جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگآموزش های شبکهلاراول چیست ؛ معرفی Laravel به زبان ساده
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

لاراول چیست ؛ معرفی Laravel به زبان ساده

برنامه نویسی و ساخت برنامه های کامپیوتری، همیشه یکی از پر پیچ و خم ترین و پر بحث ترین حوزه های کامپیوتر بوده که پیشرفت های انجام شده در این زمینه بر شاخ و برگ آن افزوده است. گسترش اینترنت و به دنبال آن ساخت برنامه های تحت وب و سایت های اینترنتی هم از آن دست مواردی هستند که جهت گیری های خاصی به این حوزه داده و باعث شدند تا فریم ورک ها و پلتفرم های مختلفی برای برنامه نویسی شکل بگیرد. در واقع فریم ورک ها به خوبی اوضاع برنامه نویسی را سامان داده و امروز اگر شما بخواهید یک برنامه طراحی کنید، دقیقا می توانید این موضوع که باید در چه قالب و چارچوبی کار کنید و چه روندی را طی کنید تا به نتیجه نهایی برسید را در اختیار داشته باشید. در این مقاله با بررسی اینکه لاراول چیست قصد داریم تا یکی از کاربردی ترین و همینطور محبوب ترین فریم ورک هایی که برای ساخت برنامه های تحت وب و همینطور وب سایت ها از آن استفاده می شود را معرفی کنیم.

اکنون شما از هر ده برنامه نویسی که از آن بپرسید بهترین فریم ورک برای توسعه وب چیست ۸ نفر از آنها لاراول را به شما معرفی می کنند. اما قبل از آنکه به دنبال پاسخ این سوال که لاراول چیست برویم لازم است کمی در مورد فریم ورک صحبت کنیم و ببینیم که فریم ورک دقیقا چیست و باید چه انتظاراتی را از یک فریم ورک داشته باشیم.

 

فریم ورک چیست

در مورد این که فریم ورک چیست باید بگوییم فریم ورک ها در واقع بستر هایی هستند که به صورت تجمیعی تمامی ابزار های مورد نیاز برای ساخت یک برنامه، اپلیکیشن، سایت و یا هر محصول رایانه ای دیگری را بر اساس یک استاندارد خاص و در حوزه یک زبان برنامه نویسی به شما ارائه می کنند و شما با استفاده از مسیری که آنها در اختیار شما قرار می دهند می توانید برنامه و یا سایت نهایی خود را با یک روال مشخص تولید کرده و از آن خروجی دریافت کنید.

فریم ورک چیست

یکی از اصلی ترین اصولی که در فریم ورک وجود دارد این است که وابسته به ماژول های قابل استفاده مجدد یا همان Reusable است. به این صورت که فریم ورک ها کتابخانه های بزرگی از این ماژول ها را در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان قرار می دهند که با استفاده از آن این امکان وجود دارد که به راحتی از این موارد به صورت مجدد استفاده کرد. شما با استفاده از یک فریم ورک به قابلیت های زیادی دسترسی خواهید داشت که لازم نیست آنها را مجددا پیاده سازی کنید و با یک فراخوانی ساده در کد می توانید از آنها استفاده کنید.

یکی دیگر از مهمترین مواردی که فریم ورک ها به شما می دهند این است که پیکربندی آنچه که می سازید را بر اساس قویترین ساختار های برنامه نویسی و الگوهای طراحی بزرگی مانند MVC بنا می کنند. شاید اگر خودتان بخواهید یک برنامه را به صورت MVC طراحی کنید و بنویسید، ممکن است باگ ها و ارور های زیادی داشته باشید و در آخر هم به یک نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید، اما فریم ورک دقیقا یک فریم و چارچوب به شما خواهد داد که باید آنچه که در ذهن دارید را روی آن پیاده سازی کنید.

این چارچوب می تواند برای شما امکانات مختلفی مانند قابلیت گسترش مجدد، قابلیت برنامه نویسی به صورت صحیح و اصولی، حفظ امنیت استفاده از کامپوننت ها و ماژول های آماده را داشته باشد و به نوعی شما را مجبور کند که در مسیر ایده آل طراحی قرار بگیرید. پس وقتی یک شخص تازه وارد می خواهد وارد دنیای برنامه نویسی وب شود، با پیروی از یک فریم ورک خاص مانند سیمفونی که در مقاله سیمفونی چیست به آن پرداختیم و یا لاراول که در ادامه این مقاله به طور کامل آن را بررسی می کنیم می تواند به یک روش ایده آل برای نوشتن برنامه اصولی و درست دسترسی داشته باشد و از ابتدا با بهترین شیوه برنامه نویسی کار را شروع کند.

