جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگآموزش های شبکهاز سیر تا پیاز راه اندازی سایت فروش هاست
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

از سیر تا پیاز راه اندازی سایت فروش هاست

هر وبسایت به یک “خانه” نیاز دارد، مکانی که فایل‌ های آن در هر زمان و هر مکان قابل ‌دسترسی باشد. این همان کاری است که‌ هاست انجام می ‌دهد. اگر وبسایت می‌ خواهید، باید در جایی میزبانی شود. پس وجود یک وبسایت ارائه این خدمات برای هر سایتی ضروری است. در این مطلب می خواهیم در مورد چگونگی راه اندازی یک سایت برای ارائه این خدمات صحبت کنیم. اما قبل از صحبت در مورد چگونگی راه اندازی سایت فروش هاست اجازه دهید کمی در مورد اهمیت هاست با  هم صحبت کنیم.

 

اهمیت ‌هاست

یک‌ هاست خوب به سایت سرعت می ‌بخشد. تقریباً همیشه در دسترس است. میزبانی خوب مقرون ‌به ‌صرفه دارد. هزینه نگهداری آن کم است، و همینطور مقیاس‌پذیر است. میزبانی بد کاملاً برعکس است. در دنیای رقابتی اینترنت، میزبانی یک ‌پایه اساسی است. بنابراین، اینکه چگونه یک وب‌ سایت را میزبانی می ‌کنید؟ یک سوال مهم است و پاسخ، ساده‌تر از آن است که فکر می کنید.

می‌ توانید به شخصی پول بدهید تا این کار را برای شما انجام دهد مانند هاستینگ‌ ها و یا خودتان آن را انجام دهید. یعنی از بستر میزبانی استفاده کنید و میزبان محلی باشید. بهترین روش به سطح تجربه شما بستگی دارد. سیستم ‌عامل‌ های میزبانی (هاستینگ) بسیار رایج هستند و راه‌اندازی سرور شخصی برای شما یک تمرین یادگیری خوب برای راه اندازی سایت فروش هاست خواهد بود. اگر هاست محلی شما از انواع پیشرفته آن نیست، ثبت ‌نام در یک ارائه ‌دهنده میزبانی گزینه منطقی است. «ارزان و قابل‌ اعتماد» ترکیبی طلایی در میزبانی وب است و شرکت‌ های هاستینگ این شرایط را ارائه می‌ دهند. آنها از ملاحظات فنی مراقبت می ‌کنند تا بتوانید روی سایت خود تمرکز کنید.

 

راه اندازی وبسایت هاستینگ

 

چرا راه اندازی سایت فروش هاست میتواند خوب باشد!؟

بازار در حال تحول میزبانی وب فرصت ‌های جدیدی را برای کارآفرینانی که علاقه‌ مند به راه ‌اندازی مشاغل میزبانی خود هستند ایجاد می ‌کند؛ اما فرصت سریع ثروتمند شدن وجود ندارد. برای درآمد زایی از راه میزبانی وب شما به برنامه‌ ریزی و کار سخت نیاز خواهید داشت. اگر احساس می کنید که آماده راه‌اندازی شرکت هاستینگ خود هستید.این راهنمای گام‌ به ‌گام به شما کمک می ‌کند تا در این زمینه حرکت کرده و از گرفتاری هایی که می ‌تواند مانع موفقیت شما شود، جلوگیری کنید.

 

مفاهیم اصلی در راه اندازی سایت فروش هاست

 برای راه اندازی سایت فروش وب شما باید مراحل زیر را دنبال کرده و این مفاهیم را مورد توجه قرار دهید.

 

یک تعریف

راه اندازی سایت فروش هاست در واقع کار تهیه فضای ذخیره‌سازی و دسترسی آسان وب‌ سایت ‌ها است. این‌ یک زمینه رقابتی شدید است، اما  در صورتی ‌که درست انجام شود، می ‌تواند یک تجارت سودآور باشد.

تجارت هاستینگ برای مدت ‌زمان مشخصی مقدار مشخصی از پهنای باند و فضای ذخیره ‌سازی را به مشتریان اجاره می‌ دهد. پولی که شما به‌ عنوان صاحب مشاغل کسب می ‌کنید از تفاوت بین هزینه‌ های کار با سرور ها و خدمات مشتری (هزینه‌ های نمایندگی فروش) و مبلغی است که از مشتریان خود می ‌گیرید.

