جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگآموزش های شبکهارور Bad Request 400 چیست و چگونه از دست آن راحت شویم
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

ارور Bad Request 400 چیست و چگونه از دست آن راحت شویم

چه شما یک وبمستر حرفه ای باشید و چه یک کاربر ساده، احتمال اینکه در زمان استفاده از اینترنت به مواردی مانند ارور های HTTP یا به صورت عامیانه ارور سایت و یا ارور اینترنتی برخورد خواهید کرد. این ارور ها بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده و به شما نمایش داده خواهد شد که میتوانند از خرابی سرور تا بد لود شدن و پایین بودن سرعت اینترنت شما، ادامه داشته باشند. در این مقاله قصد داریم تا به یکی از معروفترین این خطاها و ارور ها یعنی ارور Bad Request 400 بپردازیم و به صورت کامل این ارور را تشریح کرده و ببینیم که برای رفع آن و مشاهده سایت چه اقداماتی را باید انجام دهیم.

در ابتدا اجازه دهید در مورد این موضوع که این ارور مربوط به کدام دسته از ارور های اینترنتی می شود، صحبت کنیم.

ارور های سری ۴۰۰

 یکی از مواردی که احتمالا زیاد با آن برخورد کرده اید ارورهای خانواده 400 هستند که ارور Bad Request 400 نیز یکی از همین موارد می باشد. خیلی از این ارور ها با کدهای دیگری مانند ارور های 403 و یا 404 نشان داده می شوند و نباید آنها را با ارور Bad Request 400 که موضوع اصلی ماست اشتباه بگیریم. به طور کلی ارور های خانواده 400 همگی مربوط به ارور های سمت کلاینت می شوند و در مواقعی ظاهر می شوند که مشکلی در کلاینت وجود داشته باشد.

حوزه کلاینت در مورد این نوع ارور ها کمی متفاوت با آن چیزی است که شما به عنوان کلاینت می شناسید. وقتی گفته می شود که ارور مربوط به سمت کلاینت است در واقع باید دانست که ارور صرفا مربوط به سرور نیست. سمت کلاینت این ارور ها را میتوان از جایی که داده از سرور سایت خارج می شود تا مرورگر شما که داده ها و محتوای صفحه وب مورد نظر را برای شما به نمایش در می آوردگسترده دانست.

ارور های سری 400

پس به طور کلی می توانیم بگوییم هر گاه در دسترسی به وبسایتی با ارور Bad Request 400 و یا یکی از ارور های سری 400 مواجه شدید، باید به این موضوع واقف باشید که مشکل از سایت و سرور آن نبوده و جایی در این میان خطایی رخ داده است. اما اینکه دلیل خطا چه بوده است توسط کد خطای دریافتی مشخص می شود. دلایل این خطاها میتواند از طرف خود شما باشد و یا ارتباطات اینترنتی باعث آنها شود. هر یک از این ارور ها که تعداد آنها چهار عدد می باشد و به صورت ارورهای 400، 401، 403 و 404 معرفی می شوند، به شما اعلام می کنند که دقیقا مشکل از کجاست. پیشتر در مقاله خطای ۴۰۴ چیست در مورد یکی از این ارور ها به طور مفصل صحبت کرده بودیم. اکنون نوبت به یکی دیگر از ارور های این سری یعنی ارور Bad Request 400 رسیده است که در ادامه به معرفی اینکه این ارور چیست و از کجا می آید می پردازیم.

ارور Bad Request 400 چیست و چرا آن را می بینیم!؟

ارور Bad Request 400 همانگونه که از اسم آن نیز مشخص است، زمانی اتفاق می افتد که به هر دلیلی کلاینت که در اینجا فرض میکنیم سیستم شما است، اطلاعات و درخواست نادرستی را برای سرور سایت مورد نظر ارسال کند. این درخواست نادرست می تواند یک آدرس ساده سایت باشد و یا اطلاعات رمزنگاری شده.در هر صورت ارور Bad Request 400 نتیجه ای است که شما از یک درخواست ناصحیح به دست آورده اید. البته ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که به شدت نادر بوده و در قسمت های بعدی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

یک درخواست نادرست می تواند به هر دلیلی ایجاد شود. خیلی از مواقع درخواست ارسالی از طرف شما صحیح بوده و به خاطر مشکلات اینترنتی بخشی از درخواست و بسته های ارسالی شما به وب سرور مورد نظر شما نمی رسد. یکی از دلایلی که میتوان آن را یک مورد شایع در مشاهده ارور Bad Request 400 معرفی کرد همین موضوع است. برای برطرف کردن این مورد ممکن است نیاز باشد یک بار اینترنت خود را غیر فعال کرده و مجدد آن را فعال کنید و یا حتی مرورگر خود را باز و بسته کنید.

