جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگگواهینامه sslتاثیر SSL روی سئو چه اندازه اهمیت دارد
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

تاثیر SSL روی سئو چه اندازه اهمیت دارد

عموما چرخه عمر یک سایت اینترنتی از منظر تخصصی به دو بخش قبل از تکمیل شدن ساخت و طراحی سایت و همینطور بعد از تکمیل شدن سایت و تحویل به مشتری تقسیم می شود. معمولا مواردی که باید توسط مدیران سایت در هر کدام از این دو بخش رعایت شود، موارد مختلفی بوده و باید در نظر داشت که در زمان طراحی سایت صرفا ساخته شده اما وقتی که سایت تکمیل شد از اینجا به بعد است که شما باید انرژی لازم را برای اینکه سایت شما بار بدهد را صرف آن کرده و وب مستر ها با تکنیک های مختلف خود وارد عمل می شوند. در این میان مواردی هستند که در هر دو بخش باید مورد توجه قرار گیرد. تاثیر SSL روی سئو یکی از مواردی است که می توان آن را در این زمره قرار داد و باید در نظر داشت اگر می خواهید سایتی که سفارش داده اید یا سایتی که می سازید رتبه خوبی بگیرد باید به آن توجه داشته باشید.

تاثیر SSL روی سئو یکی از مواردی است که هم می توان آن را به عنوان یکی از موراد تکنیکال در سئو در نظر گرفت و هم از بازدهی های جانبی ای که برای ما خواهد داشت استفاده کنیم و به هر حال باید گفت که تاثیر SSL روی سئو یکی از مهمترین مسائل در سئو خواهد بود که هر چند وب مستر ها باید آن را در نظر داشته باشند، اما طراحان نیز در زمان طراحی حتما باید آن را گوشزد کرده تا از دوباره کاری جلوگیری کنند. برای اینکه بتوانیم در مورد تاثیر SSL روی سئو و اهمیتی که دارد بهتر صحبت کنیم لازم است که قبل از بررسی موردی تاثیر SSL روی سئو کمی در مورد عواملی که روی سئو تاثیر می گذارند و تقسیم بندی هایی که دارند صحبت کنیم.

 

عوامل تاثیر گذار روی سئو

وقتی که شما به عنوان یک کارفرما و یا مجری سفارش یک کارفرما، وارد مقوله طراحی سایت می شوید و یک سفارش طراحی سایت را به طراح داده یا اینکه سفارشی را گرفته و خودتان مشغول این طراحی می شوید باید یک موضوع مهم را در نظر داشته باشید و آن این است که این سایت در نهایت قرار است که بازدهی خوبی را از خود نشان دهد و شما باید در تمامی مراحل این موضوع را مد نظر قرار داده و ساخت سایت به صورتی انجام بگیرد که مبنای اصلی آن کاربران و بهره وري سایت باشد.

هر چند این موضوع عموما با اعمال نظر های سلیقه ای و شخصی از طرف کارفرما یا کم کاری های انجام شده بخاطر بالا بردن سرعت روند کار از طرف بعضی از طراحان به صورت کلی فراموش می شود اما بعضی از موارد در این مورد از درجه اهمیت بالاتری برخوردارند که باید گفت در نظر داشتن نکات مربوط به سئوی تکنیکال یا همان سئوی ساختاری یکی از این موارد است.

عوامل تاثیر گذار روی سئو

سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین تکنیک هایی که بازدهی سایت شما را به صورت طبیعی و ارگانیک و با بهترین بازگشت هزینه انجام خواهد داد، است که اگر چرخی در بین سایت های دیجیتال مارکتینگ بزنید از اهمیت آن با خبر شده و خواهید دید که چه بازار داغی برای آن به راه افتاده است. به صورت کلی می توان سئو را در دو رده سئو آن پیج و سئو آف پیج دسته بندی کرد.

