جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرستغییر نام نویسنده در وردپرس (آموزش تصویری)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

تغییر نام نویسنده در وردپرس (آموزش تصویری)

این موضوع که سیستم مدیریت محتوای وردپرس می تواند چه امکانات خارق العاده ای را در اختیار وب مستر ها قرار دهد و استفاده از آن تا چه اندازه می تواند کار را جلو ببرد بر هیچ کس پوشیده نیست و به طور قطع می توان گفت که در طراحی سایت با استفاده از وردپرس با بهترین امکانات خصوصا برای داشتن یک وبلاگ خوب و حرفه ای طرف هستیم. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش یکی از مهمترین کارهایی که می تواند در اداره این وبلاگ برای شما مفید باشد بپردازیم و با هم این موضوع را بررسی کنیم که تغییر نام نویسنده در وردپرس به چه صورتی انجام می شود و برای اینکه این کار را انجام دهیم، وردپرس چه امکاناتی در اختیار ما می گذارد. در مورد این موضوع باید گفت که وردپرس در اینجا هم بدون اینکه نیاز به کارهای پیچیده ای باشد این امکان را به ما می دهد و انگار به هیچ عنوان نمی خواهد از عنوان طراحی سایت بدون کدنویسی دست بردارد.

 تغییر نام نویسنده در وردپرس یکی از کارهایی است که اگر شما یک سایت با یک وبلاگ فعال و نویسندگانی که مطالب مختلف را برای شما می نویسند داشته باشید، قطعا به آن نیاز پیدا خواهید کرد و روش های مختلفی که برای این کار وجود دارد می تواند متفاوت باشد. در این مقاله به ارائه بهترین روش های تغییر نام نویسنده در وردپرس خواهیم پرداخت و شما با این موضوع آشنا خواهید شد که از چه روش هایی می توانید چه مقالاتی را تغییر دهید. اما قبل از این که به آموزش تغییر نام نویسنده در وردپرس بپردازیم لازم است کمی در مورد اینکه نوشته ها و نویسنده ها در وردپرس چه ساختاری دارند صحبت کنیم.

 

نوشته ها و نویسنده ها در وردپرس

در مورد اینکه سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست و چه ساختاری دارد به صورت کامل در مقاله وردپرس چیست صحبت کردیم و دیدیم که در این سیستم شما به امکانات خوبی برای وبلاگدهی دسترسی دارید. امکانی که یکی از اولین و مهمترین اهداف وردپرس بوده و تقریبا باید گفت که وردپرس کار خود را با این سیستم شروع کرده است. اما اگر بخواهیم بگوییم که تغییر نام نویسنده در وردپرس چطور انجام می شود لازم است در ابتدا در مورد هر دو ماهیت کنوینده ها و همینطور نوشته ها در وردپرس بیشتر بدانیم.

یکی از مهمترین بخش های هر سایت وردپرسی همان وبلاگ یا Posts می باشد که در وردپرس فارسی به صورت نوشته ها معرفی می شود و ترجمه شده است، و البته در بعضی از قالب ها نیز بخش نوشته ها به نام وبلاگ تغییر نام داده است. در این سیستم مدیریت محتوا هر مقاله ای که به هر صورت در وبلاگ منتشر می شود و هر نوع محتوایی اعم از محتوای متنی، ویدئویی و تصویری را ارائه می کند، در واقع نوشته ای است که به سایر نوشته ها اضافه شده و در صورتی که روی گزینه نوشته ها از پنل کاربری سایت خود کلیک کنیم می توانیم به تمامی نوشته هایی که تاکنون نوشته شده است دسترسی داشته باشیم و به آنها نگاهی بیندازیم.