در نهایت، تصمیم شما برای راه‌اندازی مشاغل میزبانی به انگیزه‌ ها، دانش فنی و حجم کاری که می‌ توانید تحمل ‌کنید بستگی دارد. به‌ عنوان ‌مثال، افراد انگیز ه‌های زیادی برای شروع کار دارند. برخی آزادی مالی می ‌خواهند، دیگران منبع درآمد مستقل و برخی این کار را برای چالش روبرو شدن با یک مشکل می ‌خواهند. انگیزه ‌های شما برای راه‌ اندازی مشاغل هاستینگ باید متمرکز و روشن باشد؛ و باید به خاطر داشته باشید که فعالیت این شغل به ‌عنوان منبع درآمد منفعل بسیار دشوار است. این امر به دلیل حجم کاری زیادی که در اجرای آنلاین تجارت مبتنی بر خدمات وجود دارد، خواهد بود.

تعریف هاستینگ

توجه کنید که برای راه ‌اندازی مشاغل هاستینگ، حداقل دانش کافی در زمینه طراحی وب لازم است. شما باید دانش لازم در زمینه HTM ، CSS و PHP را داشته باشید و گاهی لازم است که شما نیاز به تجربه برنامه‌ نویسی شی‌ءگرا داشته باشید.

راه‌ اندازی این دسته از مشاغل به تعهد زمانی قابل ‌توجهی نیاز دارد زیرا در ابتدا ساعت ‌های زیادی را صرف طراحی، آزمایش و بازاریابی وبسایت خود خواهید کرد. همچنین شما روزانه وقت خود را صرف حفظ وبسایت خود، پشتیبانی مشتری و پردازش پرداخت می کنید. در ابتدا باید مایل باشید روزانه دو ساعت به کار خود بپردازید. سرانجام، اگر همه ‌چیز درست پیش برود، تجارت شما رشد خواهد کرد و به یک شغل تمام ‌وقت با دستمزد بالا تبدیل می شود.

 

شناختن بازار

راه اندازی سایت فروش هاست و همینطور میزبانی وب به‌ طور سنتی یک صنعت گسترده و کاملاً رقابتی بوده است. بازار های متفرقه در این صنعت کم و گسترده است و ما دریافته‌ ایم که اکثریت قریب به‌ اتفاق شرکت ‌ها بر سر قیمت و خدمات به مشتری رقابت می کنند.

درآمد برخی از بزرگ ‌ترین شرکت‌ های میزبانی وب میلیون ‌ها دلار است. شاید با چند مورد از آنها آشنا باشید. همه این شرکت‌ ها ده تا هزار سرور دارند. به عنوان مثال یکی از بزرگترین هاستینگ ها به ‌تنهایی بیش از 40000 سرور دارد. در مورد کارکنان پشتیبانی هم باید بگوییم 24 ساعته و کل هفته و سال‌ ها تجربه کسب‌ و کار در این زمینه به این بخش اختصاص داده ‌شده است. یک استارت آپ کوچک مانند مشاغل آینده شما رقابت با این  غول ‌های هاستینگ بسیار دشوار خواهد بود.

در مرحله بعدی مجموعه عظیمی از شرکت ‌های میزبان کوچک تا متوسط قرار دارند. ممکن است یک شرکت متوسط در این گروه، صد ها سرور و کارمند پشتیبانی اختصاصی داشته باشد. عمدتاً به دلیل تعداد رقبا در این گروه، برجسته‌ تر شدن این شرکت‌ ها دشوار تر است. برای اینکه به ‌عنوان یک میزبان وب متوسط خود را نشان دهید، معمولاً به چیزی منحصر به ‌فرد نیاز دارید، خواه نام باشد یا قیمت ارزان یا خدمات فوق‌ العاده قوی به مشتری.

