جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسریدایرکت در وردپرس ؛ آموزش کامل و حرفه ای
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

ریدایرکت در وردپرس ؛ آموزش کامل و حرفه ای

وقتی که شما یک سایت اینترنتی را اداره کنید، موارد و نکات مختلف و متعددی وجود دارد که باید در مورد آنها مطمئن باشید و به نوعی حواستان به آنها باشد. یکی از اصلی ترین و مهمترین مواردی که می توان به عنوان مثالی از این قضیه نام برد، صحت لینک های سایت شما است. در واقع این آدرس سایت شما است که معرف سایت به حساب می آید. یکی از مهمترین ابزار هایی که در اختیار وب مستر ها قرار دارد که می توانند با آن این آدرس ها و اعتبار هایی که صفحات دارند را کنترل کنند، ریدایرکت است. در این مقاله قصد داریم تا به سراغ آموزش انجام ریدایرکت در وردپرس بپردازیم و ببینیم که در صورتی که از این سیستم مدیریت محتوای حرفه ای استفاده می کنیم، چطور باید کار ریدایرکت کردن لینک هایمان را انجام دهیم.

قبل از اینکه آموزش ریدایرکت در وردپرس را شروع کنیم، لازم است کمی در مورد این موضوع که اصلا چرا باید به سراغ ریدایرکت برویم و چه نیازی به آن داریم را بررسی کرده و در مورد اینکه این ریدایرکت ها قرار است برای ما چه کاری را انجام دهند و چرا فقط به سادگی هرچه تمام تر آدرس ها را تغییر نمی دهیم، صحبت کنیم و ببینیم که چه فلسفه ای در پس ریدایرکت وجود دارد و چند نوع ریدایرکت داریم. این موضوعات را در ادامه به صورت کامل با هم بررسی می کنیم.

 

چرا به ریدایرکت نیاز داریم

مطمئنا وقتی که شخصی برای بار اول به سراغ ریدایرکت در وردپرس و یا هر سیستم دیگری می رود و با انواع ریدایرکت ها و دردسر هایی که دارند آشنا می شود، به این فکر خواهد افتاد که اصلا فلسفه انجام این کار پر دردسر چیست و چرا باید این کار را انجام دهد. در این خصوص باید بگوییم که هدف از ریدایرکت کردن این است که وقتی کاربر و یا موتور های جست و جو می خواهند لینکی را بررسی کنند که صفحه مورد نظر آن وجود ندارد، به صفحه دیگری منتقل شوند که وجود دارد و می توان به اطلاعات سالم دسترسی داشت.

چرا به ریدایرکت نیاز داریم

در صورتی که کمی روی ساختار صفحات وب ریز بشویم، یکی از مهمترین ساختار هایی که با آن سر و کار داریم و می توان گفت در زمره مهمترین و اصلی ترین کاربرد های ارائه شده برای یک وب پیج قرار دارد، آدرس صفحه است. آدرس صفحه ترکیبی از نام دامنه سایت به همراه پسوند هایی است که در مسیر آن قرار دارد و می تواند یک آدرس کوتاه و چند کاراکتره یا یک عبارت بلند و طولانی به زبان های فارسی و یا انگلیسی و یا به صورت ترکیبی باشد.

این موضوع که آدرس چه اندازه ای دارد اهمیت چندانی ندارد و بسته به این است که سیاست های مدیر سایت برای آدرس دهی به چه صورتی بوده باشد یا اصلا آدرس دهی روال خاصی را داشته است یا خیر. آنچه که در مورد این آدرس ها مهم تلقی می شود این است که وقتی مطلبی در وبلاگ و یا برگه ای با استفاده از این آدرس ها منتشر می شود، و این مطلب توسط موتور های جست و جو ایندکس می شود، دیگر با همان آدرس شناسایی شده و موتور های جست و جو برای بررسی های دوباره و همین طور رتبه بندی این مطالب در فهرست نتایج جست و جو از این آدرس استفاده می کنند.

