جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسافزودن تصویر در وردپرس چگونه انجام می شود!؟
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

افزودن تصویر در وردپرس چگونه انجام می شود!؟

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که وقتی به سراغ یک وب سایت می روید، اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می کند چیست!؟ تصاویر و همینطور رنگ های استفاده در سایت یکی از مهمترین المان ها برای جلب توجه کاربر می باشد و چیزی که یک کتاب عنوان می کند را در یک تصویر می توان در یک لحظه به مخاطب منتقل کرد. اما استفاده از تصاویر می تواند کمی دردسر ساز باشد و اگر شما تصویر اشتباهی را برای سایت خود استفاده کنید ممکن است علاوه بر کم شدن کارایی عکس، کل سایت شما دچار دردسر شود. در این مقاله می خواهیم در مورد افزودن تصویر در وردپرس صحبت کنیم و به صورت موردی این موضوع را بررسی کنیم که برای استفاده از عکس در این سیستم مدیریت محتوا چه کاری باید انجام شود.

قبل از اینکه به سراغ افزودن تصویر در وردپرس برویم بهتر است کمی در مورد این موضوع که وردپرس با عکس های ما چه برخوردی دارد و عکس و تصاویر از نگاه وردپرس چه هستند صحبت کنیم و این موضوع را دنبال نماییم.

 

ساختار تصاویر در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس را می توان به عنوان یکی از برترین و بزرگترین سیستم های مدیریت محتوا معرفی کرد که بیشترین آمار استفاده را در بین سایر سیستم های مدیریت محتوا به خود اختصاص داده است و می توانیم در مورد آن بگوییم که با یک سیستم بزرگ و حرفه ای طرف هستیم. در مورد اینکه این سیستم به چه صورتی کار می کند باید گفت که هسته پردازشی وردپرس به صورت مستقل کار کرده و قالب و افزونه هایی که روی آن نصب می کنیم می تواند ویژگی های مختلف را برای سایتی که می خواهیم داشته باشیم راه اندازی کند.

وردپرس در ابتدا به عنوان یک سیستم وبلاگ دهی معرفی شد و قرار بود سیستمی باشد که از آن برای داشتن وبلاگ های رنگارنگ استفاده شود، اما به خاطر کاربرد ایده آل و استقبال گسترده از آن به یک سیستم چند منظوره تبدیل شد. پس می توانیم از این موضوع این نتیجه را بگیریم که امکانات خوبی برای کار کردن با تصاویر در این سیستم وجود دارد و می توان گفت که افزودن تصویر در وردپرس کار چندان سختی نیست و برای این کار امکانات خوبی وجود دارد. شما می توانید تصاویر مختلف را با فرمت های مورد استفاده در وب مانند PNG و JPG در سایت وردپرسی خود مورد استفاده قرار دهید  و همینطور امکان استفاده از فرمت های فشرده سازی شده مانند WEBP را هم دارید.

برخوردی که وردپرس با تصاویر دارد دقیقا مانند سایر فایل ها می باشد و از این بابت باید بگوییم که این تصاویر برای وردپرس خیلی دردسر ساز نیستند، در واقع شما هر تصویری که به صورت مستقیم وارد وردپرس کنی، در مسیر پوشه yoursite.com/wp-content/uploads قرار خواهد گرفت. البته باید در نظر داشته باشید که امکان پوشه بندی این تصویر نیز وجود دارد و اگر تصاویر خود را از طریق افزونه یا موارد مشابه آن وارد کرده باشید امکان این وجود دارد که زیر پوشه هایی در این مسیر برای آنها ایجاد شده باشد که البته باید بگوییم که این موارد به هیچ عنوان غیر عادی نیست و اگر همین الان سری به پوشه upload سایت وردپرسی خود بزنید می توانید یک بازار شام درست و حسابی را در آنجا پیدا کنید که شتر با بارش گم می شود.

اما در مورد اینکه آیا وردپرس هم در بین این فایل ها سر در گم می شود یا خیر باید گفت که به هیچ عنوان اینطور نیست و این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند خوب می داند باید چه چیزی را از کجا پیدا کند. شما هم به این سازماندهی قدرتمند دسترسی خواهید داشت اگر در پنل مدیریتی خود سری به بخش رسانه ها بزنید که در بخش بعد در مورد آن مفصل توضیح خواهیم داد.

