جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگکنترل پنلبازگردانی بکاپ در هاست سی پنل و دایرکت ادمین
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

بازگردانی بکاپ در هاست سی پنل و دایرکت ادمین

یکی از مهمترین و اصلی ترین المان های نرم افزاری که ما از زمان های قدیم با آن طرف بوده ایم و همیشه یکی از توصیه های مهم به ما بوده است و در خیلی از مواقع به ما گفته می شد که این کار را انجام دهیم و در بیشتر مواقع هم ما آن را یک موضوع دست و پا گیر می دیدیم بکاپ گیری از اطلاعات بود. شاید این موضوع که شما از هارد درایو لپ تاپ خود یک بکاپ تهیه کنید و آن را به بهترین شکل ممکن نگهداری کنید و مراقب آن باشید و حجم عظیمی از فضای ذخیره سازی خود را به آن اختصاص دهید، واقعا کار دست و پا گیری بود که خیلی از ما آن را انجام نمی دادیم. اما در مورد بکاپ گیری از سایت های اینترنتی باید گفت که داستان کاملا متفاوت خواهد بود و ممکن است که نیاز به بازگردانی بکاپ در هاست هر زمانی برای شما ایجاد شود و شما را به چالش بکشاند.

در رابطه با سایت های اینترنتی باید گفت که روش کاری سایت به صورتی است که تغییرات در آن کوچک و در تعداد زیاد اتفاق می افتد و با توجه به ماهیتی که دارد این اتفاق که سایت شما با مشکلی مواجه شود که برای رفع کردن آن تنها راه چاره ای که می ماند بکاپ گیری خواهد بود و یا اینکه باید قید بخش بزرگی از سایت خود را بزنید، یکی از مسائل کاملا طبیعی خواهد بود و باید گفت که اصلا دور از انتظار نیست. در واقع باید گفت بازگردانی بکاپ در هاست یکی از مسائل اجتناب ناپذیر و البته طبیعی است و اگر شما اکنون نیاز به این موضوع پیدا کرده اید اصلا جای نگرانی نیست.

در آموزشی که در ادامه این مقاله عنوان می شود این موضوع به ساده ترین شکل ممکن برای شما باز خواهد شد اما قبل از اینکه به سراغ این موضوع برویم، لازم است ببینیم که چه زمانی و چه شرایطی می تواند ما را مجبور به این موضوع کند و شاید هنوز شرایط شما آنقدر وخیم نشده باشد که به سراغ بازگردانی بکاپ در هاست خود بروید.

 

چه زمانی به بازگردانی از بکاپ نیاز پیدا می کنیم

همانطور که پیشتر هم به این موضوع اشاره کردیم، این موضوع که شما مجبور به بازگردانی بکاپ در هاست بشوید اصلا موضوع عجیبی نیست و باید در نظر داشت که تقریبا تمامی سایت های اینترنتی یک بار یک وضعیت این چنینی را تجربه می کنند. از این رو هم بکاپ گیری از سایت تبدیل به یکی از مهمترین مواردی شده است که باید برای هر سایت اینترنتی آن را در نظر داشت. البته باید گفت این موضوع که شما چطور این بکاپ ها را تهیه کرده باشید و بکاپ هایی که دارید به چه صورتی باشند، یکی از موضوعاتی است که اگر در انتخاب و تنظیم صحیح آنها دقت نکرده باشید بهتر است در مورد نگران بودن تجدید نظر کنیم!

چه زمانی به بازگردانی از بکاپ نیاز پیدا می کنیم

در صورتی که سری به مقاله اهمیت بکاپ گیری از سایت بزنید این موضوع به صورت کامل برای شما رون خواهید شد و با اهمیت بکاپ گیری آشنا خواهید شد. اما در مورد اینکه چه زمانی باید به سراغ بکاپ ها برویم و آیا سایت ما اکنون در وضعیتی قرار دارد که لازم است بکاپ را روی سایت اجرا کنیم و نسخه های سالم قبلی را بازگردانی کنیم یا خیر، موضوعی بسیار مهم خواهد بود.

هر چند شما به راحتی با چند کلیک  می توانید از بکاپی که برای گرفته شدن آن هزینه پرداخت کرده اید و آن را برای این روز ها که سایت شما دچار مشکل شده است آماده کرده اید استفاده کنید، اما باید در نظر داشت که در خیلی از موارد مشکل از جایی ایجاد شده است که اگر شما بکاپ را خهم روی سایت خود راه اندازی کنید باز هم در مدت کوتاهی این مشکل برای شما بروز خواهد کرد.

