جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگآموزش های شبکهتاثیر امنیت در سئو سایت چیست
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

تاثیر امنیت در سئو سایت چیست

زمانی که شما برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین اقدام به ایجاد یک سایت اینترنتی می کنید، مطمئنا سایت را با هدف اینکه برای شما یک بازدهی معقول و خوب را داشته باشد راه اندازی کرده و انتظارات زیادی هست که این سایت قرار است آنها را برای شما برآورده کند. در این میان باید گفت که موارد و موضوعات مختلفی هم وجود دارند که باعث می شوند شما بازدهی خود را از دست بدهید، دو مورد از اصلیترین مواردی که می تواند روی بازدهی ما تاثیر بگذارند در مرحله اول موارد امنیتی و بعد از آن موارد مربوط به سئو و افزایش رتبه در گوگل می باشد که در این مقاله می خواهیم راجع به اینکه تاثیر امنیت در سئو چیست و برای بهتر شدن اوضاع سئو باید چه اقدامات امنیتی را انجام دهیم صحبت کنیم و ببینیم که داستان ما از چه قرار است.

هر دو المان امنیت و سئو خود به تنهایی می توانند جزو مهمترین موارد برای بازدهی یک سایت باشند اما باید این موضوع را هم در نظر داشت که این دو چه تاثیری روی هم می گذارند و برای بهبود اوضاع سایت تاثیر امنیت در سئو تا چه اندازه می تواند کار را به جلو ببرد. در صورتی که بخواهیم در مورد تاثیر امنیت در سئو صحبت  کنیم و به آن بپردازیم لازم است که ابتدا کمی در مورد سئو صحبت کرده و ببینیم که اصلا ما چرا باید دنبال سئو باشیم و چه مواردی را در این زمینه در نظر داشته باشیم.

 

سئو و اهمیت آن

راه اندازی یک کسب و کار آنلاین شاید در ابتدا سختی هایی داشته باشد و شما را با طراحی سایت و موارد اینچنینی درگیر کند، اما در صورتی که کمی جلوتر بروید متوجه این موضوع خواهید شد که این تازه روی خوش ماجرا بوده و برای اینکه بتوانید یک فروش خوب و حرفه ای را در سایت خود داشته باشید، لازم دارید تا حسابی روی آن کار کرده و مسیر دور و درازی را در پیش دارید که انرژی ای که از شما خواهد گرفت به مراتب بیشتر و بزرگتر از طراحی سایت می باشد.

سئو و اهمیت آن

وقتی صحبت از بالا رفتن بازدهی و فروش در میان باشد موارد مختلف و متعددی وجود دارد که می توان روی آنها حساب کرد و مهمترین موردی که می توان در این میان روی آن حساب کرد این است که وب سایت ما بتواند از طریق گوگل یک ترافیک طبیعی و ارگانیک را برای خود جذب کند. عموما ۸۰ درصد ترافیک سایت های پر بازده و موفق را ترافیکی تشکیل می دهد که از گوگل وارد سایت شده است. این ترافیک دقیقا ترافیکی است که به دنبال محولات ما می گردد و در صورتی که شما بتوانید این مورد را برای خود تثبیت کنید می توانید از فروش خود مطمئن باشید.

اما این مورد که چگونه می توانیم به ترافیکی با این ویژگی ها دست پیدا کنیم و فروش خود را افزایش دهیم از مواردی است که باید بیشتر در مورد آن صحبت کرد و می توان گفت که راه طولانی ای در پیش است. البته باید گفت که مسیر کاملا واضح است و شما یا باید وب سایت خود را برای گوگل بهینه کنید و یا اینکه از تبلیغات ادوردز استفاده کنید. در مورد این نوع از تبلیغات باید گفت که سایت شما می تواند ظرف مدت یک ساعت در رده اول لیست جست و جو نمایش داده شود اما شما باید برای هر کلیکی که کاربران روی سایت شما انجام می دهند هزینه پرداخت کنید.