 

معرفی بخش رسانه ها در وردپرس

یکی از کاربردی ترین قیمت هایی که شما با آن زیاد سر و کار دارید، اما شاید یک بار هم به صورت مستقیم بالای سر آن نروید تا اوضاع را بررسی کنید، بخش رسانه ها در پنل مدیریتی وردپرس می باشد. شما برای اینکار می توانید وارد سایت خود شده و ماوس خود را روی رسانه ها که در جایگاه سوم قرار گرفته است نگه دارید. با این کار دو گزینه کتابخانه و افزودن به شما ارائه خواهد شد که هر کدام از آنها بسته به اینکه شما در این لحظه می خواهید چه کار کنید، می تواند امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار دهد.

بخش رسانه ها در وردپرس

 

در بخش افزودن که شما مانند روال طبیعی وردپرس به صفحه آپلودی منتقل خواهید شد که آن را هم در ادامه خواهیم دید ولی شما اصل کاری که می توانید داشته باشید و امکاناتی که برای مشاهده تصاویر سایت خود به صورت یکجا در اختیار دارید را در بخش کتابخانه می توانید مشاهده کنید که آن را در ادامه به صورت کامل و جز به جز معرفی خواهیم کرد.

 

کتابخانه فایل ها و تصاویر

وقتی که روی گزینه کتابخانه از منوی رسانه کلیک کنید صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید با استفاده از آن به تمامی تصاویر و فایل هایی که به صورت مجزا در سایت شما آپلود شده است دسترسی داشته باشید، بعضی از این فایل ها و تصاویر ممکن است حتی برای شما نا آشنا باشند و باید گفت که این موارد می تواند مربوط به صفحه ساز ها، قالب و یا افزونه هایی باشد که از آنها استفاده می کنید.

این صفحه می تواند کارهای خوبی را برای شما انجام دهد که در ادامه آنها را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

کارهایی در صفحه رسانه انجام می شود

 شما در ابتدا جدیدترین موارد را مشاهده می کنید اما با اسکرول کردن صفحه به پایین می توانید خیلی بیشتر از این حرف ها را دیده و تا اولین تصویری که در هاست شما آپلود شده است پیش بروید.

امکانات رسانه های وردپرس

 

اگر به بالای صفحه خود و آنچه که عنوان کتابخانه پرونده های چند رسانه ای را نوشته است دقت کنید یک دکمه برای افزودن وجود خواهد داشت که شما می توانید کار افزودن تصویر در وردپرس را از همینجا و با کلیک روی آن انجام دهید. وقتی که روی این دکمه کلیک کنید مانند تصویر زیر یک پنل برای آپلود تصویر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزودن تصویر در وردپرس از رسانه ها

 

در این بخش شما قادر خواهید بود تا کار آپلود را انجام دهید. اما باید گفت که راه های راحت تری هم برای افزودن تصویر در وردپرس وجود دارد و به صورت ضمنی به آنها اشاره می کنیم. کار اصلی که این صفحه برای شما انجام می دهد این است که علاوه بر آپلود کردن تصاویر در این بخش، به امکانات کنترلی خوبی دهم در مورد آنها دسترسی خواهید داشت. در حالت اصلی یک نوار سفید رنگ در بالای تصاویری که به شما نمایش داده می شود وجود دارد و شما با استفاده از آن می توانید به گزینه هایی که در اختیار شما قرار دارد دسترسی داشته باشید.

البته نصب کردن افزونه هایی مانند افزونه رنک مث که آن را در مقاله افزونه سئو رنک مث بررسی کردیم، می تواند گزینه هایی را به این مواراد اضافه کند که کار کردن با آنها کار چندان سختی نخواهد بود.

