جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسافزونه iThemes Security (بررسی و آموزش به زبان ساده)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

افزونه iThemes Security (بررسی و آموزش به زبان ساده)

وقتی که وارد دنیای کامپیوتر می شویم مفاهیم مختلفی وجود دارد که در تمامی انواع برنامه‌ها، از سایت گرفته تا برنامه‌های دسکتاپ یک جایگاه خاص و ویژه دارند، یکی از مهمترین این مفاهیم امنیت است. شما در هر محصول نرم افزاری‌ای، از سایت گرفته تا بازی‌های رایانه‌ای و برنامه‌های موبایل، می توانید ردپای تلاش‌های امنیتی که در بیشتر مواقع هم بسیار گران تمام شده‌اند و زحمات زیادی برای آنها کشیده شده است را مشاهده کنید. ماژول‌های امنیتی ماژول‌هایی هستند که هم از نظر طراحی زمان زیادی را می برند، و به کارگیری آنها در برنامه هم می تواند برنامه را سنگین کند و باعث بزرگتر و پیچیده شدن پروژه بشود. در این مقاله با معرفی افزونه iThemes Security یکی از فراهم کنندگان امنیت را برای سایت وردپرسی شما معرفی خواهیم کرد.

قبل از اینکه ببینیم افزونه iThemes Security چیست و چه کاری را برای ما انجام خواهد داد لازم است تا کمی در مورد امنیت در سایت‌های اینترنتی و به طور خاص سیستم مدیریت محتوای وردپرس که این افزونه روی آن کار می کند صحبت کنیم و ببینیم که وقتی صحبت از امنیت در وردپرس به میان می‌آید منظور ما چه چیزی است و قرار است افزونه iThemes Security برای ما در چه بخشی خدمت کند و چه ویژگی‌هایی را تضمین کند.

 

اهمیت امنیت در سایت‌های اینترنتی

امنیت یا همان Security واژه‌ای است که تعابیر مختلفی از آن ارائه می شود و معمولاً افراد مختلف، برداشت‌هایی متفاوت از امنیت در ذهن خود دارند. در علوم کامپیوتر واژه امنیت به صورت کلی و بزرگتر خود مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که بخواهیم بگوییم امنیت در سیستم‌های کامپیوتری چه معنی‌ای می دهد، این است که سیستم در برابر ورود کاربرانی که اجازه ورود به سیستم را ندراند، مصون باشد و وقتی می‌گوییم یک کاربر اجازه استفاده از این سیستم را ندارد به هیچ عنوان نتواند از آن استفاده کند. سایر مفاهیمی که برای امنیت خاطرنشان می شود بر پایه موارد دیگری مانند Protection یا همان حفاظت است که مسئولیت این را بر عهده دارد که وقتی کاربری به داخل سیستم وارد شد صرفاً به چیزی دسترسی داشته باشد که اجازه آن را در اختیار دارد.

امنیت در سایت

اما تصور عامیانه از امنیت در واقع ترکیبی از Security و Protection است و اگر بخواهیم بگوییم که یک سیستم امن قرار است برای ما چه سیستمی باشد، باید گفت سیستمی است که دقیقاً بر اساس همان اصولی کار کند که برای آن طراحی شده است، و جامعیت آن به هیچ عنوان از دست نرود. به عنوان مثال وقتی قرار است کسی که رمز عبور را ندارد، نتواند وارد پنل مدیریت سایت ما شود، باید مطمئن شویم این اتفاق نمی افتد و یا تا زمانی که دسترسی از سمت ادمین برای کاربر صادر نشده است به اطلاعات بخش هایی از سایت دسترسی نداشته باشد، بتوان مطمئن بود بدون تایید ادمین این اتفاق نخواهد افتاد. در صورتی که امنیت در این سایت خدشه‌ای داشته باشد احتمال اینکه سایت ما اصلاً کاری که از آن انتظار می رود را برای ما انجام ندهد، وجود خواهد داشت. حتی این احتمال وجود دارد که در این میان شخص سومی اطلاعات کاربر را  نیز به سرقت ببرد.