سئو آن پیج به کلیه اقداماتی اطلاق می شود که شما روی سایت خود انجام می دهید که سایت را برای موتور های جست و جو حلاجی کرده و در واقع یک سایت شسته رفته و درست و حسابی را به آنها ارائه کنید تا آنها هم بتوانند بهتر آن را ارزیابی کرده و با نمره بالاتری که می گیرد، به جایگاه بالاتری هم برسد و آنچه که می خواهید را بدست آورید.سئو آف پیج نیز کارهایی را شامل می شود که باعث می شود رتبه شما با استفاده از اعمالی که بیرون از سایت اتفاق می افتد بالا برود. از مهمترین مصداق های سئو آف پیج می توان به گرفتن بک لینک از سایت های مرتبط دیگر اشاره کرد که یکی از کارهای متداول است و خب باید گفت که امروزه تفاوت بسیار زیادی با چند سال قبل خود کرده و به کاری خطرناک بدل شده است.

در مورد اینکه تاثیر SSL روی سئو در کدام یک از این دسته ها قرار می گیرد باید گفت که این نوع از سئو در بخشی به نام سئو تکنیکال یا ساختاری قرار گرفته که از مهمترین بخش های سئو آن پیج بوده و به کلیه اقدامات و مواردی گفته می شود که طراحان سایت باید آنها را مد نظر قرار دهند تا از نظر سئو یک سایت سالم داشته باشند و مشکلی برای سایت مورد نظر ما پیش نیاید.

در واقع سئوی ساختاری قرار است این مورد را تضمین کند که اشتباهی از نظر سئو در طراحی سایت وجود ندارد که باید گفت در صورتی که از یک سایت شخصی و از صفر برنامه نویسی شده با فریم ورک های مختلف استفاده کنید بعید است این موضوع تحقق پیدا کند. اما با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس می توان گفت که سئوی ساختاری شما به صورت کامل برآورده خواهد شد.

تاثیر SSL روی سئو یکی از موارد مهمی است که طراحان باید از ابتدای کار آن را در نظر گرفته و لینک های سایت خود را با استفاده از امکان SSL پیاده سازی کنند تا در ادامه کارکرد مشکلی برای ریدایرکت کردن وجود نداشته باشد و لازم نباشد تغییرات عمده در سایت ایجاد شود.

عوامل تاثیر گذار روی سئو کدامند

اکنون که می دانیم تاثیر SSL روی سئو از چه مسیری به سایت ما می رسد نوبت به این موضوع رسیده که دقیقا این موضوع را بررسی کنیم که تاثیر SSL روی سئو چیست و اینکه سایت ما SSL داشته باشد یا نداشته باشد چه دخلی به برداشت موتور های جست و جو از کم و کیف سایت ما دارد و می تواند چه کمک هایی را به ما بکند.

 

تاثیر SSL روی سئو چیست

در رابطه با این موضوع که تاثیر SSL روی سئو چیست می توان به صورت خلاصه گفت بنا به ویژگی هایی که SSL می تواند به سایت شما بدهد، موتور جست و جوی گوگل از این ویژگی خوشش می آید و به این سایت ها اعتبار بیشتری را می دهد. به همین خاطر هم می توان گفت که تاثیر SSL روی سئو یکی از مسائل مهم در سئو می باشد که باید به آن توجه داشت.

SSL یک امکان امنیتی خوب و حرفه ای است که به شما این امکان را می دهد که با استفاده از آن امنیت ارتباطی که با کاربر دارید را تضمین کنید. در مقاله SSL چیست این موضوع را به صورت کامل شرح دادیم و دیدیم که SSL یا همان Secure Socket Layer یک پروتکل انتقال در بستر اینترنت می باشد که به نام پروتکل انتقال لایه امن شناخته شده و کار آن این است که با استفاده از رمزنگاری های سنگین و مستحکمی که روی داده ها انجام می دهد، کاری کند که هر یک از طرفین انتقال دقیقا همان کسی باشند که وانمود می کنند و اگر در این میان شخصی انتقال داده را شنود می کرد متوجه محتوایی که در حال انتقال است نشود.