در صورتی که یک محصول پر طرفدار را داشته باشید می توان گفت که یک ساعته هزینه ای که ممکن بود برای تبلیغات یک ماه خود در نظر داشته باشید را به باد خواهید داد و در این میان فروش گسترده ای هم نخواهید داشت و باید گفت که خیلی از این موارد بدست رقبا اتفاق می افتد. پس این موضوع می تواند در خصوص بسیاری از محصولات جوابگو نباشد. راه اصولی و کم هزینه تر برای اینکه ترافیک ارگانیک را بدست آورید بهینه سازی برای موتور های جست و جو یا همان سئو است که می تواند برای هر کدام از نواع سایت قابل پایده سازی باشد و بازدهی را بالا تر ببرد. 

سئو یا  Search Engine Optimization به این معنا می باشد که ما وبسایت خود را به صورتی در آوریم که مورد علاقه موتور های جست و جو باشد و تمامی ویژگی هایی که یک سایت باید داشته باشد تا از نظر گوگل یک سایت خوب باشد که بدرد کاربران بخورد و در صفحه اول قرار بگیرد را برای سایت خود ایجاد کنیم. بدیهی است که تبدیل سایت به چنین موجودیتی می تواند کاری زمانبر و سخت باشد و شامل هزینه های زیادی در این راستا خواهد شد.

سئو و اهمیت آن در سایت

در این میان موارد مختلف مانند همین تاثیر امنیت در سئو هم وجود دارند که باید به آنها توجه داشت و باید در نظر داشته باشید که سئوی وب سایت شما می تواند از آندست مواردی باشد که انرژی زیادی از شما می گیرد. اما به طور قطع می توان گفت که اگر این کار درست انجام شود، بازدهی خوبی را برای شما رقم خواهد زد. در مورد اینکه چطور می توان کار بهینه سازی را انجام داد روش های زیادی از وارد کردن محتوای با کیفیت در سایت(سئوی کلاه سفید) تا استفاده از PBN ها(برای آشنایی با PBN می توانید به مقاله PBN چیست مراجعه کنید) و خرید بک لینک های مختلف(سئوی کلاه سیاه) برای شما وجود دارد و اینکه شما به سراغ کدام روش بروید بستگی به سیاست های کاری شما دارد.

در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه تاثیر امنیت در سئو چیست و رویکرد های امنیتی چطور می توانند در بالا بردن رتبه ما در موتور های جست و جو به ما کمک کنند صحبت کنیم و این مورد را دنبال کنیم که اهمیت توجه به مسائل امنیتی از نظر سئو تا چه اندازه بالاست و به طور کلی این مورد که تاثیر امنیت در سئو چیست را بررسی کنیم. در ادامه به صورت کامل به این مورد خواهیم پرداخت.

 

تاثیر امنیت در سئو سایت چیست

سئو یکی از مواردی است که هزاران شاخه دارد و امروزه نظر دادن در مورد آن به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد. وقتی که شما بخواهید به سراغ سئوی سایت خود بروید باید در مورد اینکه موتور های جست و جو از چه چیزی خوششان می آیند، چه نوع داده ای را بهتر ایندکس می کنند، بهتر است که از این نوع داده به چه صورتی در وب سایت خود استفاده کنید و اینکه آیا این داده ای که استفاده می کنید در جهت درستی برای شما افزایش رتبه خواهد داشت و اصلا راه را درست می روید یا خیر مواردی هستند که می توانند در ابتدای سئو شما را به شدت درگیر کنند.

اما در بین تمامی این پستی و بلندی های سئو که می توانند برای هر نوع از هزاران نوع کسب و کارهای اینترنتی روش های مختلف خود را داشته باشند، مواردی هم وجود دارند که می توان گفت به صورت عمومی در مورد سایت های مخلتف بررسی شده و سایتی که این ویژگی ها را داشته باشد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و یا در صورتی که این ویژگی ها را نداشته باشد تنبیه شده و به عنوان یک سایت رده پایین به آن نگاه می شود.

