جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگآموزش نرم‌افزارNext.js چیست ؛ هر آنچه که لازم است بدانید!
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

Next.js چیست ؛ هر آنچه که لازم است بدانید!

به طور کلی برنامه نویسی خصوصا برنامه نویسی در وب یکی از مهمترین حوزه های برنامه نویسی به حساب می آید که خود آن به بخش های مختلفی تقسیم می شود. در صورتی که بخواهیم بگوییم اصلی ترین تقسیم بندی در این حوزه برنامه نویسی کدام است می توانیم برنامه نویسی فرانت اند و بک اند را برای این منظور معرفی کنیم. در بخش بک اند ما با تمامی قابلیت های برنامه نویسیی پردازشی شت صحنه یک سایت کار داریم. اما در فرانت اند هر چیزی که از آن سایت قابل رویت است قرار دارد. در مورد فریم ورک های بک اند می توان به فریم ورک هایی مانند لاراول و اکسپرس جی اس اشاره کرد، و در مورد فرانت اند هم فریم ورک ها و کتابخانه های زیادی وجود دارند که می توانند یک سایت را بسازند. در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه Next.js چیست صحبت کنیم و یکی از همین فریم ورک های فرانت اند را که رزومه ای قوی دارد و به خوبی هم از پس کار خود بر آمده است را به شما معرفی کنیم.

در رابطه با اینکه Next.js چیست باید گفت که همانطور که از JS نوشته شده از انتخاب آن پیدا است با یکی دیگر از چندین فریم ورک جاوا اسکریپتی طرفیم که البته باید گفت با ایر فریم ورک های رنگارنگی که برای این زبان وجود دارد و در خیلی از مواقع مانند قارچ از زمین می روید تفاوت های زیادی دارد. در واقع باید گفت این فریم ورک به استفاده های خاصی محدود شده است که هر چند این محدودیت آزادی عمل را از آن گرفته است اما کاربرد های اصلی آن را شامل می شود. در ادامه مقاله قبل از اینکه به بررسی این موضوع که Next.js چیست  بپردازیم لامز است کی در مورد JS ها و همینطور کتابخانه ۹یها مستقلی که دارند مانند React صحبت کنیم تا بتوانیم وارد این موارد شویم.

 

برنامه نویسی با جاوا اسکریپت و ریکت

جاوا اسکریپت را می توان یکی از زبان های برنامه نویسی قدرتمند قدیمی دانست که در چند سال گذشته در وب غوغایی به پا کرده است و باید از این نظر کفت که در جایگاه اول زبان های برنامه نویسی قرار گرفته است. این زبان برنامه نویسی در ابتدا صرفا برای طراحی ماژول های متحرک در صفحات وب مورد استفاده قرار می گرفت و کاربرد های چندان زیادی را نداشت. با حرکت وب به سمت تعاملی شدن و تغییر وضعیت کلی اینترنت از سایت های استاتیک به سمت سایت های تعاملی و پویا که اصطلاحا به آن وب ۲ (WEB 2) گفته می شد، جاوا اسکریپت هم جایگاه خود را بالاتر برد و به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شد. شاید بتوان موثر ترین زبان در ایجاد WEB 2 را همین جاوا اسکریپت معرفی کرد.

برنامه نویسی با جاوا اسکریپت و ریکت

بعد از مدتی جاوا اسکریپت توانست با یکی از ابتکارات گوگل یعنی موتور V8 که روی مرورگر کروم قرار داشت ادغام شود. این موتور توانست یک هسته پردازشی فوق العاده قوی را از JS ایجاد کند که در واقع کار زبان های برنامه نویسی بک اند را هم انجام می داد و می توانست با سرعت بالایی درخواست های وارد شده به سرور را هم مدیریت کنید. این پدیده جدید نود جی اس نام گرفت که در مقاله Node JS چیست به صورت کامل در مورد آن صحبت کردیم و دیدیم که داستان از چه قرار است.

