جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگکنترل پنلآموزش ورود به ایمیل Info و مدیریت آن
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

آموزش ورود به ایمیل Info و مدیریت آن

وقت که شما یک سایت اینترنتی داشته باشید، قابلیت های ریز و درشت زیادی روی این سایت در اختیار شما قرار دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. بعضی از این قابلیت ها همیشگی بوده و در دسترس ما هستند و بعضی دیگر از آنها جزو مواردی به حساب می آید که کمتر کسی سراغ آنها می رود. یکی از مواردی که عموما نادیده گرفته می شود و می وتان به عنوان یک ویژگی خوب به آنها پرداخت استفاده از ایمیل سایت می باشد که خالی از مشکل هم نیست و تا حدودی برای شما دردسر ساز خواهد بود اما شما می توانید به سادگی با ورود به ایمیل Info و  استفاده از آن از یک امکان خوب و با پرستیژ برای برقراری ارتباط با کاربران خود استفاده کنید.

خیلی از سایت های بزرگ خبرنامه ها و پیشنهادات خود را به ایمیل Info سایت ارسال می کنند و در واقع باید گفت که این ایمیل یکی از ایمیل های اصلی شما خواهد بود که بعضا برخی از موارد احراز هویت نیز با استفاده از آن انجام می شود. به عنوان مثال برای فعالسازی SSL شما یکی از این ایمیل های احراز هویتی را روی ایمیل سایت خود در سافت خواهید کرد. در این مقاله قصد داریم تا روش ورود به ایمیل Info و همینطور موارد مدیریتی آن را با هم بررسی کنیم. البته قبل از آن لازم است به صورت کلی کمی در مورد اینکه ایمیل سایت چطور کار می کند و اصلا ساختار آن به چه صورتی است کمی اطلاعاتمان را بالاتر ببریم.

 

ایمیل Info یا همان ایمیل سایت چطور کار می کند

شاید برای شما جالب باشد بدانید که سرویس پست الکترونیکی یا همان ایمیل که همه ما از آن استفاده کرده این و با آن کم و بی آشنایی داریم، یکی از قدیمی ترین سرویس های اینترنت است و شاید بتوان سن آن را دقیقا با سن اینترنت برابر دانست. در واقع اولین پیامی که در بستر آنچه که ما امروزه آن را بعنوان اینترنت می شناسیم با یک ایمیل منتقل شد و از همانجا بود که اینترنت کار خود را با ارسال نامه ها از راه دور از کرد و رفته رفته به موجودیت عظیمی که امروزه همه دنیا را در بر گرفته است تبدیل شد.

وقتی که ما یک دامنه داشته باشیم که یک سایت اینترنتی را با آن راه اندازی کرده ایم و یا صرفا این دامنه را به یک سرویس میزبانی متصل کرده باشیم و یک سرور برای این دامنه وجود داشته باشد، شما قادر خواهید بود که از طریق آن ایمیل های خود را ارسال کنید و همین آدرس اینترنتی برای شما مجوز ورود به دنیای ایمیل را صادر خواهد کرد.

ایمیل Info یا همان ایمیل سایت چطور کار می کند

ایمیل را می توان بررای کسب و کار های اینترنتی یک رسانی رسمی و قابل اعتماد دانست که هر چند به خاطر حجم عظیمی از اسپم ها که در شبکه حجاری شده است به نوعی ممکن است جایگاه آن ضعیف شده باشد و کسی به آن توجه نکند، اما هنوز قدرت خود را حفظ کرد است و خیلی از کاربرد ها این ایمیل هاا می توانند برای شما حکم یک رسانه قوی را داشته باند. در مورد ایمیل Info سایت باید گفت که یک ایمیل ارتباطی مهم است که معمولا هم به صورت پیشفرض برای سایت شما ایجاد خواهد شد و به این معتنی است که این ایمیل ایمیل اصلی سایت شما بوده و هر کس که بخواهد پیامی را برای مدیریت این سایت ها ارسال کند، می تواند از طریق این اییل کار خود را انجام دهد.