نوشته ها و نویسنده ها در وردپرس

 

در مورد اینکه این نوشته ها چه ساختاری دارند باید بگوییم که نوشته در وردپرس یک صفحه از نوع پست است که از مهمترین معیار ها و ویژگی های آن می توان به ساختار درختی ای که برای دسته بندی های آن وجود دارد اشاره کرد. در واقع هر یک از این نوشته ها مربوط به یک دسته بندی بوده و وقتی صحبت از مقاله های وبلاگ وردپرس در میان باشد حتما مقاله ما در یک دسته بندی قرار دارد. در صورتی که شما دسته بندی نوشته خود را تعیین نکنید این مقاله به صورت پیشفرض در دسته دسته بندی نشده قرار خواهد گرفت که به نوعی خود یک دسته است.

علاوه بر دسته بندی ها موارد مهم دیگری هم وجود دارند که می توان آنها را بخشی از ویژگی های اصلی نوشته ها در وردپرس معرفی کرد. از این موارد می توانیم به برچسب های نوشته، متا تگ های آن، تاریخ و ساعت انتشار و موردی که در این مقاله با آن سر و کار داریم یعنی نویسنده نوشته را معرفی کنیم. به طور پیش فرض کاربری که در سایت لاگین کرده و یک نوشته را ایجاد می کند نویسنده آن نوشته تلقی می شود. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در خصوص نوشته ها در وردپرس و ساختاری که دارند نیاز دارید می توانید سری به مقاله نوشته در وردپرس بزنید تا به اطلاعات تکمیلی در این رابطه دسترسی داشته باشید.

در مورد کاربران هم باید بگوییم که کاربران در وردپرس نقش های متفاوتی دارند و در صورتی که کاربری در این سیستم مدیریت محتوا نقشی بالاتر از سطح مشترک را داشته باشد می تواند نوشته ها را ایجاد کرده و برای خود یک مقاله در وبلاگ درج کند. البته می توان امکان انتشار را از آنها گرفت ولی به طور کلی امکان ایجاد نوشته جدیدی یکی از پایه ای ترین موارد در وردپرس است.

در بعضی از موارد پیش می آید که شما به هر دلیلی می خواهید که تغییر نام نویسنده در وردپرس را انجام داده و نویسنده ای که برای یک یا چند تا از مقاله های شما در سایت نمایش داده می شود را تغییر دهید. برای این کار روش ها و راه حل های گوناگونی وجود دارد که در ادامه پرکاربرد ترین و اصولی ترین این روش ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

آموزش تغییر نام نویسنده در وردپرس

در این مرحله نوبت به این رسیده است که با هم ببینیم که تغییر نام نویسنده در وردپرس چه طور انجام می شود و برای این کار باید چه مراحلی را طی کنیم. در این خصوص باید گفت که تغییر نام نویسنده در وردپرس به نوعی یک عبارت دو پهلو به حساب می آید که می توان از آن دو برداشت داشت. یک برداشت این است که به طور کلی نویسنده را عوض کرده و مثلا وقتی که یک نوشته به اسم یک شخص نمایش داده می شود به اسم تیم تولید محتوا نمایش داده شود، و مورد دیگر این است که تغییر نام نویسنده در وردپرس به صورتی انجام شود که صرفا نامی که نویسنده را با آن نمایش می دهد تغییر کند. به فرض مثال اگر صرفا اسم کوچک نویسنده نمایش داده می شود، نام کامل آن نمایش داده شود.

آموزش تغییر نام نویسنده در وردپرس

در مورد اینکه تغییر نام نویسنده در وردپرس به صورت کلی و نمایش یک نویسنده دیگر به چه روشی انجام می شود، باید گفت که کاری کوتاه و نسبتا ساده است و قرار نیست خیلی اتفاق خاصی در اینجا بیفتد. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این روش ها بسته به اینکه شما چه تعداد مقاله ای را می خواهید ویرایش کنید می تواند متفاوت باشد. به این صورت که اگر با روشی که کار تغییر نام نویسنده در وردپرس را روی یک مقاله انجام می دهید، بخواهید تمام مقاله های این نویسنده را ویرایش کنید، مطمئنا وقت زیادی از شما خواهد گرفت. این در حالی است که شاید این کار را با تعداد کلیک های کمتر بتوان انجام داد. در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

