جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسانتقال کاربران وردپرس (بررسی و آموزش کامل)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

انتقال کاربران وردپرس (بررسی و آموزش کامل)

مدیریت یک سایت وردپرسی یکی از کارهایی است که با توجه به قابلیت های بالای وردپرس به نظر می رسد که به سادگی قابل انجام باشد. اما باید گفت که وقتی وارد این کار شوید هر روز با یک داستان جدید مواجه خواهید شد. البته این داستان ها برای سایت هایی است که فعال هستند و کار می کنند و به فکر افزایش بازدهی سایت هستند، وگرنه سایت های وردپرسی ای که هیچ کاری انجام نمی دهند و فقط وجود دارند زیاد هستند. یکی از بخش های سایت وردپرسی که می تواند کارهای مدیریتی زیادی را داشته باشد و برای یک سایت پر بازده و فعال بسیار مهم است، بخش کاربران سایت است. این کاربران می توانند مشتریان شما و یا مشتریان آینده شما باشند. انتقال کاربران وردپرس یکی از کار هایی است که شما در سایت خود به آن نیاز خواهید داشت و باید بتوانید آنها را جابجا کنید.

مطمئنا هر مدیر سایتی می داند که جمع کردن کاربران برای یک سایت تا چه اندازه می تواند دشوار و زمانبر باشد و از آن مهمتر اینکه کاربران وفادار خود را بتوانید مدیریت کرده و بدون اینکه اطلاعاتی که آنها در سایت دارند آسیب ببیند، بتوانید این کارها را انجام دهید، یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشت. انتقال کاربران وردپرس یکی از کارهایی است که می تواند این حساسیت را بیشتر کند و در این مقاله هم به صورت اختصاصی به آن می پردازیم. اما قبل از آموزش روش های درست و اصولی برای انتقال کاربران وردپرس لازم است که کمی در مورد اینکه اصلا چرا باید کاربران سایت خود را انتقال دهیم هم صحبت کنیم و ببینیم که چه چیزهایی کا را مجبور به انتقال کاربران وردپرس می کند.

 

چرا به انتقال کاربران وردپرس نیاز داریم

وقتی که صحبت از انتقال کاربر می شود، یکی از مهمترین موارد این است که بدانیم اصلا چرا به انتقال کاربران نیاز داریم و چرا باید کاربران خود را به سایتی دیگر ببریم و یا نیاز باشد که آنها را انتقال دهیم. مطمئنا گزینه های خوبی برای توضیح این سوال وجود دارد و به احتمال زیاد همین موراد باعث شده است که شما به این مقاله کشیده شوید و به دنبال روش های انجام این کار باشید.

چرا به انتقال کاربران وردپرس نیاز داریم

در کل می توانیم در پاسخ به این سوال که چرا به سراغ انتقال کاربران وردپرس می رویم این موارد را به عنوان اصلی ترین موارد و موضوعات معرفی کنیم:

 

انتقال کاربران وردپرس به سایت دیگر

یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود انتقال کاربران وردپرس انجام شود این است که شما نیاز دارید تا کاربران خود را به سایت دیگری که دارید انتقال دهید. خیلی از کسب و کارهای اینترنتی ممکن است که دامنه های مختلفی در حوزه های مختلف و مرتبط داشته باشید و بخواهید که کاربران خود را از یک سایت به یک سایت دیگر برده تا بتوانید آنها را هم در سناریو های مارکتینگی که ایجاد می کنید و پلن های فروشی که دارید در نظر گرفته و بتوانند به صورت یکپارچه روی مشتریان خود نظارت داشته باشید.

این مورد یکی از روش های مرسوم در کسب و کار های اینترنتی است و هر چند می تواند کاربران را از این که از یک دامنه و برند دیگر پیام و ایمیل دریافت می کنند کمی شوکه کرده و باعث سلب اعتماد کاربر شود، اما باید گفت که در صوتی که شما کاربران خود را به خوبی مجاب کرده و به آنها بگویید که داستان از چه قرار است، این انتقال کاربران وردپرس می تواند برای ما مزایای زیادی را در پی داشته باشد.