در مورد روش کاری این ایمیل ها باید گفت که در واقع هر ایمیلی یک بسته خاص است که دقیقا مانند یک پاکت نامه فیزیکی بسته بندی شده و تحت اینترنت ارسال می شود. این بسته برای اینکه ارسال شده و به مقصد برسد باید ویژگی هایی را داشته باشد. ابتدا یکی از اصلی ترین ویژگی های آن این است که ما بدانیم دقیقا داریم ایمیل را به چه کسی تحویل می دهیم. تحویل گیرنده و مقصد این ایمیل ما یکی از اکانت های ایمیل است که روی یک دامنه قرار دارد. این دامنه هم می توانند مانند دامنه سایت ما مربوط به یک دامنه شخصی باشد و با یک سرویس دهنده عمومی مانند جیمیل یا یاهو این اکانت را در اختیار کاربر قرار داده باشد.

مورد بعدی که می تواند از مورد اول هم مهم باشد و درجه اهمیت آن از آن کمتر نیست این است که فرستنده ایمیل با یک دامنه مشخص شده باشد. در واقع دامنه ای که این ایمیل را ارسال می کند تاثیر زیادی در این موضوع دارد که آیا ایمیل مربوط به یک ایمیل سالم است و یا صرفا یک ایمیل اسپم است که ارسال می شود و باید از اینترنت حذف شود. در کنار این دو عضو یک پروتکل انتقال وجود دارد که اکنون پروتکل های POP3 و همینطور SMTP معروف ترین این پروتکل ها را تشکیل داده اند و ما از آنها استفاده می کنیم. در مرحله آخر هم سرور هایی در دو طرف باید وجود داشته باشد که کار ارسال این ایمیل ها از مبدا و همینطور دریافت آنها در مقصد را برای آنها کا انجام دهند.

وقتی که شما ایمیلی را با یکی از اکانت های سایت خود مانند اکانت Info ارسال می کنید، سرور هاست شما این ایمیل را با نام فرستنده شما برای دامنه مورد نظر شما ارسال می کند و به سروری که این دامنه روی آن قرار دارد تحویل می دهد. این سرور ممکن است در هر جایی باشد و دقیقا مانند زمانی که شما برای دسترسی به یک سایت درخواستی می دهید DNS سرور ها IP آن را پیدا کرده و در اختیار سرور شما قرار می دهند. بعد از این کار بسته شما به سمت سرور مقصد راهی شده و در آنجا در یافت می شود. با توجه به نام اکانتی که ایمیل برای آن ارسال شده این ایمیل در صندوق ورودی وی قرار خواهد گرفت و کاربر می تواند از آنها استفاده کند.

ایمیل Info یا همان ایمیل سایت

در این رابطه باید گفت که استفاده از این ایمیل ممکن است در نگاه اول سخت به نظر برسد و کمی دردسر داشته باشد، اما بعد از یک بار ارسال ایمیل و یا خواندن ایمیل هایی که دریافت کرده اید می توانید از این موضوع که کار کردن با این ایمیل ها واقعا ساده است و دقیقا مانند ایمیل هایی که با جیمیل و یا یاهو ارسال می کنید هم با آن می توانید با آنها کار کنید و این مورد هم یک برنامه ساده تحت وب است که به راحتی می توانید آن را به خدمت بگیرید. اما باید گفت یک از اولین مسائلی که می تواند اعصاب شما را در ابتدای راه خورد کند و ما را گیج کند این است که روش ورود به این ایمیل چیست و ما دقیقا باید چه کاری را برای ورود به ایمیل Info انجام دهیم.

در بخش بعدی این موضوع که چطور می توان کار ورود به ایمیل Info را به ساده ترین حالت ممکن انجام داد را با هم بررس خواهیم کرد.