قاعده کلی این است که شغلی داشته باشید که همراه با بازاریابی گسترده، چیزی منحصر به ‌فرد به مشتریان شما ارائه دهد تا مشتریان بالقوه از نام شما مطلع شوند. همچنین می ‌توانید خدمات مشتری خود را بر اساس نیاز های آن متمرکز کنید، هزینه‌ های پشتیبانی را کاهش دهید اما کیفیت را هم ‌زمان افزایش دهید.

 

انتخاب Niche market

نکاتی هست که باید برای تعیین نیچ یا همان خوزه اصلی کار و زمینه مورد نظر خودتان که در اینجا میزبانی وب و هاستینگ است توجه کنید و کار راه اندازی سایت فروش هاست را منطبق بر نیچ خود پیش ببرید. این نکات به شرح زیر خواهند بود.

۱. می ‌توانید هزینه‌ هایی را که مربوط به Niche market نیست کاهش دهید.

۲. شما می ‌توانید تلاش‌ های بازاریابی خود را فقط بر روی مشتریانی قرار دهید که در آن قرار دارند.

۳. می ‌توانید محصولات وابسته، مانند پلاگین های وردپرس و مضامین وبسایت را در جایگاه خود بفروشید.

۴- شما قطعا متوجه مزایایی خواهید شد که در بازار های دیگر یافت نمی‌ شوند. به ‌عنوان ‌مثال، فروش ویژه سریع ‌تر از فروش میزبانی عمومی رشد می‌ کند و نیازی به سرمایه‌ گذاری مداوم در مارک تجاری و ویژگی ‌های اضافی نیست.

۵- هنگام موفقیت با رقبای نسبتاً کمی در Niche market ، شانس موفقیت بیشتری دارید.

همچنین چند نقطه‌ ضعف در Niche market وجود دارد، که فضای کوچک به ‌طور طبیعی  فضای محدودی برای رشد دارد. با این ‌حال، به‌ طور کلی، در یک صنعت بزرگ و بالغ مانند هاستینگ، بهتر است در یک بازار خاص شروع کنید و بر ارائه خدمات با کیفیت تمرکز کنید.

چند روز وقت بگذارید تا در مورد جایگاه ایده آل هاستینگ خود فکر کنید و در تحقیقات خود دقیق باشید. پس از آماده شدن، بیایید شروع کنیم!

 

مراحلی که برای راه اندازی سایت فروش هاست طی کنید

برای راه اندازی سایت فروش هاست و ارائه خدمات میزبانی پس از بررسی تعاریف و مفاهیم بررسی شده در بخش قبل و تعیین سیاست های موجود شما باید برای راه اندازی مراحل دیگری را نیز طی کنید که مربوط به بازار و تعیین استراتژی شماست. این مراحل به شرح زیر خواهند بود.

 

مرحله ۱: تحقیقات قبل از راه‌اندازی

هنگامی ‌که Niche market مورد نظر خود را شناسایی کردید، نوبت به انجام تحقیقات تکمیلی می ‌رسد. شما باید 5 رقبای برتر در هاستینگ خود، خدمات ارائه ‌شده و ساختار هزینه آنها را بشناسید.

 

مرحله ۲: تصمیم‌ گیری در مورد هسته اصلی کار خود

سه نوع مشاغل میزبانی وب وجود دارد:

۱. میزبان نمایندگی فروش

۲. سرور در خانه

۳. همبستگی مرکز داده

اگر شما یک کارآفرین جدید میزبانی وب هستید، توصیه می ‌کنیم کار خود را با سیستم میزبانی نمایندگی آغاز کنید. راه ‌اندازی تجارت نمایندگی فواید بسیاری از جمله سادگی و هزینه پایین بهره‌ برداری دارد. دانش فنی در یک تجارت نمایندگی اساسی است و با یک سرور داخلی یا اجاره مرکز داده به ‌طور قابل ‌توجهی پیچیده ‌تر می شود.

راه اندازی وبسایت فروش هاست

 

نمایندگی میزبانی وب یا Reseller Hosting

نمایندگی میزبانی نوعی تجارت میزبانی وب است که در آن شما خدمات میزبانی عمده را از یک شرکت بزرگ ‌تر خریداری می کنید و خدمات را با هزینه بالاتر به مصرف ‌کنندگان می‌ دهید. در این صورت پولی که می ‌گیرید از اختلاف بین دو قیمت حاصل می شود.