حالا حالتی را در نظر بگیرید که آدرس مورد نظر شما در رتبه بندی نتایج جست و جو ظاهر شده است و شما این آدرس را تغییر داده اید و یا برگه مورد نظر شما به هر دلیلی حذف شده است. وقتی که کاربران روی این لینک کلیک کنند با خطای ۴۰۴ (جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله خطای ۴۰۴ چیست مراجعه کنید) مواجه خواهند شد و یا وقتی که خود موتور های جست و جو برای اسکن مجدد برگه به سراغ آن بیایند، خطا دریافت می کنند. در این حالت است که کاربران به سرعت سایت شما را ترک کرده و هم رتبه بندی خود را از دست می دهید، هم ترافیکی که می توانست بازدهی خوبی برای شما داشته باشد.

 در صورتی که شما آدرسی داشته باشید که این وضعیت را برای شما داشته باشد، بهتر است در سریعترین زمان ممکن فکری به حال این آدرس ها کرده و اوضاع ایجاد شده را سر و سامان دهید. بهترین کاری که می توان برای سر و سامان دادن به این اوضاع می توانید به سراغ آن بروید، استفاده از ریدایرکت است. ریدایرکت در وردپرس و یا در هر سیستم دیگری به شما کمک خواهد کرد که به راحتی از شر این مشکل خلاص شوید و کاربرانی که می خواهند به یک لینک قدیمی که به هر دلیلی وجود ندارد مراجعه کنند به لینک های جدیدی که شما می خواهید هدایت شوند.

 

ریدایرکت دقیقا چه کار می کند!؟

در بخش قبلی دیدیم که نیاز به ریدایرکت تا چه اندازه می تواند مهم و ضروری باشد و برای اینکه سایت ما درگیر چه مشکلات بدی نشود لازم است از ریدایرکت در وردپرس و یا سایر سیستم هایی که سایت با آنها پیاده سازی شده است استفاده کنیم. اما سوال اساسی اینجاست که ریدایرکت دقیقا چه کار می کند و برای اینکه ریدایرکت را انجام دهیم لازم است که دست به چه کارهایی بزنیم.

ریدایرکت دقیقا چه کار می کند!؟

آنچه که مشخص است این است که وقتی که ما می خواهیم ریدایرکت انجام دهیم، باید یک آدرس به طور کلی به آدرس دیگر تغییر پیدا کند و این کاری است که باید توسط سرور انجام شود، پس مکانیزم اصلی ریدایرکت را می توانیم به این صورت معرفی کنیم که باید برای سرور این موضوع را مشخص کنیم که از این به بعد تا مدتی که ما می گوییم، وقتی کسی خواست به آدرس شماره یک دسترسی داشته باشد لازم است که تو آن را به آدرس شماره ۲ بفرستی. به این صورت کار ریدایرکت آدرس شماره یک به آدرس شماره دو انجام می شود.

اما یک نکته دیگر در مورد ریدایرکت ها وجود دارد و آن دایمی یا موقتی بودن ریدایرکت است. در خیلی از حالات شاید شما لازم ببینید که وقتی کاربری بخواهید به یکی از صفحات سایت شما برود، به صفحه دیگری منتقل شود و صفحه ای که می خواسته را نبیند و به جای آن به جای دیگری برود، این کار می تواند به هر دلیلی از سیاست های فروش گرفته تا اعمال تغییرات در بعضی از المان های صفحه اصلی ممکن است امکان پذیر باشد.

