جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگسی پنلبکاپ گیری از ایمیل در سی پنل (آموزش تصویری گام به گام)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل (آموزش تصویری گام به گام)

وقتی که شما یک سایت اینترنتی را راه اندازی کنید و یا اینکه مدیریت یک سایت را بر عهده داشته باشید موارد زیادی وجود خواهند داشت که می تواند در اداره بهتر این سایت به شما کمک کنند و کارهای زیادی وجود دارد که شاید انجام آنها کاری وقت گیر و بی فایده به نظر برسد، اما در صورتی که یک بار کارتان به آن بیفتد و این کار را انجام نداده باشید اوضاع حسابی به هم خواهد ریخت. عموما این موارد معطوف به موضوعات امنیتی و تهیه پشتیبان ها می شود. بکاپ گیری را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین این موارد نام برد. در این مقاله می خواهیم تا با آموزش بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل با هم یکی از اقدامات حساسی که می توانید با آن ایمیل های سایت خود را از نابودی کامل نجات دهید را با هم بررسی کنیم.

بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل کاری است که شاید بی دلیل به نظر برسد اما باید گفت که در مواقع حساس می تواند دست شما را بگیرد و به خاطر همین موضوع هم می تواند به یکی از موارد ضروری تبدیل شود. در ادامه قبل از اینکه به شروع آموزش بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل بپردازیم لازم است کمی در مورد اهمیت بکاپ گیری و همینطور به صورت خاص بکاپ گیری از ایمیل ها با هم صحبت کنیم.

 

اهمیت تهیه بکاپ چیست

وقتی صحبت از مدیریت سایت های اینترنتی در میان باشد شما باید به موارد بسیار زیادی توجه داشته باشید. این موارد می توانند درجه اهمیت های متفاوتی داشته باشند، شاید بعضی از آنها مانند موارد امنیتی اولین چیزی باشند که مورد توجه قرار می گیرند و بعضی دیگر آنچنان اهمیت بالایی را نداشته باشند. یکی از مواردی که می توان گفت بسیار مهم می باشد و بدون آن نمی توان قطعیتی را برای نگهداری از سایت داشته باشیم، بکاپ گیری می باشد.

اهمیت تهیه بکاپ چیست

گرفتن بکاپ و تهیه نسخه پشتیبان از سایت یکی از کارهایی است که با استفاده از آن می توان در قبال اینکه اطلاعات سایت ما پایدار می ماند مطمئن بود. اگر این سوال برای شما پیش آمده است که مگر اطلاعات ما پایدار نیست باید بگوییم که تقریبا جواب این سوال ” نه ” خواهد بود. ما برای اینکه سایت خود را سرپا نگه داریم و بتوانیم سایت خود را بالا نگه داریم از سرویس میزبانی هاست استفاده می کنیم. هاست ها سرویس هایی هستند که مسئول بالا نگه داشتن و در حال اجرا نگه داشتن سایت ما هستند و امکاناتی که ما برای سایت خود تعبیه کردیم را به کاربرانی که وارد سایت ما می شوند ارائه می کنند. این سیستم ها خودشان به صورت مجازی شده از سرور ها جدا شده اند و باید گفت که این هاست ها به نوعی ساختاری دارند که حتی اگر از بهترین سرویس های هاستینگ مانند هاست وردپرس و هاست ابری هم استفاده کرده باشید، باز هم جامعیت داده های شما آنقدر ها که روی یک سیستم عادی مطمئن است، مطمئن نیست.

از طرفی سایت ها در فضای اینترنت قرار دارند و هر حمله ای ممکن است برای آنها ایجاد شود، خصوصا اگر روی هاست های اشتراکی مستقر شده باشند و با تعداد دیگری سایت روی یک سرور قرار گرفته باشند. در حالت کلی باید بگوییم که سایت های اینترنتی ماهیتی دارند که به نوعی خطرناک است و حتی در بهترین حالت خودشان هم ممکن است که با تداخل های داخلی مواجه شوند. از همین رو تهیه نسخه های پشتیبان از سایت در بهترین حالت و سرحال ترین حالت آنها می تواند کمک خوبی برای مدیران و وبمسترها باشد که سایت را آنطور که باید مدیریت کنند و آن را از کلیه تداخل هایی که ممکن است به سختی بتوانند از دست آنها فرار کنند نجات دهند.