البته این به این معنی نیست که برنامه نویسان حرفه ای نمی توانند از آن استفاده کنند و برای آنها بی فایده است. یک برنامه نویس حرفه ای می تواند با استفاده از یک فریم ورک خوب که همه چیز را در اختیار وی قرار می دهد به بهترین شکل ممکن همه کارها را پیش ببرد.

امکانات خیلی زیادی وجود دارد که یک فریم ورک برای شما فراهم می کند و می توان برای استفاده به آن تکیه داشت. خیلی از پیاده سازی هایی که فریم ورک ها انجام می دهند به همین صورت می باشد و به طور قطع می توان گفت که استفاده از این قابلیت ها می تواند کار طراحی وب را چند لول جلوتر ببرد. در ادامه بیشتر در مورد اینکه لاراول چیست و چه کارایی هایی را برای ما خواهد داشت و ایا لایق این تعریفی که از آن می شود هست یا نه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

لاراول چیست

در مورد اینکه لاراول چیست و چه کاری را انجام می دهد باید بگوییم لاراول یک فریم ورک حرفه ای برای زبان PHP است که کار اصلی آن فراهم کرده امکانات برای طراحی وب بوده و توسط دیوید اوتول ارائه شده است. در مورد اینکه هدف اصلی لاراول چیست باید بگوییم که این فریم ورک به قصد حرکت دادن طراحی سایت ها و وب به سمت برنامه نویسی MVC ارائه شده است و خود بر اساس فریم ورک سیمفونی برنامه ریزی شده است.

لاراول علاوه بر اینکه یک ساختار مدل نما کنترلر ایجاد می کند کاربرد های دیگری مانند یک سیستم Packaging را ارائه می کند که امکانات خوبی را به صورت ماژولار و آماده به استفاده در اختیار کاربران قرار می دهد. همینطور روش های مختلفی را برای کار کردن با پایگاه داده های رابطه ای دارد که با استفاده از آن می توان از تعداد زیادی از پایگاه داده های رابطه ای استفاده کرد. اما از آنجا که این فریم ورک با زبان PHP کار می کند با پایگاه داده های خانواده MySQL مانند Mariadb (جهت اطلاعات بیشتر به مقاله MariaDB چیست مراجعه کنید) دارد و می توان به راحتی از آنها استفاده کرد.

همینطور سینتکس یا همان نوع نگارش در این پلتفرم بر اساس Syntactic sugar برنامه ریزی شده است که در واقع سیستمی برای این است که متن برنامه های کامپیوتری به صورت روان تر و قابل درک تری نوشته شوند، که خواندن آنها ساده تر باشد. سورس کد این برنامه مانند سیمفونی روی گیت هاب قرار گرفته است و این فریم ورک هم کار خود را تحت لایسنس ارائه شده از بنیاد نرم افزار های آزاد MIT انجام می دهد و متعهد به ارائه خدمات به صورت رایگان است. در ادامه در مورد اینکه ویژگی های لاراول چیست و این فریم ورک چه امکاناتی را ارائه می کند صحبت خواهیم کرد.

 

ویژگی های لاراول چیست

در پاسخ به این سوال که ویژگی های لاراول چیست می توانیم یک فهرست بلند بالا و کامل را معرفی کنیم که هر کدام از موارد آن خود یک قابلیت جامع می باشد. به طور کلی می توان گفت که لاراول یک فریم ورک خوب است که توانسته است تعداد زیادی از قابلیت های خوب را به صورت یکجا دور هم جمع کند و یک ابزار یکدست و خوش ساخت را در اختیار کاربران خود قرار دهد. در ادامه به بررسی موردی این که هر کدام از ویژگی های لاراول چیست و به چه دردی می خورد خواهیم پرداخت.

