جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسنصب وردپرس روی ساب فولدر (سی پنل و دایرکت ادمین)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

نصب وردپرس روی ساب فولدر (سی پنل و دایرکت ادمین)

وقتی که شما اداره یک سایت اینترنتی را در دست داشته باشید در خیلی از مواقع ممکن است به امکاناتی نیاز داشته باشید که با سایت اصلی شما تداخل داشته و یا صرفا بخواهید یک صفحه را به صورت کمکی روی سایت خود داشته باشدی که در این حالت باید گفت ساختار وب به شما این اجازه را خواهد داد و می توانید این کار را انجام دهید. در اصل هر کدام از مسیر های مختلفی که با URL های مختلف در سایت شما نمایش داده می شوند می توانند به صورت مستقل عمل کنند. روش های مختلفی برای استفاده از این قابلیت و پیاده سازی آنها وجود دارد که یکی از پرطرفدار ترین آنها استفاده از قابلیت نصب سیستم های مدیریت محتوای مجزا روی این مسیر ها است که در آنها می توان یک پنل مدیریتی کامل را داشت. نصب وردپرس روی ساب فولدر یکی از نمونه های کاربردی برای این قابلیت است که می تواند امکانات خوبی را در اختیار ما بگذارد.

با توجه به محبوبیت و امکاناتی که وردپرس در اختیار ما می گذارد این موضوع که شما از آن برای طراحی یک بخش از سایت به صورت مجزا استفاده کنید، می تواند یکی از امکانات مفید در خیلی از سایت ها، حتی خود سایت های وردپرسی به شمار بیاید. در این مقاله قصد داریم تا این موضوع که چطور باید نصب وردپرس روی ساب فولدر را انجام دهیم را روی دو کنترل پنل معروف دایرکت ادمین و سی پنل بررسی کنیم. اما قبل از اینکه به آموزش انجام این کار بپردازیم لازم است که کمی در مورد این که کارایی نصب وردپرس روی ساب فولدر ها چیست و با این کار چه ویژگی هایی نصیب ما می شود و چرا باید از آن استفاده کنیم.

 

کارایی نصب وردپرس روی ساب فولدر

در صورتی که شما نیاز به صفحه ای دارید که از نظر ساختاری با سایت شما متفاوت باشد و به سراغ نصب وردپرس روی ساب فولدر نمی دانید این کار دقیقا می تواند به شما کمک کند یا نه، قرار است در همین ابتدای کار تکلیف را مشخص کنیم و ببینیم که اصلا نصب یک وردپرس دیگر می تواند به ما کمکی بکند یا صرفا مصرف منابع هاست ما را بالاتر خواهد برد!

کارایی نصب وردپرس روی ساب فولدر

در این خصوص باید بگوییم که استفاده از یک سیستم مدیریت محتوای دیگر در سایت در صورتی که کاربرد آن درست باشد می تواند اوضاع سایت را بهبود داده و برای موارد خاص استفاده های زیادی را خواهد داشت. البته باید در نظر داشته باشید که این کار با مصرف منابع هم همراه است زیرا حداقل اتفاقی که در اینجا می افتد این است که یک هسته سیستم مدیریت محتوای دیگر روی هاست شما اضافه شده و فعال خواهد شد که برای این فعال بودن و کار کردن از منابع هاست که ثابت هستند استفاده می کند.

در صورتی که بخواهیم بگوییم با نصب وردپرس روی ساب فولدر دقیقا برای سایت ما چه اتفاقی می افتد باید گفت که در صورتی که این کار را انجام دهید، یکی از مسیر های سایت شما که بعد از اسلش و در ادامه دامنه شما می آید یک سایت جدید خواهد داشت که می تواند با سیستمی جداگانه برای شما نمایش داده شود. در واقع آدرس این برگه جدید به این صورت خواهد بود:

Yoursite.com/subfolder

که در آن yoursite.com نام دامنه شما خواهد بود و subfolder نیز همان پوشه ای است که شما دامنه خود را در آن نصب کرده اید.