 

تغییر سایت

هر سایت اینترنتی در طول فعالیت خود ممکن است که چند بار به صورت کامل تغییر کرده و مدیران سایت و تیم توسعه تغییرات اساسی ای را از پایه روی آن اعمال کنند. در سیستم های لایه ای مانند وردپرس این موضوع که هسته پس از کمی توسعه خراب شده و آن طور که باید کار نکند موضوعی است که خیلی از سایت های بزرگ با آن مواجه می شوند. در این جا بهتر است که با یک وردپرس تازه و انتقال اطلاعات سایت، سایت توسعه یافته تازه نفسی ساخته شود که بتواند بهتر از سایت قبلی کار کند. البته باید در نظر داشت که این کار یکی از پر دردسر ترین کارها می باشد و ممکن است آسیب های مختلفی مانند آسیب های سئو(جهت اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به مقاله سئو چیست مراجعه کنید) را برای سایت در پی داشته باشد.

تغییر سایت

انتقال کاربران وردپرس یکی از اقدامات مدیریتی است که در اینجا لازم و ضروری می باشد و در صورتی که این کار انجام نگیرد یعنی کرا قبلی رها شده و از صفر شروع شده است. تقریبا می توان گفت که خیلی از مواردی که برای انتقال کاربران وردپرس اقدام می کنند در همین رابطه می باشد و بیشترین کاربرد به همین منظور اتفاق می افتد.

 

انتقال کاربران وردپرس به CRM و سیستم های مارکتینگ

یکی دیگر از موضوعاتی که باعث انتقال کاربران وردپرس می شود و می تواند تاثیر زیادی را در این کار داشته باشد انتقال کاربران به سیستم های CRM یا همان Customer Relation Management است. سیستم های کنترل ارتباط با مشتری سیستم هایی هستند که به شما کمک می کنند تا ارتباطاتی که با مشتری دارید را کنترل کرده و یک سناریو را بر اساس پنل های مارکتینگی که ایجاد کرده اید برای آنها داشته باشید.

از معروف ترین سیستم هایی که انتقال کاربران وردپرس می تواند به آنها صورت گیرد می توانیم به سیستم های ایمیل مارکتینگ اشاره کنیم. با این کار شما می توانید با توجه به خرید هایی که هر مشتری انجام داده است پلن های مختلفی را روی آن اعمال کرده و از آنها استفاده کنید. از این نظر باید گفت که انتقال کاربران وردپرس یکی از مهمترین کار های لازم خواهد بود و شما باید بتوانید چند هزار اطلاعات تماس را به سادگی وارد برنامه های دیگر کنید.

اکنون که می دانیم انتقال کاربران وردپرس چه دلایلی می تواند داشته باشد، نوبت به این رسیده است که بگوییم دقیقا برای این کار باید چه اطلاعاتی جابجا شود. این موضوع مستلزم این است که کمی در مورد ساختار کاربران در وردپرس صحبت کنیم و ببینیم که اصلا سیستم عامل وردپرس برای کاربران چه کار هایی را انجام می دهد و اگر بخواهید آنها را منتقل کنید چه کاری را باید انجام دهید.

 

ساختار کاربران در وردپرس

سایت های وردپرسی عموما موارد مختلفی را در خود جای می دهند که می توان از مهمترین آنها به سه جز اصلی هسته وردپرس، قالب وردپرس و افزونه هایی که روی آن نصب هستند اشاره کرد. در مورد اینکه هسته وردپرس که اصلی ترین بخش از وردپرس به حساب می آید می تواند تمامی امکانات پایه برای یک سایت را در اختیار کاربران خود قرار دهد. یکی از مهمترین این امکانات، قابلیت وجود کاربران، کنترل آنها و همینطور تعیین نقش های کاربری به آنها می باشد.