 

ارائه یک الگوی MVC

MVC را می توان یکی از کاربردی ترین عناصر در وب دانست. وقتی یک فریم ورک از این سیستم استفاده می کند یعنی به شما این امکان را خواهد داد که برنامه هایی قوی، قابل توسعه و به صورت اصولی را تحویل دهد که هم از نظر ساختار برنامه نویسی و هم از نظر امنیتی برنامه هایی قوی باشند و نفوذ به آنها بسیار دشوار باشد. MVC در اصل یک الگوی طراحی است که به کاربران این امکان را می دهد که یک برنامه را به سه بخش مدل، نما و کنترلر تقسیم کنند.

تعامل کاربر به طور کامل با بخش ویو می باشد، تمامی ارجاعات و کارهایی که پایگاه داده در آن دخیل است را مدل انجام داده و کنترلر هم در این میان رابط بین ویو و مدل است. در واقع کنترلر اطلاعات مورد نیاز کاربر و یا آنچه که کاربر از طریق بخش ویو که همان کدهای HTML و CSS ما هستند وارد می کند را بررسی کرده و با فرمت خود آن را از مدل می خواهد. مدل پایگاه داده را جست و جو کرده و اطلاعات را به کنترلر تحویل داده، و کنترلر اطلاعات را برای ویو ارسال می کند و کاربر به اطلاعات خود دست پیدا می کند. در این روش ها ویو کاملا از مدل جدا بوده و این مورد امکان تغییرات در ویو و همینطور جدا بودن بخش های مهم برنامه از آنچه که کاربر می بیند را تضمین می کند.

در مورد اینکه نقش MVC در فریم ورک لاراول چیست باید بگوییم که این فریم ورک به شما این امکان را می دهد که به صورت پیش فرض از امکانات ایده آل آن استفاده کنید و لازم نباشد که خود را درگیر پیچیدگی های برنامه نویسی بکنید. یک قالب MVC در این فریم ورک طراحی شده است که شما با استفاده از آن می توانی این کار را انجام دهید.

کار با پایگاه داده های مختلف

یکی دیگر از مسائلی که لاراول به شما امکان آن را یم دهد کار با پایگاه داده های مختلف است که با استفاده از قابلیت Migration یا همان مهاجرت فراهم شده است. در این قابلیت که در پایگاه داده های رابطه ای وجود دارد با کمک زبان SQL پایگاه داده ها می توانند به یک تجمیع برسند و با یگدیگر ادغام شوند. انتقال داده ها از پایگاه داده های کوچک به پایگاه داده بزرگ و دسته بندی آنها و ارتباط جداول را مهاجرت داده ها یا همان Migration می گویند.

 

ساده سازی عملکردهای پیچیده

اصولا در برنامه های وب کارهایی وجود دارند که پیاده سازی آنها زمان و وقت زیادی می گیرد و می توان آن را یک کار سخت قلمداد کرد. ویژگی هایی مانند، احراز هویت، مسیریابی و Routing، کش کردن صفحات و مواردی از این دست ماژول هایی بسیار مهم هستند که استفاده از آنها در سایت می تواند بسیار زمانگیر باشد. اما در مورد لاراول داستان فرق دارد.

لاراول برای شما یک فریم ورک حرفه ای را ارائه می کند که می توانید با استفاده از آن خیالتان از بابت پیاده سازی این موارد کاملا راحت باشد. در کار با این سیستم این قابلیت ها به صورت پیشفرض برای شما به انجام خواهند رسید.

MVC در لاراول چیست

 

موتور قالب Blade

موتور قالب یا همان Template Engine یکی از سیستم های حرفه ای برای فریم ورک های مختلف است که مانند یک سیستم مدیریت محتوا این امکان را به کاربر می دهد که یک قالب را برای خود ایجاد کرده و آن را ویرایش کند. با استفاده از این موتور قالب شما امکانات خوبی در زمینه طراحی راحت تر بخش فرانت اند خود خواهید داشت و می توانید ظاهر سایت خود را به صورت بسیار زیبایی طراحی کنید.

در مورد اینکه موتور قالب لاراول چیست باید بگوییم که این فریم ورک با استفاده از موتور قالب Blade یک قالب حرفه ای و ایده آل را به شما می دهد. در این موتور قالب برخلاف خیلی از سیستم های دیگر تمامی کد ها به صورت ساده بوده و در واقع Blade به سایت شما هیچ سرباری را وارد نمی کند و قالب طراحی شده با این موتور قالب، یک قالب روان و سبک است. همینطور این سیستم به این علت که خود از تجمیع کدها و کامپوننت های آماده تشکیل شده است، قابلیت گسترش خیلی خوبی را فراهم می کند. استفاده از یک موتور قالب قدرتمند که تا این اندازه موفق عمل کرده و قابلیت های ایده آل را در اختیار کاربران قرار می دهد یکی از مواردی است که می توان آن را در پاسخ به سوال علت محبوبیت لاراول چیست عنوان کرد.

