جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگهاستآموزش تنظیم DNS در دایرکت ادمین
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

آموزش تنظیم DNS در دایرکت ادمین

وقتی که شما یک سایت اینترنتی را برای خودتان راه اندازی کنید و یا اینکه مدیریت یک سایت اینترنتی را بر عهده داشته باشید، مطمئنا با موارد زیادی آشنا شده و تکنولوژی ها و بخش های زیادی از سایت وجود دارند که باید آنها را کنترل کرده و موارد مختلفی را دستکاری کنید. بعضی از این موارد مانند درج یک پست یا خبری جدید در سایت و معرفی محصولات کاری روتین و ساده باشد، و بعضی دیگر هم مانند تنظیم DNS در دایرکت ادمین یک کار پیچیده و پر دردسر به شمار می رود که باید به سراغ هاست و کنترل پنل خود رفته و در آنجا این کارها را انجام دهید. در کل باید گفت که تنظیمات وبمستر مربوط به هاست می تواند در بیشتر مواقع کمی سردرگم کننده باشد و متاسفانه باید گفت ویژگی این تنظیمات این است که با اشتباه کردن در آنها، ممکن است ارتباط کاربران با سایت شما قطع شده و معمولا روند کلی کارکرد سایت به هم خواهد ریخت. پس باید در نظر داشته باشید در صورتی که به دنبال اعمال تغییری در این موارد هستید حتما به آموزش های آن سری بزنید و نکات مرتبط با آن را بررسی کنید.

این مقاله که یکی از همین آموزش ها است که موضوع تنظیم DNS در دایرکت ادمین را به صورت کامل برای شما باز خواهد کرد و در صورتی که نیاز به اعمال تنظیم DNS در دایرکت ادمین خود داشته باشید به راحتی می توانید با استفاده از دستور العمل هایی که در این مقاله معرفی و ارائه می شود نسبت به تنظیم DNS های سایت خود اقدام کرده و این مورد مهم و حساس را که می تواند ارتباط با دامنه شما را مختل کند، به صورت کامل تغییر دهید و ویرایش های مورد نظر را روی آن اعمال کنید. در این رابطه باید گفت که نکات و ریزه کاری های زیادی وجود دارد و برای اینکه بتوانیم بهتر این موضوع که تنظیم DNS در دایرکت ادمین می تواند چه مواردی را شامل شود را تشریح کنیم لازم است کمی در مورد این موضوع که اصلا DNS چیست و چه کاری را برای سایت ما انجام می دهد، صحبت کنیم.

 

DNS چیست و چه کاری انجام می دهد

در مورد اینکه DNS چیست باید گفت که در واقع DNS یک پروتکل و سیستم نامگذاری اینترنتی است که به ما کمک می کند که به روش راحت تری با سیستم ها و همینطور سایت هایی که روی اینترنت قرار دارند ارتباط برقرار کنیم و در واقع می توان آن را سیستمی معرفی کرد که اسامی سطح ماشین و سطح کامپیوتر را به اسمی قابل درک برای ما تبدیل کرده و به سطوح بالا می آورد. در تعارفی که به صورت کتابی و رسمی برای DNS عنوان می شود در مورد DNS یا همان Domain Name System که در فارسی به صورت سیستم نامگذاری دامنه ترجمه می شود، یک سیستم سلسله مراتبی و غیر متمرکز گفته می شود که وظیفه آن برقراری اتصال و ارتباطات در اینترنت بوده و می تواند آن را روی سرویس ها، سیستم ها و افرادی که در شبکه فعال هستند ایجاد کند.