فراهم کردن امنیت برای یک سایت اینترنتی داستان‌های زیادی دارد و از آنجا که ماهیت سایت به این صورت است، که عمومی بوده و در بستر اینترنت به نوعی زیر باد و باران حملات قرار دارد، از برنامه‌هایی که روی سیستم ما نصب می شوند، بسیار دشوار تر خواهد بود. برای اینکه شما مطمئن باشید که یک سایت امن دارید باید همزمان به چندین مورد توجه کرده و به دنبال برقراری امنیت باشید. به طور کلی باید گفت که امنیت یک سایت در سه زمینه کلی دنبال می شود:

  • امنیت هاست و میزبانی
  • امنیت انتقال داده بین کاربر و سایت
  • امنیت سیستم سایت

امنیت هاست از مواردی است که باید با انتخاب هوشمندانه و تهیه سرویس میزبانی از هاستینگ معتبر تایید شود. امنیت انتقال داده به عهده شما است، که با استفاده از پروتکل های امنیتی می توانید آن را تضمین کنید. به عنوان مثال یکی از موارد مهم که می توانید برای جلوگیری از لو رفتن داده‌های کاربران در زمان ارسال اطلاعات به سایت و یا دریافت اطلاعات از سایت از آن استفاده کنید، گواهینامه SSL می باشد. این موضوع که SSL چیست و چطور می توانید از آن استفاده کنید را در مقاله SSL چیست معرفی و بررسی کردیم.

مورد مهم سوم یعنی اینکه سایت شما امن باشد، امنیت سایت شما به صورت مستقیم به این بستگی دارد که آن را با چه پلتفرمی پیاده‌سازی کرده باشید. وردپرس به دلیل محبوبیت زیادی که بین دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا داشته و کاربران زیادی از آن استفاده می کنند، همیشه در معرض هک و نفوذ بیشتری قرار دارد. استفاده از افزونه‌های امنیتی iThemes Security مصداق به خدمت گرفتن یکی از قدرتمندترین این افزونه‌ها است. در مورد اینکه افزونه iThemes Security چیست و برای ما چه کاری را انجام می دهد در بخش‌های بعدی به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

 

امنیت در وردپرس

 

افزونه iThemes Security چیست؟

در پاسخ به این سوال که افزونه iThemes Security چیست مانند هر یک از افزونه‌های وردپرس باید بگوییم که یک قابلیت حرفه‌ای است که برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس ارائه شده است، و به صورت یک ماژول جدا به آن اضافه می گردد، و می تواند قابلیت‌های کنترلی خاصی را در راستای تامین امنیت سیستم سایت و کنترل کاربران و دسترسی‌ها به این سیستم اضافه کند. (برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم‌های مدیریت محتوا به مقاله CMS چیست و همینطور برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم وردپرس به مقاله وردپرس چیست مراجعه کنید.)

در مورد افزونه iThemes Security باید گفت که مجموعه بسیار کاملی از قابلیت‌های امنیتی وجود دارد که شما با به کارگیری این افزونه می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع کار اصلی افزونه iThemes Security این است، که مجموعه اقدامات امنیتی را برای جلوگیری از ورود کاربرانی که نمی خواهیم وارد سیستم ما شوند و یا به دنبال نقطه ضعف‌های سیستم ما هستند، پیاده‌سازی کند. ما با مسئول قرار دادن این افزونه می‌توانیم این ویژگی که یک نگهبان همیشگی را برای بررسی اوضاع سایت به خدمت بگیریم و در صورتی که کسی قصد خرابکاری داشته باشد و به جاهایی  نباید سرک بکشد، این نگهبان دسترسی آن را برای شما مسدود خواهد کرد.

افزونه iThemes Security چیست

این افزونه قابلیت‌های خوبی را برای محافظت از داده‌های سایت و همچنین در برابر کاربرانی که مشکوک به نظر می‌رسند، دارد که با استفاده از آن می تواند یک پشتیبان گیری کامل را برای شما داشته باشد. همینطور با استفاده از این افزونه علاوه بر اینکه از کل سایت در برابر حملات محافظت خواهد کرد، از داده‌های سایت در برابر مشکلات فنی و داخلی نیز محافظت می‌نماید. 

به طور کلی در مورد اینکه افزونه iThemes Security چیست باید بگوییم که این افزونه از آن دسته افزونه‌هایی است که تمامی گوشه و کنار وردپرس را بو کشیده است و تمامی مواردی که می‌توانند خطری برای امنیت این سیستم مدیریت محتوا باشند، را شناسایی کرده و برای هر کدام از آنها راه‌ حلی در آستین خود دارد. در ادامه این مقاله ویژگی‌های این افزونه را بررسی خواهیم کرد تا بدانیم که کدام یک از موارد را باید از کجا پیدا کنیم و این افزونه قرار است، دقیقاً برای ما چه کاری را انجام دهد.