این محیط برنامه نویسی جدید بعد از مدتی به یکی از غول های توسعه برنامه های وب در دنیا تبدیل شد و خیلی از برنامه های بزرگ با استفاده از آن ساخته شده اند. همین موضوع باعث شد که یکپارچه شدن سایت ها پیش بیاید و خیلی از سایت ها به صورت کامل از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت برای خود استفاده کنند. اینجا نقطهع یا بود که رویش فریم ورک های جاوا اسکریپت از زمین شروع شد و ادامه پیدا کرد. در صورتی که بخواهیم روراست باشیم باید گفت که هیچ زبانی به اندازه JS فریم ورک های متعدد و بعضا بدردنخور ندارد. البته باید گفت که هیچ زبانی همسطح کاربردی که این زبان دارد را ندارد و در بین این خیل عظیم فریم ورک ها گزینه های طلایی ای که توانسته اند بهترین رتبه بندی های جهان را به خود اختصاص دهند وجود ندارد. در صورتی که نگاهی به مقاله بهترین فریم ورک طراحی سایت بیندازید متوجه خواهید شد که در سال ۲۰۲۱ بهترین ها همه از جاوا اسکریپت بوده اند.

یکی از کاربردی ترین و مهمترین فریم ورک ها و یا کتابخانه هایی که در JS خود را نمایان کرد و به یکی از کاربردی ترین المان ها در این خصوص تبدیل شد، کتابخانه های ریکت هستند. ریکت یا همان React JS مجموعه یا از کتابخانه های کاربردی و حرفه ای است که برای خیلی از کاربرد های طراحی فرانت اند در اختیار طراحان قرار گرفته است و به کار گیری ماژول های قابل استفاده مجدد یا Reusable را برای پیاده سازی ماژول های سایت به صورت پیشرفته در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد. روان بودن و همینطور کارایی بالایی که این ماژول ها در اختیار برنامه نویسان قرار می دادند باعث شد که این فریم ورک بتواند به مقام اولین فریم ورک در لیست بهترین فریم ورک های طراحی سایت در سال ۲۰۲۱ دست پیدا کند.

قابلیت های مختلفی در مورد ریکت وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به سادگی در استفاده و همینطور نیتو بودن آن(Native) اشاره کرد. در واقع کد های ریکت در زمان اجرا به صورت کالم به مرورگر کاربر رفته و در آنجا رندر می شوند این مساله می تواند به ریکت کمک کند که صفحات خود را سریعتر لود کرده و همینطور منابع کمتری از سرور را استفاده کند. در صورتی که به اطلاعات کاملتری در مورد این کتابخانه ها و ویژگی هایی که دارند نیاز دارید می توانید به سراغ مقاله ریکت چیست بروید.

برنامه نویسی در جاوا اسکریپت و ریکت

البته باید خاطر نشان کرد که خود ریکت یک فریم ورک نیست و مجموعه ای از کتابخانه ها است ولی فریم ورک های مختلف زیادی برای کار کردن با آن ارائه شده است و شما می توانید از آن به تنهایی در کنار سایر فریم ورک ها استفاده کرده و یا با فریم ورک های ریکت کار طراحی سایت را انجام دهید. در مورد اینکه Next.js چیست باید گفت که با یکی از همین فریم ورک های ریکت طرف هستیم که برای ما ویژگی های خاص ریکت را با کمی تغییرات و کاربرد های متفاوت در اختیار می گذارد. در ادامه این موضوع که Next.js چیست را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

فریم ورک Next.js چیست

تا اینجای کار به صورت کلی در مورد اینکه فریم ورک های جاوا اسکریپت چه کار می کنند صحبت کردیم و کارایی آنها را دیدیم، در مورد اینکه فریم ورک Next.js چیست باید گفت که Next.js یک فریم ورک رایگان و اوپن سورس است که می تواند امکانات خوبی را برای کار کردن با کتابخانه های ریکت به زبان جاوا اسکریپت در اختیار ما قرار دهد، البته با این تفاوت که بعد از استفاده از ریکت و ایجاد صفحات وب نیتیو، این فریم ورک کاری می کند که پردازش ها در سمت سرور انجام شود و صفحات به صورت استاتیک منتقل شوند. این کار می تواند باعث افزایش سرعت شود و در واقع اگر بخواهیم بگوییم وظیفه اصلی Next.js چیست باید گفت که صفحات را با کتابخانه های ریکت و با استفاده از امکانات Server-Side Rendering طراحی و ایجاد می کند.