بزرگترین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر هنوز شما کنترل سایت را در دست دارید و می توانید از منوی مدیریتی آن و امکاناتی که به شما می دهد استفاده کنید، بهتر است که به سراغ بکاپ گیری از سایت نرفته و سعی کنید با سبک کردن سایت بوسیله غیر فعال کردن ماژول ها و امکانات مختلفی که دارد، ابتدا یک وضعیت پایدار از سایت پیدا کنید. در صورتی که به این وضعیت از سایت خود رسیدید می توان گفت که نیازی به بکاپ نخواهد بود و ارور در ماژول های جانبی ای است که می توان آنها را پیدا کرد و ارور را رفع کرد.

در مورد اینکه این سبک کردن سایت به چه صورتی می باشد باید گفت که این موضوع کاملا بستگی به سیستمی دارد که شما برای پیاده سازی سایت خود از آن استفاده کرده اید. به طور مثال برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس که به عنوان معروف ترین و پرکاربردترین CMS دنیا شناخته می شود، مسیر رفع کردن این ارور ها به این صورت خواهد بود که باید ابتدا افزونه های تازه نصب شده غیر فعال شده و سایت برای ایرادات احتمالی کنترل شود. در صورتی که مشکل هنوز سر جایش باقی بود به سراغ غیر فعال کردن سایر افزونه ها و بعد از آن هم قالب برویم. در اینجا در صورتی که باز هم مشکل را میدیدیم مشکل ما می تواند مربوط به داده های سایت و ساهسته وردپرس باشد و بازگردانی بکاپ در هاست یکی از راه حل های اصلی برای ما خواهد بود.

نیاز به بازگردانی از بکاپ

در بعضی از مواقع نیز شما این مشکل را در مواردی مانند ایمیل های سایت و یا پاک شدن بخشی از اطلاعات روی پایگاه داده به هر دلیلی شاهد خواهید بود که معمولا در هاست های اشتراکی بی کیفیت یکی از خطاهای رایج به شمار می رود. از این نظر باید گفت که بازگردانی بکاپ در هاست یکی از راه های رفع این موضوع و دستیابی به داده ها خواهد بود البته به شرطی که داده های شما بکاپ های خوبی داشته باشند و توانسته باشید داده های سایت را در زمان قابل قبولی از آن خارج کنید و ذخیره سازی کنید.

در این صورت باید گفت که سرویس های خوبی مانند خدمات بکاپ گیری مارال هاست می تواند این امکان را برای شما ایجاد کند که بعد از بازگردانی بکاپ در هاست تمامی اطلاعات خود را داشته باشید و بکاپ گیری به صورت موثر و روزانه برای شما فراهم شود.

پس به طور کلی می توان گفت که وقتی داده ای از دست رفته باشد و ما به طور کلی به آنها دسترسی نداشته باشیم، و آنها از روی هاست ما پاک شده باشند، و یا اینکه سایت ما با مشکلی مواجه شده باشد که نتوانیم آن را درست کنیم، بازگردانی بکاپ در هاست برای ما واجب شده و می توانیم با استفاده از این موضوع دوباره سایت خود را روبراه کنیم.

در ادامه در مورد اینکه کار بازگردانی بکاپ در هاست چطور انجام می شود و برای این کار باید چه اقداماتی را انجام داد، بررسي خواهد شد.

 

بازگردانی بکاپ در هاست چطور انجام می شود

در مورد اینکه بازگردانی بکاپ در هاست به چه روش هایی انجام می شود باید گفت که بستگی به این دارد که کش ما قصد داشته باشید چه بکاپی را بازگردانی کنید و در مورد چه بکاپی حرف می زنیم. در بعضی از موارد شما برای بازگردانی بکاپ در هاست تنها بخش کوچکی مانند ایمیل ها و یا بخش ها اساسی تری مانندپایگاه داده را برای بکاپ گیری در نظر دارید و در برخی از موارد کلا قصد ارید کار انتقال یک سایت را با بازگردانی بکاپ در هاست پیاده سازی کنید که یکی از روش های انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر می باشد.