در واقع کاری که در SSL انجام می شود این است که هر یک از طرفین انتقال وقتی خود را به هم معرفی می کنند یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی دارند، هر کدام از این کلید ها کد های طولانی و بزرگی هستند که برای رمزنگاری و رمزگشایی از آنها استفاده می شود. اتفاقی که می افتد این است که وقتی یک داده برای یکی از طرفین ارسال می شود، قبل از ارسال با کلید عمومی شخص رمزنگاری می شود، این رمزنگاری تنها می تواند به وسیله کلید خصوصی ای که در اختیار طرف مقابل است باز شود. وقتی که پیام رمزنگاری شده با این روش مخابره شود می توان از امنیت انتقال مطمئن بود و این موضوع که شخص سومی نمی تواند این اطلاعات را بفهمد می تواند بسیار مفید باشد.

تاثیر SSL روی سئو چیست

پس اینجاست که موتور های جست و جو متوجه مزایای استفاده از این روش شده و پدیده ای به نام تاثیر SSL روی سئو پیش می آید و پرسش های زیادی را ایجاد می کند. در صورتی که بخواهیم بگوییم دقیقا تاثیر SSL روی سئو می توانیم این لیست را برای آن معرفی کنیم:

 

امتیازات گوگل برای SSL

یکی از مهمترین مواردی که باید در مورد گوگل به آن توجه داشته باشيم این است که گوگل به نوعی کمال گرا است و وقتی یک استاندارد جدید ارائه می شود که همه آن را قبول دارند این موتور جست و جو هم آن را در اولویت قرار داده و به سایت هایی که از آن پیروی کنند و به فکر بهبود خدماتی که به کاربران خود می دهند باشند، به چشم یک سایت با ارزش نگاه کرده و رشد آن را در نتایج جست و جو بالاتر می آورد. بر اساس توضیحاتی که گفته شد می توان گفت که SSL یکی از همین موارد است که گوگل به شدت پیگیر آن بوده و در واقع باید گفت که در این مورد هم حق دارد.

SSL تقریبا بهترین فناوری امنیتی ای است که می تواند برای برقراری امنیت انتقال داده ها در یک سایت مورد استفاده قرار گیرد و چیزی بهتر از SSL نداریم که کار را به این صورت انجام دهد و از همین رو یک موضوع واجب تلقی می شود. تا جایی که از اوایل ۲۰۲۱ مرورگر روم به صورت پیشفرض پشتیبانی از سایت های بدون SSL را قطع کرده و آنها را به صورت پیش فرض یک سایت مخرب می داند و پیشنهاد می کند که کاربر به آن وارد نشود.

اینجاست که تاثیر SSL روی سئو خود را نشان داده و باید گفت که گوگل روی SSL بسیار حساس است پس در صورتی که می خواهید سایت شما در صفحه اول جای داده شود، بهترین کار این است که به فکر راه انداختن SSL روی آن باشید.

امتیازات گوگل برای SSL

 

افزایش سرعت سایت

مورد دیگری که باید در مورد تاثیر SSL روی سئو به آن اشاره کرد این است که وقتی که شما از SSL برای برقراری ارتباط روی سایت استفاده می کنید خود به خود یک گام مهم را برای افزایش سرعت سایت هم برداشته اید، و باید گفت که سرعت یکی از مهمترین معیار های سئو و همینطور افزایش بازدهی به شمار می آید.

در حالت سنتی وقتی که شما از SSL برای سایت خود استفاده نکنید، انتقال اطلاعات از سرور به مخاطبان با استفاده از HTTP 1.1 انجام می گیرد که یکی از تکنولوژی های پروتکل HTTP یا همان۷روتکل انتقال مورد استفاده در اینترنت است که به این صورت عمل می کند که سه بخش اصلی کد های JS، کدهای استایل یا همان CSS ها و همینطور ساختار اصلی HTML صفحه شما به صورت ترتیبی به کاربر ارسال می شوند. یعنی اول کدهای HTML ارسال شده، بعد از آن که تاییدیه دریافت شد، CSS ارسال می شود و با دریافت تاییدیه از کاربر JS ها ارسال می شود و این موضوع باعث می شود که زمان لود شدن صفحه طولانی شده و کاربر مدت زمان بیشتری را منتظر بماند.