تغییر نام نویسنده در وردپرس در کل نوشته ها

برای اینکه بتوانیم تغییر نام نویسنده در وردپرس را روی کل نوشته هایی که دارد انجام دهیم و در واقع تمامی نوشته های یک نویسنده را انتقال دهیم بهترین راه این است که به سراغ بخش کاربران رفته و کار را از آنجا شروع کنیم. برای این کار از پیشخوان وردپرس خود روی گزینه کاربران کلیک کرده تا فهرستی از تمامی کاربران مانند تصویر زیر به شما نمایش داده شود:

تغییر نام نویسنده در وردپرس در کل نوشته ها

 

در این بخش شما باید کاربری که می خواهید نام آن را تغییر دهید را انتخاب کرده و با نگه داشتن ماوس روی آن و نمایش گزینه های مورد نظر گزینه ” پاک کردن ” را انتخاب کنید. با این کار شما به صفحه زیر منتقل خواهید شد که شرایط حذف این کاربر را از شما سوال خواهد کرد:

حذف کاربر برای تغییر نام نویسنده در وردپرس در کل نوشته ها

 

همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه از شما سوال خواهد شد که می خواهید مطالبی که این کاربر در سایت شما نوشته شده است را چه کار کنید و قصد دارید که آنها را به کدام کاربر انتقال دهید. با انتخاب کاربر جدید که می خواهید نوشته ها به این اسم نمایش داده شود و کلیک روی پاک کردن کاربر می توانید تمامی مطالب را به کاربر جدید انتقال داده و کاربر قبلی پاک خواهد شد.

اما در صورتی که می خواهید بدون حذف یک کاربر کار تغییر نام نویسنده در وردپرس را انجام دهید باید از روش های دیگری استفاده کنید که این مورد را در ادامه بررسی می کنیم.

 

تغییر نام نویسنده در وردپرس بدون حذف کاربر

برای اینکه بدون حذف کاربر کار تغییر نویسنده را انجام دهید باید از راه متفاوتی این کار را انجام داده و لازم نیست که به بخش کاربران بروید. در اینجا با کلیک روی همه نوشته ها از پنل وردپرس و منوی نوشته که که معمولا در رده های بالای پنل قرار گرفته است می توانید به فهرست تمامی مطالبی که در وبلاگ منتشر شده سایت دسترسی داشته باشید.

تغییر نام نویسنده در وردپرس بدون حذف کاربر

 

معمولا در این صفحه شما می توانید اطلاعات مختلفی را از نوشته ها ببینید که یکی از آنها نام نویسنده است. برای اینکه بتوانید تغییر نام نویسنده در وردپرس را انجام دهید لازم است که در ابتدا روی نام نویسنده ای که می خواهید مقالات وی را تغییر دهید کلیک کرده تا کلیه مقاله هایی که از این نویسنده در سایت وجود دارد را نشان دهد. بعد از این کار باید روی گزینه انتخاب همه کلیک کرده و از منوی کارهای دسته جمعی گزینه ویرایش را انتخاب کنید.

انتخاب نوشته برای تغییر نام نویسنده در وردپرس بدون حذف کاربر

 

بعد از اینکه روی اجرا کلیک کنید صفحه ای برای ادیت گزینه های دسته جمعی در مورد تمامی این مقاله ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می توانید دسته بندی را هم در آنها پیدا کرده و هر کسی را که می خواهید به عنوان نویسنده آنها تعیین کنید و روی به روز رسانی کلیک کنید.

ویرایش برای تغییر نام نویسنده در وردپرس بدون حذف کاربر

 

در این حالت بدون اینکه اکانت نویسنده قبلی را حذف کنید می توانید کار تغییر نام نویسنده در وردپرس را به سرعت هر چه تمام تر انجام دهید.