فریم ورک Next.js چیست

خود این فریم ورک با استفاده از نود جی اس ساخته شده است و از یک هسته قوی برای رندر کردن های سمت سرور خود استفاده می کند. البته باید گفت که این رندر کردن و هسته نود جی اس با وجود اینکه روی سرور کار می کند اما در اختیار فرانت بوده و بک اند ممکن است حتی از زبان دیگری استفاده کند. در واقع اگر بخواهیم بگوییم که از نقطه نظر تکنیکی و جنبه های تخصصی ماجرا کار اصلی Next.js چیست باید گفت که یک نیروی پردازشی مجزا را با نود جی اس برای فرانت راه اندازی می کند که مستقل از بک اند سرعت رندر شدن صفحات را بالا برده و یکی از گزینه های مورد استفاده و محبوب توسط برنامه نویسان حرفه یا برای بهبود اوضاع سئو روی سایت های بزرگ است.

 این فریم ورک برای اولین بار توسط Guillermo Rauch ارائه شد و در حدود 6 سال پیش در سال 2016 به عنوان یک پروژه متن باز روی گیت هاب عرضه شد و بعد از آن کلیه امتیازات طراحی و توسعه آن، و به نوعی حق کپی رایت آن در اختیار کمپانی Vercel قرار گرفته است. اکنون توسعه این فریم روک بر عهده این کمپانی و همینطور جامعه کاربری آن می باشد که کارهای اصلی آن را انجام می دهند و باید گفت که به خوبی هم از پس آن بر آمده اند.

 در واقع باید گفت که از زمان انتشار تا الان این فریم ورک کار خود را با قدرت انجام داده است و توسعه خوبی را داشته است که در این رابطه باید گفت کمتر فریم ورکی را می توان تا این اندازه پویا و سریع دید. در ادامه به صورت کامل در مورد ورژن های مختلف این فریم ورک و روندی که برای رسیدن به این نقطه طی کرده است صحبت خواهیم کرد.

فریم ورک Next.js

 

روند توسعه Next.js چیست

در مورد اینکه روند توسعه Next.js چیست و تا کنون به چه جایی رسیده است باید گفت که Next.js 12 که در تاریخ 26 اکتبر 2021 منتشر شده است آخرین ورژن ارائه شده برای این فیم ورک است که در زمان نگارش این مقاله در ابتدای سال 2022 وجود دارد. در مورد اولین نحسه از این فریم ورک باید گفت که این فریم ورک بر اساس یک مجموعه اصول بنیادی ارائه شد که عبارتند از:

  • استفاده از جاوا اسکریپت در همه جا(Javascript Everywhere)
  • استفاده آسان یا به اصطلاح out-of-the box functionality (بعد از خارج شدن از جعبه قابل استفاده باشد)
  • عدم نیاز به تنظیمات
  • رندر کردن صفحات در سمت سرور و همینطور code-splitting
  • پیش بینی در خواست ها و واکشی داده به صورت قابل تنظیم

در واقع این ها اساسنامه ای بود که فریم ورک Next.js بر اساس آنها بنا شد و به صورت گسترده و عمومی مورد استفاده قرار گرفت. اما ارائه کنندگان، جامعه کاربری و همینطور شرکت Vercel متوجه شدند که این موارد به تنهایی نتوانسته است انتظارات را برآورده کند و ظاهرا باید تغییراتی را در اصل فریم ورکی که ارائه داده اند ایجاد کنند تا بتوانند آن بازدهی و کیفیتی که انتظار آن را داشتند را برای این فریم ورک  محقق کنند در واقع به نر می رسید که این فریم ورک با رایط فعلی خود از پس کاری که برای آن ارائه شده بود بر نمی آید و باید این تغییرات هر چه سریعتر روی آن اعمال شود.