DNS چیست و چه کاری انجام می دهد

در صورتی که بخواهیم به زبان ساده بگوییم که DNS چیست و دقیقا از کارکرد آن و شیوه کاری ای که در پیش گرفته است مطلع باشیم لازم است که کمی به عقب تر برگردیم و در مورد روش کار اینترنت صحبت کنیم. اینترنت در واقع یک شبکه بزرگ است که از شبکه های کوچکتر تشکیل شده است. اعضای تشکیل دهنده اینترنت که کامپیوتر ها و سرور ها هستند، با انتقال پیام هایی که با پروتکل TCP/IP رد و بدل می شوند با هم ارتباط گرفته و در واقع چرخ اینترنت بر مبنای این پروتکل می چرخد. در این پروتکل هر سیستم و هر سایتی که وجود داشته باشد و بخواهید با کاربر یا سیستمی دیگر تعامل کند، به یک شناسه IP نیاز دارد.

این شناسه IP در واقع کد شناسایی یک موجودیت در اینترنت است، به فرض IP یک کاربر تعیین می کند فایل هایی که کاربر می خواهد دانلود کند به چه کسی تحویل داده شود، یا IP یک سایت تعیین می کند که وقتی کاربری می خواهد از اطلاعات و سرویس های این سایت استفاده کند باید به کجا متصل باشد. پس اینترنت در بستر اصلی خود با IP ها کار می کند و هر کسی در لایه های پایین تر شبکه یک IP خاص است. اما اگر به این موضوع دقت کرده باشید، ما برای دسترسی به یک سایت از IP آن استفاده نمی کنیم و از نام ها برای این کار استفاده می کنیم. اینجاست که DNS باید به میدان بیاید و نقش خود را ایفا کند.

انسان ها مفاهیم را در حالت انتزاعی تری از سیستم ها می بینند و برای همین موضوع هم به جای استفاده از IP ها  کد ها برای آدرس سایت از نام ها برای آن استفاده می کنند. به فرض مثال گوگل، یاهو، فیسبوک، مارال هاست و هر سایتی دیگری که فکر آن را بکنید، برای دسترسی کاربران یک نام دامنه در اختیار آنها می گذارد که با یک پسوند مانند com و ir ارائه شده و هیچ انسانی در زمین نیست که تا کنون نام های دامنه ای از این دست را نشنیده باشد. این در حالی است که با وجود این نام ها هنوز هم بستر اصلی اینترنت IP را می شناسد و به ما روی بستر IP سرویس دهی می کند.

روش کاری DNS چیست

مکانیزمی که نام های وارده از طرف ما را به IP های خاص ارجاع داده و این موارد را بررسی می کند همان DNS نام دارد. در واقع وقتی که شما برای اولین بار نام دامنه و آدرس یک سایت را در مرورگر خود وارد می کنید، اتفاقی که می افتد به این صورت خواهد بود که درخواست دسترسی شما برای ISP ارسال شده و ISP یا همان سرویس دهنده اینترنت شما نام دامنه را در سرور های DNS خود جست و جو می کند. در صورتی که سایت در بین این موارد وجود داشته باشد، IP سایت مورد نظر به درخواست شما الصاق شده و درخواست مسیر حرکت به سمت سایت را در پیش می گیرد. در صورتی که این سایت در سرور های ISP پیدا نشود، درخواست به سرور های منطقه ای فرستاده شده و همین روال ادامه خواهد داشت تا بالاخره از سرور های جهانی و سطح بالا، DNS شما پیدا شده و این مورد که شما برای دسترسی به این سایت باید به کجا وصل شوید مشخص شده و ارتباط برقرار می شود.

در صورتی که برای شما این سوال ایجاد شده که سرور های DNS به چه صورتی کار می کنند باید گفت که پایه اصلی آنها برای کنترل سایت ها پسوند دامنه یعنی همان com و ir می باشد که جست و جوی IP در DNS سرور ها به سمت سرور هایی می رود که اطلاعات مربوط به این دامنه ها را ذخیره کرده اند. بهتر است زیاد وارد جزئیات اینکه DNS سرور های اینترنتی به چه صورتی کار می کنند نشویم چون ممکن است که ما را از مسیر اصلی منحرف کنند.

اما در مورد تنظیم DNS در دایرکت ادمین چه مواقعی لازم می شود و دقیقا چه مواردی را تعیین می کند در ادامه صحبت خواهیم کرد.