تا اینجای کار دیدیم که لاراول چیست و چه ویژگی هایی دارد، اما اکنون وقت آن رسیده است که ببینیم به کارگیری این ویژگی ها در این فریم ورک چه مزایایی را به دنبال داشته است و وقتی که می گویی لاراول یک فریم ورک محبوب و کاربردی برای سایت است منظور ما دقیقا این است که چه مزایایی را ارائه می کند که به اینجا رسیده است.

 

مزایای لاراول چیست

با بررسی ویژگی های لاراول به صورت ضمنی با تعدادی از مزیت های آن آشنا شدیم و دیدیم که با چه چارچوبی طرف هستیم و زمانی که لاراول را برای استفاده در پروژه خوب انتخاب می کنیم، باید انتظار داشته باشیم که با استفاده از آن به چه روش هایی دسترسی داشته باشیم. همانطور که دیدیم این فریم ورک یک الگوی کامل را بر اساس MVC ارائه می کند و خود این الگو می تواند مزایای زیادی داشته باشد. اما مزایای دیگری نیز وجود دارد که باید در پاسخ به سوال مزایای لاراول چیست به آنها نیز اشاره کرد.

به طور کلی برای سوال مزایای لاراول چیست می توانیم این موارد را به عنوان جواب ارائه کنیم:

 

افزایش سرعت پروژه

یکی از مهمترین مزایایی که می توان آن را برای سوال مزایای لاراول چیست معرفی نمود این است که استفاده از این فریم ورک باعث می شود که شما با سرعت خیلی بیشتری بتوانید پروژه خود را به اتمام برسانید. وقتی از لاراول استفاده می کنید، روشن بودن مسیر و همینطور وجود موارد مختلفی مانند سادگی کارکرد و در دسترس بودن آموزش ها باعث می شود تا کار شما با سرعت بیشتری دنبال شود.

به طور کلی باید بگوییم که لاراول نسبت به سایر پلتفرم ها و فریم ورک ها، یک فریم ورک سریع است و کار را با سرعت بیشتری تحویل می دهد. وقتی سرعت بالاتر باشد، به این معنا خواهد بود که کار نیز بهتر پیش می رود و بهتر پیش رفتن کارهای بیشتر و انجام پروژه های بیشتر است، و انجام پروژه های بیشتر به معنای بالا رفتن درآمد و بازدهی کارکنان. پس می توان گفت که لاراول از آندست فریم ورک هایی است که مدیران عاشق آن خواهند شد.

 

یادگیری ساده

ویژگی دیگری که در مورد لاراول باید به آن توجه داشت و می توان آن را در بین سایر مزایای لاراول معرفی کرد، سادگی در یادگیری و روان بودن لاراول است. لاراول را می توان یک فریم ورک ساده برای یادگیری معرفی کرد که برای برنامه نویسانی که از زبان PHP اطلاعات کافی را داشته باشند می تواند یک گزینه خوب برای یادگیری باشد که شروع به آموزش آن تا زمانی که برنامه نویس بتواند یک برنامه منسجم را تحویل دهد، مدت زمان زیادی به طول نخواهد انجامید.

پس می توان گفت که برای تیم های برنامه نویسی دردسری ندارد که سایر روش هایی که از آنها استفاده می کنند را به لاراول تغییر داده و از این قابلیت برای کار خود استفاده کنند.

یاده سازی در لاراول چیست

 

امنیت بالا

یکی از مهمترین مواردی که در هر فریم ورک برنامه نویسی به آن توجه می شود و می توان گفت که از نان شب هم واجب تر است، امنیت بالا و مقاومت در برابر حملات است. اگر بخواهیم بگوییم که وضعیت امنیتی لاراول چیست و یک ارزیابی امنیتی از این سیستم داشته باشم، باید بگوییم که لاراول در واقع یک سیستم امن به شمار می آید که با توجه به این موضوع که از الگوهای طراحی قدرتمندی مانند MVC استفاده می کند، از خیلی از حمله ها مانند حملات تزیق کد از جمله حمله تزریق SQL که آن را در مقاله حمله SQL Injection به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و خطرات آن را دیدیم، مصون می باشد.