در اینجا کاربران شما به صفحه مربوطه ارسال شده اما یک مشکل ایجاد شده و آن این است که وقتی موتور های جست و جو با این ریدایرکت مواجه می شود، فکر می کنند که صفحه اول جای خود را به صفحه دوم داده و به طور کامل حذف شده است و این می تواند مشکلات زیادی را در پی داشته باشد. همین موضوع هم باعث شده است تا انواع مختلفی از ریدایرکت ایجاد شود که بتواند مشکلات اینچنینی را پشت سر بگذارند. در صورتی که بخواهیم بگوییم انواع اصلی ریدایرکت کدامند می توانیم این دو نوع را معرفی کنیم:

 

ریدایرکت ۳۰۱

ریدایرکت ۳۰۱ یا ریدایرکت دائمی زمانی اتفاق خواهد افتاد که لینک اولیه به صورت کامل از بین رفته باشد و شما دیگر نخواهید که از لینک اول استفاده کنید. ویژگی اصلی این حالت این است که تمامی اعتباری که لینک اول در موتور های جست و جو داشته است به لینک دوم منتقل شده و تقریبا لینک اول خشک و بی ارزش خواهد شد. استفاده از این مورد برای مواردی که شما قصد تغییر کامل آدرس ها مثلا از فارسی به انگلیسی را داشته باشید و یا اینکه بخواهید چند تا از صفحات خود را در یک برگه ادغام کنید می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

ریدایرکت 301

در نظر داشته باشید که به هیج عنوان برای موارد موقت باید از این نوع ریدایرکت استفاده شود و در غیر اینصورت اعتباری که لینک اول دارد به صورت کلی نابود خواهد شد.

 

ریدایرکت ۳۰۲

ریدایرکت ۳۰۲ یا همان ریدایرکت غیر دائمی مربوط به مواردی است که شما قصد دارید موقتا تمامی کاربرانی که می خواهند به یک صفحه دسترسی داشته باشند را به صفحه ای دیگر هدایت کنید. این کار می تواند به این صورت انجام شود که وقتی کاربران می خواهند به یک آدرس دسترسی پیدا کنند به صفحه دیگر منتقل خواهند شد اما اعتبار صفحه اول در اختیار وی باقی خواهند ماند و به صفحه دوم منتقل نمی شود. در واقع موتور های جست و جو این موضوع را در نظر می گیرند که عملیاتی در جریان است که لازم است صفحه اول از کاربران مخفی مانده و صفحه دوم را ببینند اما این به این معنی نیست که صفحه اول دیگر وجود ندارد و این صفحه مجددا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

اما در مورد اینکه ریدایرکت در وردپرس از کدام یک از انواع این ریدایرکت ها می باشد و به چه صورتی انجام می شود، باید گفت که شما می توانید بنا به نیازی که دارید از هر دو نوع ریدایرکت استفاده کنید. این امکان در سیستم مدیریت محتوای وردپرس قرار داده شده است که هر دو ریدایرکت قابل استفاده باشد و این موضوع که شما به سراغ ریدایرکت ۳۰۱ بروید یا ۳۰۲ بستگی به نوع نیاز شما خواهد داشت. در ادامه این موضوع که ریدایرکت در وردپرس با چه روش هایی انجام می شود را بررسی خواهیم کرد.

ریدایرکت 302

 

ریدایرکت در وردپرس با چه روش هایی انجام می شود

اکنون که به صورت کامل و جامع می دانیم که ریدایرکت در چه زمانی و با چه هدفی دنبال می شود و همینطور این موضوع که انواع ریدایرکت کدامند و از تخصصی ریدایرکت به چه صورتی عمل می کند نوبت به آن رسیده است که این موضوع بررسی شود که ریدایرکت در وردپرس با چه روش هایی انجام می گیرد و برای یک ریدایرکت در وردپرس کامل بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم کدام است.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از بهترین و کامل ترین CMS هایی است که برای راه اندازی و مدیریت سایت مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا بیش از نیمی از سایت هایی که از سیستم های مدیریت محتوا برای سایت خود استفاده می کنند از وردپرس برای راه اندازی و مدیریت سایت خود استفاده می کنند. در صورتی که شما هم از این سیستم استفاده می کنید باید گفت که انتخاب خوب و قابل اعتمادی را انجام داده اید و در صورتی که سری به صفحه هاست وردپرس بزنید می توانید به بهترین سرویس هایی که برای میزبانی سایت شما وجود دارد هم دسترسی داشته باشید.