روند توسعه Next.js چیست

یکی از مهمترین مواردی که در مورد Next.js می توانست دردسر ساز شود این بود که نمی توانستند آن را برای سایت های کوچک مورد استفاده قرار دهند و استفاده از آن موثر نبود. این اولین موردی بود که روی ورژن دومی که برای این فریم ورک ارائه شده بود اصلاح شد و یک سال بعد از انتشار، یعنی در سال 2017 ورژن دوم ارائه شد. سال 2017 Next.js آپدیت های زیادی را داشت که باید گفت ه نوعی برای یک فریم ورک غیر طبیعی به نظر می رسید. در سال 2018 ورژن هفتم از این فرم ورک منتشر شد که می توان آن را یک نسخه پایدار و خوب از این فریم ورک دانست که با تغییرات به خوبی کنار آمده بود و کاربرد های خوبی را در هندل کردن ارور ها و همینطور کار با API های ریکت ارائه می کرد.

بعد از تمامی این داستان ها و مشکلاتی که فریم ورک Next.js پشت سر گذاشت باید گفت که به یک پایداری نسبی رسیده است و می توان از آن در خیلی از موارد و استفاده های بهینه استفاده کرد. اما در کل راجع به وضعیت توسعه این فریم ورک نمی توان خیلی خوش بینانه نظر داد. شاید بتوان گفت که این فریم ورک توسعه خوب و قوی ای داشته است، اما می توان این موضوع را هم به ادعا کرد که 12 ورژن در طی 4 سال، تازه بدون در نظر گرفتن ورژن ها و نسخه های فرعی ، برای یک فریم ورک برنامه نویسی به معنای یک فاجعه است و می توان گفت که هنوز شکل اصلی خود را پیدا نکرده است و نتوانست قالب کاری که می خواهد انجام دهد را پیدا کند.

این موضوع می تواند روی کار برنامه نویسانی که به سراغ آن می روند تاثیرات زیادی را بگذارد. فرض کنید که شما در مدت یک سال برای هر کدام از پروژه های خود با یک ورژن از Next.js طرف بوده اید و هر بار باید به سراغ داکیومنت ها رفته و موارد جدید را بررسی کنید، یک سال کاری با این فریم ورک به این منوال می تواند کاری کند که هر برنامه نویس با صبر و حوصله ای این فریم ورک را به زباله دان تاریخ بیندازد ولی در مورد اینکه وضعیت Next.js چیست باید گفت که ظاهرا این فریم ورک از موارد این چنینی به خوبی فرار کرده است و هنوز طرفداران خود را دارد.

روند توسعه در Next.js

تا اینجا به صورت کامل در مورد اینکه Next.JS چیست و چه طور کار می کند صحبت کرده ایم و می دانیم که داستان از چه قرار است. اکنون لازم است در مورد اینکه ویژگی های Next.JS چیست و در صورتی که از آن استفاده کنیم و برای کاری که داریم این فریم ورک را به خدمت بگیریم، چه امکاناتی برای ما استفاده خواهد شد و چطور عمل می کند را با هم بررسی کنیم.