در این خصوص باید گفت که هر کس که بخواهد در سایت کاری را انجام دهد باید یکی از کاربران سایت باشد، مدیران، نویسندگان وبلاگ، مشتریان سایت و به طور کلی هر کسی که در سایت کرای را انجام می دهد، یکی از کاربران خواهد بود. روشی که وردپرس برای ذخیره سازی کاربران و کار با آنها استفاده می کند این است که دو جدول مخصوص برای آنها در پایگاه داده در نظر گرفته شده است که به نام های wp_users و wp_usermeta می توانید این موارد را پیدا کنید و اطلاعات آنها را مشاهده کنید. جدول wp_usermeta جدولی است که در آن اطلاعات مربوط به کنترل لاگین کاربران وردپرسی قرار دارد و در زمانی که کاربر بخواهد به سایت وارد شود، اطلاعات مربوط به کاربر که در این جدول قرار گرفته اند کنترل شده و گزینه هایی که کاربر باید در اختیار داشته باشد از اینجا استخراج می شود.

ساختار کاربران در وردپرس

در جدول wp_users شما می توانید تمامی اطلاعات مربوط به کاربران را در خود نگهداری می کند. در صورتی که بخواهیم بگوییم این جدول چه فیلد هایی را دارد می توانیم بگوییم تمامی این موارد مربوط به اطلاعات شخصی کاربر می باشد که در ادامه بعضی از مهمترین این فیلد ها را معرفی خواهیم کرد و با روش کار آنها آشنا خواهیم شد:

User_login: اطلاعات مربوط به نام کاربری که برای کاربر مورد نیاز است.

User_pass: در اینجا پسورد کاربر ذخیره شده که البته یک هش رمزنگاری شده به صورت MD5 است و چیزی که شما آن را برای رمز خود وارد می کنید به صورت مستقیم در پایگاه داده ذخیره نمی شود. در زمان ورود این هش مجددا برای آنچه که وارد می کنید حساب شده و با محتویات این ستون از جدول کنترل می شود.

User_nickname: نام مستعاری که برای خود انتخاب می کنید در این بخش قرار خواهد گرفت.

User_email: ایمیل کاربر که در زمان ثبت نام وارد می شود.

User_url: این صفحه در واقع همان آدرس وبسایت است که در زمان ثبت کاربر جدید وارد می شود.

User_registered: زمانی که کاربر برای اولین بار در سیستم ثبت نام می شود.

سایر فیلد ها نیز اطلاعاتی را مربوط به ورود و خرج و همینطور ثبت نام کاربر ارائه می کنند. در مورد این جدول باید گفت که یکی از مهمترین جداول در وردپرس بوده و خیلی از مواقع وقتی که حمله ای به سایت صورت بگیرد، این جدول یکی از اهداف اساسی برای هکر ها و حمله کنندگان خواهد بود.

اکنون که می دانیم کاربران در وردپرس با استفاده از چه مکانیزمی ذخیره سازی و مدیریت می شوند نوبت به این رسیده است که به سراغ انتقال کاربران وردپرس برویم و این موضوع را بررسی کنیم. در این خصوص باید گفت که روش های مختلفی برای انتقال کاربران وردپرس وجود دارد که رد ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

روش های انتقال کاربران وردپرس

وقتی که بخواهیم کاری را در وردپرس انجام دهیم به صورت کلی می توان دو روش پایه و اساسی برای این کار ها معرفی کرد. روش اول این سات که دست به کد شده و به سراغ تنظیمات و فایل های وردپرس رفته و با توجه به اینکه این سیستم اوپن سورس همه چیز را در اختیار شما قرار می دهد، هر جا که تغییری نیاز بود آن را اعمال کنید. و روش دوم این سات که به سراغ یکی از بهترین امکانات وردپرس یعنی استفاده از افزونه ها رفته و کار خود را با استفاده از افزونه ها انجام دهید. برای انتقال کاربران وردپرس هم این دو روش برای ما کارگر خواهد بود و می توانیم از هر کدام از آنها بنا به نیازی که داریم استفاده کنیم.