توجه داشته باشید که ارور Bad Request 400 فقط در زمانی به شما نمایش داده خواهد شد که درخواست شما به صورت ناقص و ناصحیح به سرور برسد. در صورتی که شما یک آدرس را اشتباه به سرور اعلام کرده باشید و درخواست دسترسی به صفحه ای که وجود ندارد را داشته باشید خطای 404 را دریافت خواهید کرد. هر چند ارور Bad Request 400 بر اثر خطاهای رخ داده در سمت کلاینت اتفاق می افتد، اما می توانید از این موضوع اطمینان داشته باشید که این خطا به کاربر ربطی ندارد و در صورتی به شما نمایش داده خواهد شد که درخواست ارسالی با مشکلاتی در ارسال همراه بوده باشد و در بین راه اتفاقی برای آن افتاده باشد. در بخش های بعدی در مورد ساختار این درخواست ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

ارور 400 چیست

در صورتی که در مورد ارور Bad Request 400 اطلاع داشته باشد و با آن مواجه باشید از این موضوع اطلاع دارید که تغییرات کوچک در شرایطی که درخواست خود را ارسال کرده ای و یا در واقع روشی که میخواهید به سایت دسترسی پیدا کنید، مانند تعویض مرورگر و یا پاک کردن کوکی ها باعث درست شدن این خطا می گردد و در بخش های آتی به معرفی این روش ها میپردازیم. اما قبل از این مورد لازم است که انواع مختلف ارور Bad Request 400 را بررسی کنیم و ببینیم که چند نوع خطای Bad Request 400 ممکن است به ما نمایش داده شود.

انواع مختلف ارور ۴۰۰

ارور Bad Request 400 یکی از ارورهایی است که عموما زیاد به شما نمایش داده خواهد شد و با وجود مشکلات و اختلالات اینترنتی امکان بد رسیدن درخواست ها و ریکوئست های شما به سرور بسیار زیاد است. ارور Bad Request 400 یکی از ارور هایی است که به صورت های مختلفی نمایش داده می شود و معمولا شما در کنار این ارور، نوشته های مختلفی را هم خواهید دید. این متن ها بر اساس وب سرور استفاده شده در سایت و تنظیماتی که از طرف سایت اعمال شده است می توانند مختلف باشند و بحثی در آن نیست. بحث تنوع ارور های 400 جایی آغاز می شود که ورژن های مختلفی از این ارور به شما نمایش داده می شوند.

در واقع ۹ نوع مختلف از زیر شاخه های ارور Bad Request 400 وجود دارد اما قبل از اینکه به بررسی این ارورها بپردازیم لازم است تا کمی در مورد ساختار درخواست ها و مشکلاتی که میتواند برای آنها پیش بیاید صحبت کنیم. وقتی شما درخواستی را به سایتی میفرستید و یا کلا از شبکه اینترنت برای جابجایی ترافیک به هر دلیلی استفاده می کنید. تمامی اطلاعات مورد انتقال شما ابتدا رمزنگاری شده و بعد به صورت بسته های کوچکی که اصطلاحا به آنها پکت گفته می شود تبدیل می شود.

این پکت ها به ترتیب شماره گذاری شده و یک درخواست به نسبت اندازه ای که دارد به تعدادی پکت کوچک تبدیل شده و در بستر اینترنت رها می شود تا به آدرس مورد نظر خود برود. هر بسته از دو بخش هدر یا سربرگ و بادی یا بدنه تشکیل شده است. اطلاعات مربوط به اینکه بسته از کجا می آید، ارسال کننده یا صاحب آن کیست، به کجا می رود و بسته چندم از یک پیام است در هدر ذخیره شده است. خود درخواست نیز از طریق بادی منتقل می شود. وقتی این بسته ها در مقصد جمع آوری شود، پیام از حالت رمزگذاری شده خارج شده و درخواست مشخص می شود.

حالا در صورتی که به هر دلیلی برای یک و یا تعدادی از بسته های شما مشکلاتی به وجود بیاید شما با یک ارور Bad Request 400 مواجه خواهید شد.

البته مکانیزم هایی وجود دارند که جامعیت پیام را از طریق بسته های پشتیبان حفظ کنند و معمولا با تخریب یک یا دو بسته کل پیام بی اهمیت نخواهد شد. اما ممکن است به هر حال در شرایطی خاص پیام شما دچار اختلال شود. ارور Bad Request 400 را دریافت کنید. در وضعیت های مختلف روی ارور Bad Request 400 وجود دارند که حالات مختلف تخریب بسته هایی که از بستر اینترنت عبور کرده و به سرور رسیده اند وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. این ورژن های مختلف به این صورت خواهند بود:

ارور (۴۰۰.۱) : زمانی که مقصد در هدر بسته های شما به اشتباه ذکر شده باشد.