اما به کارگیری SSL یک قابلیت حدید را برای شما اجباری خواهد کرد. وقتی که شما از SSL در سایت خود استفاده کنید به صورت خودکار حداقل ورژن HTTP مورد استفاده برای انتقال اطلاعات سایت شما به ۲ ارتقا پیدا می کند. در این حالت کدهای HTML، JS و استایل های CSS همگی به صورت همزمان ارسال شده و تاییدیه آنها دریافت می شود که همین موضوع باعث می شود تا ما یک سایت سریع داشته باشیم که هم زود لود می شود و هم به صورت یکجا لود شده و معمولا هم از به هم ریختگی در زمان لود شدن خبری نخواهد بود.

 

بالا رفتن امنیت

بهتر است وقتی که در مورد تاثیر SSL روی سئو حرف می زنیم از اصلی ترین هدفی که SSL برای آن ارائه شده و می توان گفت که در اصل تمامی این دردسر ها را برای همین یک هدف به جان می خریم را فراموش نکنیم و در نظر داشته باشیم که همه این کارها برای چیست!

در واقع باید گفت که اصلی ترین هدفی که SSL برای آن ارائه شده است و گوگل هم آن را در نظر می گیرد این است که با SSL شما امنیت سایت خود را ارتقا داده و بالا می برید و همین موضوع هم باعث شده است تا یک سایت دارای SSL یک سایت امن و حرفه ای باشد.

پیشتر در مقاله تاثیر امنیت روی سئو در مورد اینکه امنیت تا چه اندازه می تواند به ما کمک کند صحبت کردیم و این موضوع که امنیت می تواند چه مزایایی را داشته باشد به صورت کامل باز کردیم. اما به طور کلی می توان گفت امنیت در سایت شما نشان دهنده تضمین خدمتی است که ارائه می کنید و گوگل هم دوست ندارد اعتبار خود را بخاطر سایت های بدون اعتباری که به کاربران معرفی می کند از دست بدهد. از همین رو می توان گفت تاثیر SSL روی سئو به جایی رسیده است که بالا بردن امنیت سایت برای گرفتن یک رتبه خوب از گوگل یک موضوع ضروری و واجب شده است.

بالا رفتن امنیت

 

جلب اعتماد کاربران

گزینه ای که در پس تمامی موارد گفته شده برای تاثیر SSL روی سئو می توان به آن اشاره کرد این است که یک سایت دارای SSL یک سایت امن است و سایت امن سایتی است که کاربران می خواهند از آن استفاده کنند. پس اگر می خواهید که کاربران از سایت شما استفاده کنند و آنچه که هدف اصلی تمامی این داستان ها است در مورد سایت شما تحقق پیدا کند، بهتر است به سراغ استفاده درست از SSL در سایت خود بروید.

البته نمی خواهیم بگوییم که جلب اعتماد کاربران صرفا یک موضوع تعهدی و معنوی است که می تواند بازدهی را بالاتر ببرد و به عنوان دلایل تخصصی تاثیر SSL روی سئو مطرح نمی باشد. در این خصوص باید گفت که یکی از اصلی ترین معیار هایی که می تواند باعث بالا رفتن سئوی سایت شما شود، داشتن یک نرخ کلیک بالا است. به این معنا که وقتی کاربران سایت شما را می بینند روی آن کلیک می کنند.

با استفاده از SSL و جلب اعتماد کاربران می توان گفت که شما موفق به بالا بردن نرخ کلیک خود شده و در نتیجه گوگل سایت شما را به رتبه های بالاتر خواهد آورد. در مورد اینکه این نرخ کلیک چطور کار می کند می توانید سری به مقاله نرخ کلیک چیست بزنید تا با کارکرد آن به صورت کامل آشنا شوید.

اکنون که می دانیم تاثیر SSL روی سئو چیست و چه اهمیتی دارد نوبت به این رسیده است که به روش تهیه و خرید بهترین نوع SSL برای سایت خود بپردازیم. در ادامه این مقوله را با هم بررسی خواهیم کرد.

تهیه بهترین SSL برای افزایش رتبه سایت

با نصب SSL روی  سایت ، مزایای رتبه موتور جستجو و افزایش اعتماد کاربر را بدست آورید.
گوگل اخیراً اعلام کرده است که داشتن گواهینامه SSL ساده ترین کاری است که صاحبان سایت می توانند برای افزایش رتبه سئو انجام دهند.