فیلتر نوع رسانه ها

 

اولین موردی که در اختیار شما قرار دارد فیلتری است که می تواند در آن تعیین کنید که چه نوع رسانه هایی در این صفحه به شما نمایش داده شود. شما می توانید از بین آنها تصاویر، فایل های صوتی و ویس هایی که در سایت خود دارید، ویدیو ها، مستندات و همینطور مواردی مانند بایگانی ها و صفحه های گسترده را فیلتر کنید و دقیقا مشخص کنید که می خواهید کدام بخش را ببینید و به چه چیزی نیاز دارید.

مورد بعدی که می توانید در آن مشخص کنید، بازه های زمانی است. شما دقیقا می توانید تعیین کنید که به چه عکس هایی در چه تاریخ هایی نیاز دارید.

فیلتر بازه زمانی در رسانه ها

 

در صورتی که سایت شما مانند سایت لوکال هاستی که در تصویر میبینید در ابتدای کار باشد این  منو به شما گزینه های کمی می دهد. اما با گذشت مدتی از فعالیت و بزرگ شدن سایت شما یک منوی بزرگ را در این بخش خواهید دید. به طور کلی می توانیم این فیلتر را یکی از بهترین فیلتر هایی بدانیم که برای کار با این رسانه ها وجود دارد.

همینطور شما می توانید با کلیک روی گزینه انتخاب دسته جمعی به امکانی برای مارک کردن تعدادی از تصاویر که می خواهید آن ها را سلکت کنید دسترسی داشته باشید.

 

حذف جمعی تصویر در وردپرس

 

کلیک روی حذف برای همیشه می تواند این عکس را از سایت شما پاک کرده و هر جا که از آن عکس استفاده کرده باشید نیز عکس پاک خواهد شد. به شما توصیه می کنیم که عملیات حذف را از این بخش با احتیاط انجام دهید.

 

نکته مهم در حذف عکس در وردپرس

اجازه دهید برای مدتی کوتاه توضیح بخش رسانه ها را متوقف کرده و با ذکر یک نکته مهم در مورد برخورد وردپرس با تصاویر، یک استراحت کوتاه را داشته باشیم.

در صورتی که شما یک تصویر را برای همیشه حذف کرده و تصویری دیگر را با همان نام به جای آن آپلود کنید، تصویر اول مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال شما یک تصویر را به نام Pic1.png را از سایت خود حذف کرده و تصویر دیگری را با همان نام وارد سایت می کنید، که این تصویر می تواند اصلاح شده همان تصویر اول باشد. در صورتی که از این تصویر در صفحات خود استفاده کنید، متوجه این موضوع خواهید شد که همان تصویر اول برای شما نمایش داده می شود و تصویر دوم از بین می رود.

بهتر است برای جایگزین کردن تصاویر خود از نام های متفاوتی استفاده کنید به عنوان مثال نام Pic1(2).jpg می تواند همان تصویری که می خواهید در سایت شما نمایش داده شود را برای شما به نمایش بگذارد.

علاوه بر این موارد کارهایی نیز وجود دارد که می توان با کلیک روی هر تصویر روی آنها پیاده سازی کرد و در ادامه این موارد که مربوط به جزئیات تصویر می شود را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

جزئیات تصویر در وردپرس

تا اینجا با هم امکانات صفحه رسانه ها و همینطور یکی از روش های افزودن تصویر در وردپرس را با هم بررسی کردیم و دیدیم که این صفحه چگونه برای ما کار می کند و برای استفاده از امکانات آن باید چه کار کنیم. یکی دیگر از امکانات جامع و خوبی که از اینجا می توان به آن دسترسی داشت جزئیات تصاویر و پیوست ها است که می توان با کلیک روی یکی از آنها به پنجره آن دسترسی داشت.

ادیت تصویر در وردپرس

 

وقتی که روی یکی از تصاویر کلیک کنید، می توانید به یکی از مهمترین پنجره هایی که برای یک تصویر وجود دارد دسترسی داشته باشید. بعد از افزودن تصویر در وردپرس تصویر شما موارد و ویژگی های زیادی را پیدا می کند که می توانید در تصویر آنها را مشاهده کنید.