 

روش ورود به ایمیل Info چیست

در کل باید گفت که ورود به ایمیل Info یکی از کار های ساده است، اما به این دلیل که معمولا ما کمتر به این ایمیل ها سر می زنیم، آدرس ورودی را فراموش می کنیم و عموما هم همیشه این آدرس نوک زبانمان است و یادمان نمی آید که چه بوده است. همین موضوع است که کار ما را به سرچ کردن در اینترنت می کشاند و سر از مقاله ای اینچنینی در می آوریم. در رابطه با ورود به ایمیل Info باید گفت که شما دو راه کلی دارید که می توانید از آنها استفاده کنید.

ورود به ایمیل Info معمولا به یکی از این دو روش انجام می شود:

  • استفاده از کنترل پنل هاست
  • استفاده از آدرس ورود به ایمیل Info

در واقع وقتی که ما صحبت از ورود به ایمیل Info را به میان می آوریم قصد داریم تا به برنامه Webmail خود وارد شویم. اگر بخواهیم بگوییم که وب میل چیست باید گفت برنامه ای است که روی سیستم مدیریت هاست ما یا همان کنترل پنل ما نصب شده و می تواند یک رابط کاربری تصویری را در اختیار ما قرار دهد و کلیه موارد مرتبط با ایمیل ما را مدیریت کند.

روش ورود به ایمیل Info چیست

از این برنامه موارد مختلفی وجود دارند که توسط هاستینگ های مختلف به کار گرفته می شود و ممکن است که شما نام بعضی از آنها را شنیده باشید. پرکاربردترین این برنامه ها عبارتند از:

  • RoundCube
  • Horde
  • Mailchimp
  • Zimbra
  • Rainloop
  • SquirrelMail

وقتی که ما صحبت از ورود به ایمیل Info را به میان می آوریم در واقع قصد دریام که به پلی برسیم که این برنامه ها برای ما فراهم کرده اند. در ادامه هر  کدام از روش هایی که برای این کار وجود  دارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

ورود به ایمیل Info از هاست

یکی از مواردی که از طریق آن می توان کار ورود به ایمیل Info را انجام داد این است که شما به سراغ هاست خود رفته و در آنجا به این قسمت وارد شوید. در صورتی که شما از کنترل پنل دایرکت ادمین برای مدیریت منابع خود استفاده می کنید لازم است که با وارد کردن عبارت :۲۲۲۲ در انتهای آدرس سایت ابتدا به کنترل پنل هاست خود وارد شوید. بعد از این کار شما منوی زیر را در مقابل خود مشاهده می کنید که بخشی به نام Extra Features دارد، در گزینه های این بخش می توانید صفحه ورود به ایمیل Info خود را که با برچسب WebMail و نام ارائه کننده سرویس وب میل مشخص شده است را پیدا کنید:

ورود به ایمیل Info از هاست

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این سیستم از کلاینت وب میل RoundCube برای سرویس دهی به کاربران استفاده می کند و در صورتی که روی آن کلیک کنیم ما را به صفحه زیر هدایت خواهد کرد که لاگین راند کیوب می باشد و با وارد کردن اطلاعات می توان ورود به ایمیل Info را از طریق آن به انجام رساند:

ورود به ایمیل Info از هاست دایرکت ادمین

 

در صورتی که هاست شما از کنترل پنل سی پنل برای مدیریت منابع استفاده می کند. لازم است که کارهای دیگری را برای این مورد انجام دهید. اولین کاری که برای ورود به ایمیل Info در این کنترل پنل لازم است انجام دهید این است که وارد آن شوید. برای اینکار عبارت :۲۰۸۳ را در انتهای آدرس خود وارد کنید تا صفحه ورود برای شما نمایش داده شود همینطور در صورتی که به روش های دیگری برای این کار نیاز دارید می توانید سری به مقاله آموزش سی پنل هاست بزنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات و وارد شدن به پنل لازم است برای برای ورود به ایمیل Info لازم است که عبارت Email Accounts را از بخش ایمیل در بین سایر منو ها انتخاب کرده و یا نام آن را در هاست خود جست و جو کنید:

ورود به ایمیل Info از هاست سی پنل

 

با کلیک روی این بخش شما می توانید به صفحه ای بروید که لیست اکانت های موجود در آن قرار گرفته است و ایمیل هایی که روی سایت شما قرار دارد از اینجا قابل دسترسی خواهند بود. برای اینکه به سیستم مدیریتی این ایمیل ها دسترسی داشته باشید و ببینید که چه ایمیل هایی برای آن آمده است و یا اینکه ایمیل جدیدی را با استفاده از آنها ارسال کنید لازم است که روی دکمه Check Email کلیک کنید تا به صفحه ورود به برنامه وب میل خود منتقل شوید.