 

امکان توسعه بدون دستکاری کد های قبلی

یکی دیگر از مزایای مهم که خیلی از برنامه نویسان حرفه ای ممکن است از شنیدن آن خوشحال شوند این است که با استفاده از فریم ورک لاراول شما قادر خواهید بود تا کد های خود را به صورت کاملا غیر وابسته طراحی کنید که وقتی لازم بود یک قابلیت جدید به سیستمی که طراحی کرده اید اضافه کنید، لازم نباشد هیچ تغییری در کد های قبلی خود ایجاد کنید.

با این کار می توان مطمئن بود که قابلیت های قبلی برنامه تغییری نمی کنند و در صورتی که برنامه با مشکلی مواجه شود، خطایابی آن بسیار ساده تر از موارد قبلی خواهد بود و شما می توانید از این موضوع اطلاع کامل داشته باشید که در صورتی که خطایی در برنامه ایجاد شده باشد باید به کجا بروید و چه کاری را انجام دهید تا آن خطا رفع شود.

همانطور که دیدیم موارد زیادی هستند که می توانند به عنوان مزایایی که لاراول به ما ارائه می کند در پاسخ به سوال مزایای لاراول چیست معرفی نمود و این موارد به هیچ عنوان ویژگی های کمی هم نیستند و اکنون می دانیم که وقتی می گوییم مزایای لاراول زیاد است و این سیستم یکی از محبوب ترین فریم ورک های برنامه نویسی برای برنامه های سطح وب می باشد، منظور ما چیست. در واقع لاراول با استفاده از مزایایی که دارد می تواند دو معیار اصلی سادگی و سرعت را حفظ کرده و همین دو مساله کافی می باشد تا یک فریم ورک برنامه نویسی توسط برنامه نویسان محبوبیت پیدا کند و از آن استفاده کنند. یک تصور غلط وجود دارد که هر چه کار کردن با یک فریم ورک سخت تر باشد حرفه ای تر است و می تواند برای قابلیت های بهتر و بیشتر و همینطور کاربرد های پیچیده تری را پیاده سازی کند و در موراد حساس تری مورد استفاده قرار بگیرد. لاراول را می توان یک مثال نقض زیبا برای این تفکر اشتباه معرفی کرد.

همانطور که تا اینجای کار دیدیم لاراول با همه این تفاسیری که برای آن گفته شد خود را به یکی از بزرگترین و مهمترین فریم ورک هایی تبدیل کرده است که برای طراحی سایت از آن استفاده می شود. اما این فریم ورک هم مانند هر المان و عنصر دیگری از خانواده نرم افزار ها معایب و ایرادات خود را دارد و در این مورد باید بگوییم که چالش هایی وجود دارد که ممکن است برای برنامه نویسی با این فریم ورک اشکالات و دردسر هایی را درست کند. در ادامه به بررسی اینکه این چالش ها و معایب لاراول چیست می پردازیم.

 

چالش های کار با لاراول چیست

همانطور که از ابتدای متن چند باری به این موضوع اشاره کردیم، لاراول یک فریم ورک محبوب و تقریبا معروف ترین و بهترین فریم ورک برای کار کردن با PHP می باشد. اما باز هم باید گفت که چالش های کوچکی در کار کردن با آن وجود دارد که بهتر است یک برنامه نویس قبل از اینکه کار خود را برای کار کردن با این فریم ورک شروع کند، باید بداند که این موارد در مورد لاراول چیست و چه نکاتی وجود دارد که می تواند به وی کمک کند.

در صورتی که بخواهیم پاسخی برای این سوال که معایب لاراول چیست مطرح کنیم می توانیم این موارد را معرفی کنیم:

 

توسعه آهسته

یکی از مهمترین مواردی که لاراول درگیر آن است و می توان گفت که تا حدودی روی کارکرد آن هم تاثیر داشته است روند کند توسعه آن است. البته لاراول هر بار که آپدیت و ورژن جدیدی ارائه داده است امکانات خوبی ارائه کرده و می توان روی آنها حساب کرد اما در مجموع باید این مورد را در نظر داشت که روند توسعه این فریم ورک آهسته است و در صورتی که قابلیت جدید و انقلابی به وب اضافه شود که ممکن است در فریم ورک های دیگر بسیار کاربردی باشد، برای ارائه این قابلیت در لاراول باید مدت زیادی صبر کرد.