در کادر بالا و سمت چپ یک فهرست از اطلاعات مورد نیاز برای این تصویر وجود دارد که به ترتیب تاریخ بارگذاری تصویر، کاربری که آن را بارگذاری کرده است. نام پرونده که در واقع نام همان عکس است. نوع آن که از خانواده image بوده و فرمت آن بعد از آن نمایش داده می شود که در تصویر نمونه image/png است و می توان image/jpg هم باشد. اندازه پرونده در این بخش همان سایز فایل است که هرچه پایین تر باشد بهتر است. ابعاد هم مشخص کننده سایز عکس شما به صورت پیکسل است که عدد اول در آن نشان دهنده عرض و عدد دوم نشان دهنده ارتفاع عکس می باشد.

در بخش پایینی این عنوان هم موارد خاص دیگری که می توانید آنها را ادیت کنید وجود خواهد داشت که آنها را از مورد دوم دنبال خواهیم کرد و مورد اول را برای توضیح بیشتر در آخر عنوان می کنیم. شما در بخش عنوان می توانید نام عکس را مشاهده کنید که از همینجا هم قابل تغییر است و می توانید آن را به نام دلخواه خود تغییر دهید.

توضیح مختصر توضیحی است که در مورد عکس داده می شود و می تواند در مواردی مانند وبلاگ نمایش داده شود. البته این مورد بستگی به تنظیمات قالب شما هم دارد که با چه اندازه و چه قلمی آن را نمایش دهد. یا آیا اصلا قابل نمایش باشد یا خیر.

توضیح نیز همین ویژگی ها را برای شما اعمال می کند و چیزی اضافه ندارد. نشانی پرنده هم آدرس پوشه ای است که تصویر شما در آن ذخیره شده و در صورتی که تصویر خود را با استفاده از آپلود دستی و با روش افزودن تصویر در وردپرس که آن را معرفی کردیم وارد کرده باشید، با استفاده از سال و ماه هم در زیر فولدر های خاص قرار گرفته است.

در زیر تصویر یک دکمه برای ویرایش عکس وجود دارد که با کلیک روی آن ادیتور ساده ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید به شما نمایش داده خواهد شد. البته باید در نظر داشت که امکانات این ادیتور محدود است و از یک سیستم مدیریت محتوا نمی توان انتظار فتوشاپ را داشت.

ادیتور تصویر در وردپرس

 

شما با استفاده از این ادیتور می توانید یک تغییرات کم را در مقیاس عکس سایز آن و همینطور کادر بندی آن داشته باشید، همینطور در صورتی که عکس شما از حالت افقی به عمودی و بالعکس تغییر کرده باشد می توانید آن را با استفاده از این ادیتور ساده اصلاح کنید.

اکنون که می دانیم بخش جزئیات چه کاری را می کند و در این بخش چه قابلیت هایی در اختیار شما خواهد بود نوبت به این رسیده است که به سراغ بخشی برویم که آن را برای آخر نگه داشته ایم. یعنی همان بخش متن جایگزین.

 

متن جایگزین چیست

یکی از مهمترین مواردی که در زمان افزودن تصویر در وردپرس با آن سر و کار خواهیم داشت این است که یک متن جایگزین را برای این تصویر معرفی کنیم. این المان مهم در واقع متنی است که قرار است هدف این تصویر را مشخص کند و بگوید که این تصویر چیست.

وقتی که صفحه شما به خوبی لود نشود، به این علت که متن ها سبک تر بوده و همراه با کد سریعتر به مخاطب میرسد، به سرعت برای وی نشان داده خواهند شد. اما تا لود شدن کامل تصاویر، طول خواهید کشید و در این مدت زمان، متن جایگزین است که به جای تصویر به کاربر نمایش داده می شود. قطعا شما هم وارد سایتی شده اید و دیده اید که به جای بعضی از تصاویر متن هایی نوشته شده است. این متن ها همان متن جایگزین هستند.

اما آنچه که باعث شده است این متن ها تا این اندازه مهم شوند این است که مهمترین معیار گوگل برای ایندکس کردن تصاویر همین متن جایگزین است. در واقع وقتی شما کلمه ای را در گوگل سرچ می کنید و این کلمه تصاویری را به شما نمایش می دهد، باید در نظر داشته باشید که این تصاویر، تصاویری هستند که متن جایگزین آنها با عبارت سرچ شده توسط شما یکی بوده است.