 

تنظیم DNS در دایرکت ادمین چه کار می کند

یکی از مهمترین مواردی که شما باید در نظر داشته باشید این است که تنظیم DNS برای موارد مختلف را در سایت خود پیاده سازی کرده و به صحت و درستی آنها توجه داشته باشید. البته در این مورد باید گفت زمانی که شما خرید هاست را انجام داده و وقتی که تمامی مراحل آن را طی می کنید، برای آنکه دامنه شما به آن متصل شود، NS ها یا همان Name Server هایی از طرف هاستینگ در اختیار شما قرار می گیرد که شما باید آنها را در بخش NS های دامنه خود وارد کرده تا دامنه به سایت شما متصل شود.

تنظیم DNS در دایرکت ادمین چه کار می کند

بعد از تایید این کار و اتصال دامنه به هاست، و معرفی دامنه به هاست توسط شما تنظیم DNS در دایرکت ادمین به صورت خودکار انجام می گیرد و در صورتی که به سراغ DNS های هاست خود بروید این موضوع را خواهید دید. در مورد کنترل پنل دایرکت ادمین هم باید گفت که یکی از بهترین و پر امکانات ترین کنترل پنل های موجود می باشد و در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می توانید سری به مقاله دایرکت ادمین چیست بزنید. 

اما در بسیاری از مواقع شما برای استفاده از خیلی از امکانات مختلف لازم است که کار تنظیم DNS در دایرکت ادمین را انجام داده و DNS های موجود در آنجا را تغییر داده و یا بعضی از آنها را اضافه و کم کنید. از جمله کارهایی که می توان گفت شما را به سراغ تنظیم DNS در دایرکت ادمین می فرستد این است که شما بخواهید یک زیر دامنه که سایت آن روی هاست شما نیست را تعریف کنید. همینطور استفاده از zone ها و تعریف DNS های اختصاصی با نام دامنه هم می تواند به این مورد نیاز داشته باشد.

اما در مورد اینکه تنظیم DNS در دایرکت ادمین به چه روشی باید انجام شود و چه کاری را برای ما انجام می دهد لازم است که به صورت موردی و تخصصی به این موضوع نگاه شود که در بخش بعدی تمامی این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

آموزش تنظیم DNS در دایرکت ادمین

برای اینکه بتوانید کار تنظیم DNS در دایرکت ادمین را به صورت کامل انجام دهید لازم است که ابتدا به کنترل پنل دایرکت ادمین خود وارد شوید. برای انجام این کار طبق روال معمول، بعد از تایپ نام دامنه خود در آدرس بار مرورگر یک :۲۲۲۲ را در انتهای آدرس نوشته و اینتر را می زنیم تا پنجره کنترل پنل دایرکت ادمین برای ما نمایش داده شود و از این بخش وارد کنترل پنل  هاست خود خواهیم شد. البته شما می توانید در صورتی که راحت تر هستید از طریق پنل کاربری هاستینگ خود به کنترل پنل هاستتان وارد شوید.

ورود به دایرکت ادمین

 

بعد از ورود به کنترل پنل خود برای اینکه بتوانید تنظیم DNS در دایرکت ادمین را به صورت کامل انجام دهید لازم است که از منوی Account Manager روی گزینه DNS Management کلیک کرده تا به صفحه مورد نظر منتقل شوید.

آموزش تنظیم DNS در دایرکت ادمین

 

 اکنون شما در صفحه ای هستید که می توانید تمامی DNS های سایت خود را که مربوط به دامنه یا دامنه هایی هستند که روی این هاست قرار گرفته اند را مشاهده کرده و امکانات لازم برای ویرایش و همینطور تنظیم DNS در دایرکت ادمین در اختیار شما قرار دارد.  

DNS Management در دایرکت ادمین

 

همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید انواع مختلفی از DNS ها وجود دارند که شما می توانید بسته به اینکه به چه چیزی نیاز داشته باشید از هر کدام از این انواع خاص استفاده کنید. در ادامه قبل از اینکه به بررسی این موضوع بپردازیم که تنظیم DNS در دایرکت ادمین باید به چه روشی انجام گیرد بهتر است هر یک از این DNS ها و نقشی که دارند و کاری که انجام می دهند را با هم بررسی کنیم.