وقتی وردپرس تا این اندازه سیستم رشد کرده و بالغی بوده و تا اینجای کار را به بهترین شکل ممکن طی کرده است، باید در نظر داشت که ریدایرکت در وردپرس می تواند موارد متعدد و مختلفی را به همراه داشته باشد و باید در نظر داشت که استفاده از ریدایرکت در وردپرس روش های گوناگون و متعددی دارد که می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد. به طور کلی می توان دو روش برای ریدایرکت در وردپرس معرفی کرد که در ادامه این روش ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

ریدایرکت در وردپرس با چه روش هایی انجام می شود

 

ارتباط مستقیم با سرور

روش اصلی ریدایرکت در وردپرس که می توان گفت علاوه بر استفاده برای ریدایرکت در وردپرس به صورت عمومی و برای تمامی سیستم های مدیریت محتوا و یا سایت های شخصی هم قابل استفاده است و پایه ای ترین روش ریدایرکت هم به حساب می آید، به این صورت می باشد که شما مستقیما به سرور خواهید گفت که چه لینک هایی را باید به چه لینک هایی ریدایرکت کرده و کار هدایت کاربران را انجام دهد.

با استفاده از این روش وقتی که شما یک درخواست برای دسترسی به لینک ریدایرکت شده به سرور ارسال می کنید و آدرس را به وی می گویید، سرور به صورت خودکار آدرس صحیحی که برای آن تعبیه شده است را برداشته و به کاربران شما ارسال خواهد کرد. برای ریدایرکت در وردپرس با استفاده از این روش کاری که باید انجام گیرد این است که به سراغ اصلی ترین بخشی که با استفاده از آن می توان با سرور در ارتباط بود یعنی همان فایل htaccess برویم.

در صورتی که می خواهید ریدایرکت در وردپرس را به صورت دستی انجام دهید باید به سراغ کنترل پنل هاست خود رفته و فایل htaccess را که در پوشه public_html شما قرار دارد را پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که وقتی به سراغ این فایل می آیید اولین کاری که باید انجام دهید این است که از آن یک نسخه بکاپ و پشتیبان تهیه کنید، زیرا با یکی از پر دردسر ترین و خطرناک ترین فایل های سایت خود طرف هستید که می تواند عملکرد سایت را به طرز وحشتناکی به هم بریزد و پیدا کردن مشکلات آن کاری سخت خواهد بود. بهترین کار این است که با یک دابل کلیک روی فایل آن را از روی هاست دانلود کرده و در سیستم خود ذخیره کنید. این فایل چند کیلوبایتی به راحتی دانلود شده و به همین سادگی بکاپ گیری از آن انجام می شود.

دقت داشته باشید که مجدد تاکید می کنیم بکاپ گیری از این فایل یکی از کارهای ضروری ای است که باید انجام شود و این کار می تواند به سایت شما آسیب برساند.

بعد از تهیه بکاپ از نسخه فعالی فایل htaccess کاری که باید انجام شود ویرایش این فایل است که شما می توانید به راحتی با کلیک راست روی آن گزینه edit را انتخاب کنید تا امکان ویرایش این فایل برای شما ایجاد شود.

بعد از آن نوبت به وارد کردن کد های مربوط به ریدایرکت می باشد که می توان این نمونه را برای آن معرفی کرد:

 

Redirect 301 / Old-Address https://yoursite.com/new-Address

 

Redirect 302 /Old-Address https://yoursite.com/new-Address

 

در این دو خط کد می توانید نمونه هایی از انواع ریدایرکت در وردپرس که هم به صورت ریدایرکت های ۳۰۱ و هم به صورت ریدایرکت ۳۰۲ نوشته شده اند را مشاهده کنید. در کدهایی که مشاهده می کنید Old-Address در واقع آدرس قدیمی ای است که می خواهید ریداریرکت را روی انجام داده و new-Address آدرس های جدیدی هستند که باید با آدرس قبلی جایگزین شود. نکته مهمی که باید در مورد آن توجه داشته باشید این است که برای آدرسی که می خواهد جایگزین شود، نیاز به ذکر دامنه نمی باشد، اما آدرس دوم باید به صورت کامل نوشته شود.