در این خصوص باید گفت که نصب وردپرس روی ساب فولدر می تواند قابلیت ها و کاربرد های مختلفی را برای ما داشته باشد که از برجسته ترین آنها می توان به سه مورد زیر اشاره کرد:

 

جدا سازی بخشی از سایت مانند وبلاگ از سیستم اصلی

سیستم های مختلف و متنوعی وجود دارند که در اینترنت پراکنده هستند و هرکدام از آنها ویژگی های خود را برای کاربران خود ارائه می کنند. البته باید گفت که خیلی از این سیستم ها با هدف های خاص ارائه می شوند و فاقد بعضی از ویژگی های دیگر هستند به عنوان مثال می توان به سیستم های فروشگاهی ای مانند مجنتو و پرستاشاپ که در مقاله های پرستاشاپ چیست و مجنتو چیست به صورت کامل آنها را معرفی کردیم اشاره کنیم. وقتی که شما از این سیستم ها برای راه اندازی سایت استفاده کرده باشید و یا اصلا یک سایت را با فریم ورک هایی مانند لاراول و یا ویو جی اس که در مقالات لاراول چیست و Vue JS چیست آنها را معرفی کردیم راه اندازی کرده باشید، ممکن است که به ویژگی های عامی که سیستم هایی مانند وردپرس ارائه می کنند هم نیاز داشته باشید.

جدا سازی بخشی از سایت مانند وبلاگ از سیستم اصلی

نصب وردپرس روی ساب فولدر به شما کمک می کند که در کنار هر سیستمی که سایت اصلی خود را با استفاده از آن راه اندازی کرده اید از ویژگی های رنگارنگی که وردپرس به کاربران خود می دهد هم استفاده کنید و شاید شما بخواهید در کنار فروشگاه خود یک تالار گفتگو و یا یک وبلاگ حرفه ای با قابلیت های سطح بالا برای کاربران خود راه اندازی کنید و در صورتی که بخواهید این موارد را برنامه نویسی کرده و به صورت سفارشی آنها را پیاده سازی کنید، هزینه ای گزاف خواهد داشت.

در مجموع می توان در رابطه با این موضوع گفت که نصب وردپرس روی ساب فولدر  به راحتی می تواند بدون آسیب رساندن به سایر قابلیت هایی که شما به آنها نیاز دارید و روی سایت شما وجود دارند، قابلیت های تازه ای را در اختیار سایت شما بگذارد.

 

بهینه سازی و سریع تر کردن سایت

یکی دیگر از گزینه هایی که باعث می شود که حتی سایت های وردپرسی هم به سراغ نصب وردپرس روی ساب فولدر بروند این است که می توان در خیلی از موارد خاص این سایت ها را به صورت عمده ای بهینه سازی کرد. در صورتی که شما برای بخشی از سایت خود بهینه سازی های سنگین را در نظر داشته باشید که ممکن است به بعضی از بخش های دیگر آسیب برسانند می توانید این قسمت را با استفاده از نصب وردپرس روی ساب فولدر جدا کرده و هر کاری که خواستید بدون به خطر انداختن سایت اصلی روی آن انجام دهید، شما می توانید از قالب های سبک تر، بهینه سازی های پایگاه داده، بهینه سازی های تصاویر و موارد مختلف روی این وردپرس جدید بدون هیچ نگرانی ای استفاده کنید.

به عنوان مثالی از این موارد می تواند جدا کردن وبلاگ که عموما با استفاده از نصب وردپرس روی ساب فولدر انجام می شود را ارائه کرد. با این کار شما می توانید برای وبلاگ خود قالبی سبک تر استفاده کنید همین طور امکانات مختلفی برای تبلیغات در پست ها و مواردی از این دست را قرار دهید که می تواند در حالت عادی روی سایت شما سایت را سنگین کند، سایر افزونه ها مانند افزونه های ارائه دهنده فهرست محتوا، Breadcrumb ها، حالت شب و موارد دیگری که برای وبلاگ خوب هستند می توانند موجب پایین آمدن سرعت سایت اصلی و سنگین شدن آن شوند که با این کار این افزونه ها هم جدا خواهد شد.