در صورتی که با قالب های آماده وردپرس آشنایی داشته باشید، باید گفت که امکان نصب سریعی که در آن وردپرس و قالب و افزونه های مورد نیاز به صورت کامل روی هاست پیاده سازی می شود، در واقع یک فول بکاپ از سایت است که با برنامه داپلیکیتور گرفته شده است. پس درکل می توانیم بگوییم بازگردانی بکاپ در هاست ارتباط تنگاتنگی با این موضوع دارد که ما بخواههیم چه بکاپی را پیاده سازی کنیم.

بازگردانی بکاپ در هاست چطور انجام می شود

اما آنچه که مسلم است این است که برای بازگردانی بکاپ در هاست لازم است بته سراغ کنترل پنل سایت خود برویم و کار را از آنجا دنبال کنیم. در صورتی که بکاپ ما به صورت یک بسته نصبی مجزا باشد می تواند مسیر خود را برای این کار دنبال کند و در صورتی که بکاپ ما روی خود کنترل پنل موجود باشد می توان به سراغ امکاناتی که کنترل پنل برای ما فراهم کرده است رفت و با چند کلیک ساده این موضوع را پیاده سازی کرد.

در ادامه با هم به بررسی بازگردانی بکاپ در هاست روی کنتر لپنل های سی پنل و همینطور دایرکت ادمین خواهیم پرداخت و این موضوع را به صورت کامل آموزش می دهیم.

 

آموزش بازگردانی بکاپ در سی پنل

سی پنل یکی از کنترل پنل های محبوب  برای کنترل هاست های لینوکسی است که به شما امکانات خوبی را در زمینه های مختلف می دهد و می توانید با استفاده از آن یک کنترل جامع را روی منابع و امکاناتی که هاست در اختیار شما قرار می دهد پیاده سازی کنید. در این مورد باید گفت که این کنترل پنل تقریبا محبوبترین کنترل پنلی است که در هاست های مختلف وجود دارد و دلیل آن سادگی کارکرد و همینطور رابط کاربری خوبی است که به ما می دهد.

آموزش بازگردانی بکاپ در سی پنل

برای بازگردانی بکاپ در هاست سی پنل هم این امکانات و راحتی وجود دارد و شما می توانید به راحتی کار بازگردانی بکاپ های خود را با تاریخ هایی که این بکاپ ها گرفته شده است انجام دهید. در ادامه تمامی مراحلی که شما باید برای بازگردانی بکاپ در هاست سی پنل را انجام دهید را با هم بررسی خواهیم کرد:

 

مرحله اول ورود به سی پنل

اولین کاری که برای بازگردانی بکاپ در هاست لازم است انجام دهید این است که ابتدا وارد کنترل پنل خود شوید. روش های مختلفی که برای این کار وجود دارند را به صورت کامل در مقاله آموزش سی پنل هاست با هم بررسی کردیم و روشی که در اینجا برای ورود به این کنترل پنل استفاده می کنیم این است که عبارت :۲۰۸۳ را در انتهای آدرس سایت وارد کرده و اینتر را بزنید. در این حالت شما به صفحه لاگین سی پنل ارجاع داده خواهید شد.

مرحله اول – ورود به سی پنل

 

با وارد کردن اطلاعات کاربری خود می توانید به کنترل پنل وارد شده و منوی کامل سی پنل در اینجا در اختیار شما قرار خواهد داشت. در صورتی که اولین بار است به سراغ اکانت سی پنل خود می روید و از اینکه این یوزر و پسورد چیست اطلاعی ندارید می توانید ورود به سی پنل را از طریق کنترل پنل هاست خود انجام دهید.

منوی سی پنل بعد از ورود

 

وقتی که شما به منوی پر رنگ و لعاب سی پنل وارد شدید باید به سراغ بخش آپدیت ها بروید که می توانید آن را در قسمت Files پیدا کنید.

 

مرحله دوم تنظیمات Backup Wizard

بسته به این که کنترل پنلی که در اختیار شما قرار می گیرد چه ویژگی هایی داشته باشد و این که هاستینگ به شما چه امکاناتی را بدهد، اینکه شما برای آپدیت های خود به سراغ چه بخشی از این کنترل پنل بروید می تواند متفاوت باشد. برنامه های مختلف و متفاوتی وجود دارند که می توانند برای شما کنترل بکاپ ها روی دایرکت ادمین را انجام دهند که هر کدام از آنها ویژگی ها و روش کاری خود را دارند، به عنوان مثال یکی از پرطرفدارترین این برنامه ها می توانیم به JetBackup اشاره کنیم. البته باید گفت که در خیلی از مواقع ممکن است که هاست ما این برنامه ها را به ما ارائه نکند.