 

ویژگی های Next.JS چیست

در صورتی که دقت کرده باشید این فریم ورک خود یکی از فریم ورک هایی است که برای کتابخانه های دیگری ساخته شده است و در نگاه اول ممکن است قضیه کمی مشکوک به نظر برسد، یک فریم ورک برای کار با یک کتابخانه که خود جدا از فریم ورک های دیگر در حال کار است! البته باید گفت در پس این رفتار تفکر بزرگی در جریان بوده است. در واقع این فریم ورک قرار است با استفاده از امکاناتی که کتابخانه های ریکت می توانند داشته باشند، امکانات بسیار خوب دیگری را برای ما ایجاد کند. در رابطه با این که هدف از ایجاد Next.JS چیست باید گفت که ویژگی های این فریم ورک بسیار خاص تر از چیزی است که به نظر می رسد و باید گفت جداسازی هایی کهر یو فرانت اند و بک اند یک سایت انجام می دهد و ایجاد یک هسته پردازشی  مجزا و مستقل برای فرانت از اصلی ترین مواردی است که می توان به آنها اشاره کرد.

رد واقع در مورد ویژگی های Next.JS باید گفت که این فرمی ورک قرار است امکانات پیشرفته ای را در شرایط به کار دیگری از کتابخانه های قدرتمند ریکت به خدمت بگیرد و نتیجه آن بالاتر بردن بازدهی سایت طراحی شده می باشد و کار به گونه ای دنبال خواهد شد که پرترافیک ترین سایت ها هم بتوانند با استفاده از این فریم ورک و ویژگی هایی که دارد، به یک سایت سریع تبدیل شوند.

ویژگی های Next.JS چیست

اگر بخواهیم بگوییم که مهمترین و برجسته ترین ویژگی های Next.JS چیست کی توانی به این موارد اشاره کنیم:

 

استقلال فرانت از بک

یکی از مهمترین و اصلی ترین کارهایی که Next.JS برای ما انجام می دهد و تا اینجای مقاله هم به طور جسته و گریخته به این موضوع اشاره کرده ایم این است که یک استقلال کلی را بین دو بخش فرانت اند سایت و بک اند آن ایجاد می کند که در آن بدون توجه به اینکه بک اند سایت چه بوده است، فرانت عملکرد های خود را پیاده سازی کرده و جالب اینجاست که این کار را هم با استفاده از یکی از قدرتمند ترین تکنیک های مورد استفاده در بک اند یعنی استفاده از محیط برنامه نویسی نود جی اس انجام می دهد.

در مورد اینکه واقعا این بخش از فریم ورک Next.JS چیست باید گفت که در اینجا سایت شما دو بک اند خواهد داشت. یک بک اند که در اختیار کاربری سایت بوده و اطلاعات را از پایگاه داده بیرون می آورد و کار اصلی سایت را انجام می دهد، و یک بک اند که مسئول رندرینگ نتایجی است که از بک اند اصلی به آن می رسد و در واقع بک اند فرانت اند خواهد بود.

در مورد این دو بخش باید گفت که با استفاده از Next.JS می توان مطمئن بود که هر کدام از این قسمت ها کاملا مستقل کار خود را انجام داده و اصلا نیازی نیست که به سراغ برنامه نویسی یک پارچه برای این کار برویم. هر کدام از تیم های برنامه نویسی پروژه می توانند به صورت مستقل روی این موضوع کار کنند و باید گفت که این جداسازی یکی از بهترین ویژگی هایی است که برای Next.JS پیاده سازی شده است. در مورد این ویژگی باید گفت که با استفاده از این ویژگی شما می توانید از دو زبان مختلف برای سایت خود استفاده کرده و این موضوع باعث شده است که برای استفاده از نود جی اس به یک بک اند که با جاوا اسکریپت پیاده سازی شده است نیازی نداشته باشیم.

استقلال فرانت از بک

 

پشتیبانی کامل از CSS

یکی دیگر از مواردی که برای فریم ورک های فرانت اند ضروری به حساب می آید این است که بتوانند سازگار کاملی را با زبان هایی که می توان از آنها برای رنگ و لعاب دادن به سایت استفاده کرد داشته باشند که باید گفت در این میان محبوبترین زبانی است که می تواند استایل سایت شما را تغییر داده و در اصطلاح به کمک آن می توانید گنجشک را به جای قناری رنگ کنید و به فروش برسانید. در مورد اینکه وضعیت سازگاری این زبان ها و Next.JS چیست باید بگوییم که Next.JS ارتباط خوبی را با استفاده از این موارد دارد و می تواند یک پشتیبانی کامل از CSS، ScSS و همینطور Sass را داشته باشد.

