جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسساخت چت روم در وردپرس به ساده ترین حالت
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

ساخت چت روم در وردپرس به ساده ترین حالت

وقتی که شما چرخی در وب بزنید و یک وبگردی ساده داشته باشید، متوجه این موضوع خواهید شد که امکانات و موارد مختلفی وجود دارد که می تواند در یک سایت ارائه شود و خیلی از آنها با استقبال خوبی از طرف کاربران مواجه می شوند. چرا شما از این ویژگی ها در کنار کسب و کار اینترنتی خود استفاده نکنید و با کاربران تان ارتباط برقرار نکنید!؟ در این حالت باید گفت که خیلی از سایت های تجاری از امکانات مختلف در کنار سایت خود استفاده می کنند تا زمینه های خوبی را برای حضور کاربران در سایت خود فراهم کنند و با بالا بردن ترافیک سایت هم بتوانند فروش خود را افزایش دهند و هم برندسازی خوبی را داشته باشند. استفاده از چت روم ها در سایت یکی از مواردی است که می تواند این کار را برای شما انجام دهد و در این مقاله با آموزش ساخت چت روم در وردپرس این مورد را بررسی خواهیم کرد.

ساخت چت روم در وردپرس یکی از ویژگی های خوبی است که مصداق اصلی این حرکت می باشد و شما می توانید این امکان را فراهم کنید که کاربران مختلف در گزینه های خاص در سایت شما فعالیت داشته و با هم به تبادل نظر بپردازند. قبل از اینکه به سراغ آموزش ساخت چت روم در وردپرس برویم بهتر است کمی در مورد این مسئله که این چت روم ها دقیقا چه فوایدی را برای ما خواهند داشت و می توانیم با پذیرش این دردسر که یک چت روم فعال در سایت خود داشته باشیم، چه بهره وری ای را به سایت خود اضافه کنیم، کار خود را آغاز کنیم و این موضوع را بررسی کنیم.

 

اهمیت چت روم در سایت

بدیهی است که وقتی شما در سایت خود یک چت روم را راه اندازی می کنید، در لحظه کاربران زیادی وارد سایت شده و از منابع سایت شما استفاده می کنند. اتفاقی که اینجا برای سایت شما می افتد این خواهد بود که این سایت شما ممکن است کمی کند شده و ایراداتی که در آن بروز می کند بیشتر خواهد شد! بله، درست است. ساخت چت روم در وردپرس می تواند تمامی این دردسر ها را برای ما داشته باشد. اما مورد اصلی ای که این چت روم می تواند برای ما داشته باشد این است که برند سازی بسیار عالی و ایده آلی را برای ما خواهد داشت و باید گفت که تاثیرات استفاده از چت روم های تخصصی در بالا بردن بازدهی سایت می تواند به صورت شگفت انگیزی بالا باشد. همینطور این چت روم ها می تواند زمینه خوبی برای تعامل با کاربران و فروش محصولات به آنها باشد.

هر چند شما پیشنهادات خود را در صفحه محصولات خود مطرح کرده اید اما می توانید در این چت روم ها به وضوح ببینید که علایق کاربران چه هستند و در چه مواردی نیاز به کمک و اطلاع رسانی بیشتری دارند. در کل می توان گفت که این چت روم ها می تواند به مشتری فرصت چانه زنی و صحبت با شما را به صورت راحت و بی پرده بدهد. همینطور در صورتی که سایت شما با فروشندگان مختلفی که به صورت همکاری در فروش و یا نمایندگی با سایت شما همکاری دارند کار می کند، استفاده از این چت روم می تواند به آنها فرصت معرفی و نقد و بررسی آنچه که ارائه می کنند را بدهد.

اهمیت چت روم در سایت

در صورتی که بخواهیم تعامل با کاربران را کنار بگذاریم، داشتن یک چت روم در خیلی از سایت ها برای این منظور که شما یک محیط خوب برای تبلیغات داشته باشید را هم میسر می کند. شما می توانید ربات های ارسال تبلیغات را در این چت روم ها راه اندازی کرده و یا اینکه در صفحاتی که چت روم ها در آن قرار دارند، لینک های تبلیغات کلیکی و تبلیغات هوشمند را قرار دهید که کلیک کردن روی آنها برای شما درآمد خواهد داشت.