 

انواع رکورد های قابل تنظیم DNS در دایرکت ادمین

وقتی به سراغ تنظیم DNS در دایرکت ادمین بروید همانطور که دیدیم، رکورد های مختلفی وجود دارند که می توانید آنها را ویرایش کرده و دستکاری کنید. به طور کلی باید گفت که رکورد های DNS موارد و موضوعات مختلفی را شامل شده که می توان گفت هر کدام از آنها برای کاری طراحی شده و قابلیت های مختلفی دارند. در این خصوص باید گفت که این تنوع بسیار بیشتر از چیزی است که ما در تنظیم DNS در دایرکت ادمین مشاهده می کنیم.

در واقع رکورد های DNS ۲۴ نوع مختلف دارند و از معیار ها و المان های مختلف دیگری مانند TTL هم در کنار آنها استفاده می شود و باید گفت که اوضاع DNS بسیار بسیار پیچیده تر از این حرف ها است. اما در مورد اینکه در تنظیم DNS در دایرکت ادمین چند رکورد در اختیار ما خواهد بود، باید گفت تا جایی که به تنظیمات یک هاست مربوط می شود و ما می توانیم با رکورد ها کار کنیم عموما ۸ رکورد از این ۲۴ رکورد می باشد.

انواع رکورد های قابل تنظیم DNS در دایرکت ادمین

البته در بعضی از سطوح دسترسی محدود شده توسط هاست های مختلف ممکن است به شما تنها ۵ رکورد داده شود. باید توجه داشته باشید که در صورتی که از هاست های اشتراکی برای این مورد استفاده کنید با تعداد کمتری از انواع رکورد روبرو خواهید بود زیرا محدودیت های امنیتی در این هاست ها بیشتر خواهد بود. البته این موضوع، مسئله چندان مهمی هم نیست و تعداد این روز ها بسته به چیزی تعیین می شو که شما امکان آن را در هاست دارید. این رکورد های قابل ویرایش عبارتند از:

A: یکی از مهمترین رکورد هایی که می توان از آن استفاده کرد و معمولا بیشترین فراوانی را در بین رکورد های دیگر دارد. از این رکورد در مواردی استفاده می شود که بخواهیم اتصالی بین ساب دامین و سروری داشته باشیم که دامنه اصلی ما روی آن نیست از این رکورد ها استفاده می کنیم. به طور مثال بخشی از سایت که روی آدرس زیر دامنه ای مانند dl.mysite.com قرار دارد و روی یک هاست دانلود می باشد، با استفاده از این رکورد ها متصل خواهد شد.

NS: این نوع از رکورد ها در واقع یکی از اصلی ترین رکورد برای یک دامنه می باشد که همان Name Server ها هستند و مشخص می کند که برای اینکه اطلاعات فعلی یک دامنه و IP آن پیدا شود، باید به سراغ چه سرور هایی برویم. ست کردن این نوع از رکورد های DNS نیازمند هماهنگی های لازم با هاستینگ بوده و وقتی که شما در موقع خرید هاست دامنه پیش فرض را معرفی می کنید، عموما این موارد به صورت خودکار ست خواهند شد.

MX: این نوع از DNS که عموما هم در تمامی هاست ها می توان آن را دید مربوط به هدایت ایمیل ها می باشد. در واقع این پروتکل تعیین کننده این موضوع خواهد بود که ایمیل ها به کدام سرور و با استفاده از چه استانداردی هدایت شود که عموما از استاندارد هدایت ساده یا همان SMTP برای ایمیل ها استفاده می شود.

CNAME: رکورد های CNAE یا همان Canonical Name Records رکورد هایی هستند که یک زیر دامنه یا همان ساب دامنه را به نام دامنه ای دیگر متصل کرده و با استفاده از این در می توان برای آپدیت تغییرات از رکورد های A کمک گرفت و آنها را بروز رسانی کرد.