سوال بزرگی که در ذهن صاحبان سایت ، سرپرستان ، ارائه دهندگان خدمات و کارشناسان سئو در حال حاضر وجود دارد این است: چه گواهی SSL باید خریداری کنم؟

تقویت جستجوی Google برای استفاده از SSL در مورد همه سایتها ، خواه اطلاعات شخصی داشته باشد یا نه اعمال می شود. این بدان معناست که حتی اگر سایت شما دارای صفحه پرداخت ، صفحات ورود به سیستم یا هرگونه اطلاعات شخصی و شخصی حساس نیست ، می توانید با نصب گواهی SSL در سایت خود مزایای سئو را دریافت کنید.

تهیه بهترین SSL برای افزایش رتبه سایت

 

کدام گواهی برای من مناسب است؟

همه گواهینامه های SSL یکسان نیستند ،لذا گواهینامه مناسبی را برای سایت خود پیدا کنید. گزینه های مختلف زیادی برای گواهینامه های SSL وجود دارد. و گرچه همه آنها برای اطمینان از اطلاعات رمزگذاری را انجام می دهند ، اما همه گواهینامه های SSL یکسان نیستند.

SSL بخشی از راه حل SEO شما است. در حالی که ساخت بک لینک و آزمایش محتوای صفحه برای افزایش سئو زمان می برد ، دریافت گواهینامه SSL سریع و آسان است و افزایش سئو فوری است. با تلاش Google برای ترغیب اینترنت ایمن تر با ارائه رتبه رتبه SEO برای سایتهایی که از SSL استفاده می کنند ، اکنون زمان خرید گواهینامه SSL برای افزایش رتبه جستجو است.

از یک راه آسان برای بدست آوردن سایت خود نسبت به رقبا استفاده کنید.

 

مجوز SSL تنها

برای مشاغل کوچک ، وبلاگ ها و وب سایت های شخصی. Google همه سایتها را برای تأمین اطلاعات بازدید کنندگان با گواهینامه های SSL ترغیب کرده است. این بدان معناست که آیا وب سایت اطلاعات شخصی را جمع می کند یا خیر ، گوگل با افزایش رتبه بندی جستجو ، سایت ها را با گواهینامه های SSL پاداش می دهد.

 

گواهینامه Wildcard SSL

برای وب سایتهای بزرگ یا تأمین امنیت دامنه های فرعی. ایمن سازی وب سایت های بزرگ معمولاً می تواند در زمان و هزینه ای که برای تأمین چندین زیر دامنه برای مناطقی مانند تالارها ، ورود به سیستم ، پورتال ها و غیره هزینه می کند ، چالشی ایجاد کند. خرید چندین گواهی SSL برای هر یک از این خدمات و مدیریت چندین گواهی نامه همیشه هزینه نیست. تاثیر گذار.

یک گواهینامه Wildcard یک راه حل تک منبع برای امنیت SSL کل دامنه است. با داشتن گواهینامه Wildcard ، سرپرستان مشخص می كنند كه چه دامنه ای را تأمین كنید (به عنوان مثال * .mydomain.com) و سپس می توانند از آن گواهینامه منفرد در تمام وب سایت خود ، صرف نظر از داشتن یك یا 100 سرور ، استفاده كنند.

کدام گواهی برای من مناسب است؟

نتیجه گیری

به طور کلی می توانیم در مورد تاثیر SSL روی سئو این موضوع را خاطر نشان شویم که استفاده از SSL یکی از اقدامات مهم در این زمینه است که با استفاده از آن می توان هم از امتیازات گوگل بهره مند شده و هم از داشتن این امتیاز که یک سایت اینترنتی امن را به کاربران ارائه می کنیم استفاده کنیم. در کل می توان گفت که همه جنبه های استفاده از SSL می تواند برای بالا بردن بازدهی سایت استفاده شود اما در صورتی که شما سری به خدمات SSL ارائه شده توسط مارال هاست بزنید می توانید بهترین گزینه که مصداق واقعی تاثیر SSL روی سئو سایت شما باشد را برای خود انتخاب کنید. 

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
32 ⁄ 8 =