ارور (۴۰۰.۲) : زمانی که عمق هدر تعیین شده از طرف شما مشخص نباشد و قابل بررسی نباشد.

ارور (۴۰۰.۳) : در صورت نامعتبر بودن هدر پکت های ارسالی.

ارور (۴۰۰.۴) : هدر پکت های شما به صورت Overwrite شده و دستکاری شده به نظر برسد.(این امکان در مسیر وجود خواهد داشت که بعضی از سوئیچ ها آن را تغییر دهند)

ارور (۴۰۰.۵) : هدر بسته شما پس از ترجمه توسط سرور قابل شناسایی نباشد و به صورت تخریب شده وارد سرور شود.

ارور (۴۰۰.۶) : بدنه پیام درخواست شما آسیب دیده باشد.

ارور (۴۰۰.۷) : طول محتوای درخواستی ناصحیح و نا معتبر باشد.

ارور (۴۰۰.۸) : مدت زمان اعلام شده برای Timeout و قطع ارتباط در صورت طولانی شدن انتظار برای ارسال طولانی و نا معتبر باشد.(حملات DDOS زیادی با این روش ترتیب داده می شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله دیداس چیست مراجعه کنید)

ارور (۴۰۰.۹) : مکانیزم هایی که برای قفل های امنیتی و Token قفل بسته های استفاده شده است دستکاری شده به نظر برسد.

انواع ارور های 400

حالا که دیدیم چه ارورهایی وجود دارند و به چه روش هایی ممکن است مانع راه ما شوند، بهتر است به این موضوع بپردازم که چگونه می توانیم از شر ارور Bad Request 400 خلاص شویم.

رفع ارور Bad Request 400

برای رفع ارور Bad Request 400 روش های مختلف و متعددی وجود دارد که بیشتر آنها مبتنی بر ارائه درخواست های مجدد از طریق روش های جدید که با روش قبلی که ارور را دریافت کرده اید متفاوت باشد طراحی شده اند. این موارد شاید در ظاهر کارهایی ساده به نظر برسند، اما ارور Bad Request 400 معمولا با همین روش ها به صورت کامل برطرف خواهند شد.

چک کردن URL

یکی از مهمترین کارهایی که باید در هنگام دریافت این ارور انجام دهید چک کردن URL برای ورود اطلاعات صحیح است. خیلی از علائم نگارشی ممکن است در مرورگر های مختلف تغییراتی را ایجاد کنند که ارسال این تغییرات به سرور میتواند منجر به دریافت ارور Bad Request 400 شود. این مورد در URL های نوشته شده به زبان فارسی خیلی مشهود تر خواهد بود.

پاک کردن کش مرورگر

این اقدام ساده می تواند یک گزینه خوب برای از بین بردن ارور Bad Request 400 باشد. شما به راحتی می توانید کش مرورگر خود را پاک کرده و اطلاعات قبلی را که احتمالا حاوی المان های نادرست در درخواست ارسالی شما است را به طور کامل حذف کنید.

برای پاک کردن کش مرورگر خود می توانید از طریق تنظیمات مرورگر خود این کار را انجام دهید و یا از افزونه هایی که این کار را برای شما انجام می دهند استفاده کنید. با یک جست و جوی ساده به تعداد زیادی از این افزونه ها روی مرورگرهایی مانند گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس دسترسی پیدا خواهید کرد. همچنین شما میتوانید سایت را به صورت بدون کش Reload کنید برای این کار این امکان را دارید که از کلید های ترکیبی Alt+F5 استفاده کنید.

پاک کردن کوکی ها

پاک کردن کوکی ها و به نوعی ریست کردن سابقه مروری که دارید و اطلاعاتی که همراه با ریکوئست خود به سایت مبدا ارسال می کنید، میتواند در سبک تر شدن درخواست شما تاثیر زیادی داشته باشد و ارور Bad Request 400 به صورت کامل رفع شود. پس در نظر داشته باشید یکی از اصلی ترین اقدامات برای رفع این ارور، پاک کردن کوکی ها خواهد بود.

پاک کردن رکورد DNS

DNS ها اطلاعات مربوط به IP هایی که شما برای دسترسی به سایت از آنها استفاده می کنید را در خود نگهداری می کنند. DNS های سایت به صورت مرحله به مرحله در سرور های DNS سرور های بین المللی اینترنتی، سرور های ISP و در نهایت در کامپیوتر شما کش شده و ذخیره می شوند. این کش شدن های سلسله مراتبی در جایی باعث می شود تا شما با ارور Bad Request 400 مواجه شوید.