PTR: این نوع از رکورد ها که جستجوی معکوس دامنه نام دارند برای مواقعی هستند که مسیر دسترسی به صورت معکوس می باشد. یعنی زمانی که کاربری آدرس آی پی را وارد کرده و بخواهد دامنه آن را پیدا کند این رکوردها کار خواهند کرد.

TXT: در صورتی که بخواهیم متن هایی غیر از اعداد و موارد اصلی در DNS خود داشته باشیم می توانیم از این TXT رکورد ها استفاده کنیم. عموما برای کنترل های مدیریتی در احراز اینکه ما صاحب دامنه هستیم از این موارد استفاده می شود. یک نمونه خوب ثبت نام در گوگل سرچ کنسول است که در مقاله ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول آن را بررسی کردیم و دیدیم که چگونه با وارد کردن یک متن در این بخش می توان کار احراز هویت دامنه را انجام داد. البته باید در نظر داشت که برای این کار نیاز به تنظیم DNS در دایرکت ادمین نیست و باید به سراغ رجیسترار برویم. اما آنها نیز با استفاده از همین رکورد ها اطلاعات را به سایت ما وارد می کنند.

SRV: رکورد دیگری که می توان کنترل پنل شما برای تنظیم DNS در دایرکت ادمین در اختیار ما قرار می دهد، رکورد های SRV هستند که علاوه بر اینکه یک IP را هماهنگ می کنند یک پورت را هم مشخص می کنند. به طور مثال شما می توانید از طریق یک پورت خاص برای VoIP به یک IP خاص متصل شده و یک ارتباط صوتی را داشته باشید. ویژگی انتخاب پورت ها یکی از مهمترین موضوعاتی است که می تواند قابلیت های تکمیلی را به تنظیم DNS در دایرکت ادمین اضافه کند و این مورد را به یکی از کاربردی ترین موارد در رکورد های DNS تبدیل کرده است.

AAAA: این نوع از رکورد های DNS در واقع همان رکورد های نوع A هستند که در ابتدای کار در مورد آنها توضیح دادیم و دقیقا کاربردی مشابه را دارند. تفاوت آنها این است که به جای اینکه از IP های عادی یا همان IPv4 در این رکورد ها استفاده شود باید از IPv6 برای آنها استفاده شود.

انواع رکورد های قابل تنظیم DNS در دایرکت ادمین

به طور کلی می توان گفت که رکورد های DNS اصلی که از آنها استفاده می شود همین موارد می باشد و موارد دیگری که وجود دارند به جز در موارد محدود و کاربرد های خاص کارایی چندانی ندارند و در صورتی که شما بخواهید برای وب سایت خود این موارد را مرتب کنید، به چیزی بیشتر از این موارد نیاز نخواهید داشت. اما یک مورد دیگر که می توان آن را هم از موارد مهمی توضیح داد که باید قبل از بررسی روش تنظیم DNS در دایرکت ادمین آن را هم معرفی کنیم معیار TTL می باشد که در ادامه آن را معرفی خواهیم کرد.

 

TTL یک معیار مهم در تنظیم DNS در دایرکت ادمین

معیار TTL در رکورد های DNS یکی دیگر از موضوعات و مواردی است که لازم است آن را به صورت کامل توضیح دهیم. در انواع رکورد هایی که شما تعریف می کنید، مقداری به نام TTL را از شما خواهد پرسید که اگر در لیست رکورد هایی که به شما نمایش داده می شود به آن دقت کرده باشید، اعدادی تقریبا بزرگ برای ان نوشته شده است.

TTL یک معیار مهم در تنظیم DNS در دایرکت ادمین

 

TTL یک سرواژه از عبارت Time to Live است که به ما یک معیار را برای تعیین زمان اعتبار ذخیره سازی این رکورد از DNS در سرور های اینترنتی معرفی می کند. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم سرور های زیادی هستند که این اطلاعات را در خود ذخیره کرده و به سرور های دیگری که به آنها نیاز دارند تحویل می دهند، زمان TTL زمانی است که تعیین می کند که اگر سیستمی به سایت شما آمد و DNS آن را دریافت کرد که به سرور شما متصل شود، این DNS قرار است تا چه زمانی در این کامپیوتر ذخیره شود.