برنامه پیش فرضی که کنتر لپنل سی پنل برای کار کردن با آپدیت ها در اختیار ما قرار می دهد، Backup Wizard نام دارد و شما می توانید آیکون سبز رنگ این برنامه را از قسمت Files  پیدا کنید:

مرحله دوم – تنظیمات Backup Wizard

 

بعد از این که روی این بخش کلیک کنید به صفحه زیر منتقل خواهید شد که می توانید تمام امکاناتی که برای بکاپ در اختیار شما قرار دارد را مشاهده کنید:

تنظیمات بکاپ Backup Wizard

 

در این قسمت شما می توانید دو بخش اصلی را مشاهده کنید که بخش سمت چپ مربوط به گرفتن بکاپ جدید از سایت و بخش سمت راست مربوط به بازگردانی بکاپ در هاست می باشد. برای اینکه بتوانی کار بازگردانی بکاپ های خود را انجام دهم لازم است که روی دکمه Restore کلیک کنیم تا به مرحله بعدی برویم.

 

مرحله سوم تنظیمات بازگردانی بکاپ در هاست

وقتی که شما روی دکمه Restore کلیک کنید تازه نوبت به موارد مربوط به بازگردانی بکاپ در هاست خواهد شد و باید این تنظیمات را روی هاست خود اعمال کنید. در اینجا هاست شما چهار گزینه اصلی برای بازگردانی بکاپ ها را در اختیار شما قرار می دهد.

مرحله سوم – تنظیمات بازگردانی بکاپ در هاست

 

در صورتی که بخواهی هر کدام از این گزینه ها را معرفی کنیم، اوضاع به این صورت خواهد بود:

Home Directory: در این بخش کلیه اطلاعات مربوط به دایرکتوری و پوشه Public_html شما برای شما بازگردانی خواهد شد و با انتخاب این گزینه می توانید کار بازگردانی بکاپ در هاست را روی این بخش به صورت کامل پیاده سازی کنید. در واقع این بخش تمامی موارد ظاهری سایت شما و تغییراتی که در کد های سایت ایجاد کرده اید را بازگردانی می کند. در صورتی که شما ادیتی را در سایت انجام داده اید و یا افزونه ای را نصب کرده اید که سایت شما را به هم ریخته است در اینجا می توانید هر آنچه که مربوط به کد ها و فایل های سایت است را بازگردانی کنید.

MYSQL Database: در این بخش شما می توانید اطلاعات مربوط به پایگاه داده را بازگردانی کنید. پاک شدن بخشی از اطلاعاتی که روی هاست بوده است یکی از شایع ترین مواردی است که ممکن است شما را به سراغ بازگردانی بکاپ در هاست بفرستد. در خیلی از مواقع خود سایت شما سالم است اما ممکن است خیلی از محتوایی که شما روی آن داشته اید آسیب دیده باشد. وقتی که این اتفاق بیفتد شما باید به سراغ بازگردانی بکاپ های پایگاه داده بروید. در این حالت کاربران پاک شده و یا پست های حذف شده وبلاگ شما روی سایت باز خواهند گشت.

Email Forwarders: یکی دیگر از موارد مهمی که ممکن است روی سایت شما اتفاق بیفتد این است که تنظیمات ایمیلی که داشتید به علت های مختلف به هم بریزد و باید گفت که درست کردن آن می تواند وقت زیادی را از شما بگیرد. ایمیل فورواردر ها بخش مهمی از سایت هستند که می توانند ایمیل های مختلفی که برای شما می رسد را به ایمیل های مربوطه ارجاع دهند. این ایمیل ها می تواند ایمیل های مربوط به فروش محصولات، پشتیبانی کاربران و یا هر مورد دیگری باشد که شما آنها را به جای سیستم ایمیل هاست روی ایمیل های شخصی خود در یافت می کنید. بازگردانی بکاپ های ایمیل فورواردر های شما در این بخش به صورت کامل انجام خواهد شد.

Email Filters: در این بخش شما می توانید فیلتر های مختلفی که روی ایمیل های خود تنظیم کرده اید را بازگردانی کرده و در صورتی که روش خاصی را برای دریافت ایمیل ها داشتید که به هم ریخته است و ایمیل های شما بر اساس نظم قبلی دریافت نمی شود، بازگرانی بکاپ در این قسمت مشکل را برای شما برطرف خواهد کرد.