ساخت چت روم در وردپرس به منظور بالا بردن کلیپ های تبلیغاتی یکی از مهمترین اهداف و مواردی است که می تواند شما را مجاب به ساخت چت روم کند و شما تمام دردسر هایی که این چت روم ها می توانند برای شما داشته باشند را به جان بخرید.

یکی دیگر از مواردی که می توان از چت روم ها استفاده کرد، جمع آوری اطلاعات تماس برای مشتریان احتمالی است. وقتی که شما سایتی با موضوعی خاص داشته باشید و یک چت روم تخصصی در این خصوص داشته باشید که هر کسی برای فعالیت در آن باید شماره تماس یا ایمیل خود را وارد کند، می توانید یک پایگاه داده قوی را از مشتریان احتمالی ای که سایت شما را می شناسند و آشنایی جزئی را با آن پیدا کرده اند تهیه کنید. تمامی کاربرانی که اطلاعات خود را برای شرکت در مباحث مختلف چت روم های شما ارائه کرده اند می توانند مشتریان آتی شما باشند و این مسیر مارکتینگ شما و پیگیری هایی که انجام می دهید است که تعیین می کند این اتفاق به چه صورتی و در چه زمانی رخ دهد. ساخت چت روم در وردپرس می تواند به شما کمک کند که این اطلاعات طلایی را به ساده ترین شکل از کاربران خود دریافت کنید.

همینطور یکی دیگر از مواردی که می توان به آن اشاره کرد چت روم های خصوصی است که ساخت و استفاده از آن به شما امکانات خوبی را خواهد داد و به این صورت شما می توانید از طریق سایت خود یک امکان خوب را برای برگزاری جلسات و همینطور برنامه ریزی هایی که می خواهید انجام دهید بدون استفاده از شبکه های اجتماعی باشید. استفاده از شبکه های اجتماعی سراسری و عمومی برای انتشار مدارک کاری یکی از نگرانی هایی است که خیلی از مدیران درگیر آن بوده و بعضی از سازمان ها این موضوع را جزو خط قرمز های خود دارند. استفاده از چت روم هایی به این صورت می تواند راه حل خوبی برای این مشکل باشد.

در اینجا استفاده از چنین چت روم هایی ممکن است کمی پر دردسر به نظر برسد ولی باید گفت که این کار به سادگی قابل اجرا می باشد و بهتر است کمی در مورد این موضوع که ساخت چت روم در وردپرس به چه روش هایی صورت می گیرد و انواع چت روم ها کدامند هم کمی صحبت کنیم.

 

انواع چت روم ها

همانطور که تا اینجای کار در این مورد صحبت کردیم چت روم های متنوعی وجود دارد که بسته به اینکه سایت شما برای ساخت چت روم در وردپرس و همینطور ارائه آن به کاربران تان چطور باشد می توانید از هر کدام از آنها استفاده کنید. در این حالت باید گفت که وقتی که شما قابلیت ساخت چت روم در وردپرس را به سایت خود اضافه کنید، این استراتژی های شما خواهد بود که تعیین می کند در سایت خود چه چت روم هایی را داشته باشید و هر کدام از آنها باید به چه کسانی سرویس دهی کند.

انواع چت روم ها

به طور کلی می توانیم چت روم هایی که در سایت ما راه اندازی می شوند را به دو دسته کلی تقسیم کنیم:

 

چت روم های عمومی

ساخت چت روم در وردپرس به صورت عمومی همان کاری است که در ابتدای متن هم آن را بررسی کردیم. با استفاده از این قابلیت هر کسی که وارد سایت شما شود با انتخاب یک یوزر نیم می تواند وارد چت رومی که شما ایجاد کرده اید شود و در آن به گفتگو و تبادل نظر بپردازد. در مورد این چت روم ها باید گفت که ساخت چت روم در وردپرس به این روش می تواند همراه با گزینه هایی برای ورود هم باشد به عنوان مثال وارد کردن شماره تماس، ایمیل و یا ثبت نام در سایت، اما آنچه که مشخص است، این است که این چت روم برای کاربرانی که تازه وارد سایت شده اند قابل رویت بوده و می توانند آن را ببینند و مطالب و گفت و گو هایی که در آن انجام گرفته است را بخوانند.