تاثیر امنیت در سئو سایت چیست

در صورتی که بخواهیم از این موارد یک مثال را ذکر کنیم می توانیم به سرعت سایت اشاره داشته باشیم. در صورتی که سایت شما سرعت خوبی داشته باشد می تواند در هر زمینه ای که کار می کند به عنوان یک سایت خوب معرفی شود. اما در صورتی که لود شدن صفحه شما بیشتر از ۵ ثانیه طول بشد بهتر است که با صفحه اول گوگل خداحافظی کرده و باید گفت که این سایت اوضاع خوبی را نخواهد داشت. یکی دیگر از مواردی که می تواند به این صورت در سایت شما تاثیر گذار باشد امنیت سایت است.

البته باید در نظر داشت که بررسی تاثیر امنیت در سئو خیلی با تاثیر سرعت در سایت فرق دارد و فرآیند پیچیده تری را دنبال می کند. اما در مورد بخش های مختلف آن می توان تاثیر امنیت در سئو را به صورت کامل احساس کرد و باید گفت که توجه به این موارد می تواند بسیار مهم باشد.

به طور کلی می توانیم تاثیر امنیت در سئو را به دو دسته کلی تقسیم کنیم. اولین دسته که به صورت مستقیم با آن سروکار داریم و گوگل مستقیما امنیت سایت را بررسی می کند، ارتباطاتی است که کاربران با سایت ما دارند. در واقع گوگل در این بخش بررسی می کند که آیا در بین راه ممکن است اطلاعاتی که کاربر برای ما ارسال می کند به سرقت برود و یا ما مراقب هستیم که چنین اتفاقی نیفتد.

در جنبه های دیگر که برای تاثیر امنیت در سئو می توانیم به آن اشاره کنیم، باید گفت که تاثیر امنیت در سئو به صورت غیر مستقیم بوده و در واقع اگر سایت شما امنیت داشته باشد مشکلاتی که می تواند به صورت کلی باعث آسیب دیدن جدی سئو سایت شود برای ما اتفاق نخواهد افتاد و سایت ما از خیلی از خطراتی که می تواند هم به بازدهی سایت ما آسیب برساند و هم سئوی سایت را به هم بریزد، در امان خواهد بود. در ادامه هر کدام از این موارد و چگونگی انجام آنها را به صورت کامل با هم بررسی خواهیم کرد.

 

موارد تاثیر امنیت در سئو

در مورد اینکه موارد تاثیر امنیت در سئو کدامند باید گفت که می توانیم به سه مورد اساسی برای تاثیر امنیت در سئو اشاره کنیم که همانطور که در بخش قبلی هم به آن اشاره کردیم به دو صورت مستیم و غیر مستقیم روی سایت ما تاثیر خواهند گذاشت و کارایی و رتبه سایت ما را افزایش یا کاهش می دهند.

موارد تاثیر امنیت در سئو

در پاسخ به اینکه موارد تاثیر امنیت در سئو کدامند می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

استفاده از SSL

به کار گرفتن SSL را می توان یکی از مهمترین مواردی معرفی کرد که برای تاثیر امنیت در سئو می توان به آن اشاره کرد و در صورتی که در بین منابع مختلف چرخی بزنید متوجه این موضوع خواهید شد که عمدتا تاثیر امنیت در سئو را همین موضوع اعلام می کنند. استفاده از SSL می تواند به گوگل این تضمین را بدهد که شما به فکر کاربران خود بوده و این امکان را فراهم کرده اید که کسی در میانه راه اطلاعات حساسی که به سایت شما ارسال می کنند را به سرقت نبرد.