علاوه بر موارد فوق از آنجا که Next.JS یک فریم ورک فرانت با JS است لازم است که با CSS-in-JS هم سازگاری خوبی داشته باشد و این فرمی ورک توانسته است به خوبی این کار را بکند. در کل می توان از این نظر ها گفت که استفاده از Next.JS هیچ منافاتی با CSS و استایل های خاصی که دارد ندارد و می تواند این کار را به راحتی انجام دهد.

 

سازگاری با TypeScript

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که در پاسخ به این سوال که ویژگی های Next.JS چیست باید به آن هم بپردازیم این است که ورزن های نهایی این فریم ورک با استفاده از TypeScript پیاده سازی شده است و شما می توانید از این زبان نیز در داخل پروژه خود استفاده کرده و مشکلی در پیاده سازی اسکریپت های این زبان ندارد. در مورد زبان TypeScript باید گفت که یکی از زبان های برنامه نویسی اوپن سورس است که مایکروسافت از توسعه جاوا اسکریپت آن را ایجاد کرد. این زبان قابلیت های بسیار ایده آلی را پیاده سازی می کند و از نظر سادگی استفاده باید گفت که از جاوا اسکریپت سریع تر و همینطور راحت تر است.

 تیم توسعه دهنده این زبان مجموعه ای از حرفه ای ترین توسعه دهندگان زبان های برنامه نویسی C# و همینطور JS هستند و باید گفت که امید زیادی به آینده برنامه نویسی در این زبان است و خیلی از فریم ورک های برنامه نویسی موفق در حال سازگار کردن خود با این زبان هستند. در واقع این سازگاری برای یک فریم ورک می تواند یک برتری استراتژیک و تضمینی برای آینده یک فریم ورک باشد.

 

استفاده از Babel Transpiler

Babel یک ترنسپالیر قدرتمند برای تبدیل کد های کامپایل شده به اسکریپت های قابل نمایش در مرورگر است که می تواند روی این فریم ورک کار کند و تمامی نتایج رندر شده ای که در سمت سرور برای کاربران نمایش داده می شود را به صورت قابل درک برای مرورگر تبدیل و به سمت کاربران ارسال کند. از این نظر باید گفت که استفاده از این انتقال دهنده های کامپایل در رندر های سمت سرور می تواند سازگاری خوبی را برای نمایش در مرورگر و سیستم کاربران ایجاد کرده و از این طریق هم سرعت سایت و هم تجربه کاربری بالاتر می رود.

در خیلی از فریم ورک های مشابه که از موارد دیگری استفاده می شود و یا راه حل های دیگری را به جای استفاده از ترنسپایلر ها استفاده میکنند، نتایج با تداخل هایی در نتیجه نهایی و روی ماژول های خاص برای مرورگر های خاص همراه است که باید گفت Next.JS از آنها به دور است. ترنسپایلر بابل یک برنامه اوپن سورس است که از سال ۲۰۱۵ در حال توسعه بوده و می توان آن را یکی از مهمترین و اصلی ترین گزینه هایی دانست که می تواند  کار را بدون ایراد و با سازگاری کامل انجام دهد.

استفاده از Babel Transpiler

 

قابلیت کش شدن صفحات با یک بار لود

در مورد اینکه این ویزگی از فریم ورک Next.JS چیست باید گفت که در این فریم ورک صفحاتی که برای آنها درخواست داده می شود و البته درخواست های زیادی هم دارند، وقتی که یک بار در سمت سرور رندر می شوند و کد های آنها برای کاربران نمایش داده می شود، برای بار دوم دیگر لازم به رندر شدن نیست و این کد های آماده به نوعی کش شده و در اختیار کاربران بعدی قرار می گیرند. این ویژگی می تواند سرعت سایت را بسیار بالاتر برده و کار پردازشی مورد نیاز برای هسته نود جی اس را به حداقل برساند.