میزبانی نمایندگی می ‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. به ‌عنوان ‌مثال، می ‌توانید یک سرور اختصاصی از شرکت میزبان به‌ عنوان نمایندگی فروش اجاره کنید یا می ‌توانید با ثبت‌ نام در حساب فروشنده، خدمات میزبانی مشترکی را که شرکت ارائه می ‌دهد، دوباره بفروشید.

 

نحوه راه اندازی سایت فروش هاست

برای راه اندازی سایت فروش هاست شما باید مراحل زیر را طی کرده و آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

 

انتخاب سرویس نمایندگی

یک سرویس نمایندگی فروش را انتخاب کنید که مطابق با نیاز ها و هنجار های خاص شما باشد. برای انتخاب سرویس مناسب و آشنایی با اینکه این نوع از نمایندگی چیست میتوانید به مقاله ” گرفتن نمایندگی هاست ” و همینطور برای مشاهده بهترین تعرفه نمایندگی ها به صفحه ” نمایندگی هاست ” مراجعه کنید. به ‌عنوان ‌مثال، اگر جایگاه شما وردپرس باشد، خدمات فروشنده شما باید از پشتیبانی و نرم‌افزار گسترده ‌ای برای نصب و نگهداری وردپرس برخوردار باشد.

 

خریداری بسته نمایندگی هاست

یک بسته  نمایندگی هاستینگ خریداری کنید. بسته‌ای که انتخاب می کنید می‌تواند به‌اندازه دلخواه شما بزرگ یا کوچک باشد، اما به خاطر داشته باشید که با به دست آوردن مشتری واقعی، همیشه می‌توانید آن را گسترش دهید.

 

ساخت و طراحی وبسایت

وبسایت خود را در اطراف API شرکت فروشنده بسازید و یا سیستم صورت حساب ارائه ‌شده یا سیستم صورت حساب خود را ترکیب کنید. تعیین کنید چه خدماتی می‌ توانید ارائه دهید و چه خدماتی را باید ارائه دهید.

به‌عنوان‌مثال، بسیاری از هاستینگ‌ها هاست اشتراکی، میزبانی VPS و سرورهای اختصاصی را ارائه می‌دهند. اگر سه گزینه مختلف برای یک نوع خدمات داشته باشید، مشتریان شما به ‌احتمال ‌زیاد گزینه میانه را از بین سطح پایین و سطح بالا انتخاب می کنند تا بیشترین سود را از گزینه میانه داشته باشند.

طراحی سایت هاستینگ

 

تجارت خود را معرفی کنید

پس از راه اندازی سایت فروش هاست باید تجارت خود را با تبلیغات Google و شبکه‌ های اجتماعی تبلیغ کنید. هر زمان لازم باشد سرور های خود را گسترش دهید. شما ممکن است هرگز نیازی به مدیریت سرور های شخصی خود برای تجارت خود نداشته باشید، غالباً می ‌توانید به یک بسته اختصاصی فروشنده سرور برای رسیدگی به هجوم مشتریان ارتقا دهید.

 

همکاری با مرکز داده Data Center Colocation

Colocation Center یک مرکز داده بزرگ تجاری است که تجهیزات، فضا و پهنای باند را به ‌طور یکسان به کاربران و مشاغل اجاره می‌ دهد. در دنیای میزبانی وب، اجاره مرکز داده به معنای بهره ‌مندی از مقیاس اقتصادی مرکز همبستگی است. از مزایای آن می‌ توان به کاهش هزینه ‌های uptime، حفظ دستگاه‌ های زائد و هزینه ‌های عملکرد اشاره نمود.

سرویس ‌های Collocation حد فاصل ساخت مرکز داده خصوصی (در این مورد یک سرور در خانه) و ادامه مسیر فروشنده است. اجاره مرکز داده مقیاس ‌پذیری فوری، تقریباً 100 درصد به‌ روز بودن، امنیت و پشتیبانی فنی حرفه‌ ای را تضمین می ‌کند. همچنین به شما امکان کنترل کامل بر روی تنظیمات فیزیکی سرور، داده ‌های آن و نرم‌افزار نصب‌ شده بر روی سرور را می ‌دهد.