در واقع اهمیت بکاپ گرفتن از سایت آنجایی مشخص خواهد شد که شما به ایرادی خورده اید که نمی توان ارزیابی دقیقی از زمان پیدا کردن آن و همینطور خسارتی که به بار آورده است داشته و در اینجاست که می توانید با بارگذاری مجدد و سریع آپدیت هایی که دارید سایت خود را به صورت کامل عملیاتی کنید و از آن استفاده کنید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد اهمیت تهیه و استفاده از بکاپ نیاز دارید می توانید سری به مقاله اهمیت بکاپ گیری از سایت بزنید و در صورتی هم که به دنبال یک سرویس بکاپ گیری خوب می گردید، خدمات بکاپ گیری می تواند به شما این سرویس ها را ارائه کند.

 

بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل چیست

اکنون که میدانیم گرفتن بکاپ چه اهمیتی دارد باید این موضوع را هم عنوان کنیم که بکاپ گیری به هیچ عنوان به کل سایت معطوف نمی شود و ممکن است که شما کار بکاپ گیری از سایت را برای هر یک از المان های سایت خود مانند مقالات، محصولات، کاربران، ایمیل ها و موارد مختلفی به انجام برسانید و می توانید هر کدام از این موارد را به صورت جدا مورد استفاده قرار دهید.

بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل چیست

در این مورد باید گفت که بکاپ گیری علاوه بر اینکه می تواند یک نسخه پشتیبان برای انتقال باشد، می تواند یک نسخه مطمئن از داده ها برای انتقال به سایت و هاستی دیگر هم باشد. به طور مثال شما یک سایت را ساخته اید می خواهید محصولات خود را از سایتی دیگر وارد کنید. بکاپ گیری این امکان را به شما خواهد داد. همینطور در مواردی نصب قالب های وردپرسی نیز با استفاده از بکاپ ها انجام می شود که می تواند تمامی افزونه های مورد نیاز را به شما بدهد و آن را در مقاله نصب قالب وردپرس به صورت کامل دنبال کردیم.

بکاپ گیری از ایمیل یکی از کارهایی است که شما با استفاده از آن می توانید ایمیل های خود را به هاستی دیگر انتقال داده و می توانید کاری کنید که ایمیل های شما برای مواقع جابجایی هاست به صورت کامل در اختیار شما باشد و حذف نشود، زیرا همانطور که می دانید این ایمیل ها در سایت و پوشه public_html ذخیره نمی شوند و بخشی از هاست هستند و نه سایت، و اگر شما تصمیم به انتقال هاست خود داشته باشید، اگر این کار را انجام ندهید، ایمیل های خود را از دست خواهید داد. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل بپردازیم و کار بکاپ گیری را روی کنترل پنل معروف Cpanel دنبال کنیم.

در ادامه به صورت مفصل به این موضوع که برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل باید چه کارهایی انجام گیرد خواهیم پرداخت.

 

آموزش بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل

بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل می تواند در عین سادگی کمی گیج کننده باشد. در مورد روال کلی کار بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل باید بگوییم که ما قرار نیست که برای اینکار، کارهای عجیب و غریبی انجام دهیم، تنها کاری که باید بکنید این است که فایل های ایمیلی که روی هاست قرار دارند را فشرده کرده و آنها را به هاست دیگری انتقال دهید، در آنجا ایمیل های خود را ساخته و فایل های ایمیل را هم به هاست مبدا اضافه کنید. به این صورت شما هم کار بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل را انجام داده اید و به بکاپ ها را بازنشانی کرده اید.

آموزش بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل

در ادامه به صورت تصویری به آموزش بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل خواهیم پرداخت و مراحل آن را به صورت کامل دنبال می کنیم. اولین کاری که برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل باید انجام گیرد وارد شدن به هاست سی پنل می باشد.