روش های انتقال کاربران وردپرس

در ادامه در مورد انتقال کاربران وردپرس به هر کدام از این روش ها توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد:

 

انتقال کاربران وردپرس به صورت دستی

یکی از کارهایی که می توان برای انتقال کاربران وردپرس انجام داد این است که به سراغ کوئری زدن در پایگاه داده سایت خود بروید. برای این کار لازم است که شما ابتدا به هاست خود لاگین کرده و از طریق کنترل پنل به سیستم مدیریت پایگاه داده یا همان DBMS سایت خود دسترسی پیدا کنید. بعد از اینکه این دسترسی برای شما ایجاد شد و وارد پایگاه داده خود شدید، از بین جداولی که وجود دارد جدول wp_users را پیدا کرده و باید از آن یک خروجی یا اکسپورت بگیرید.

کاری که باید به منظور انتقال کاربران وردپرس به این روش انجام دهید این است که با استفاده از کد های SQL ابتدا کل داده های جدول را Select کرده و بعد از آنها یک خروجی بگیرید. در جریان باشید که این فایل خروجی می تواند برای شما تا حدودی به عنوان یک فایل خطرناک قلمداد شود زیرا تمامی اطلاعات کاربران شما در آن واقع شده است و در صورتی که این اطلاعات لو برود هر کسی می تواند مجموعه کاربران و مشتریان شما را در اختیار داشته باشد.

بعد از تهیه این فهرست کاربران شما باید برای انتقال کاربران وردپرس به سراغ سایت جدید خود رفته و جدولی که از کرابران تهیه کرده بودید را وارد سایت جدید خود کنید. در این مورد باید دقت داشته باشید که این کار را به صورتی انجام دهید که به کاربران فعلی سایت دید آسیبی نرسانید. در صورتی هم که می خواهید انتقال کاربران وردپرس را به یک سیستم CRM تازه انجام دهید باید همین فایل خروجی برای شما کفایت می کند.

 

انتقال کاربران وردپرس با افزونه

همانطور که از ابتدای قاله هم به این موضوع اشاره هایی داشته ایم، استفاده از افزونه ها یکی از روش های اصلی برای انجام خیلی از قابلیت ها در وردپرس می باشد که انتقال کاربران وردپرس هم یکی از آنها بوده و در صورتی که بخواهید این کار را با استفاده از یک افزونه انجام دهید، گزینه های زیادی هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.

وقتی که بخواهیم انتقال کاربران وردپرس را با افزونه ها دنبال کنیم، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به سراغ مخزن وردپرس رفته و افزونه مورد نظر را نصب کرده و آن را راه بیندازیم و فایلی که به ما تحویل می دهد را روی اتی دیگری که همین افزونه را دارد ایمپورت کنیم. شما با استفاده از این قابلیت می توانید انتقال کاربران وردپرس را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهید و مشکلی هم برای شما پیش نخواهد آمد.

در ادامه به آموزش انتقال کاربران وردپرس با استفاده از یکی از این افزونه ها که به شما کمک می کند که کار خود را به راحتی انجام دهید خواهیم پرداخت و با هم می بینیم که این کار چطور انجام می شود و چگونه پیش می رود.

 

آموزش انتقال کاربران وردپرس

همانطور که تا اینجا این موضوع را بررسی کردیم، انتقال کاربران وردپرس با استفاده از افزونه ها یکی از کارهای متداول و ساده و تقریبا بهترین روش برای انجام این کار است و افزونه ای که آن را در اینجا بررسی می کنیم افزونه Import and export users and customers می باشد. در رابطه با این افزونه باشد گفت که با یکی از محبوب ترین افزونه ها برای این کار طرف هستیم که با امتیاز ۵ و نیم ستاره و بیش از ۷۰ هزار نصب فعال یکی از بهترین حرفه ای ترین انتخاب ها برای این کار به شمار می رود.

در ادامه به صورت مرحله به مرحله به آموزش انتقال کاربران وردپرس با استفاده از افزونه Import and export users and customers می پردازیم.