از colocation مدیریت ‌شده اغلب اجاره اختصاصی سرور یاد می شود. اگر برای ساخت، مدیریت و اجرای سرور cool کاملاً آماده یا کاملاً واجد شرایط نیستید و پول کارمندان پشتیبانی را ندارید، استفاده از یک سرور مدیریت‌ شده منطقی ‌تر است یا حتی رفتن به مسیر میزبانی نمایندگی فروش!

 

محصولاتی که ارائه خواهید کرد

پس از راه اندازی سایت فروش هاست چه محصولات و خدماتی را ارائه خواهید داد؟ اکنون ‌که پایه های راه‌اندازی شرکت میزبان جدید خود را تعیین کرده ‌اید، زمان آن فرا رسیده است که خدمات گسترده ‌ای را که می‌ توانید ارائه دهید بررسی کنید. ما چهار گزینه خدمات مختلف را بررسی خواهیم کرد:

 

هاست اشتراکی

میزبانی مشترک ایده قرار دادن بسیاری از وبسایت ‌ها روی یک سرور است. این روش همچنان مقرون ‌به ‌صرفه ترین و محبوب ‌ترین گزینه میزبانی است. با قرار دادن حداکثر 2500 وب سایت روی یک سرور تیغه، میزبان وب می‌ تواند هزینه‌ های عملکرد آن سرور را در بین تمام کاربران توزیع کند.

این به میزبان وب اجازه می‌ دهد شارژ بسیار کمی، در ماه داشته باشد و همچنان سودآور باقی بماند. سرویس میزبانی مشترک دارای مدیریت سیستم برای توزیع فضای ذخیره‌ سازی و پهنای باند بین تمام کاربران موجود در یک سرور است و نگهداری روزانه نیز به اشتراک گذاشته‌ شده است.

هاست مشترک اساسی ‌ترین شکل میزبانی است که در آن شما به‌ عنوان میزبان وب کلیه سرور و نرم‌ افزار کاربر نهایی را تهیه و نصب می کنید. تمام‌ کاری که کاربر باید انجام دهد پرداخت ماهیانه هزینه و دسترسی به CPanel در لینوکس و یا Plesk برای سرور ویندوز برای بارگذاری وب سایت خود است. غالباً، سرویس اشتراکی مزایای بی ‌شماری را در ذهن کاربر نابجا از نظر فنی خواهد داشت، مانند نصب کننده ‌های خودکار برای وردپرس، سایت سازهایی با قابلیت درگ و دراپ که امروزه بسیار محبوب هستند و پشتیبانی فنی پایه.

 

 هاست ابری

میزبانی ابری باعث می شود برنامه ها و وب سایت ها با استفاده از منابع ابری قابل دسترسی باشند. برخلاف میزبانی سنتی ، هاست مشتری های شما در یک سرور مستقر نمی شوند. در عوض ، شبکه ای از سرور های ابری مجازی و فیزیکی متصل ، میزبان برنامه یا وب سایت هستند و از انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتر اطمینان حاصل می کنند.

محصولات هاستینگ

 

سرور خصوصی مجازی (VPS)

 سرور خصوصی مجازی یک ماشین مجازی با نصب سیستم‌ عامل خاص خود است. این به کاربر این امکان را می ‌دهد تا جدا از سخت ‌افزار خود که آزادی بسیار بیشتری نسبت به هاست اشتراکی دارد، همه جنبه‌ های میزبانی را کنترل کند. به‌ عنوان‌ مثال، مشتری شما می ‌تواند هر نرم‌ افزاری را که می‌ خواهد با بسته میزبانی VPS نصب کند. VPS از نظر عملکردی معادل سرور اختصاصی است و ایجاد و پیکربندی آن بسیار آسان‌ تر است زیرا مبتنی بر نرم‌ افزار است. VPS با تقسیم یک سرور منفرد در چندین سرور مجازی ایجاد می شود. این باعث می شود که یک VPS نسبت به یک سرور اختصاصی به ‌مراتب ارزان ‌تر باشد و شما می ‌توانید پس‌ انداز را به مشتری انتقال دهید.