 

تغییر نام نویسنده در وردپرس در مورد یک یا چند مقاله

برای تغییر یک مقاله می توانید به سراغ صفحه نوشته ها رفته و ویرایش سریع را برای نوشته مورد نظر خود انتخاب کنید.

تغییر نام نویسنده در وردپرس در مورد یک یا چند مقاله

 

با این کار شما گزینه های ویرایش سریع را در اختیار دارید که نویسنده هم در بین آنها قرار دارد و از این بخش می توانید به سادگی آن را انتخاب کرده و با کلیک روی به روز رسانی کار ذخیره تغییر را انجام دهید.

در صورتی هم که بخواهید برای چند مقاله این کار را انجام دهید دقیقا مانند مورد قبلی عمل کرده اما به جای اینکه روی نام نویسنده کلیک کنید صرفا مقالاتی که می خواهید مورد بررسی قرار دهید را از صفحه نوشته ها انتخاب می کنید. در صورتی که موارد نشان داده به شما کم بوده و لیست کامل مقالات در اختیار شما نیست می توانید از تنظیم صفحه تعداد مقالاتی که در یک صفحه نمایش می دهد را افزایش دهید.

برای این کار گزینه تنظیم صفحه را از بخش بالایی صفحه خود انتخاب کنید تا مانند تصویر زیر گزینه ها به شما نمایش داده شود.

گزینه های نمایش اطلاعات صفحه

 

شما می توانید تعداد را که به صورت پیشفرض روی ۲۰ قرار دارد، به آنچه که میخواهید تغییر داده و با این کار گزینه های بیشتری برای انتخاب و ویرایش در اختیار داشته باشید. بعد از انجام این کار دقیقا مانند مورد قبل می توانید نویسنده را تغییر دهید و تغییر نام نویسنده در وردپرس به صورت کامل انجام خواهد شد.

 

تغییر نام نویسنده در وردپرس برای نمایش نام

همانطور که گفتیم این احتمال هم وجود دارد که شما بخواهید نام یک نویسنده را به صورتی تغییر دهید که از این به بعد نام دیگری نمایش داده شود و یا نام به صورت الم نمایش داده شود. در این حالت شما باید اطلاعات کاربری را ویرایش کنید. برای تغییر نام نویسنده در وردپرس به این صورت باید به سراغ بخش کاربران در وردپرس بروید.

تغییر نام نویسنده در وردپرس برای نمایش نام

 

در این حالت شما می توانید با انتخاب نویسنده ای که میخواهید نام آن را ویرایش کنید به اطلاعات مربوط به وی دسترسی داشته باشید. در اولین بخش این اطلاعات طولانی، وضعیت مربوط به نام و نمایش آن ارائه خواهد شد.

شما می توانید با اصطلاح نام و نام خانوادگی و همینطور نوع نمایش آن که به صورت یک منوی آبشاری به شما ارائه می شود کار تغییر نام نویسنده در وردپرس را به صورت کامل انجام دهید و با کلیک روی به روز رسانی از این به بعد نام نویسنده به صورتی که شما می خواهید در سایت نمایش داده می شود.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به آموزش کامل این مسئله که تغییر نام نویسنده در وردپرس چگونه انجام می شود و برای اینکه بتوانیم نویسنده یک مقاله را تغییر دهیم لازم است چه کاری را انجام دهیم پرداختیم و دیدیم که برای اینکار می توان از چه تکنیک هایی و به چه صورت استفاده کرد. به صورت خلاصه می توانیم بگوییم که تغییر نام نویسنده در وردپرس عموما از طریق بخش نوشته ها انجام می شود و می توان این کار را بخشی از وظایف این قسمت دانست. اما شما با ایجاد تغییرات در پروفایل کاربری نویسنده که از طریق بخش کاربران به آن دسترسی خواهید داشت و یا در صورتی که می خواهید آن را به صورت کامل از سایت حذف کنید هم می توانید نسبت به تغییر نام نویسنده در وردپرس اقدام کنید و این کار را انجام دهید.

 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
17 − 3 =