 

مرحله اول نصب افزونه

وقتی که شما بخواهید با استفاده از افزونه ها کاری را انجام دهید، اولین کاری که باید انجام شود این است که افزونه خود را روی سایت نصب کنید که خود این کار روش های مختلفی دارد و بسته به اینکه افزونه شما چه باشد می تواند پیچیدگی های خاص خود را داشته باشد. در مقاله نصب افزونه وردپرس می توانید به این موارد دسترسی داشته باشید، هر چند که افزونه Import and export users and customers نیازی به این موارد ندارد و این افزونه انتقال کاربران وردپرس یک افزونه ساده و بی دردسر خواهد بود که کافی است نام آن را مخزن افزونه ها سرچ کنید.

برای اینکار باید به پیشخوان وردپرس خود رفته و گزینه افزودن را از قسمت افزونه ها انتخاب کرده و نام افزونه Import and export users and customers را در آن سرچ کنید. این افزونه در گزینه اول جست و جو به شما نمایش داده خواهد شد.

مرحله اول – نصب افزونه

 

بعد از نصب و فعالسازی این افزونه گزینه ای تازه به منظور انتقال کاربران وردپرس در بخش ابزار های ایجاد خواهد شد که Import and export users and customers نام دارد و با کلیک روی آن می توانید گزینه های مورد نظر برای این کار را مشاهده کنید.

گزینه ایجاد شده در ابزار ها

 

 

مرحله دوم تنظیمات خروجی گرفتن از کاربران

وقتی که شمار روی گزینه Import and export users and customers کلیک کرده و به تنظیمات افزونه بروید، اولین شبی که به شما نمایش داده خواهد شد ایمپورت می باشد که البته برای انتقال کاربران وردپرس لازم است ابتدا آنها را از سایت مبدا بردارید، برای اینکار از بالا و بین تب های زیادی وجود دارد، تب دوم که همان تب Export است را انتخاب می کنیم.

مرحله دوم – تنظیمات خروجی گرفتن از کاربران

 

با انتخاب این تب شما می توانید امکانات مربوط به خروجی گرفتن کاربران به منظور انتقال آنها را مشاهده کنید. در اولین بخش شما می توانید نقش های کاربری را انتخاب کنید. در صورتی که قصد داشته باشید صرفا مشتریان را انتقال دهید این جا جایی است که باید تعیین کنید چه کاربرانی منتقل شود. ممکن است شما نقش های کاربری ای مانند نقش مدیران را برای این انتقال نیاز نداشته باشید.

بعد از این بخش در قسمت User Created شما می توانید بازه های زمانی را مشخص کنید که کاربران رد آن وارد سایت شما شده و ثبت نام کرده اند. این بخش از قیمت user_registered که در ساختار جدول کاربران به آن اشاره کردیم استفاده می کند و برای انتقال مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که یان بازه را مشخص نکنید، به معنی این است که تمام کاربران خود را برای این انتقال آماده کرده اید.

گزینه Delimiter جدا کننده مورد استفاده در فایل CSV را برای شما مشخص کرده و می توانید با استفاده از آن تعیین کنید که فاصله این اطلاعات چه باشد. در صورتی که بخواهید این اطلاعات را در یک سیستم CRM وارد کنید، این جدا کننده ممکن است برای سایر سیستم ها متفاوت باشد. سایر گزینه های نیز گزینه های کمکی به منظور تعیین نوع زمان و همینطور مرتب سازی الفبایی و تکرار مواردی هستند که یک بار در لیست وجود دارند. با تکمیل این فرم و کلیک روی دکمه Download فایل CSV کاربران وردپرس برای شما دانلود خواهد شد که می توانید از آن استفاده کنید.

 

مرحله سوم وارد کردن کاربران به وردپرس

اکنون که کار خروجی گرفتن از کاربران سایت خود را انجام داده این نوبت به این رسیده است که با این افزونه آنها را به سایت جدیدی که داریم وارد کنیم. در اینجا برای انتقال کاربران وردپرس باید از تب بالای افزونه گزینه Import را انتخاب کنیم تا موراد زیر برای ما نمایش داده شود.