عموما مفهوم TTL در شبکه های کامپیوتری به معنی جهش هایی است که پکت های شبکه در آن زنده می مانند و برابر با تعداد سرور ها و سوئیچ هایی است که باید برای برقراری ارتباط آنها را طی کنند تا به مقصد خود بروند و در صورتی که این تعداد بیشتر شود و بسته به مقصد نرسیده باشد، سرور ها آن را دراپ خواهند کرد. اما TTL در رکورد های DNS تعیین کننده مدت زمان ذخیره شدن رکورد می باشد و بنا به ثانیه عنوان می شود. عدد بزرگی که شما در تصویر می بینید، یک عدد بر مبنای ثانیه است که برابر با ۱۴۴۰۰ در نظر گرفته شده است که در واقع ۴ ساعت می باشد و این DNS بعد از ۴ ساعت اعتبار خود را از دست می دهد.

در صورتی که کاربری به این سایت مراجعه کند و DNS ها برای آن چک شوند، تا ۴ ساعت لازم نیست که در صورت استفاده مجدد این DNS ها تغییری داشته باشند، اما بعد از این زمان دوباره باید برای دستیابی به سایت همان مسیر طی کردن DNS سرور ها انجام شود تا این موضوع انجام شود. اکنون که مفاهیمی که در این میان استفاده می شوند را شناخته ایم و می دانیم که در تنظیم DNS در دایرکت ادمین با چه مفاهیمی سر و کار داریم و هر یک از آنها چه کار می کنند، تنظیم DNS در دایرکت ادمین دیگر کار چندان زیادی ندارد و در ادامه موارد و کارهایی که می توان انجام داد را با هم بررسی خواهیم کرد.

TTL چیست و چه کاری می کند

 

اضافه کردن یک رکورد DNS جدید

اولین کاری که عموما برای تنظیم DNS در دایرکت ادمین انجام می شود و می توان آن را یک کار پر استفاده هم دانست اضافه کردن یک رکورد DNS جدید به سایر رکورد ها می باشد. برای این کار می توانید به راحتی از دکمه آبی رنگی که با نام Add Record در بالا و سمت چپ رکورد های DNS قرار گرفته است کلیک کنید.

اضافه کردن یک رکورد DNS جدید

بعد از کلیک روی این پنجره یک پاپ آپ برای شما باز شده که باید موارد مختلف و معیار هایی که برای رکورد DNS خود نیاز دارید را در آن وارد کنید. در مورد این موارد قبلا صحبت کردیم و نکته مبهمی در آن وجود ندارد.

وارد کردن اطلاعات برای اضافه کردن یک رکورد DNS جدید

 

در اولین بخش شما باید نوع رکورد را بر اساس یکی از مواردی که به آنها اشاره کردیم مشخص کنید. در صورتی که رکوردی را انتخاب کنید که به موراد اضافی نیاز داشته باشد، این موارد به پنجره ای که می بینید اضافه خواهد شد به طور مثال اطلاعات وارده برای رکورد های SRV و TXT تفاوت خواهد بود.

بعد از اینکه شما با اطلاعات درست و به صورت کامل فرم خود را تکمیل کردید، دکمه ADD برای ما فعال شده که کلیک کردن روی آن می تواند رکورد را برای شما به سایر رکورد ها اضافه کند.

 

ویرایش رکورد های DNS موجود

در خیلی از موارد برای تنظیم DNS در دایرکت ادمین شما لازم دارید تا یک رکورد که از قبل روی سیستم شما موجود می باشد را ویرایش کرده و از آن استفاده کنید. در این وضعیت کاری که باید انجام دهید این است که روی آیکون مدادی که در سمت راست هر رکورد و در انتهای خط وجود دارد کلیک کرده تا پنجره Edit Record برای شما نمایش داده شود.