 

مرحله اول ورود به کنترل پنل سی پنل

اولین کاری که لازم است برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل انجام شود این است که شما به هاست سی پنل خود وارد شوید برای انجام این کار شما کار چندانی نخواهدی داشت و تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که در انتهای آدرس سایت خود یک دو نقطه یا همان ” : ” قرار دهید و بعد از آن 2082 یا 2083 و یا اینکه خود کلمه Cpanel را تایپ کنید و اینتر را بزنید. بعد از این کار صفحه ورود به Cpanel به شما نمایش داده می شود.

مرحله اول – ورود به کنترل پنل سی پنل

 

البته شما با استفاده از کنترل پنل سایت هاستینگ خود هم می توانید به این صفحه دسترسی داشته باشید اما روش گفته شده را می توان به عنوان ساده ترین روشی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد معرفی کرد. در این صفحه کافی است که وارد کنترل پنل خود شده و با لاگین کردن منوی سی پنل به شما نمایش داده خواهد شد.

 

مرحله دوم فشرده سازی فایل های ایمیل

وقتی که شما به صفحه کنترل پنل سی پنل خود لاگین کنید با این منو مواجه خواهید شد:

مرحله دوم – فشرده سازی فایل های ایمیل

 

یک منوی تکمیل که می توان گفت یکی از بزرگترین دلایل شهرت سی پنل می باشد و هر امکانی که نیاز داشته باشید را در اینجا به شما ارائه خواهد کرد. موردی که ما برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل به آن نیاز داریم، فایل منیجر است که می توانید به راحتی آن را در بخش Files پیدا کنید.

وقتی که شما روی این گزینه کلیک کنید صفحه زیر به شما نمایش داده خواهد شد که در آن تمامی فایل هایی که روی هاست شما قرار دارد به شما نمایش داده می شود. هر کدام از این پوشه ها حاوی فایل های خاصی است اما آنچه برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل نیاز داریم در دو پوشه Mail و etc قرار گرفته است و باید به سراغ این فایل ها بروید.

انتخاب فایل های ایمیل

 

برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل این دو فایل را انتخاب کرده و روی آنها کلیک راست کنید. برای سلکت کردن آنها می توانید دقیقا مانند ویندوز از نگه داشتن کلید کنترل و کلیک روی هر کدام از آنها استفاده کنید.

انتخاب فشرده سازی فایل های ایمیل

 

بعد از انتخاب این دو پوشه کاری که باید انجام دهید این است که روی گزینه Compress کلیک کرده تا فشرده سازی برای شما انجام شود. بعد از کلیک روی فشرده سازی تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد که از شما می خواهد فرمت فایل فشرده ای که می خواهید برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل دریافت کنید را انتخاب کنید.

انتخاب فرمت فشرده سازی

 

شما در اینجا گزینه های مختلف و متفاوتی را خواهید داشت که به شما توصیه می کنیم از zip برای این فایل استفاده کنید که بتوانید آن را به راحتی در سایر سیستم های دیگر هم استفاده کنید. بعد از اینکه روی دکمه Compress Files کلیک کنید عملیات فشرده سازی برای بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل شروع می شود و شما تصویر زیر را مشاهده می کنید.

تکمیل فشرده سازی و بکاپ

 

 

مرحله سوم دانلود فایل های بکاپ

بعد از اتمام کار در واقع بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل به پایان رسیده است و می توان گفت که این کار انجام شده است. اما لازم است که بکاپ خود را به جای دیگری منتقل کنید و آن را دانلود کنید، برای دانلود کردن فایل بکاپ روی آن دبل کلیک کرده و روی دانلود کلیک کنید، فایل بکاپ دقیقا مانند یک فایل عادی برای شما دانلود شده و روی سیستم شما ذخیره خواهد شد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی اینکه چگونه می توانیم بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل را به صورت کامل انجام دهیم. در مورد بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل باید گفت که این کار یکی از مهمترین کارها برای وبمستر ها می باشد و باید به طور کلی گفت که بکاپ گیری یکی از مهمترین کار های امنیتی به شمار می رود. اما در مورد بکاپ گیری از ایمیل در سی پنل باید بگوییم که معمولا این کار برای انتقال ایمیل های سی پنل به هاست ها و همینطور سایت های دیگر، در زمان تغییر و یا ارتقای هاست انجام می شود.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
24 − 18 =