 

ویژگی‌های افزونه iThemes Security

وقتی صحبت از ویژگی‌های افزونه iThemes Security در میان باشد هر مرجعی یک فهرست بلند بالا را برای آن ارائه خواهد داد، که اگر بیشتر آنها را بررسی کنیم در مورد حفاظت از IP های ورودی و همینطور محافظت از لینک‌ها می‌باشد. اما باید گفت که این افزونه قابلیت‌های خوب دیگری هم دارد، که در ادامه به معرفی و بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت.

ویژگی های افزونه iThemes Security

به طور کلی در پاسخ به این سوال که ویژگی‌های افزونه iThemes Security چیست می توانیم این موارد را معرفی کرده و نام ببریم:

 

مسدود کردن کاربران مشکوک

یکی از مهمترین کارهایی که می‌توان از افزونه iThemes Security انتظار داشت و قبلاً هم به آن اشاره کردیم، این است که وقتی کاربری به دنبال چیزی در سایت می‌گردد، که نباید بگردد و یا اینکه رفتاری را از خود نشان می‌دهد که معمولاً هکرها نشان می‌دهند، این کاربر را مسدود می‌کند. در مورد این موضوع تا اینجا بیشتر از موارد دیگر صحبت کرده‌ایم! اما واقعاً این موضوع تا چه اندازه می‌تواند مهم و نگران کننده باشد!؟

عموماً وقتی کاربری به دنبال صفحاتی می‌گردد که برای رفتن به پنل کاربری از آنها استفاده می‌شود. یا وقتی که کاربری سعی می‌کند مقادیری غیر از مقادیر صحیح برای نام کاربری و رمز عبور را وارد کند. مثلاً به جای ایمیلی که از وی درخواست شده است یک کد بلند و نامفهوم وارد می‌کند، یا رمز عبور آن یک متن طولانی‌تر از کاراکترها است. در اینجا ما با یک کاربر عادی طرف نیستیم و ممکن است یک هکر در حال نفوذ به سایت ما باشد یا یک روبات سایت ما را برای نقطه ضعف‌ها اسکن می‌کند. 

در حالتی که افزونه iThemes Security با چنین کاربری روی سایت مواجه شود بهترین کار ممکن را انجام خواهد داد، و آن این است که این کاربر مسدود شود. این مسدود سازی می‌تواند بر اساس مرورگر و IP این کاربر که از طریق کد Agent مرورگر در اختیار سایت قرار می‌گیرد، باشد.(کد Agent یک رشته کد یک خطی است که تعیین می‌کند کاربر از کدام منطقه جغرافیایی آمده است و از چه مرورگری استفاده می‌کند تا سایت بتواند به صورت مناسب به وی سرویس دهی کند.)

 

تغییر آدرس پیش‌فرض برای پنل مدیریت

عموماً کسانی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار کرده باشند به این موضوع آگاهی دارند آدرسی که برای ورود به پنل مدیریت وردپرس از آن استفاده می شود، آدرس Domain.com\wp-admin است. که در آن Domain نام دامنه سایت مورد نظر ما است. در صورتی که شما این آدرس را تغییر ندهید، افرادی که به دنبال یک راه تلاش برای دسترسی به سایت هستند و همان‌گونه که در بخش قبل به آن اشاره شد، افزونه iThemes Security می‌تواند آنها را پیدا کند، به راحتی می‌توانند یک راه ورود خوب را پیدا کنند، و این افزونه هم نمی‌تواند جلوی آنها را بگیرد.

تغییر آدرس در افزونه iThemes Security

به همین منظور افزونه iThemes Security یک متد امنیتی خوب در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن بتوانید راه ورود به سایت خود را تغییر داده و کسانی که قصد ورود به سایت و صفحه ورود را دارند، را گمراه کنید. این افزونه به شما اجازه می‌دهد که بخش wp-admin را از آدرس این صفحه تغییر داده و تا زمانی که شما آن را در اختیار کسی قرار ندهید آن را پیدا نمی‌کند.