در واقع اگر می خواهید که اوضاع سئو سایت شما درست باشد و قوانین سئو را رعایت کنید، باید در زمان افزودن تصویر در وردپرس حتما از متن جایگزین هم برای این کار استفاده کنید. اما یک سوال دیگر که در اینجا باقی می ماند این است که به جز روشی که برای افزودن تصویر در وردپرس در بالا عنوان کردیم با استفاده از چه روش هایی می توانید این کار را انجام دهید. در ادامه این موارد را با هم بررسی می کنیم.

 

سایر روش های افزودن تصویر در وردپرس

تا اینجای کار دیدیم که برای کار با تصاویر در وردپرس، چه امکانی وجود دارد و با بخش رسانه ها آشنا شدیم و افزودن تصویر در وردپرس را از این طریق مورد بررسی قرار دادیم. اما در مورد اینکه با استفاده از چه روش هایی می توان کار افزودن تصویر در وردپرس را انجام داد هنوز سوالی باقی مانده است و آن این است که به جز این روش چه روش های سریع تری برای افزودن تصویر در وردپرس وجود دارد و شما از چه امکاناتی می توانید برای این کار استفاده کنید.

محبوبترین روش برای این کار این است که شما کار افزودن تصویر در وردپرس را دقیقا در زمانی انجام دهید که می خواهید از تصویر خود استفاده کنید. به عنوان مثال وقتی می خواهید عکسی را در وبلاگ درج کرده و روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک می کنید، راحت ترین موقف برای افزودن تصویر در وردپرس می باشد. در مورد درج مقاله در وبلاگ در مقاله نوشته در وردپرس صحبت کرده بودیم و دیدیم که چطور این کار انجام می گیرد.

وقتی که بخواهیم عکسی را در هر کدام از صفحات وردپرس درج کنیم و قرار دهیم، پنجره ای مانند تصویر زیر به ما نمایش داده می شود:

افزودن تصویر در وردپرس در زمان استفاده

 

اگر در همین مرحله از قابلیت درگ و دراپ استفاده کنید می توانید پرونده های خود را وارد کنید. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که درگ و دراپ کردن در این صفحه می تواند با سلکت شدن و انتخاب شدن پیشفرض تمامی عکس های شما همراه باشد و شما باید تک تک تصاویر دیگر را دیسلکت کرده و تیک آنها را برای درج بردارید. برای راحت شدن از این کار می توانید روی تب بارگذاری پرونده که در بالای همین پنجره قرار دارد کلیک کنید تا این پنجره به شما نمایش داده شود:

افزودن تصویر در وردپرس با آپلود کردن

 

در این بخش شما به راحتی می توانید کار افزودن تصویر در وردپرس را انجام داده و از این تصاویر در وبلاگ، برگه ها، محصولات و یا هر جایی که لازم است استفاده کنید.

البته باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که حتما تصاویر خود را بهینه سازی کرده و خود را درگیر ایراداتی که با استفاده از تصاویر حجم بالا به سراغ سایت شما می آید نکنید. به شما توصیه می کنیم که حتما برای بررسی تصویر درست سری به مقاله بهینه سازی عکس برای سایت بزنید و از روش های گفته شده برای این کار استفاده کنید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به صورت کامل موضوع افزودن تصویر در وردپرس را با هم دنبال کرده و جزئیاتی که وردپرس در این مورد دارد را به صورت موردی بررسی کردیم. استفاده از تصاویر می تواند یکی از بهترین تکنیک ها برای بهتر شدن وضعیت سایت شما باشد. و همانطور که دیدیم شما با استفاده از بخش رسانه ها و یا وارد کردن تصاویر خود به صورت لحظه ای در محلی که می خواستید تصویر مورد نظر خود را استفاده کنید می شود افزودن تصویر در وردپرس را انجام داد.  اما این موضوع مهم را در نظر داشته باشید که برای افزودن تصویر در وردپرس باید از تصاویر بهینه شده استفاده کنید. در غیر اینصورت سایت شما کارایی خود را از دست خواهد داد.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
24 × 1 =