ارتباط مستقیم با سرور

این موضوع به این دلیل می باشد که شما می توانید در صورت نیاز از آدرس هایی خارج از این دامنه هم برای ریدایرکت های خود استفاده کنید و این امکان در اختیار شما قرار داده شده است. در صورتی که می خواهید کار ریدایرکت در وردپرس را از یک دامنه به دامنه دیگری انجام دهید با ذکر کامل آدرس در بخش دوم می توانید این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید که عموما دستکاری فایل htaccess می تواند کاری خطرناک باشد و بهتر است که این کار را کلا انجام ندهید و یا قبل از اینکه هر تغییری در آن ایجاد کنید از آن بکاپ گیری کنید. برا بار دوم تاکید می کنیم که بکاپ گیری از این فایل حیاتی بوده و بهتر است قبل از اینکه یک نسخه پشتیبان از آن تهیه نکرده اید دست به انجام تغییرات نزنید. در ادامه در مورد روش های دیگری که می توان ریدایرکت در وردپرس را به واسطه آنها انجام داد صحبت خواهیم کرد.

 

استفاده از افزونه ها

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توان گفت وردپرس را به یک سیستم مدیریت محتوای طلایی تبدیل کرده است و ریدایرکت در وردپرس را به صورت ساده تر و راحت تر و بدون دردسر های دستکاری فایل های سایت بدل ساخته، استفاده از افزونه ها در این سیستم مدیریت محتوای کامل است. در این رابطه باید گفت که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای افزونه محور و قالب محور است که امکانات زیادی را با استفاده از این دو المان در اختیار ما می گذارد.

افزونه های وردپرس با یک نصب ساده می توانند برای ما کاری کنند که پیاده سازی قابلیت های خاص مانند ریدایرکت در وردپرس به سادگی هرچه تمام تر انجام شود. وقتی که صحبت از ریدایرکت در وردپرس در میان باشد می توان افزونه های زیادی را برای این کار پیدا کرد که ویژگی های خوبی را در اختیار شما قرار می دهند. شما به راحتی با رفتن به قسمت افزونه ها و انتخاب گزینه افزودن از منوی پیشخوان وردپرس می توانید به امکان نصب این افزونه ها دسترسی داشته باشید.

برای انجام ریدایرکت در وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که یکی از افزونه های کاربردی و راحتی که می تواند هم ریدایرکت ۳۰۱ و هم ۳۰۲ را به صورت کاملا حرفه ای و راحت برای شما پیاده سازی کند افزونه easy Redirect Manager می باشد. در ادامه در مورد اینکه چگونه با استفاده از این افزونه می توانیم کار ریدایرکت در وردپرس را به انجام برسانیم و این افزونه به چه صورتی کار می کند به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

آموزش افزونه easy Redirect Manager

در صورتی که بخواهیم کار ریدایرکت در وردپرس را با استفاده از افزونه easy Redirect Manager به انجام برسانیم لازم است که این افزونه رایگان را در مخزن افزونه های وردپرس جست و جو کنیم. برای این کار باید به بخش نصب افزونه ها رفته و نام easy Redirect Manager را در آنجا سرچ کنیم. بعد از این کار شما می توانید این افزونه را در بالای نتایج جست و جو مشاهده کنید که با بیش از ۱۰۰ هزار نصب فعال و همینطور پنج ستاره کامل یکی از افزونه های سطح بالا و خوب به شمار می آید.

