستگاه ماینر بالا رفته و ماینر شما دچار خرابی شود.

پس ماژول پاور یکی از اصلی ترین ماژول هایی می باشد که باید مورد توجه و بازبینی قرار گیرد و در سرویس های دوره ای بررسی شود.

تامین منابع ماینینگ چگونه است

 

بخش برقراری ارتباط با پول ها و استخر ها

ماینر ها پردازش های خود را از عناصری به نام استخر های هش یا همان Hash pool ها در یافت میکنند و در واقع تراکنش هایی که نیاز به تایید از بلاک چین دارند در این استخر ها قرار گرفته و دستگاه شما با ایجاد بلاک ها و هش های آنها می تواند برای شما درآمد زایی داشته باشد. برای اتصال به این شبکه ها از یک ماژول کارت شبکه استفاده می شود که با استفاده از کابل های لن به سوئیچ های شبکه متصل می شود. در ماژول های بزرگتر و ماینر های حرفه ای تر، این ماژول های شبکه می توانند از بستر هایی مانند فیبر های نوری نیز استفاده کنند. 

اگر ماژول شبکه یک اینر دچار مشکل شود، ماینر شما از حرکت خواهد ایستاد و شما از آن هیچ خروجی ای نخواهید داشت. باید در نظر داشته باشید که ماینر شما باید برای شما به صورت ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته هش تولید کند تا بتواند پاسخگوی هزینه ای که برای آن کرده اید باشد.

بخش برقراری ایرتباط در ماینینگ چیست

 

بخش پردازشی

مهمترین ماژولی که کار اصل یعنی تولید هش ها را انجام میدهد، ماژول پردازشی شما خواهد بود که عموم آن ها از کارت های رافیم یا همان GPU ها استفاده می کنند. کارت گرافیک همانطور که از اسم آن مشخص است در اصل برای پردازش تصویر ایجاد شده است. این ماژول های پردازشی پرقدرت برای این طراحی شده اند تا بتوانند گرافیک های سنگین را در مدت کمی به یک خروجی با کیفیت تبدیل کنند. پس از مدتی فعالیت این کارت گرافیک ها محققین در حوزه کامپیوتر متوجه موضوعی جالب شدند. کارت های گرافیک می توانست با استفاده از قابلیت های ریاضی که روی ماتریس ها استفاده می شود، داده های عظیم را در مدتی بسیار کوتاه تر محاسبه کند.

اولین استفاده کننده برای محاسبه از کارت گرافیک سازمان ملی فضایی آمریکا یعنی همان ناسا بود که با استفاده از یک سوپر کامپیوتر که با کارت های گرافیک و محاسبات ماتریسی کار می کرد توانست پردازش های نجومی که در چند هفته انجام می شد را در مدت یک ساعت حل کند. از آن به بعد قدرت پردازشی عظیم این کارت های گرافیکی در ماینر ها و سرور های ابری به کار گرفته شد و می توان گفت که بازدهی عالی و خوبی را از خود نشان داده اند.

درست است که این کارت های گرافیک در پردازش حرف ندارند، اما باید این مورد را هم در نظر گرفت که GPU ها بسیار گرانتر از پردازنده های عادی هستند و قیمت بالای آن ها را نمی توان نادیده گرفت. ممکن است شما برای خرابی یک کارت گرافیک که روی ماینر شما کار می کند مجبور باشید تا 70 درصد از قیمت ماینر خود را هزینه کنید.

همانطور که دیدیم ماینر های سه الان اصلی برای پردازش و کار کردن داردن که به خوبی از پس هرکاری بر خواهند آمد اما اگر دقت کرده باشید بعد از معرفی هر کدام از آنها هشداری بزرگ که می تواند منجر به فاجعه شود اعلام شد. حقیقت این است که دستگاهی که شما آن را به برق میزنیم و برای شما شروع به پول چاپ کردن می کند، در واقع آنقدر ها هم که به نظر می رسد ساده نیست و کلی دنگ و فنگ دارد. البه نسل جدیدی از سرور های ماینر ارائه شده است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت و با هم می بینیم که ساختار این دستگاه های ماینینگ چیست و چگونه کار می کند. 

بخش پردازشی ماینینگ چیست

 

جدیدترین نسل از ابزار های ماینینگ چیست

بر اساس آنچه که در بخش قبلی بررسی کردیم اگر بخواهیم بگوییم که مشکل دستگاه های فعلی ماینینگ چیست باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر تامین انرژی دچار مشکل شود، اگر شبکه شما دچار ایراد شود و اگر اتفاقی برای GPU و کارت گرافیک های دستگاه ماینینگ شما بیافتد تقریبا کار آن تمام است و باید هزینه زیادی را برای بازگشت آن به کار اولیه بپردازید.

حقیقت این است که ما در ایران هم نوسانات برق را شاهد هستیم، هم مشکلات شبکه و اینترنت و هم قطعاتی که بدست ما می رسد یا کیفیت اصلی نیست و یا هزینه های بسیار بالایی دارد. پس می توان گفت که از آنچه که تا اینجا دیدیم هم کار ماینینگ پیچیده تر شده است و در یک وضعیت خطرناک برای آن ایجاد شده است. اما راه حل این موضوع و رفع مشکلات ماینینگ چیست و چه کاری می توان در این زمینه انجام داد!؟

برای این موضوع هم یک راه حل ارائه شده است. شما قادر خواهید بود که برای ماینینگ خود از سرور هایی استفاده کنید که می تواند تحت عنوان سرویس سرویس ماینر رمز ارز به شما ارائه شود. در این سرویس ها که بر پایه همان سرور اختصاصی بنا شده اند، شما یک سرور را خواهید داشت که نگهداری از آن رد جایی دیگر و مطمئن خواهد بود. اگر سروری با قدرت پردازشی بالا در دیتا سنتر قرار داشته باشد تقریبا می توان مطمئن بود که اینترنت و تامین انرژی تضمین شده ای دارد و از این بابت دچار مشگل نخواهد بود.