 

چت روم های اختصاصی

ساخت چت روم در وردپرس به صورت اختصاصی روشی است که در آن چت روم شما قابل رویت برای تمامی کاربران نبوده و نقش های خاصی که شما آنها را تعیین کرده اید می توانند به چت روم های مخصوص به خودشان دسترسی داشته باشند. در مورد اینکه این کار به چه صورتی انجام می شود باید گفت که کافی است که چت روم های مورد نظر را ایجاد کرده و آنها را به پنل کاربری متصل کنید تا کاربر صرفا در صورت ورود بتواند آنها را مشاهده کند.

با به کارگیری این استراتژی ساخت چت روم در وردپرس به همان روش معمول می تواند امکان خوب و ویژه ای را برای شما فراهم کند که یک سرویس ارتباطی خوب را با سایر کارمندان خود داشته باشید و این امکان می تواند به خوبی به شما سرویس دهی کند.

اکنون که می دانیم چه انواعی از چت روم را می توانیم با ساخت چت روم در وردپرس داشته باشیم و سایت خود را با استفاده از آنها کاربردی تر و پر رنگ تر کنیم، نوبت به آن رسیده است که ببینیم روش های ساخت چت روم در وردپرس چگونه هستند و برای این کار لازم است که چه مجموعه اقداماتی انجام بگیرد.

 

روش ساخت چت روم در وردپرس

مطمئنا شما این مورد که ما چطور می توانیم ساخت چت روم در وردپرس را به انجام برسانیم را تا الان حدس زده اید و متوجه این داستان شده اید. در واقع باید گفت که سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سیستم قالب محور و افزونه محور است و هر ویژگی جدیدی که لازم باشد روی آن پیاده سازی شود باید به سراغ یکی از این دو مورد بروید. بدیهی است برای اینکه کار ساخت چت روم در وردپرس را انجام دهیم لازم نیست که به سراغ تغییر قالب برویم و همین قالب فعلی که می تواند ویژگی های بسیاری را برای ما داشته باشد می تواند کار ما را راه بیندازد. پس لازم است که به سراغ افزونه هایی بروید که می توان با استفاده از آنها این کار را انجام داد.

روش ساخت چت روم در وردپرس

در واقع این افزونه ها به ما کمک خواهند کرد که ساخت چت روم در وردپرس را بدون دردسر و با کمترین انرژی به انجام برسانیم. از مهمترین افزونه هایی که می توانند ساخت چت روم در وردپرس را پیاده سازی کرده و امکانات مدیریتی خوب را برای ما فراهم کنند می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

افزونه LiveChat

این افزونه که با نام رسمی WordPress Live Chat Plugin by LiveChat منتشر شده است و با نام LiveChat شناخته می شود یکی از بزرگترین و کامل ترین مجموعه امکاناتی که برای چت مورد نیاز می باشد را در اختیار شما قرار می دهد و می توان گفت که این افزونه بزرگترین و بهترین گزینه برای این کار خواهد بود. اما باید در نظر داشته باشید که به صورت رایگان نمی توان از آن استفاده کرد و به کار گیری آن دردسر های زیادی را دارد.

امکاناتی که این افزونه ارائه می کند بیشتر برای چت روم ها و چت های انفرادی که در پنل کاربری انجام می شود مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت که کاربرد اصلی آن برقراری یک سیستم ارتباطی گسترده و کامل در بین کارمندان یک مجموعه می باشد و شرکت ارائه کننده آن برای ساخت چت روم در وردپرس با استفاده از این افزونه شرکت های بزرگی مانند ادوبی، مک دونالد و همینطور پی پال را در رزومه خود معرفی می کند. هر چند که سایت های این شرکت ها بر پایه وردپرس نمی باشد اما LiveChat تمامی امکاناتی که روی اسکریپت های دیگر ارائه می شود را برای افزونه ای که ارائه می کند در دسترس قرار داده است.

 

افزونه Tidio

یکی دیگر از افزونه هایی که می توان آن را به عنوان افزونه خوب و کارآمد در ساخت چت روم در وردپرس معرفی کرد افزونه Tidio می باشد. کمپانی ارائه کننده این افزونه یکی از بزرگترین ارائه کنندگان پلتفرم های چت به صورت Live می باشد و ویدئو چت این شرکت یکی از معروف ترین سرویس های موجود می باشد. در رابطه با این افزونه و ویژگی های خوبی که ارائه می کند باید گفت که این افزونه نه تنها برای ساخت چت روم در وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه یک افزونه چند منظوره است که به شما ابزار های ایمیل مارکتینگ حرفه ای و همینطور یک چت بات قوی برای کنترل ارتباط با کاربران در زمانی که شما در سایت خود نیستید را هم می دهد.