 

ضعف در پروژه های بزرگ و پیچیده

یکی دیگر از مواردی که باید در مورد فریم ورک لاراول به آن توجه داشت این است که این فریم ورک تقریبا یک فریم ورک سبک وزن به شمار می آید و با استفاده از ابزار های جانبی می تواند کارهای بزرگ را انجام دهد. در مورد پروژه هایی با مقیاس های معمولی و کوچک این مورد می تواند به بهترین شکل ممکن به لاراول کمک کند، اما در مورد پروژه های بزرگ باید گفت که احتمال اینکه با فقدان قدرت عملیاتی مواجه شویم و پروژه ما آنطور که باید از آب دربیاید وجود دارد.

به طور کلی می توان گفت که لاراول برای پروژه های بزرگ فریم ورک مناسبی نیست و وقتی که پیچیدگی های پروژه بالا برود، لاراول به نوعی کم خواهد آورد. در این مورد باید گفت که برای پروژه های بزرگ می توان از  فریم ورک های دیگری مانند جنگو که آن را در مقاله جنگو چیست به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم استفاده شود. در مقایسه لاراول با این فریم ورک ها باید بگوییم که لاراول از قدرت جامعیت کمتری برخوردار است.

 

عدم سازگاری بین ورژن ها

یکی دیگر از مواردی که می توان در مورد چالش های کار کردن با لاراول نام برد و اگر بخواهیم بگوییم که معایب لاراول چیست حتما باید به آن اشاره کنیم، عدم سازگاری بین ورژن ها می باشد. به این صورت که وقتی که ورژن جدیدی از این فریم ورک با قابلیت های جدید ارائه می شود، برای اینکه برنامه نویس از ورژن قبلی به ورژن جدید برود ممکن است مدتی طول بکشد و یک به هم ریختگی در این میان ایجاد شود. عموما لاراول به خاطر آپدیت های دیر به دیر و توسعه کند، هر بار قابلیت هایی را ارائه می کند که به طور کلی دید و نا آشنا بوده و بعضا قابلیت های قبلی را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

البته در مورد این موضوع باید گفت که بین ورژن های ۵ و ۶ کمی کمرنگ تر شده است اما از ورژن ۴ به ورژن ۵ واقعا گیج کننده و به هم ریخته بود. شاید این مورد موضوع مهمی به نظر نرسد اما همین به هم ریختگی ها می تواند با به هم ریختن تمرکز برنامه نویس بازدهی وی را کم کرده و بعضی از پروژه های شما به هم بریزد و یا اینکه برای جلوگیری از این اتفاقات از ورژن های قبلی استفاده شود که این موضوع هم دسترسی به امکانات جدید و همینطور سازگاری با سایر سیستم ها را کم می کند. به طور کلی استفاده از یک فریم ورک قدیمی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و بهتر است که از ورژن های جدید لاراول استفاده شود.

معایب لاراول چیست

هنوز به درستی امتحان خود را پس نداده است

یکی از مشکلاتی که شاید درک آن کمی عجیب به نظر برسد این است که لاراول را می توان به نسبت فریم ورک هایی مانند Zend یا Symfony فریم ورکی جدید تر دانست. دو فریم ورک قبلی امتحان خود را به صورت کامل پس داده و باید گفت که در کار کردن با آنها هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. از همین رو می توان گفت که لاراول از جهاتی می تواند باعث ایجاد ارورها و خطاها یا حتی بدتر از آن راه های نفوذی بشود که هنوز وجود دارند و به نوعی حملات روز صفر(Zero Day Attacks) را ایجاد کند.

البته این موضوع را نمی توان جزو معایب و ایرادات لاراول معرفی کرد اما باید این را در نظر داشته باشیم که ممکن است برای این سیستم اتفاقاتی بیفتد که کنترل آنها از دست ما خارج باشد و دقیقا متوجه نباشیم که حاصل چه اتفاقی است.