بعد از انتخاب بخش برای بازگردانی بکاپ در هاست نوبت به این خواهد رسید که بکاپ خود را ارائه کرده و یا تاریخ بکاپ مورد نظر را مشخص کنید.

 

مرحله چهارم انتخاب و ارائه بکاپ مورد نظر

بعد از این که شما تصمیم گرفتید که بکاپ کدام بخش و قسمت از سایت خود را می خواهید بازگردانی کنید و دقیقا مشکل شما در کجاست، نوبت به این خواهد رسید که ورژن بکاپ مورد نظر را وارد کرده و یا فایل بکاپی که گرفته اید را تحویل دهید. وقتی که شما روی هر کدام از بخش های گفته شده در بالا کلیک کنید، به این صفحه منتقل خواهید شد:

مرحله چهارم – انتخاب و ارائه بکاپ مورد نظر

 

در اینجا شما می توانید فایل بکاپی که از سایت دیگر و در جای دیگری گرفته اید و یا قبلا آن را از روی هاست خود دانلود کرده اید را وارد کنید و یا در صورتی که سرویس بکاپ گیری از هاست شما فعال باشد، باید تاریخ بکاپ خود را از بین بکاپ های موجود انتخاب کنید. دقت داشته باشد که در بعضی از موارد ممکن است بازگرداندن آخرین بکاپ گرفته شده کارساز نباشد و مشکلی که باعث شده است شما به سراغ بکاپ گیری بیاید در سایتش ما وجود داشته باشد. در صورتی که با این کار مشکل سایت شما حل نشد بهتر است که این کار را دوباره انجام داده و بازگردانی بکاپ در هاست را با ورژن های قدیمی تر هم انجام دهید.

 بازگردانی بکاپ در هاست سی پنل یکی از مواردی است که می تواند برای وب مستر ها بسیار کاربردی و مهم باشد، اما باید گفت که خیلی از هاست ها هستند که از کنترل پنل های دیگری مانند دایرکت ادمین برای کنترل منابع هاست استفاده می کنند. در ادامه به آموزش بازگردانی بکاپ در هاست دایرکت ادمین خواهیم پرداخت.

 

آموزش بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

یکی دیگر از کنترل پنل های لینوکسی که می توان گفت به اندازه سی پنل محبوب است و در خیلی از سرور ها و هاست ها مورد استفاده قرار می گیرد کنترل پنل حرفه ای دایرکت ادمین است که از خیلی از جهات باید گفت که امکانات فوق العاده و حتی بیشتری از سی پنل را در اختیار کاربران قرار می دهد. در مورد بکاپ ها و گرفتن و بازگردانی آنها باید گفت که دایرکت ادمنی رویکردی جالب دارد و می تواند به صورت ساده تری این کار را انجام دهد و مراحل کمتری را برای ما خواهد داشت.

برای اینکه بتوانیم کار بازگردانی بکاپ در هاست دایرکت ادمین را انجام دهیم، دقیقا مانند سی پنل لازم است که وارد کنترل پنل خود شویم. در دایرکت ادمین این کار با استفاده از وارد کردن عبارت :۲۲۲۲ در انتهای آدرس انجام می شود. با این کار شما به صفحه لاگین منتقل خواهید شد:

آموزش بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

 

بعد از این که وارد کنترل پنل دایرکت ادمین شدید، برای اینکه به بازگردانی بکاپ در هاست و کلا کارهایی که با بکاپ ها انجام می شود دسترسی داشته باشید لازم است که از منوی Advanced Features گزینه Create/Restore Backups را انتخاب کنید.

داشبورد دایرکت ادمین

 

وقتی که این کار را انجام دهید شما به صفحه بکاپ منتقل شده و می توانید تمامی گزینه های مربوط به کار با بکاپ ها در دایرکت ادمین را در اینجا مشاهده کنید.

گزینه های بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

 

در رابطه با کار کردن با بکاپ ها در دایرکت ادمین باید گفت که گزینه هایی که در اختیار شما قرار دارد از سی پنل بیشتر بوده اما روال کاری آن ساده تر شده است. همان طور که در تصویر بالا مشاهده کردید، یک دکمه برای گرفتن بکاپ با رنگ نارنجی در پایین صفحه و یک دکمه برای بازگردانی بکاپ در هاست در بالای صفحه با رنگ آبی مشخص شده است.