در این خصوص باید گفت که ساخت چت روم در وردپرس با استفاده از Tidio می تواند یک افزونه همه کاره را با کاربرد های فراوان به سایت شما بیاورد. البته اگر مشتاق این  کاربرد ها باشید! در صورتی که شما از افزونه های تخصصی دیگری برای این کار استفاده می کنید بهتر است این افزونه سنگین را کنار گذاشته و به سراغ سرویس هایی بروید که دردسر های کمتری برای شما دارند.

پس به طور کلی می توانیم بگوییم که افزونه Tidio هر چند یک افزونه قدرتمند است اما سایت وردپرسی ما را با ایرادات زیادی مواجه خواهد کرد و به نوعی هسته وردپرس ما را سنگین کرده و وقتی که شما بخواهید یک چت روم هم روی سایت خود داشته باشید، این افزونه می تواند شما را در موقعیت بدی قرار دهد.

 

افزونه Simple Ajax Chat

در صورتی که قصد شما این است که ساده و سریع و در کمترین زمان ممکن ساخت چت روم در وردپرس را به انجام برسانید لازم است که به سراغ افزونه های سبک و روانی بروید که این کار را بی دردسر و راحت برای شما انجام دهند. افزونه Simple Ajax Chat یکی از افزونه هایی است که این کار را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام خواهد داد و برای کار کردن به آن به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد.

در صورتی که یک گشت و گذار کوتاه برای ساخت چت روم در وردپرس در وب داشته باشید نام این افزونه مطمئنا بیشتر از سایر افزونه ها به گوش شما خواهد خورد و می توانید آموزش های زیادی را برای کار با این افزونه روان و ساده و در عین حال کامل پیدا کنید. برای استفاده از این افزونه به سادگی می توانید آن را روی سایت خود نصب کرده و از آن استفاده کنید و در بخش بعدی این موارد را با هم به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

افزونه Simple Ajax Chat

یکی دیگر از موارد مهمی که باید برای ساخت چت روم در وردپرس به آن توجه داشته باشید این است که در صورتی که به دنبال ساخت یک چت روم به صورت پایه هستید و صرفا می خواهید سایت شما یک چت روم باشد بهتر است به دنبال یک قالب که ویژگی های مناسب چت روم دارد بگردید و از اینکه صرفا به دنبال یک افزونه باشید خودداری کنید، افزونه ها در بهترین حالت باز هم امکانات محدودی به ما می دهند. اما در صورتی که شما از یک قالب برای این کار استفاده کنید، می توانید مطمئن باشید که یک چت روم کامل را برای سایت جدید خود که قرار است یک سایت چت و به نوعی یک شبکه اجتماعی باشد خواهید داشت و می توانید به مجموعه امکاناتی که برای این کار در اختیار شما قرار گرفته است دسترسی داشته باشید و تمام آنچه که نیاز دارید را یکجا برای خود داشته باشید. 

اکنون که می دانیم روش های ساخت چت روم در وردپرس به چه صورتی می باشد و ما برای اینکه چت روم مورد نظر خود را در سایت داشته باشیم چه گزینه هایی داریم نوبت به این رسیده است که به سراغ موضوعی که در بخش های قبلی هم در مورد آن صحبت کرده بودیم برویم و آموزش ساخت چت روم در وردپرس را ارائه کنیم.

 

آموزش ساخت چت روم در وردپرس

بالاخره نوبت به این رسیده است که به آموزش ساخت چت روم در وردپرس بپردازیم و این موضوع که این کار باید به چه صورتی انجام بگیرد را با هم بررسی کنیم. همانطور که گفتیم ابزاری که می خواهیم برای ساخت چت روم در وردپرس از آن استفاده کنیم افزونه Simple Ajax Chat می باشد که کاربرد های خوبی را در اختیار ما قرار خواهد داد و می توان گفت که سبک بوده و به سایت ما هم فشار وارد نمی کند. البته باید در نظر داشته باشید که در صورتی که می خواهید یک چت روم خوب روی سایت خود داشته باشید و کیفیت دسترسی به سایت شما همچنان بالا بماند لازم است که از یک هاست با کیفیت مانند هاست وردپرس و یا هاست ابری برای این کار استفاده کنید.