در کل می توانیم پاسخ هایی که به سوال معایب و ایرادات لاراول چیست داده می شود را به همین صورت طبقه بندی کنیم و همانطور که دیدیم این موارد زیاد حاد و بحرانی به نظر نمی رسند. به همین علت می توانیم این ارزیابی را از این وضعیت داشته باشیم که لاراول تمام محبوبیت خود را کاملا بر حق بدست آورده است و اگر می خواهید از آن استفاده کنید امکانات خوبی را برای شما فراهم خواهد کرد. البته باید در نظر داشته باشید که برای پروژه های بزرگ به فکر فریم ورک های قوی تر و کامل تری باشید.

در صورتی که یک سایت اینترنتی را با لاراول راه اندازی کرده و نیازمند یک سرویس میزبانی خوب برای آن هستید در ادامه به بررسی اینکه برای لاراول چه هاستی مناسب است را با هم بررسی می کنیم.

 

بهترین هاست برای لاراول چیست

همانطور که از ابتدای این مقاله به این موضوع اشاره کردیم لاراول یکی از فریم ورک های زبان برنامه سازی PHP است که به صورت مفسری اجرا می شود. به این معنی که کد های این برنامه به جای اینکه به صورت یکجا کامپایل شوند، به صورت خط به خط خوانده می شوند و به واحد پردازشی فرستاده می شوند. وقتی صحبت از یک زبان مفسری آن هم PHP در میان باشد، باید گفت که بهترین گزینه استفاده از سیستم عامل لینوکس و به خصوص Cent OS است(جهت اطلاعات بیشتر در خصوص این سیستم عامل می توانید به مقاله سیستم عامل Cent OS مراجعه کنید) که می تواند ارتباط خوبی با این موضوع داشته باشد و بودن تداخل این کد ها را پردازش کند.

همینطور مورد دیگری که نیاز دارید امکان پیاده سازی قابلیت های مختلفی از لاراول مانند Task Scheduling و ارتباطات SSH است. این موارد را می توانید در خیلی از هاست های لینوکس اشتراکی پیدا کنید اما در صورتی که می خواهید بهترین سرویس را  برای سایت لاراول خود داشته باشید، می توانید از هاست ابری هم برای اینکار استفاده کنید.

به صورت کلی در مورد اینکه بهترین میزبانی برای سایت های طراحی شده برای لاراول چیست باید گفت که این سایت ها با استفاده از یک هاست لینوکس ابری می تواند فوق العاده کار کنند. در صورتی که سایت لاراول شما یک سایت سبک و ساده باشد که می خواهید در شروع کار هزینه کمتری را روی دست شما بگذارد، هاست لینوکس گزینه ای است که به بهترین شکل ممکن برای شما عمل خواهد کرد و سایت شما را بالا نگه می دارد. علاوه بر این موارد در صورتی که یک برنامه تحت وب دارید و می خواهید وب سرور خود را راه اندازی کنید، یکی از موارد خوب که می تواند کیفیت ایده آل را به شما بدهد، سرور مجازی است که با استفاده از آن می توانید این کار را براحتی انجام دهید.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در خصوص اینکه سرویس های میزبانی که برای لاراول استفاده می شود چه ویژگی هایی باید داشته باشند و قرار است که چه کاری را برای شما انجام دهند نیاز دارید، می توانید به مقاله هاست لاراول چیست سری بزنید و این مطالب را به صورت کامل در آنجا مشاهده کنید.

 

نتیجه گیری

به طور کلی در مورد اینکه لاراول چیست می توانیم بگوییم با یک فریم ورک قدرتمند به زبان PHP طرف هستیم که امکانات فوق العاده حرفه ای و خوبی را برای طراحی وب در اختیار ما قرار می دهد و شما با استفاده از آن می توانید یک سایت حرفه ای با ماژول های زیاد را به راحتی طراحی کنید. البته باید به این نکته توجه داشت که لاراول در برابر سایت های خیلی بزرگ و پیچیده کمی از خود ضعف نشان می دهد، اما به طور کلی می توان گفت که این پلتفرم تقریبا تازه نفس، می تواند بسیاری از نیاز های برنامه نویسان را رفع کرده و سرعت خوبی را به پروژه های طراحی سایت می دهد. به همین علت است که تا این اندازه توانسته خود را جا بیندازد و به جایگاهی که دارد برسد. 

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
19 + 17 =