در واقع این موضوع که این هسته از نود جی اس و این بک اند مربوط به فرانت تا چه اندازه به نیروی پردازشی نیا دارد و آیا این پیاده سازی رندرینگ سمت سرور سایت ما را بدتر کند نمی کند و نیاز به فضای پردازشی و هاست را بالاتر نمی برد، مساله ای است که مطمئنا از ابتدای مقاله ذهن شما را به خود درگیر کرده است. این ویژگی از Next.JS می تواند ما را از تمامی این موارد نجات داده و کاری که این هسته پردازشی انجام می دهد را به حداقل می رساند. در واقع باید گفت که این کش یک کش مدیریت شده سیستمی است و به این صورت نیست که لازم باشد تنظیمات خاصی برای آن اعمال شود. در تمامی صفحاتی که داده های ایستا را نمایش می دهند این موضوع می تواند به صورت خودکار روی سایت پیاده سازی شده و کار بزرگی را برای ما انجام دهد.

 

ویژگی Hot Reloading

ریلودینگ به صورت داغ یکی دیگر از ویژگی هایی است که می تواند کشی که در مرحله قبلی آن را معرفی کردیم را کامل کند. در واقع این ویژگی به صفحاتی که نیاز دارند بخشی از آنها مجددا لود شده و به رندرینگ جدیدی نیاز داشته باشند کمک می کند که کار خود را انجام داده و باید گفت که می تواند این کار را به صورت بهینه انجام داده و نیازی به بخش های دیگر آن نیست.

در واقع کاری که این ویژگی انجام می دهد این است که در خصوص صفحاتی ک نیاز به رندر داشته باشند دوباره وارد عمل شده و کار لودینگ را با استفاده از هسته پردازشی انجام می دهد صفحه را بدون اینکه خیلی از موارد دیگر درگیر شوند بهص ورت اصلاح شده برای کاربر ارسال می کند.

ویژگی Hot Reloading

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی این سوال که فریم ورک Next.js چیست و برای ما چه کار هایی را انجام می دهد پرداختیم و دیدیم که این فریم ورک در چه حوزه ای از برنامه نویسی وب فعالیت دارد. در مورد ماهیت این فریم ورک باید گفت که یک فریم ورک رایگان و اوپن سورس است که برای کار کردن با ریکت ارائه شده است و با استفاده از این فریم ورک می توان از کتابخانه های ریکت برای طراحی یک فرانت اند قوی برای سایت استفاده کرد. همینطور باید گفت که این فریم ورک می توان قابلیت های ریکت نیتیو که از سیستم کاربران برای نمایش صفحات استفاده می کرد را به صورت رندرینگ سمت سرور بازگرداند و صفحات را ایستا تحویل کاربر دهد. این موضوع می تواند در سرعت لود شدن صفحات و امتیازی که برای سئو دارد تاثیر زیادی بگذارد. همینطور یک جداسازی کامل را برای فرانت از بک ان ارائه می کند که می تواند در کارکرد آن تاثیر گذار باشد.

البته باید گفت در کنار مزایای خوبی که این فریم ورک دارد، معایب آن نیز کم نیستند. در صورتی که بخواهیم بگوییم مهمترین معایب Next.js چیست باید گفت که عدم وجود نسخه پایدار و آپدیت های پی در پی که باعث عدم ثبات در برنامه نویسی با این فریم ورک شده است و همینطور بار بالا روی سرور به خاطر رندرینگ سمت سرور اشاره کرد. البته باید گفت که استفاده از هسته های پردازشی نود جی اس به صورت مستقل برای رندر فرانت اند توانسته است این موضوع را تا حدودی پوشش داده و فریم ورک Next.js را از مخمسه ای که در آن گرفتار شده است نجات دهد.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
26 + 15 =