در ادامه مراحلی که لازم است برای ساخت چت روم در وردپرس با استفاده از افزونه Simple Ajax Chat انجام شود را بررسی خواهیم کرد:

 

مرحله اول نصب افزونه Simple Ajax Chat

بدیهی است که وقتی بخواهیم کاری را با استفاده از افزونه ها روی وردپرس انجام دهیم اولین کاری که باید انجام شود نصب این افزونه خواهد بود که در مقاله نصب افزونه در وردپرس به صورت کامل در رابطه با آن صحبت کردیم و دیدیم که کار باید به چه صورتی انجام شود. در این رابطه باید وارد پیشخوان وردپرس شده و از منوی افزونه ها گزینه افزودن را انتخاب کنید تا به صفحه ای که می توانید افزونه های مورد نظر را جستجو کرده و آنها را نصب کنیم منتقل شوید. کاری که در این صفحه باید انجام شود این است که افزونه Simple Ajax Chat را با نام آن جست و جو کرده تا این افزونه در نتایج جستجو نمایش داده شود.

مرحله اول – نصب افزونه Simple Ajax Chat

 

بعد از نصب و فعالسازی این افزونه گزینه ای به نام Simple Ajax Chat در تنظیمات سایت شما به نمایش در می آید که برای ادامه کار باید روی آن کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید.

نصب افزونه Simple Ajax Chat

مرحله دوم تنظیمات چت روم مورد نظر

بعد از ورود به صفحه تنظیمات افزونه Simple Ajax Chat می توانید تصویری مانند زیر را ببینید که گزینه های آکاردئونی زیادی را به شما نمایش می دهد و هر کدام از آنها می توانند منویی پیچیده باشند که امکانات کاملی را در مورد ساخت چت روم در وردپرس در اختیار ما بگذارد.

مرحله دوم – تنظیمات چت روم مورد نظر

 

در مورد هر کدام از این تب ها و اینکه چه کاری را برای ما انجام می دهند در ادامه صحبت خواهیم کرد:

 

تب Overview

در این تب شما می توانید مشخصات کلی افزونه و کارهایی که برای شما انجام میدهد و همینطور ارائه کنندگان آن را مشاهده کنید. در واقع این تب مطلب خیلی زیادی برای ارائه کردن ندارد و می تواند بعضی از لینک ها و دسترسی ها را سریعتر به ما نمایش دهد.

تب Overview

تب Plugin Setting

این تب را می توان بزرگترین و طولانی ترین تنظیماتی دانست که در این افزونه وجود دارد و دقیقا مربوط به این خواهد شد که چت رومی که شما در سایت خود قرار می دهید به چه صورتی کار کند و چه مواردی در مورد آن وجود داشته باشد.

تب Plugin Setting

 

این افزونه خود به شش زیر بخش مجزا تقسیم می شود که هر کدام از آنها موارد مختلفی را ارائه می دهند که از این قرار است:

بخش General options: در این قسمت شما می توانید تنظیمات عمومی افزونه مانند نام چت روم، نحوه نامگذاری کاربر در چت روم، نیاز به لاگین به سایت و مواردی از این دست را مدیریت کنید.

بخش Notifications: در این بخش اطلاعات مربوط به نوتیفیکیشن ها و هشدار ها را مشاهده می کنید که می توانید متن هشدار و تصویر آن و همینطور پیام صوتی ای که پخش می شود را تغییر دهید.

بخش Times and colors: در این بخش زمانبندی پیام ها، رفرش شدن چت روم و موارد مربوط به آن قرار خواهد داشت. همینطور شما می توانید رنگ بندی پیام ها را نیز در اینجا تعیین کنید.

بخش Appearance: در این قسمت شما می توانید استایل CSS مربوط به چت روم را که می خواهید روی سایت شما اعمال شود وارد کنید. شما به راحتی با این کار می توانید یک چت روم زیبا داشته باشید که به صورت کامل شخصی سازی شده است.

بخش Targeted loading: در اینجا می توانید این موضوع که چت روم در چه صفحاتی باید نمایش داده شود را تعیین کنید.