لیست ایمیل ها

 

با انجام این کار کنترل پنل سی پنل خود وب میل را برای شما اجرا کرده و کارهای احراز هویت را هم روی آن پیاده سازی می کند و شما را مستقیما به ایمیلی که دارید وارد می کند. در اینجا شما می توانید به راحتی به تمام ایمیل های خود دسترسی داشته باشید و باید گفت که ورود به ایمیل Info با موفقیت انجام شده است.

اما در خیلی از موارد شما دسترسی هاست را نداشته و می خوایهد ورود به ایمیل Info را انجام دهید که در اینجا باید گفت اوضاع به این صورت نمی باشد و باید روش دیگری را برای این کار امتحان کنید که در واقع ساده تر هم هست.

 

ورود به ایمیل Info با استفاده از آدرس

یکی دیگر از روش هایی که باید گفت روش اصولی و اصلی ورود به ایمیل Info خهم می باشد استفاده از آدرسی است که این ایمیل در اختیار شما قرار می دهد که با آن می توانید به صورت مستقیم به صفحه اصلی برای لاگین به سایت دسترسی داشته باشید. برای این منظور کافی است که در انتهای آدرس سایت خود بعد از وارد کردن یک اسلش عبارت webmail را تایپ کرده و اینتر را بزنید.

در واقع شما با وارد کردن آدرس yoursite.com/webmail که در آن yoursite.com همان آدرس سایت شما است می توانید به صفحه ورود ایمیل سایت دسترسی داشته باشید.

این راه را می توان یک مورد کوتاه برای دسترسی به ایمیل دانست اما باید گفت که معمولا احراز هویت در این بخش و داشتن پسورد ایمیل برای شما ممکن است دردسر هایی را ایجاد کند که در آن صورت بازم هم شما به ناچار باید به سراغ هاستی که داشته اید بروید و از آن استفاده کنید. در ادامه این مورد را با هم بررسی خواهیم کرد

 

ساخت ایمیل Info در سایت

یکی از موارد مهمی که ممکن است با آن برخورد کنید این است که در بین اکانت های ایمیلی که دارید هیچ ایمیل اینفویی را پیدا نکنید و ا از طریق صفحه ورد Webmail امکان ورود برای شما وجود نداشته باشد. در اینجاست که باید به سراغ هاست رفته و کار ساخت این ایمیل را در آنجا انجام دهید. هر چند که خود ایمیل Info عموما به صورت پیش فرض ساخته شده است اما باید گفت که برای ساخت سایر ایمیل ها مانند یک ایمیل به نام خودتان روی سایت خودتان لازم است که سری به این بخش بزنید.

در صورتی که بخواهیم این کار را روی کنترل پنل دایرکت ادمین انجام دهیم لازم است که ابتدا از منوی  E-Mail Manager گزینه Email Accounts را انتخاب کنید:

ساخت ایمیل Info در سایت

 

بعد از این کار شما به صفحه زیر منتقل خواهید شد که می توانید تمامی اکانت های ایمیل مربوط به دامنه های خود را روی سایت مشاهده کنید، کلیک کردن روی دکمه آبی رنگ Create Account که در بالا و سمت راست فهرست ایمیل های موجود قرار دارد، می توانید کار ساخت ایمیل جدید را انجام دهید:

تنظیمات ایمیل دایکرت ادمین

 

بعد از کلیک روی این دکمه این صفحه برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات مربوطه را در اینجا وارد کنید:

وار کردن اطلاعات ایمیل

 