 

ساخت لندینگ پیج ها

یکی از شایع ترین موارد نصب وردپرس روی ساب فولدر که می توان گفت کاربرد عمده این کار می باشد ساخت لندینگ پیج های اصولی و حرفه ای به صورت مجزا است. در این رابطه باید گفت که لندینگ پیج ها صفحاتی هستند که عموما برای جشنواره ها و فروش های ویژه مورد استفاده قرار می گیرند و ویژگی اصلی آنها این است که کل تمرکز خود را روی فروش محصول گذاشته اند و در لندینگ های حرفه ای ارتباط با سایت اصلی از طریق منو ها قطع شده تا تمرکز بالا برود و به جیا سرگردان شدن کاربر در سایت فروش محصولات بالاتر برود.

نصب وردپرس روی ساب فولدر برای این کار یکی از موارد ایده آل است زیرا می توان با استفاده از آن یک صفحه که به صورت کامل با سایت اصل ما متفاوت است و می تواند یک تم مناسبتی مانند بلک فرایدی و یا نوروز را داشته باشد، را به راحتی پیاده سازی کرد. همین طور یکی دیگر از مواردی که باید در این صفحات ارزیابی شود سرعت خواهد بود و باید سایت در سریعترین زمان ممکن به کاربر نمایش داده شود که نرخ پرش(Bounce Rate) به پایین ترین میزان خود برسد. انجام این کار ها در یک وردپرس تازه نصب شده و سر حال بسیار ساده تر از حالتی است که شما این کار را با صفحه ای از سایت خود انجام دهید.

ساخت لندینگ پیج ها

به طور کلی می توانید این سه کاربرد را برای نصب وردپرس روی ساب فولدر معرفی کنیم و باید گفت که اصلا کاربرد های کم و کوچکی نیستند. اگر دقت کرده باشید در خیلی از سایت ها برای این کاربرد ها از امکانی مانند زیر دامنه ها برای این موضوع استفاده می شود که باید گفت نصب وردپرس روی ساب فولدر یک مزیت ویژه نسبت به زیر دامنه ها دارد که آن هم حفظ اعتبار سئو است و در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

مزیت بزرگ ساب فولدر نسبت به زیر دامنه

همانطور که دیدیم نصب وردپرس روی ساب فولدر یکی از مواردی است که کاربرد های زیادی را برای ما خواهد داشت اما روی ساب دامنه ها هم می توان این موضوع را به همین صورت مشاهده کرد. شاید بتوان گفت که آدرسی که در اختیار ما قرار می گیرد در ساب دامین ها به صورت کامل تر و رسمی تر هم باشد و بتوان گفت که می تواند بهتر به ما کمک کند. در این رابطه باید گفت که نصب وردپرس روی ساب فولدر نسبت به استفاده از ساب دامین ها یک مزیت بزرگ دارد و آن نگهداری از اعتبار سئو برای دامنه اصلی سایت است.

در واقع باید گفت که گوگل هر زیر دامنه را به عنوان یک سایت جدا در نظر می گیرد و در صورتی که شما وبلاگ و یا بخشی از سایت خود را به عنوان یک زیر دامنه مورد استفاده قرار دهید، باید گفت که از نظر سئو امتیازی به دامنه اصلی شما تعلق نخواهد گرفت. برای همین موضوع هم بهتر است که به جای استفاده از زیر دامنه ها از یک ساب فولدر در راه اندازی مواردی که سئو در آنها اهمیت دارد استفاده شود.

اکنون که دقیقا می دانیم نصب وردپرس روی ساب فولدر چه کاری را برای ما انجام می دهد و در چه زمینه هایی کاربرد دارد و برتری آن در سئو نسبت به زیر دامنه را درک کرده ایم نوبت به این رسیده است که به سراغ آموزش استفاده از این امکان حرفه ای برویم و ببینیم که برای این کار لازم است چطور پیش برویم.