آموزش افزونه easy Redirect Manager

 

کاری که باید انجام دهید این است که افزونه را نصب کرده و آن را فعال کنید. در مقاله نصب افزونه در وردپرس به صورت کامل در مورد اینکه افزونه ها چگونه نصب شده و باید چه نکاتی را در مورد آنها رعایت کنید صحبت کردیم و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

نصب افزونه easy Redirect Manager

 

بعد از نصب و فعالسازی easy Redirect Manager اتفاقی که برای شما خواهد افتاد این است که یک گزینه تحت عنوان Redirect 301 در بین گزینه هایی که در بخش تنظیمات وجود دارند  اضافه خواهد شد و شما با کلیک روی آن می توانید به تمامی تنظیماتی که افزونه easy Redirect Manager برای ریدایرکت در وردپرس در اختیار شما قرار می دهد دسترسی داشته باشید.

تنظیمات افزونه easy Redirect Manager

 

همانطور که در تصویر میبینید با استفاده از این افزونه می توان کار ریدایرکت در وردپرس را به صورتی انجام داد که تمامی گزینه های لازم و ضروری در اختیار ما قرار دارد. در ادامه هر کدام از تب هایی که این افزونه به ما ارائه می کند را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

 

تب Redirect Rules

اصلی ترین موارد برای ریدایرکت در وردپرس توسط افزونه easy Redirect Manager در این بخش انجام می شود و همانطور که می بینید کار اصلی در اینجا انجام خواهد گرفت. در این بخش شما می توانید دو بخش ورودی برای آدرس هایی که مایل هستید کار ریدایرکت در وردپرس روی آنها انجام گیرد و همینطور آدرس های مقصد وجود دارد.

در بخش سمت چپ آدرس های مبدا شما و در بخش سمت راست آدرس مقصد وارد شده و بعد از آن لازم است که نوع ریدایرکت تعیین شود. این مقدار به صورت پیشفرض ۳۰۱ قرار دارد اما در صورتی که شما منوی آبشاری نوع ریدایرکت را باز کنید می توانید این معیار هم مشخص کنید.

تب Redirect Rules

 

این افزونه به شما این امکان را می دهد که علاوه بر انواع اصلی ۳۰۱ و ۳۰۲ ریدایرکت ۳۰۷ را نیز مورد استفاده قرار دهید. در مورد کارایی این نوع از ریدایرکت باید گفت که این ریدایرکت همان ریدایرکت ۳۰۲ و موقت است اما برای سرور هایی مورد استفاده قرار می گیرد که از HTTP نسخه ۱.۱ استفاده می کنند. برخوردی که موتور های جست و جو و گوگل با این ریداکت دارند عموما همان برخوردی است که با ۳۰۲ دارند و به صورت یک انتقال موقت و غیر دائمی در نظر گرفته می شود که اعتبار لینک اصلی در آن محفوظ می ماند.

در صورتی که شما آدرس های مورد نظر را وارد کرده و روی دکمه ذخیره یا همان save که با رنگ آبی رنگ در سمت چپ محل ورود  آدرس ها قرار دارد کلیک کنید آدرس مورد نظر شما به فهرست آدرس هایی که باید ریدایرکت شوند اضافه خواهد شد.

 

تب Error log 404

یکی دیگر از بخش های این افزونه که به شما امکان مدیریت خوبی را پیشنهاد می کند، یک لاگ از ارور های ۴۰۴ ایجاد شده در سیستم شما را مورد بررسی قرار می دهد. یکی از امکانات خوبی که ریدایرکت در وردپرس و یا هر سیستم دیگری می تواند به ما بدهد این است که با استفاده از آن از ایجاد شدن ارور ۴۰۴ جلوگیری کنیم. شما با بررسی این لاگ متوجه خواهید شد که کاربران قصد دارند به چه لینک هایی از سایت شما که وجود خارجی ندارند دسترسی پیدا کنند و با ارور مواجه می شوند، و می توانید همین لینک را در همین افزونه به یک ریدایرکت ۳۰۱ تبدیل کنید تا کاربرانی که می خواهند به آن دسترسی داشته باشند با مشکلات اینچنینی مواجه نشوند.