در قسمت Username و همینطور Password شما باید نام و رمز عبور ایمیل را تنظیم کنید که برای نام کافی است بخش اول ایمیل را و هر آنچه که می خواهید قبل از @ قرار بگیرد را وارد کرده و دامنه ای که قرار است ایمیل روی آن باشد را نیز انتخاب کنید. در مورد انتخاب پسورد هم باید در نظر داشته باشید که بعدا می توان این رمز را هم از پنل هاست و هم از پلن کلاینت ایمیل که در اختیار کاربران قرار می گیرد تغییر داد. در واقع در صورتی که بخواهید این ایمیل را به کاربری بدهید که به هاست دسترسی ندارد، خود این کاربر می تواند این مورد را مدیریت کند.

اما در مورد موارد بعدی ای که باید آنها را تعیین کنید باید گفت که در اولین گزینه یعنی E-mail Quota (MB) میزان فضایی که این اکانت ایمیل می تواند داشته باشد را بر اساس مکابایت مشخص می کند. در صورتی که اندازه ایمیل های دریافتی و یا ذخیره شده در پیش نویس های این کاربر بیشتر از مقداری شود که در اینجا آن را وارد کرده اید، ایمیل جدیدی دریافت نخواهد شد و کلاینت ارور خواهد داد. در بخش بعدی یعنی فیلد Send Limit کاری که انجام می شود این است که شما محدودیت تعداد ارسال را برای اکانتی که ساخته اید ایجاد می کنید. با این کار این اکانت تنها مجاز خواهد بود که مقدار مشخصی ایمیل ارسال کند.

بعد از وارد کردن این فیلد ها می توانید کار ساخت ایمیل روی سایت را با کلیک روی دکمه Create Account تکمیل کرده و اکانت شما آماده استفاده است. اکنون با استفاده از روش هایی که برای ورود به ایمیل Info در بخش های قبلی ارائه کردیم می توانید این کار را انجام داده و وارد آن شوید. همینطور در صورتی که مشکلی برای شما پیش بیاید می توانید دوباره به همین بخش بازگشته و تنظیمات مربوط به ایمیل را روی سایت خود پیاده سازی کنید.

ساخت ایمیل Info در سایت دایرکت ادمین

 

نتیجه گیری

در این مقاله با هم مقله ورود به ایمیل Info را بررسی کردیم و دیدیم که چطور می توان این کار را انجام داد. هر چند که ورود به ایمیل Info یک کار کاملا ساده به نظر می رسد و شما نیاز دارید که صرفا ورودی را پیدا کنید که معمولا به هیچ جای سایت وصل نیست، اما باید گفت که این کار هم خود می تواند ریزه کاری هایی داشته باشد. برای انجام این کار شما هم می توانید از طریق هاست خود اقدام کنید و همی اینکه این قابلیت در اختیار شما قرار گرفته است که با نوشتن عبارت /webmail در انتهای آدرس سایت به صفحه ورود به ایمیل Info دسترسی داشته باشید.

دقت کنید عموم پروتکل هایی که سیستم های وب میل یا همان ایمیل های سایت برای ارسال ایمیل استفاده می کنند از نوع IMAP می باشد. در صورتی که از این پروتکل استفاده شود احتمال اینکه ایمیلی که با این اکانت ارسال کرده اید در دسته اسپم قرار بگیرد و توسط سرور های مخاطبین شما مخرب شناخته شود زیاد خواهد بود. به همین دلیل هم بهتر است اگر برای گسترش دیجیتال مارکتینگ خود به دنبال ورود به ایمیل Info هستید فکر دیگری را برای آن بکنید. بهترین گزینه ای که می توان گفت از این نظر در اختیار شما قرار دارد سرویس هایی مانند سرویس ایمیل سازمانی می باشد که می توان   کار ارسال ایمیل های شما را با بالاترین دقت و بدون اسپم شدن ایمیل ها روی پروتکل SMTP ارسال کرده و لازم نیست که از این بابت نگران موضوع دیگری باشید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
2 × 22 =