مزیت بزرگ ساب فولدر نسبت به زیر دامنه

 

آموزش نصب وردپرس روی ساب فولدر

نصب وردپرس روی ساب فولدر روندی به نسبت ساده دارد و با نصب وردپرس به صورت معمولی چندان تفاوتی ندارد. هر چند که استفاده از کنترل پنل های مختلف می تواند کمی شما را گمراه کند و تغییر در این جزئیات در ورند نصب مشکلاتی را به وجود بیاورد، در کل می توان گفت که نصب وردپرس روی ساب فولدر چهار مرحله اساسی دارد که به این ترتیب می باشند:

  1. ساخت ساب فولدر در هاست
  2. دانلود و آپلود فایل های وردپرس
  3. ساخت پایگاه داده جدید برای وردپرس
  4. اعمال تنظیمات وردپرس

بعد از انجام این کار می توانید به راحتی به وردپرس جدیدی که آن را روی این فولدر نصب کرده اید دسترسی داشته باشید. در ادامه هر یک از این مراحل را برای هر دو کنترل پنل دایرکت ادمین و سی پنل به صورت کامل آموزش خواهیم داد.

 

مرحله اول ساخت ساب فولدر

در این رابطه باید گفت که ساخت ساب فولدر ها کار چندانی ندارد و این ساب فولدر ها فولدری هستند که در دایرکتوری زیر مجموعه فولدر اصلی سایت شما قرار گرفته اند. برای اینکه یک ساب فولدر آماده برای سایت خود داشته باشید لازم است که به سراغ پوشه دایرکتوری اصلی سایت خود رفته و پوشه ای را به نام زیر شاخه ای که می خواهید ایجاد کنید. دقت داشته باشید که نامی که شما برای این پوشه در نظر می گیرید همان نامی خواهد بود که در URL خود باید آن را وارد کنید. در ادامه انجام این کار را در هر یک از کنترل پنل ها بررسی خواهیم کرد:

 

ساخت ساب فولدر در دایرکت ادمین

برای این کار لازم است که ابتدا به پنل کاربری خود وارد شوید که آمیزش انجام این کار را به صورت کامل در مقاله دایرکت ادمین چیست ارائه کردیم، بعد از این کار باید گزینه File Manager را از منوی System Inf0 & Files انتخاب می کنیم:

ساخت ساب فولدر در دایرکت ادمین

 

بعد از اینکه وارد فایل منیجر هاست خود شدید باید پوشه اصلی سایت خود را انتخاب کنید. در صورتی که شما قصد دارید نصب وردپرس روی ساب فولدر را روی دامنه اصلی خود انجام دهید، لازم است که این پوشه را در پوشه public_html ایجاد نمایید. اما در صورتی که زیر دامنه یا ادان دامین دیگری را برای نصب وردپرس روی ساب فولدر در نظر دارید لازم است که به سراغ پوشه خود آنها بروید. وقتی که به پوشه مقصد رسیدید گزینه New Folder کلیک کنید تا فرم زیر به شما نمایش داده شود. در اینجا با وارد کردن نام می توانید پوشه مورد نظر خود را بسازید. پوشه ای که ما در اینجا ایجاد کردیم test نام دارد.

اطلاعات ساب فولدر در دایرکت ادمین

 

 

ساخت ساب فولدر در سی پنل

در مورد سی پنل هم باید گفت که به همین صورت عمل می کنیم و کاری که باید انجام شود این است که ابتدا به کنتر لپنل خود وارد شوید، این کار را می توانید بر اساس آموزش ارائه شده در مقاله آموزش سی پنل هاست انجام دهید. بعد از آن از بخش Files گزینه File Manager را انتخاب کنید:

ساخت ساب فولدر در سی پنل

 

بعد از وارد شدن به این کنترل پنل باید ابتدا وارد پوشه public_html شویم و سپس از گزینه های نوار بالایی روی +Folder کلیک کنید:

گزینه ساخت ساب فولدر در سی پنل

 

با این کار فرم زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید فرم زیر دسترسی داشته باشید:

اطلاعات ساب فولدر در سی پنل

 

با وارد کردن نام و کلیک روی دکمه Create New Folder ساب فولدر شما آماده خواهد بود.