در مورد اینکه SSL چیست و این کار ها را به چه صورتی انجام می دهد باید بگوییم که SSL یا همان Secure Socket Layer یکی از تکنولوژی های انتقال در اینترنت است که به عنوان لایه انتقال امن هم شناخته می شود. استفاده از این لایه یکی از سرویس هایی است که سرور های اینترنتی فراهم می کنند. در برقراری ارتباط با SSL هر یک از طرفین انتقال یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی دارند. این کلید ها در واقع یک متن پر از کاراکتر های مختلف هستند که به صورت یک رمز قوی عمل می کنند.

وقتی که کاربر بخواهد اطلاعاتی مانند رمز دوم حساب و اطلاعات پرداخت خود را به سایت ما بفرستد، قبل از اینکه انتقال این اطلاعات شروع شود، اطلاعات با استفاده از کلید عمومی سایت ما رمزنگاری خواهد شد. وقتی این رمزنگاری انجام شود، فقط کسی می تواند اطلاعات رمزنگاری شده را باز کند که کلید خصوصی همان کلید عمومی ای را که با آن رمزنگاری شده است را در اختیار داشته باشد. این امنیت در عکس آن نیز صادق بوده و هر چه وب سایت برای کاربر می فرستد به همین روش رمزنگاری شده است. حالا اگر یک هکر ارتباط کاربر و سایت را شنود کند به هیچ عنوان نمی تواند اطلاعات رمزنگاری شده را بخواند و از آنها استفاده کند.

استفاده از SSL

در واقع وقتی که سایت شما از SSL استفاده کند، در نوار آدرس مرورگر ها یک قفل در کنار آدرس نمایش داده خواهد شد و به جای HTTP از HTTPS در ابتدای آدرس سایت شما استفاده خواهد شد. در صورتی که به اطلاعات بیشتر در مورد اینکه SSL چیت و چطور کار می کند می توانید سری به مقاله SSL چیست بزنید.

چک کردن گواهینامه SSL در سایت یکی از موارد مهمی است که موتور های جست و جوی مختلف و به خصوص گوگل به آن علاقه خاصی نشان داده و معمولا سایت هایی که از SSL استفاده می کنند رتبه بهتری را بدست می آورند و پیشرفت آنها نسبت به کسانی که از آن استفاده نمی کنند بسیار بیشتر خواهد بود. استفاده از سرویس های مختلف هاستینگ می توانید این گواهینامه را در اختیار شما قرار بدهد و شما با فعالسازی آن از طریق کنترل پنل و همینطور سایت خود می توانید از این امکان امنیتی خوب برای سایت خود بهره ببرید. در صورتی که به دنبال یکی SSL حرفه ای برای سایت خود می گردید می توانید سری به صفحه خدمات گواهینامه SSL بزنید.

 

جلوگیری از حملات

در بخش قبلی با بررسی استفاده از SSL موردی که به صورت مستقیم می تواند تاثیر امنیت در سئو را نمایان کند را با هم بررسی کردیم و دیدیم که داستان از چه قرار است. اما در صورتی که بخواهیم در مورد این موضوع که تاثیر امنیت در سئو به صورت غیر مستقیم در کجا خود را نشان خواهد داد صحبت کنیم باید کمی در مورد حملاتی که به سایت شما می شود و این موضوع که امنیت سایت شما و جلوگیری از این حملات در سئوی سایت شما چه تاثیری دارد چیست، می توانیم به موارد بسیار بسیار مهم دیگری اشاره کنیم.

حقیقت این است که وقتی شما به دنبال سئوی سایت خود می روید و حتی در ساده ترین حالت آن که صرفا روی سئوی سایت خود تمرکز کرده و به صورت کلاه سفید و اصولی به فکر کاربران خود هستید و با کسی هم کاری ندارید وارد یک نبرد سهمگین شده اید. باید گفت که سئو اصلا صنعت ملایم و ظریفی نیست و وقتی که شما سعی می کنید که سایت خود را در صفحه اول جا داده و به کاربران معرفی کنید در واقع در حال پرت کردن نفر دهم فعلی به بیرون هستید. همینطور وقتی جایگاه شما بالاتر بیاید سایر این سایت ها را هم به یک رده پایین تر فرستاده اید که این موضوع برای آنها اصلا خوش آیند نخواهد بود.