VPS می‌ تواند به‌ عنوان یک سرویس مدیریت ‌شده یا غیر مدیر ارائه شود. در VPS های کنترل نشده، مشتری به سیستم دسترسی پیدا می ‌کند و سپس به سیستم مجازی خود منتقل می شود، درحالی‌ که در VPS مدیریت ‌شده با روشی بسیار مشابه بسته میزبانی مشترک، از طریق کنترل پنل دسترسی پیدا می شود.

 

سرور اختصاصی

در سرور اختصاصی کل سرور به سرویس گیرنده اختصاص یافته و در اختیار آن قرار داده می شود تا برای اهداف میزبانی وب از آن استفاده کند. البته توجه داشته باشید منظور از کل سرور، کل سروری که در اختیار شما قرار داده شده است تا برای عملیات راه اندازی سایت فروش هاست مورد  استفاده قرار دهید نیست و یک بخش از آن را بر اساس نیاز مشتری به وی تخصیص خواهید داد.

کاربران و سازمان‌ هایی که از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند، کنترل کاملی بر سرور ها دارند، ازجمله انتخاب سیستم ‌عامل، سخت‌افزار و نرم‌افزار. تقریباً مانند VPS، میزبان وب به ‌جای اینکه به مشتری اجازه این کار را بدهد، امکان مدیریت سرور را دارد. یک سرور اختصاصی از افزایش آزادی و ثبات بهره می ‌برد و معمولاً برای وبسایت‌ هایی با میزان بازدید بالا استفاده می شود.

 

نگاهی گذرا به پشتیبانی و خدمات مشتری

پس از راه اندازی سایت فروش هاست و ارائه خدمات میزبانی، شاید یکی از مهمترین جنبه‌ های میزبانی، مزایایی باشد که با ارائه پشتیبانی و خدمات عالی کسب خواهید کرد. در یک بازار اشباع‌شده، تشخیص تجارت شما از هزاران تجارت دیگر در اینترنت دشوار است. اغلب اوقات، بهترین بازاریابی تبلیغات دهان ‌به ‌دهان است و این فقط از صد ها مشتری فراتر از رضایت حاصل می شود. اگر خدمات مشتری شما استثنایی باشد، این اطلاعات گسترش می ‌یابد. البته، سابقه خدمات ضعیف نیز گسترش می ‌یابد.

خدمات مشتری از لحظه ورود مشتری بالقوه به وبسایت شما آغاز می شود. پشتیبانی باید به ‌صورت مکالمه رایگان یا گفتگوی زنده با کلیک یک دکمه در دسترس باشد. شما باید آماده ‌باشید که ساعت ‌های زیادی را برای اصلاح کاربر وبسایت خود صرف کنید. روند پرداخت شما باید ساده و ایمن باشد. پس از ثبت ‌نام مشتری برای یک بسته میزبانی، ارسال ایمیل با جزییات ثبت ‌نام، اطلاعات پرداخت و راه‌ اندازی و ایمیل پشتیبانی و شماره تلفن ارسال می شود.

ممکن است مشتری در چند ماه اول خدمات خود دو یا سه بار تماس بگیرد و کارکنان پشتیبانی شما باید آماده پاسخگویی به هر سالی باشند. از نظر اطمینان، اکثر شرکت‌ های میزبان 30 تا 90 روزه ضمانت بازگرداندن پول را ارائه می‌ دهند! و تجارت شما نیز باید چنین باشد. آماده ‌باشید تا پس از 30 روز اول بخش عمده‌ ای از مشتریان خود را از دست دهید. حتی برای بهترین میزبان وب نیز معمول است. با داشتن شانس و تلاش از جانب شما، مشتریان باقیمانده تا سال ‌های زیادی به تجارت شما وفادار خواهند بود.

 

سخن پایانی

همان ‌طور که در ابتدا ذکر شد، شروع یک تجارت میزبانی و راه اندازی سایت فروش هاست به تعهد زمانی قابل‌ توجهی نیاز دارد؛ اما اگر انگیزه و مهارت کافی دارید، می ‌توانید یک تجارت میزبانی وب موفق ایجاد کنید که منبع درآمد مداوم باشد. این بهترین شانس برای شماست!

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
21 + 13 =