توجه داشته باشید بعد از این که این فایل را ایجاد کردید، در هر کنترل پنلی ممکن است که فایل هایی را به صورت پیشفرض در این پوشه مشاهده کنید، در نظر داشته باشید که این فایل ها باید برای نصب وردپرس روی ساب فولدر به صورت کامل حذف شوند.

 

مرحله دوم دانلود و آپلود فایل های وردپرس

در این مرحله لازم است که شما فایل های سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دانلود کرده و آنها را روی هاست خود آپلود کنید تا بتوانند برای شما کار کنند. در واقع در خیلی از برنامه های لینوکس به این صورت می باشد که صرفا کپی کردن فایل ها در محل صحیح آن می تواند برنامه را برای شما اجرا کند و وردپرس هم یکی از همین برنامه ها می باشد. در مورد این که این فایل ها را باید از کجا دانلود کنید، لازم است بگوییم که بهترین ارائه کننده و در واقع تنها ارائه کننده استانداردی که می توان فایل های وردپرس را از آنجا دانلود کرد، سایت رسمی وردپرس به نشانی WordPress.org می باشد.

البته شما می توانید سایت های زیادی را ببینید که به صورت فارسی وردپرس را به شما ارائه می کنند و می خواهند که شما از لینک آنها برای این کار استفاده کنید، اما باید گفت که این کار اصلا توصیه نمی شود و شما قطعا با دانلود از این سایت ها یک سیستم مدیریت محتوای دستکاری شده را خواهید داشت که در بهترین حالت فقط تبلیغات این سایت ها را مشاهده می کنید. در خیلی از مواقع این فایل ها حتی بک دور هایی را برای نفوذ های بعدی دارند. در صورتی که به سراغ سایت اصلی بروید و روی دکمه آبی رنگ Get WordPress در منوی سایت کلیک کنید به صفحه زیر منتقل خواهید شد:

مرحله دوم – دانلود و آپلود فایل های وردپرس

 

در پایین این صفحه می توانید به دکمه دانلود آخرین ورژن از وردپرس دسترسی داشته باشید:

دانلود و آپلود فایل های وردپرس از سایت رسمی

 

با کلیک روی این دکمه یک فایل زیپ با حجمی دور و بر ۱۷ مگابایت روی سیستم شما دانلود می شود. بعد از دانلود این سایت روی سیستم خود نوبت به این خواهد رسید که فایل مورد نظر را روی هاست خود آپلود کنید.

برای آپلود فایل می توانید از اکانت FTP خود که آموزش کار با آن را به صورت کامل در مقاله اکانت FTP چیست ارائه کردیم استفاده کنید. در مورد انجام این کار باید گفت که روی هر دو کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین قابل انجام است. با کمک FTP می توانید فایل را کاملا بدون دردسر روی هاست خود آپلود مرده و بعد از آن کاری که لازم است انجام دهید این است که فایل زیپ را انتخاب کرده و از گزینه هایی که بعد از Select کردن فایل در اختیار شما قرار دارد، Extract را انتخاب کنید. این گزینه ها در سی پنل در نوار بالایی صفحه و در دایرکت ادمین با نگه داشتن نشانگر ماوس روی آن انجام می شود.

 

مرحله سوم ساخت پایگاه داده جدید برای وردپرس

وقتی که شما یک دامنه اصلی فعال روی سیستم خود داشته باشید که با وردپرس یا هر سیستم دیگری کار کند، قطعا یک پایگاه داده هم برای داده های خود دارد. اما برای نصب وردپرس روی ساب فولدر نیازمند این مساله خواهد بود که شما یک پایگاه داده دیگر را هم برای این وردپرس جدید راه اندازی کنید که داده های خود را در آن ذخیره سازی کند.