بخش Custom content: در این بخش شما می توانید صفحه چت خود را ویرایش کرده و قبل و بعد از ان مطالبی را که می خواهید درج کنید را وارد کنید، به صورت پیشفرض صفحه چت تمام سکشنی که به آن تعلق دارد را خواهد گرفت. در صورتی که می خواهید بخشی از این سکشن را مورد استفاده قرار دهید می توانید از اینجا آن را تغییر دهید. البته شما این قابلیت را دارید که با استفاده از المنتور کل صفحه را تغییر داده و سکشن چت را از سایرین جدا کنید.

 

تب Banned Phrases

در این تب شما به بخشی دسترسی دارید که می توانید کلماتی که می خواهید در چت روم شما فیلتر باشند و نتوان از آنها استفاده کرد را فیلتر کنید. این کلمات دیگر در متن نمایش داده نمی شود و در صورتی که آنها تایپ شود به صورت کلی حذف شده و در گفت و گو نمایش داده نمی شود.

تب Banned Phrases

تب Manage Chat Messages

 امکانی که برای ساخت چت روم در وردپرس در این بخش در اختیار شما قرار می گیرد یک امکان مدیریتی خوب و کامل است که شما می توانید با استفاده از آن تمامی چت های موجود در چت روم خود را مشاهده کرده و آنها را ویرایش کنید.

تب Manage Chat Messages

 

 

تب Export Chat Messages

با استفاده از این تب شما می توانید از تمامی مطالب و چت هایی که در چت روم شما وجود دارد خروجی بگیرید. در صورتی که بخواهید لاگی از چت های سایت خود داشته باشید این موضوع می تواند به شما کمک کند.

تب Export Chat Messages

تب Restore Defaults

همانطور که دیدیم تا اینجای کار برای ساخت چت روم در وردپرس تنظیمات بسیار زیاد و مهمی وجود دارند که ممکن است تغییرات بعضی از آنها چت روم شما را از حالت طبیعی خارج کرده و کار را خراب کند و ما نتوانیم آن مورد را پیدا کنیم. در اینجا به شما این امکان داده می شود که بتوانید تمامی این موارد را ریست کرده و همه چیز را به حالت دیفالت باز گردانید.

تب Restore Defaults

تب Shortcode & Template Tag

در این تب شما می توانید شورت کد و یا تگ HTML مورد نیاز برای درج چت روم در صفحات خود را بدست آورید.

تب Shortcode & Template Tag

تب Show Support

در این تب از افزونه شما می توانید به اطلاعاتی در رابطه با اسپانسر های این افزونه و همینطور پرداخت ها دسترسی داشته باشید.

به طور کلی می توان گفت که کارهایی که افزونه Simple Ajax Chat برای ساخت چت روم در وردپرس انجام می دهد و امکاناتی که به ما می دهد همین مورد می باشد. شما برای اینکه بتوانید کار ساخت چت روم در وردپرس را تکمیل کنید صرفا به انجام تنظیمات روی بخش Plugin Setting نیاز خواهید داشت و سایر بخش ها برای ساخت چت روم در وردپرس ضروری نخواهد بود.

 

مرحله سوم –  درج چت روم در سایت

در این مرحله که می توان آن را مرحله نهایی ساخت چت روم در وردپرس نامید لازم است که شما به سراغ تب Shortcode & Template Tag رفته و شورت کد مورد نظر را از آن دانلود کنید. بعد از انجام این کار می توانید این شورت کد را با استفاده از المنتور و یا گوتنبرگ در یک صفحه از سایت خود درج کنید و کاربران شما می توانند با مراجعه به این صفحه از این امکان استفاده کنند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به صورت کامل و جز به جز به بررسی این موضوع که ساخت چت روم در وردپرس به چه صورتی انجام می گیرد صحبت کردیم و دیدیم که برای اینکه یک چت روم در سایت وردپرسی خود داشته باشیم باید چه مواردی را طی کنیم. در این خصوص باید خاطر نشان شد که افزونه های بزرگ و کامل تری هم از افزونه Simple Ajax Chat وجود دارد که می توان کار ساخت چت روم در وردپرس را با آنها انجام داد ولی لازم است که شما به این موضوع توجه داشته باشید که این کار می تواند سایت شما را به شدت سنگین کرده و اتفاقات بدی برای سایت شما بیفتد و شما عامل سرعت و کارایی را برای سایر خدمات اصلی سایت خود از دست بدهید. پس بهتر است برای این کار به منابع سایت خود توجه ویژه ای داشته باشید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
18 ⁄ 9 =