در بیشتر موارد اطلاعاتی که در DNS های شما کش شده است آدرس ها را به نحوی تغییر داده است که ریکوئست های صحیح شما مورد پذیرش قرار نمی گیرد. در مواقعی که ارور Bad Request 400 به این صورت ظاهر شود پاک کردن رکورد DNS و استفاده از اطلاعات سرور اصلی می تواند کار شما را انجام دهد. برای این منظور می توانید CMD را باز کرده و دستور ipconfig/flushdns را اجرا کنید. در اینصورت شما تمامی اطلاعات مربوط به CDN ها را دور زده و به یک ورژن سلامت از سایت دسترسی خواهید داشت.

رفع ارور 400

معمولا وقتی این اقدامات گفته شده را انجام دهید ارور شما به طور کامل برطرف میشود. در غیر اینصورت می توانید از روش های دیگری مانند تغییر اپراتور و یا استفاده از یک مرورگر دیگر برای دسترسی به سایت مورد نظر استفاده کنید. در ادامه به ارائه نکاتی در مورد ارور Bad Request 400 که می تواند باعث ایجاد شرایطی خاص روی سایت شود خواهیم پرداخت.

نکات ارور Bad Request 400

ارور Bad Request 400 می تواند در بعضی از موارد به جای ارور 504 ظاهر شود. در اینجا وقتی پاسخ درخواست شما تایم اوت شود و پاسخ مناسبی دریافت نشود به جای نمایش ارور 504، به شما ارور Bad Request 400 نمایش داده خواهد شد. البته برای رفع این ارور کار خاصی از سمت کلاینت ساخته نیست و در صورتی که سایت زیر بار کاری سنگینی نباشد با رفرش کردن صفحه مشکل حل خواهد شد.

مورد بعدی که ارور Bad Request 400 باز می گرداند در حالی که درخواست شما صحیح است، عدم توجه به محدودیت آپلود فایل سنگین از طرف شما و یا کاربرانتان است. در بعضی موارد سایت ها ممکن است از کاربران فایل به عنوان ورودی دریافت کنند. در صورتی که مانعی برای محدود کردن حجم فایل وجود نداشته باشد و در تنظیمات اصلی سایت اندازه فایل آپلودی توسط کاربر محدود باشد، وقتی کاربری اقدام به آپلود کردن فایلی بزرگ کند، پکیج های درخواستی مردود تشخیص داده شده و ارور Bad Request 400 برای به کاربر نشان داده می شود.

در این وضعیت تنها از طریق اعمال محدودیت روی صفحه آپلود فایل و یا برداشتن محدودیت توسط مدیر سایت از طریق دستکاری تنظیمات اصلی سایت می توان این ارور را برطرف نمود.

در مواقعی هم ارور Bad Request 400 مربوط به این می شود که ارتباط بین سرور ها به طول می انجامد و تاریخ اعتبار بسته های شما که در حال گذر از این بستر هستند تمام می شود. در این صورت پیام شما ناقص به سایت رسیده و ارور Bad Request 400 را دریافت می کنید. این کار با رفرش کردن اصلاح خواهد شد. اما اگر مشکل از طرف ISP و یا اینترانتی که در آن قرار گرفته اید باشد شما همچنان این ارور را دریافت خواهید کرد. بهترین روش برای رفع ارور Bad Request 400 ایجاد شده به این علت تغییر اپراتور ارائه دهنده اینترنت است.

در بعضی موارد نیز ممکن است ارور Bad Request 400 از طریق خود سایت و به دلیل مشکلات کد نویسی ایجاد شود که در اینصورت عمومی خود سایت ها اعلام خواهند کرد که مشکل چیست و چه زمانی برطرف خواهد شد. برای اینکه بدانید از این موارد مطلع شوید بهترین راه دنبال کردن ترند های شبکه های اجتماعی رسمی مانند توییتر و فیسبوک و حتی بررسی پیج این سایت ها در این موارد می باشد.

نتیجه گیری

ارور Bad Request 400 یکی از ارور های نسبتا کم دردسر و ساده در رفع تلقی میگردد. البته با توجه به اینکه یک ارور سمت کلاینت تلقی می شود ممکن است در بعضی مواقع کار کاربران را به دردسر بیندازد ولی می توان به طور کلی گفت که یک وب مستر و مدیر سایت به جز مواردی محدود نمی تواند برای رفع این ارور کاری انجام دهد. در صورتی هم که سخت گیری ها در مورد درخواست های وارده کم شود، امنیت سایت به خطر می افتد و به هیچ عنوان قابل قبول نیست. برای رفع ارور Bad Request 400 بهترین روش ها این است که با کش و کوکی های مرورگر خود کمی سر و کله بزنید و یا مرورگر و ارائه دهنده اینترنت خود را به صورت موقت تعویض کنید. در صورتی که باز هم جواب نگرفتید چند دقیقه صبر کردن می تواند روش مفیدی برای رفع این ارور باشد.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
23 − 19 =