مرحله سوم – وارد کردن کاربران به وردپرس

 

همانطور که مشاهده می کنید در این قسمت موارد زیادی وجود دارد که می توانید به کمک آن ها کار انتقال کاربران وردپرس با استفاده از افزونه Import and export users and customers را به انجام برسانید و وارد کردن کاربران بسیار پر گزینه تر از خارج کردن آنها می باشد. در این خصوص باید گفت که امکانات کنترلی در زمانی که شما کاربران را وارد می کنید باید بیشتر باشد تا امکان خطا و ورود کاربرانی با دسترسی های سطح بالا از این طریق گرفته شود.

اولین کاری که برای انتقال کاربران وردپرس در اینجا باید انجام گیرد این است که فایل مورد نظر را روی سایت بارگذاری کنید. با کلیک روی گزینه Browse فایل را به سایت خود معرفی کنید. در قسمت بعدی یعنی Roles کاری که باید انجام دهید این است که نقش های پیشفرض را برای تمام مواردی که می خواهید وارد کنید در نظر بگیرید. شما می توانید نقش های مختلفی را با توجه به آنچه که در سایت شما دارد انتخاب کنید. این نقش ها می توانند از مشتری، کاربر عادی، ادمین های فروشگاه و یا مدیر کل متفاوت باشند و از این نظر دست شما باز خواهد بود.

در بخش Options گزینه های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان کار انتقال کاربران وردپرس را به صورت موثرتری انجام داد. اولین گزینه مربوط به این خواهد بود که پلاگین با گزینه ها و فیلد های خالی چکار کند.

گزینه های  وارد کردن کاربران به وردپرس

 

در این بخش شما می توانید این موارد را حال بگذارید و یا اینکه متا دیتای آنها را به صورت کامل حذف کنید تا در صورت نیاز موارد صحیح به صورت جدیدی جایگزین شود. علاوه بر این موضوع ارسال ایمیل ها با اطلاعات جدید و همینطور اجبار کاربران برای تغییر پسورد ها هم در این مورد می تواند انجام شود.

در بخش Update Users به شما گزینه هایی را برای آپدیت کردن یوزر هایی که روی سیستم وجود دارند داده خواهد شد. شما می توانید برای این یوزرها اطلاعات ورودی جدید را جایگزین کرده یا اطلاعات قدیمی را در نظر بگیرید همینطور ادغام آنها نیز با این گزینه ها برای شما امکان پذیر خواهد بود.

آپدیت کردن کاربران در انتقال

 

بعد از تکمیل این اطلاعات می توانید با کلیک روی گزینه Start Importing کار وارد کردن اطلاعات به سایت را تکمیل کرده و در این حالت انتقال کاربران وردپرس با کمک افزونه Import and export users and customers روی سایت شما به صورت کامل انجام خواهد شد و می توانید با رفتن به بخش کاربران به کاربران تازه وارد خود دسترسی داشته باشید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد اینکه انتقال کاربران وردپرس چطور انجام می شود و این کار می تواند چه نکات و مواردی را که باید به آنها توجه داشته باشیم را در بر داشته باشد، صحبت مردیم. به طور کلی باید گفت که انتقال کاربران وردپرس یکی از کارهای مدیریتی است که ممکن است به دلایل مختلفی مانند انتقال به سایت جدید و یا انتقال کاربران به سیستم های کنترل ارتباط با مشتری و مارکتینگ انجام شود. شما به دور روش انتقال جدول پایگاه داده و همینطور استفاده از افزونه ها می توانید این کار را انجام داده و باید گفت که این کار با افزونه بسیار ساده تر خواهد بود. افزونه Import and export users and customers را می توان به عنوان معروف ترین و محبوب ترین افزونه برا این کار معرفی کرد که امتحان خود را در این زمینه پس داده است و در این مقاله آموزش کار کردن با آن را به صورت کامل ارائه دادیم.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
20 ⁄ 5 =