در ادامه مراحل این کار را برای کنترل پنل های مختلف با هم بررسی خواهیم کرد:

 

ساخت پایگاه داده روی دایرکت ادمین

برای ایجاد یک پایگاه داده جدید روی دایرکت ادمین لازم است که از منوی Account Manager گزینه MySQL Management را انتخاب کنیم. با انجام این کار صفحه زیر به ما نمایش داده خواهد شد که در آن فهرست پایگاه داده های موجود را می توان مشاهده کرد:

ساخت پایگاه داده روی دایرکت ادمین

 

در بالای فهرست پایگاه داده ها یک دکمه آبی رنگ با لیبل Create New Database وجود دارد که می تواند پایگاه داده جدیدی را روی سایت ما ایجاد کند. با کلیک روی این دکمه به صفحه زیر منتقل خواهیم شد که باید نام پایگاه داده، یک نام کاربری برای اتصال به پایگاه داده و یک رمز عبور جدید برای آن تعریف کنید:

اطلاعات پایگاه داده روی دایرکت ادمین

 

بعد از تکمیل این فیلد ها و کلیک روی دکمه سبز رنگ Create Database پایگاه داده جدیدی روی هاستی شما ساخته می شود و پیغام زیر در این رابطه به شما نمایش داده خواهد شد:

تاییدیه ساخت پایگاه داده روی دایرکت ادمین

 

اینها همان اطلاعاتی است که باید به وردپرس تحویل دهید تا بتواند از این پایگاه داده برای خود استفاده کند.

تقریبا می توانیم بگوییم که تا اینجای کار کارهایی که با هاست داشتیم تمام شده است و اکنون باید سایر موارد مربوط به نصب وردپرس روی ساب فولدر را از طریق تنظیمات وردپرس انجام دهید.

 

ساخت پایگاه داده در سی پنل

برای ساخت پایگاه داده سایت در این کنترل پنل لازم است که از منوی Databases گزینه MySQL Database Wizard را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنیم. این بخش کلیه کارهای راه اندازی پایگاه داده جدید را برای ما انجام خواهد داد:

ساخت پایگاه داده در سی پنل

 

 بعد از این کار ما به صفحه زیر منتقل خواهیم شد که در ابتدای کار نام پایگاه داده مورد نظر را از ما سوال خواهد کرد:

ایجاد پایگاه داده در سی پنل

 

در اولین گام لازم است که ما نام پایگاه داده را وارد کنید، بعد از انتخاب نام و رفتن به مراحل بعدی این تصویر به ما نشان داده خواهد شد:

اطلاعات کاربری برای ساخت پایگاه داده در سی پنل

 

در اینجا پیامی مبنی بر ایجاد پایگاه داده به ما نمایش داده خواهد شد و کاری که باید انجام شود این است که اطلاعات مربوط به یوزر را در فرم بعدی وارد کنیم و تعیین کنیم با چه رمز و نام کاربری ای می توان به پایگاه داده ایجاد شده دسترسی داشته باشید و شما باید این موارد را هم برای پایگاه داده خود تعیین کنید.

تقریبا می توانیم بگوییم که تا اینجای کار، کارهایی که با هاست داشتیم تمام شده است و اکنون باید سایر موارد مربوط به نصب وردپرس روی ساب فولدر را از طریق تنظیمات وردپرس انجام دهید.

 

مرحله چهارم تنظیمات نصب وردپرس روی ساب فولدر

در اینجا کاری که باید انجام دهید این است که از هاست خود بیر,ن آمده و به سراغ خود سایت بروید و نصب وردپرس را از آنجا دنبال کنید، برای این کار لازم است که آدرس ساب فولدری را که قصد نصب وردپرس روی آن دارید را در مرورگر خود تایپ کرده و اینتر را بزنید تا به صفحه تنظیمات وردپرس بروید. در این قسمت شما می توانید تنظیمات سیستم وردپرس که به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما قرار می گیرد را انجام داده و کار نصب وردپرس روی ساب فولدر را تکمیل کنید.