در واقع کاری که شما باید انجام دهید این است که گزینه هایی که لازم دارید را تیک زده و روی دکمه مورد نظر خود کلیک کنید، با این کار هم بکاپ برای شما ایجاد می شود و هم می توانید بازگردانی بکاپ در هاست دایرکت ادمین را به سادگی انجام دهید. اما در مورد این که این گزینه ها چه هستند باید گفت که گزینه های ارائه شده چهار بخش مجزا دارند که در ادامه در مورد این که آنها چه هستند صحبت می کنیم:

Website Data: در این بخش شما می توانید به اطلاعات مربوط به فایل ها و پوشه های دایرکتوری ها دسترسی داشته باشید، دایرکت ادمین در اینجا به شما دو گزینه می دهد که گزینه اول مربوط به دامنه اصلی و گزینه دوک مربوط به سایت های زیر دامنه می باشد که در صورت تیک زدن آنها قالب و فایل های سایت شما برای بکاپ گیری آماده خواهند شد. در واقع اینجا ما با همان گزینه دایرکتوری در سی پنل سر و کار داریم با این تفاوت که در سی پنل ما قابلیت کنترل زیر دامنه ها را برای بکاپ  گیری و جدا کردن آنها را نداشتیم اما دایرکت ادمین این امکان را به ما خواهد داد.

Email: در مورد ایکیل ها هم باید گفت که دایرکت ادمین یک لیست طولانی را در اختیار ما قرار خواهد داد که می توان با استفاده از آن فیلتر ها، فورواردر ها، اکانت ها، ایمیل هایی که به ما زده شده است، لیست های ایمیلی که درست کرده ایم و همینطور پاسخ دهنده های خودکار یا همان Autoresponder ها را هم برای گرفتن بکاپ و یا بازگردانی بکاپ در هاست مورد استفاده قرار دهد.

FTP: اکانت های FTP که در مقاله اکانت FTP چیست به صورت مفصل در مورد آنها صحبت کردیم قابلیت خوبی را برای انتقال فایل به هاست به ما می دهند و شما با استفاده از دایرکت ادمین میتوانید تنطیماتی که این اکانت ها دارند و خود اکانت هایی که ایجاد کرده اید را در بکاپ گیری ها و بازگردانی بکاپ ها سهیم کنید.

Database: یکی دیگر از بخش های مهم برای بازگردانی بکاپ در هاست با هر کنترل پنلی دیتابیس خواهد بود. در این مورد باید گفت که دایرکت ادمین برای دیتابیس هم دو گزینه مجزا دارد، اولین گزینه مربوط به تنظیمات و همینطور کاربرانی است که روی دیتابیس تعریف شده و می توانند به آن دسترسی داشته باشند، و گزینه دوم نیز اطلاعات داخلی پایگاه داده است و در واقع همان محتوایی است که شما روی سایت خود دارید.

بعد از انتخاب مواردی که می خواهید با بازگردانی بکاپ در هاست روی سایت شما باز گردند، می توانید با کلیک روی Restore به ورژن های بکاپی که از آنها گرفته اید دسترسی داشته باشید، و یا بکاپ مورد نظر خود را روی هاست بارگذاری کرده و آن را انتخاب کنید.

 

نتیجه گیری

بازگردانی بکاپ در هاست یکی از مواردی است که خیلی از هاست ها با آن مواجه شده و ممکن است به دلایل مختلفی از حملات اینترنتی به سایت گرفته تا پاک شدن کاربران و پست های وبلاگ انجام شود. به طور معمول باید گفت که کنترل پنل های مختلف برای بازگردانی بکاپ در هاست روش های گوناگون و معیار های خاص خود را دارند. همین طور بکاپ ها می تواند به صورت موردی و جزئی باشند و یا این که ما از فول بکاپ ها استفاده کنیم که در واقع کل سایت به ورژن قبلی خود بازگردانی می شود.

در بخش های بالا به آموزش بازگردانی بکاپ ها در دو کنترل پنل معروف سی پنل و دایرکت ادمین پرداختیم و دیدیم که این کار چطور انجام می شود. همین طور در این رابطه باید گفت که بازگردانی بکاپ در هاست می تواند از کنترل پنلی به کنترل پنل دیگر کمی مشکل ساز باشد. برای این کار بهتر است که از فول بکاپ ها استفاده شود.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
15 − 10 =