جلوگیری از حملات

از آنجایی که همه سئو کار ها راحت به اینجایی که شما در حال گرفتن از آنها هستید نرسیده اند تمام تلاش خود را می کنند که شما را کنار زده و اینجاست که تاثیر امنیت در سئو به صورت غیر مستقیم خود را نشان می دهد. وقتی که شما در چند کلمه کلیدی در یک حوزه خاص در بین نتایح اول در گوگل نمایش داده شوید، کم کم ترافیک های عجیب و غریب و رفتار های مشکوک را روی سایت خود مشاهده می کنید و این همان نقطه ای است که حملات به سایت شما از اینجا به بعد آغاز شده و اگر هوشیار نباشید و سایت خود را کنترل نکنید این حملات می تواند سایت شما را زمین گیر کند.

اما اینجا این سوال برای شما پیش خواهد آمد که این حملات چه سودی برای سایرین خواهد داشت. باید گفت که از چند جهت که می توان آنها را همان تاثیر امنیت در سئو دانست، از کار افتادن سایت شما برای حمله برای رقبای شما خوب خواهد بود. فرض کنید که شما جایگاه اول را به خود اختصاص داده اید و نیمی از ترافیک را برای خود برمی دارید وقتی که سایت شما خراب باشد و کاربران با ورود به آن با سایتی مواجه شوند که لود نمی شود، به سراغ سایت دوم و سوم می روند. در این حالت است که سهم ترافیک هر کدام از آنها به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا می کند و هر کدام از این دو سایت که تقریبا روی هم ۴۰ درصد از ترافیک را داشتند حالا ۸۰ درصد از ترافیک را با هم شریک شده اند.

پس این اتفاق می تواند برای بازدهی آنها خوب باشد. از طرفی مورد مهمتری که می تواند تاثیر امنیت در سئو را به صورت کامل نمایان کند معیاری به نام نرخ پرش است. نرخ پرش به این معنا است که از کاربرانی که به سایت شما می آیند چند درصد به سرعت سایت شما را ترک می کنند. در صورتی که نرخ پرش بالا باشد و گوگل برای خودش از سایت شما یک نتیجه را می گیرد. این که سایت شما بدرد کاربران نمی خورده و اشتباهی در این مقام قرار گرفته اید و سایر سایت ها که کاربران بیشتر در آنها می مانند بهتر هستند. پس رتبه شما را به آنها داده و شما را به عقب می راند.

جلوگیری از حملات در سایت

وقتی که سایت شما زیر حمله ای مانند دیداس گرفتار شده باشد این موارد برای آن کاملا طبیعی بوده و می توان گفت که به صورت خلاصه تاثیر امنیت در سئو در آنجا خود را نشان می دهد که اگر رخنه های امنیتی در سایت شما مورد سو استفاده هکر ها و رقبا قرار بگیرد آسیب های جدی به سئو سایت شما در پی خواهد داشت و بهترین راه این است که تاثیر امنیت در سئو را جدی گرفته و امنیت سایت خود را بهبود دهید.

عموم حملاتی که می تواند بیشترین میزان تاثیر امنیت در سئو را نشان داده و رتبه شما را به شدت دچار افت کنند حملات دیداس هستند که می توانید با استفاده از آموزش های مقالات دیداس چیست و همینطور جلوگیری از DDOS در وردپرس وضعیت سایت خود را تا حد بسیار زیادی بهبود دهید.