این روش یکی از بهترین متدهای امنیتی است که توسط سایر افزونه‌ها و یا با استفاده از تنظیمات وردپرس هم می‌شود، آن را تغییر داد. شما با استفاده از افزونه iThemes Security می‌توانید این کار را به ساده ترین حالت ممکن انجام دهید.

 

تشخیص خطای ۴۰۴ به صورت زیاد

یکی دیگر از مواردی که نشانه یک رفتار مشکوک است و عموماً در زمانی که حمله‌ای قرار است به سایت انجام شود با آن مواجه خواهیم شد، زیاد شدن ناگهانی و خارج از عرف خطاهای 404 می‌باشد. در این وضعیت معمولاً یک ربات در حال اسکن سایت است و همزمان واژه‌های مختلف را برای پیدا کردن صفحه ورود شما تست می کند. در این نوع اسکن‌ها به یکباره چندین آدرس نامعتبر که معمولاً از عباراتی که استفاده از آنها به جای wp-admin محتمل‌تر است، برای این کار استفاده می شود.

ممکن است این واژه‌های تستی ترکیبی از نام دامنه شما و همینطور واژه‌هایی باشد، که برای مفاهیم مدیریتی بیشتر استفاده می شود.(به طور مثال کلمه Admin یا Login)  پس بهتر است در انتخاب این آدرس دقت لازم را داشته باشید.

افزونه iThemes Security می‌تواند تعداد اِرور‌های 404 که به صورت غیر طبیعی ایجاد می‌شوند و معمولاً دلیل آنها همین اسکن‌ها به منظور پیدا کردن صفحات لاگین و نقطه ضعف ها هستند را پیگیری کرده و IP خاطی را پیدا کند. در تنظیمات پیش‌فرض این افزونه بخشی وجود دارد، که در صورت ایجاد بیش از 20 مورد خطای 404 توسط کاربر IP آن مسدود می‌شود و دیگر نمی‌تواند به سایت دسترسی داشته باشد. البته در بیشتر مواقع کاربرانی که این کار را می‌کنند یک کاربر واقعی نبوده و صرفاً یک ربات از بستر اینترنت هستند، که در حال تست کردن این آدرس‌ها می‌باشد.

تشخیص 404 در افزونه iThemes Security

 

جلوگیری از حملات Brute Force

وضعیتی را در نظر داشته باشید که یک کاربر مشکوک، توانسته است به سایت شما آنگونه که باید سرک بکشد، آدرس صفحه لاگین پنل مدیریت شما را پیدا کرده است و بدون مسدود شدن، قصد دارد تا یک حمله از نوع Brute Force را اجرا کند. در این نوع از حملات یک کتابخانه چند میلیونی از نام‌های کاربری مختلف و پسوردهایی که برای سایت‌ها استفاده می‌شود و معمولاً موفق بوده‌اند، گردآوری شده است و با اسامی مربوط به مدیران سایت و همینطور نام دامنه سایت ترکیب می‌شود. هر اطلاعات احتمالی مفیدی با این واژه‌ها ترکیب شده و امتحان کردن این پسورد‌ها و نام‌های کاربری توسط یک ربات آغاز می‌شود.

در واقع این نوع از حمله، همان حمله معروف دیکشنری اَتک است که از قدیمی‌ترین حملات در دنیای کامپیوتر به حساب می‌آید و جلوگیری از آن کار زیاد سختی نیست. البته در صورتی که شما برای جلوگیری از آن کاری نکنید، ممکن است اوضاع حسابی به هم بریزد. افزونه iThemes Security می‌تواند این حملات را شناسایی کرده و پس از تعداد مشخصی تلاش برای ورود، کاربری که قصد دارد به سایت شما وارد شود، را مسدود کند.

 

امکان استفاده از کد Captcha گوگل

یکی دیگر از ویژگی‌های خوبی که افزونه iThemes Security می‌تواند برای شما داشته باشد، این است که از کدهای Captcha برای ورودی‌های سایت خود استفاده کنید. اولین مزیتی که این ویژگی دارد این است که امکان وقوع حملات Brute Force و همینطور دیکشنری اَتک‌ها را به صفر می‌رساند. زیرا برای هر بار تلاش برای ورود باید یک کلیک روی Captcha زده شود و چند ثانیه‌ای برای تایید صبر کرد. همین موضوع باعث می‌شود امتحان تعداد زیادی از پسوردها سالیان دراز به طول بینجامد، و عملاً این نوع از حملات بِلا‌‌استفاده می شود.