همینطور در پردازش هم به قدر کافی قو خواهد بود و انقدر سرور های ابری و امثال آن دور و بر آن زیاد است که اگر ارائه دهندگان بخواهند کیفیت هش ریت را برای ما تضمین کنند دچار هیچ مشکلی نباشند و به راحتی آن را انجام دهند.

در پاسخ به این سوال که تفاوت روش های سنی و روش های جدید ماینینگ چیست به طور قطع میتوان گفت که در سرور های ماینینگ شما دیگر نیازی ندارید تا نگران سخت افزار خود باشید و این امر در ماینینگ یعنی همه آن کار سنگین و پر دردسری که باید انجام دهید. در ادامه در مورد این موضوع که روش ها ماینینگ چیست و چگونه می توان این کار را انجام داد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جدیدترین ابزار ماینینگ چیست

 

 

انواع روش های استخراج و ماینینگ چیست

به طور کلی در مورد اینکه انواع روش های استخراج و ماینینگ چیست و چگونه می توان کار ماین را انجام داد می توان گفت که شما این امکان را دارید که با استفاده از دستگاه های متعددی این کار را انجام دهید. حتیی سیستم های معمولی شما نیز می تواند برای شما این کار را انجام دهد. به طور کلی دستگاه های ماینینگ را می توان به این صورت معرفی نمود:

 

به کار گیری ماینر ها

معروف ترین روش برای ماینینگ استفاده از ماینر ها است که به صورت مفصل در مورد آنها توضیح دادیم. و دیدیم که چه طور کار می کنند. در مورد این دستگاه ها می توان گفت که به دلیل انحصاری بودن برای ماین کردن رمز ارز ها قابلیت های خوبی دارند و بازدهی آنها بالاتر از سایر روش ها است.

 

استفاده از سرور های ماینینگ

در مورد این که یک سرور ماینینگ چیست میز صحبت کردیم و دیدیم که بر چه اساسی کار می کند. این سرور ها شاید کمی هزینه برای شما داشته باشد اما می توانید اطمینان داشته باشید که سود خالص در انتظار شما خواهد بود و خبری از دردسر هایی کهب رای نگهداری از ماینر ها وجود دارد نیست.

روش استفاده از سرور ماینینگ چیست

 

استفاده از سیستم های خانگی

شما قادر هستید که سیستم خانگی خود را هم به یک استخر متصل کرده و با استفاده از آن ماین کنید. هر چند میزان رمز ارزی که در این سیستم ها به شما تعلق میگیرد خیلی بالا نخواهد بود و نمی توان گفت که سودی که انتظار دارید را از آن به دست می آورید.

در استفاده از این سیستم ها شما نمی توانید خیلی از رمز ارز های موجود را ماین کنید و صرفا نوع خاصی از رمز ارز ها هستند که با سیستم های خانگی ماین می شوند.

 

استفاده از ریگ ماینینگ

در مورد اینکه ریگ ماینینگ ها چه هستند می توان گفت که همان سیستم های عادی هستند با این تفاوت که با چند کارت گرافیک قوی طراحی شده اند که بتوانند کار پردازشی سنگینی را به خوبی انجام دهند و با استفاده از آنها بتوان ماین بهتری را انجام داد.

در مورد این سیستم ها نیز مانند سیستم های شخصی محدودیت هایی خصوصا روی بعضی از آلت کوین ها وجود دارد و شما در استخراج کمی محدودیت خواهید داشت.

استفاده از ریگ ماینینگ

 

استخراج به وسیله Stake کردن

یکی دیگر از روش هایی که شما با استفاده از آن می توانید استخراج را انجام دهید استفاده از روشی به نام Stake است که در آن شما ارز را خریداری کرده و آن را در کیف پول خود نگهداری می کنید. با اینکار در واقع از این ارز حمایت کرده و سود خرید سهام آن را دریافت می کنید.

ارز هایی که با این روش قابل ماین شدن هستند ارز هایی هستند که از الگوریتم PoS یا همان Proof of Support پشتیبانی می کنند. در این الگوریتم میتوان اثبات کرد که یک کیف پول یک ارز را تا چه مدت نگهداری کرده و از آن حمایت کرده است و در این حالت سود آن را دریافت خواهد کرد. شما برای این نوع از استخراج و بدست آوردن رمز ارز باید یک سرمایه اولیه برای خرید داشته باشید و این ریسک نیز وجود دارد که قیمت ارزی که خریداری کرده اید پایین بیاید.

استیک کردن چیست

 

نتیجه گیری

در این مقاله به طور مفصل در مورد اینکه ماینینگ چیست و در واقع وقتی می گوییم استخراج ارز دیجیتال منظور ما چیست پرداختیم و دیدیم که قرار است چه اتفاقاتی بیفتد. به طور کلی می توان گفت استخراج و بدست آوردن رمز ارز کار ساده ای نیست اما می توان با روش های جدید آن را ساده کرد و بدون دردسر از آن استفاده کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید سری به صفحه سرور ماینر رمز ارز بزنید تا به یکی از روش های بی دردسر ماینینگ دسترسی داشته باشید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
25 − 24 =