ویرایش رکورد های DNS موجود

 

تمامی المان های مربوط به این رکورد برای تنظیم DNS در دایرکت ادمین در این بخش وجود دارد و می توان تمامی بخش های مورد نیاز را ویرایش کرد. وقتی که کار ویرایش تمام شد کلیک روی دکمه سبز رنگ با متن Edit می تواند تمامی تغییراتی که اعمال کرده اید را برای شما تثبیت کند و شما رکورد ادیت شده خود را در بین سایر رکورد ها، با اطلاعات جدیدی که به آن داده اید مشاهده خواهید کرد.

 

حذف رکورد های DNS

یکی دیگر از ویرایش های مهمی که ما می توانیم در تنظیم DNS در دایرکت ادمین انجام دهیم این است که یک یا چند رکورد را به صورت کامل حذف کنیم. برای اعمال این نوع از انواع تنظیم DNS در دایرکت ادمین کافی است که رکورد هایی که می خواهیم حذف کنیم را با کلیک روی مربع چک کنار آنها که در سمت چپ قرار گرفته است انتخاب کنیم.

حذف رکورد های DNS

 

با تیک زدن گزینه های مورد نظر یک نوار مشکی رنگ که گزینه های تنظیمی موجود را در اختیار ما می گذارد و می توان آن را در سایر محل هایی که انتخاب چند گزینه در دایرکت ادمین وجود دارد هم مشاهده کرد، نمایش داده خواهد شد. البته باید گفت که این نوار در مورد رکورد های DNS گزینه های محدودی را ارائه می کند که در بالاترین دسترسی به دو گزینه حذف و کپی منجر می شود. برای حذف رکورد های مورد نظر کافی است که روی گزینه Delete از این نوار مشکی کلید کنید تا پیغام زیر به شما نمایش داده شود.

تاییده حذف رکورد های DNS

 

در صورتی که حذف این المان ها مورد تایید شما می باشد می توانید این گزینه را تایید کنید و با تایید این گزینه رکورد های DNS شما حذف خواهند شد. در نظر داشته باشید که حتما قبل از اینکه این DNS ها را پاک کنید، یک بار دیگر آنها را چک کرده تا مبادا چیز مهمی را اشتباهی پاک کنید که این موضوع می تواند دردسر های زیادی را برای شما داشته باشد و سایت و دسترسی کاربران به آن را با اختلالات عجیب و غریب مواجه خواهد کرد. در صورتی که این کار را به درستی انجام دهید تاییدیه زیر به شما نمایش داده خواهد شد.

حذف موفق رکورد های DNS

 

به طور کلی می توان گفت که تنظیم DNS در دایرکت ادمین با این کار ها انجام خواهد شد و قرار نیست که شما برای انجام آن کار عجیب و غریب و خاصی را انجام دهید.

 

نتیجه گیری

تنظیم DNS در دایرکت ادمین موضوعی بود که به صورت کامل و جامع در این مقاله آن را بررسی کردیم و دیدیم در صورتی که بخواهیم هر گونه تغییری را روی رکورد های DNS سایت خود داشته باشیم باید چه کار هایی را برای این موضوع انجام داده و این کار ها از چه طریقی انجام می پذیرند. در این رابطه باید گفت که انواع مختلفی از رکورد های اینترنت وجود دارد که تمامی موارد تنظیم DNS در دایرکت ادمین به شما اجازه ایجاد کردن آنها، تغییر محتوا و المان های درون هر کدام از آنها و همینطور حذف کلی این رکورد ها را می دهد. نوع تنظیم DNS در دایرکت ادمین می تواند برای انواع رکورد ها متفاوت باشد و نوع رکورد نیز نماینده کارکردی است که دارد و هر نوع رکورد که ۸ مورد از کاربردی ترین آنها را با هم بررسی کردیم، می توانند کارایی های مختلفی را روی DNS داشته باشند.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
29 × 2 =