این امکان را می‌توان یکی از امکانات خوب افزونه iThemes Security معرفی کرد که بسیار کاربردی می‌باشد. همین تکنیک ساده می‌تواند امنیت سایت را بسیار بالا ببرد.

کد کپچا در افزونه iThemes Security

 

فعال سازی ورود دو مرحله‌ای

همانطور که گفته شد تکنیکی مانند Captcha می‌تواند برای ما مفید باشد و استفاده از آن نیز می‌تواند مانع حملات زیادی شود. اما در صورتی که پسورد پیدا شود هَکر می‌تواند به سیستم ما وارد شود. پس نیاز به مکانیزم امنیتی قوی‌تری برای ورود است که افزونه iThemes Security می‌تواند آن را پیاده‌سازی کند. در حال حاضر استفاده از رمزهای یکبار مصرف در کنار پسورد اصلی یا همان ورود دو مرحله‌ای که به صورت Two Step Verification شناخته می‌شود، به عنوان قوی‌ترین روش برای ورود به سایت شناخته می‌شود و این افزونه آن را برای شما پیاده‌سازی می‌کند. 

ورود دو مرحله‌ای برای سایت در افزونه iThemes Security می‌تواند به راحتی پیاده‌سازی شود و دردسر زیاد را برای شما نخواهد داشت پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر از استفاده کنندگان و کاربران این افزونه امنیتی هستید، حتما این ویژگی را روی سایت خود فعال کنید. شاید در اوایل استفاده از این نوع ورود، منتظر پیامک و ایمیل ماندن و همینطور وارد کردن کد در سایت برای ورود کمی اعصاب خردکن به نظر برسد، اما می‌توان گفت که در این صورت امنیت سایت شما تضمین شده است و این نوع ورود یکی از امن‌ترین حالات ممکن برای لاگین به سایت می‌باشد.

 

تشخیص هرگونه تغییرات در سیستم

یکی دیگر از موارد مهمی که در مورد سیستم امنیتی‌ای که افزونه iThemes Security می‌تواند برای ما پیاده‌سازی کند و می‌توان آن را یکی از مهمترین ابزارها برای این کار دانست، قابلیتی است که می‌تواند تمامی تغییراتی که در فایل‌های سایت شما ایجاد شده است را تشخیص داده و آنها را به شما اطلاع دهد. به این صورت که اگر هکری به سیستم شما نفوذ کرده و قصد داشته باشد که تغییری در آن ایجاد کند، شما به محض اینکه این تغییر اتفاق افتاد، از آن باخبر خواهید شد.

تشخیص تغییر در افزونه iThemes Security

افزونه iThemes Security می‌تواند تمامی تغییرات را شناسایی کند و همینطور این قابلیت را دارد که از بعضی تغییرات که شما برای آن تعیین می‌کنید چشم‌پوشی کند. اما به صورت کلی می‌توان گفت که هر تغییر بدی که در سایت شما رخ دهد از چشمان تیزبین افزونه iThemes Security پنهان نخواهد ماند.

 

ایمیل‌های خبری و گزارشی

یکی از مواردی که افزونه iThemes Security در آن بسیار خوب عمل کرده است ارسال ایمیل‌های خبری و گزارش‌های مختلف از سایت است. به این صورت که هر اتفاقی در سایت شما بیفتد، این سرویس می‌تواند به شما بگوید که این اتفاق کی و کجا رخ داده و چگونه افزونه iThemes Security آن را مدیریت کرده است.

تمامی مواردی که تا به اینجا بررسی کردیم، به این مکانیزم وابسته هستند، به این صورت که شما می‌توانید از افزونه iThemes Security بخواهید که تمامی آنها را به شما گزارش دهد و این افزونه هم می تواند بی‌هیچ دردسری این کار را انجام دهد. به عنوان مثال اگر کاربری مسدود شود و یا کسی سعی کرد به زور وارد سیستم شما بشود، شما مطلع می‌شوید. همینطور این موضوعات که کدام فایل شما در حال تغییر است و یا اینکه یکی دو ربات دارند، سایت شما را به دنبال صفحه‌ای که آدرس آن وجود ندارد جست و جو می کنند را هم، به صورت کامل به شما گزارش خواهد داد.