اولین صفحه ای که با این کار به شما نمایش داده خواهد شد، این صفحه می باشد که در آن لازم است زبان وردپرس را برای سایت مشخص کرده و اگر در فهرستی که به شما می دهد کمی بگردید به راحتی می توانید زبان فارسی را هم پیدا کنید:

انتخاب زبان برای تنظیمات نصب وردپرس روی ساب فولدر

 

بعد از انتخاب زبان کلیک روی دکمه ادامه شما را به مرحله بعدی خواهد برد که توضیحات کلی ای را در رابطه با این که فرایند نصب به چه صورتی طول خواهد کشید در اختیار شما قرار می دهد:

توضیحات نصب وردپرس روی ساب فولدر

 

با کلیک روی ادامه شما به ادامه مراحل نصب وردپرس روی ساب فولدر در این بخش لازم است که شما اطلاعات مربوط به پایگاه داده ای که ساخته بودید را وارد کنید:

اطلاعات سایت و مدیریت در نصب وردپرس روی ساب فولدر

 

در صورتی که اطلاعات وارد شما در این بخش درست باشد و سایت بتواند با پایگاه داده ارتباط برقرار کند، پیامی مانند پیام زیر را مشاهده خواهید کرد:

تاییدیه اتصال صحیح

 

با کلیک روی راه اندازی نصب شما به بخشی خواهید رفت که می توانید تنظیمات پایه سایت را انجام داده و اکانت خود را بسازید:

اطلاعات کاربری برای نصب وردپرس روی ساب فولدر

 

دقت داشته باشید که اطلاعاتی که در اینجا وارد می کنید اطلاعات اصلی سایت شما بوده و بهتر است آنها را با دقت انتخاب کنید. بعد از تکمیل این موارد و کلیک روی ادامه باید گفت که کار نصب وردپرس روی ساب فولدر به صورت کامل به پایان رسیده است و اکنون شما می توانید به راحتی از سایت خود استفاده کنید. اولین صفحه ای که به شما نمایش داده خواهد شد، صفحه ورود به پنل کاربری شما خواهد بود که از این آدرس می توانید به آن دسترسی داشته باشید:

Yourrsite.com/subfolder/wp-login

دقت داشته باشید که کلیه آدرس های پیشفرض وردپرس مانند wp-login و wp-admin در ادامه زیر دامنه شما فعال خواهد بود و می توانید برای دسترسی به تنظیمات و موارد مختلف وردپرسی که تازه راه اندازی کرده اید از آنها استفاده کنید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با نصب وردپرس روی ساب فولدر صحبت کردیم و دیدیم که این روش می تواند به چه صورتی عمل کند و باید گفت که بخشی از سایت ما را از نظر بک اند از بخش اصلی سایت جدا می کند که می تواند برای ما از جهات مختلفی مانند جدا کردن وبلاگ یا فروشگاه، ساخت لندینگ پیج ها و همینطور اضافه کردن قابلیت های جدید و سنگین به سایت، مزایای خوبی را داشته باشد. مهمترین مزیتی که میتوان برای استفاده از این روش و نصب وردپرس روی ساب فولدر به جای کارهایی مانند استفاده از زیر دامنه ها نام برد این است که با این روش اعتبار سئو به دامنه اصلی تعلق خواهد گرفت و می توان گفت که از این نظر بسیار ایده آل خواهد بود.

برای اینکه نصب وردپرس روی ساب فولدر را انجام دهید لازم است که یک ساب فولدر به نام زیر شاخه ای که می خواهید در سایت ایجاد شود در پوشه public_html سایت خود ایجاد کنید و یک سیستم وردپرس را مانند هانگاری که در سایت اصلی انجام میدهدی روی آن نصب کنید، یعنی ابتدا فایل ها را روی آن وارد کرده، پایگاه داده آن را ایجاد کنید و تنظیمات آن را برای سایت خود پیکربندی کنید. در صورتی که به جزئیات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می توانید به مراحل قبلی ای که توضیح دادیم مراجعه کنید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
28 ⁄ 14 =