 

تب Tools And Options

یکی دیگر از بخش های مهم این افزونه تب ابزار ها و آپشن هایی است که در اختیار شما قرار دارد و این تب به چهار بخش کلی تقسیم بندی می شود که هر کدام از آنها گزینه ها و قابلیت های مختلفی را به شما خواهند داد.

تب Tools And Options

 

در اولین بخش شما قادر خواهید بود که گزینه های Pro Options را مشاهده کنید که با انتخاب آنها می توانید عموم ارور های مربوط به لینک های خراب را به صورت ایمیل دریافت کرده و یا اینکه تمامی ارور های ۴۰۴ را به یک صفحه خاص هدایت کنید. البته اینکه شما همه این کارها را انجام دهید، بستگی به این دارد که سیاست سایت شما در قبال این موارد چه باشد.

در بخش Tools هم به شما این امکان داده می شود که به یک باره تمام ریدایرکت های خود را پاک کرده و همینطور کش لاگ را نیز ریست کنید و تمامی مواردی که وجود داشته اند و بررسی شده اند را حذف کنید.

اما دو بخش مهم دیگری که در ادامه تنظیمات این تب قرار دارند امکانات مهمتری را در اختیار شما قرار می دهند.

ایمپورت و اکسپورت در تب Tools And Options

 

در دو تب Import و Export به شما این قابلیت داده خواهد که تنظیمات مربوط به ریدایرکت ها را به صورت خروجی دریافت کرده و به سایت دیگری منتقل کنید. در صورتی که می خواهید هاست خود را تغییر داده و یا وردپرس سایت خود را عوض کنید و یا اینکه به هر دلیلی احتمال می دهید که افزونه خود را از دست بدهید، می توانید با استفاده از خروجی گرفتن از اطلاعاتی که وارد کرده اید را استخراج کرده و از گزند هر آسیبی دور نگه دارید.

از آنجا که ریدایرکت در وردپرس با استفاده از افزونه کاری نسبتا ناپایدار است و در صورتی که افزونه شما دچار مشکل شده و یا حذف شود، ریدایرکت های شما هم از بین می روند و سایت به مشکل می خورد، به شما توصیه می کنیم که اگر از این افزونه استفاده می کنید حتما از این قابلیت برای برداشتن ریدایرکت های خود در حالتی که سایت شما به یک پایداری نسبی رسید و همه ریدایرکت های مورد نیاز را انجام دادید، استفاده کنید.

در مجموع می توانید افزونه ریدایرکت در وردپرس easy Redirect Manager را یکی از افزونه های کاربردی و مهم معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانیم به سادگی تمامی ریدایرکت هایی که به آنها نیاز داریم را پیاده سازی کرده و امکانات ایده آل و خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

 

نتیجه گیری

 در این مقاله در مورد اینکه ریدایرکت در وردپرس به چه منظوری ایجاد می شود و هدف از انواع مختلف ریدایرکت چیست صحبت کردیم و دیدیم که در بیشتر مواقع به این منظور که بعضی از آدرس ها تغییر کرده و کاربران ممکن است گمراه شده و با ارور 404 مواجه شوند، می توان از امکانی به نام ریدایرکت استفاده کرد تا کاربر را به لینک سالمی که می خواهیم هدایت کنیم. انواع 301 و 302 از ریدایرکت را می توان معروف ترین انواع آن دانست که به ریدایرکت های دائمی (برای لینک هایی که کاملا منقضی شده اند) و موقت(برای لینک هایی که به صورت موقتی ریدایرکت می شوند) شاخته می شوند. در صورتی که می خواهید کار ریدایرکت در وردپرس را به صورت کامل و ساده انجام دهید، افزونه easy Redirect Manager یکی از گزینه هایی است که می توانید به راحتی با استفاده از آن ریدایرکت های ۳۰۱ و ۳۰۲ را پیاده سازی کنید و به خوبی این کار را انجام می دهد.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
8 × 9 =