امکانات افزونه iThemes Security را برای ارسال ایمیل و اطلاع از اینکه در سایت شما چه خبر است می‌تواند عالی ارزیابی شود و می‌توانیم بگوییم که یکی از مفیدترین ویژگی‌هایی است که این افزونه می تواند برای شما فراهم کند.

ایمیل خبری در افزونه iThemes Security

 

قفل کردن تغییرات در سایت با حالت Mode

یکی از ویژگی‌های خوب دیگری که این افزونه iThemes Security می‌تواند برای شما داشته باشد، و به نوعی می تواند یک غافلگیری بزرگ برای هر هَکر و یا نفوذگری به سیستم شما باشد، این است که اگر چند روزی از سایت و سیستم خود دور هستید، و نمی‌توانید ایمیل‌های مربوط به حملات مختلف و یا اتفاقاتی که در سایت شما می‌افتد را بررسی کنید، شما ویژگی بسیار خوبی را برای مقابله با هر کسی خواهید داشت که می‌خواهد به سایت شما وارد شود.

قابلیت Mode که توسط افزونه iThemes Security ارائه شده است به شما این امکان را می‌دهد که سایت خود را تا مدت زمانی که می‌خواهید قفل کنید. در این حالت اطلاعات و فایل‌های شما به هیچ عنوان قابل تغییر نیستند، و سایت شما به همین صورت باقی خواهد ماند. پس اگر هکری هم وارد سایت شما شود و بخواهید موردی را حذف کرده و یا اسکریپتی را داخل فایل‌ها تزریق کند، افزونه iThemes Security به وی امکان این کار را نخواهد داد و تمامی فایل‌های سایت بدون تغییر باقی می‌مانند.

به طور کلی می‌توانیم در مورد ویژگی‌هایی که افزونه iThemes Security به ما ارائه می‌کند این ارزیابی را داشته باشیم که با یکی از قوی‌ترین و کاربردی‌ترین افزونه‌های وردپرس خصوصاً در زمینه امنیت طرف هستیم که می‌تواند سایت ما را در بهترین حالت ممکن خود حفظ و بالا نگه دارد.

قفل کردن تغییرات در افزونه iThemes Security

 

نتیجه‌گیری

استفاده از افزونه‌های امنیتی مانند افزونه iThemes Security یکی از کارهایی است که عموماً مدیران سایت‌ها و وبمسترها به آن روی آورده و می‌توان گفت که در مواردی بسیار کاربردی خواهد بود. این افزونه می‌تواند قابلیت‌های خوب و ویژه‌ای را برای شما داشته باشد و هزینه چندانی را نیز برای شما نخواهد داشت. به طور کلی در مورد استفاده از افزونه iThemes Security می‌توانیم بگوییم که با یک مجموعه کامل از امکانات برای شناسایی و جلوگیری از حملات طرف هستیم که به افراد مشکوک اجازه وارسی سیستم و همینطور دسترسی به آن را نمی‌دهد. همینطور امکاناتی که برای ورودهای تایید شده در این سیستم وجود دارد، مانند ورود دو مرحله‌ای و کد Captcha می‌تواند بسیار موثر باشد.

ویژگی بارزی که افزونه iThemes Security در تمامی سرویس‌های امنیتی خود ارائه می کند ارائه گزارش‌ها با استفاده از ایمیل است، که می‌تواند به شما بگوید چه کاری در حال حاضر برای امنیت سایت شما انجام شده است، و یا به کجای سایت شما حمله‌ای صورت گرفته است. این افزونه قابلیت مسدود کردن تغییرات در سیستم را هم برای شما فعال می‌کند که با استفاده از آن می‌توان گفت که افزونه iThemes Security تبدیل به یک افزونه کاملاً عملیاتی شده و مانند افزونه‌هایی که در زمان حساس صرفاً به داد و فریاد کردن و فرستادن چند آلارم می‌پردازند، عمل نمی‌کند و خودش آستین‌ها را بالا می‌زند و به جنگ حمله کنندگان به سایت شما می‌رود.

در کل بین سایر افزونه‌های امنیتی می‌توانیم افزونه iThemes Security را یکی از برترین‌ها ارزیابی کنیم.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
27 + 8 =