 

بازدهی سریع تر در سئو

یکی دیگر از مواردی که می توان آن را هم در زمره تاثیر امنیت در سئو مورد بررسی قرار داد این است که شما وب سایتی خواهید داشت که با سرعت بیشتری نسبت به رقبا می تواند به جایگاه های بالاتر برسد و همینطور سئوی آن با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.در مطالبی که کم و بیش تا اینجای کار گفته شده بود به صورت ضمنی به این موضوع اشاره داشتیم.

در مورد تاثیر امنیت در سئو باید گفت که امنیت به صورت مستقیم نمی تواند سرعت سئوی سایت و افزایش رتبه شما را بهبود بدهد. اما می تواند از جهات بسیار زیادی این مورد را برای شما فراهم کند. در مورد این موضوع باید گفت که فرض کنید شما سایتی امن را دارید که از هر نظر از حملات مصون بوده و می تواند به درستی و تمام و کمال کار کند، از SSL هم استفاده کرده و با سرعت خوبی که بخاطر استفاده از هاست های ایمنی مانند هاست وردپرس و هاست ابری دارد، توانسته بستر مناسبی برای سئو داشته باشد و با محتوای خوب و جهت دهی ایده آل شما به جایگاه خوبی رسیده است.

بازدهی سریع تر در سئو

اولین اتفاق که برای این سایت می افتد این است که درآمد شما افزایش پیدا می کند. وقتی که شما ببینید این موضوعات برای شما بازدهی داشته است، چه کاری را انجام می دهید!؟ مطمئنا روی آن بیشتر سرمایه گذاری کرده و بودجه بیشتری را برای آن در نظر می گیرید تا از این طریق سایت خود را بهتر کرده و یا آن را در رتبه ای که هست نگه دارید. اینجاست که بار دیگر تاثیر امنیت در سئو خود را نمایان می کند. در اینجا ما یک چرخه ساده داریم:

  • امنیت شما تضمین کننده ارتقای خوب سئوی سایت است
  • سئوی شما درآمد بالای شما را تضمین می کند
  • و درآمد بالا باعث می شود تا بودجه سئوی شما بیشتر شود و سریعتر به ثمر برسد.

پس اگر به دنبال موارد تخصصی و عجیب و غریب در بین الگوریتم های گوگل هستید تا با آن تاثیر امنیت در سئو را توجیه کنید بهتر است خیلی ساده تر به قضیه نگاه کنید و این موضوع را در نظر داشته باشید که شاید نتوان با اصطلاحات تخصصی تاثیر امنیت در سئو را بیشتر از SSL توجیه کرد. اما با یک رویکرد ساده و نگاه مارکتینگ به قضیه می توان گفت که تاثیر امنیت در سئو بسیار بیشتر از آن چیزی است که به نظر می رسد و باید این موضوع را برای تمامی فعالیت های سئو خود در نظر داشته باشید.

بازدهی سریع تر در سئو سایت

 

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد تاثیر امنیت در سئو صحبت کردی و دیدیم که هر چند که امنیت سایت به صورت مستقیم صرفا در مورد SSL می تواند روی سئوی سایت شما تاثیر داشته باشد، اما موارد متعددی وجود دارد که امنیت به صورت غیر مستقیم در سئوی سایت ما دخیل خواهد بود و باید این موارد را برای بالا رفتن بازدهی و همینطور اثر بخشی اقداماتی که برای سئو کردن سایت خود از آنها استفاده می کنیم در نظر داشته باشیم. به طور کلی می توان گفت امنیت می تواند سئوی ما را بالاتر ببرد، از افت رتبه جلوگیری کند و همینطور باعث شود که بازدهی سایت ما تضمین شده و این به معنای درآمد بالاتر و بودجه بیشتر برای سئو است که نتیجه و اثر بخشی آن را افزایش می دهد. پس باید در نظر داشت که یک سایت امن بسیار راحت تر از سایتی که به امنیت آن توجه نمی شود سئو شده و در رتبه های بالاتر باقی می ماند.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
28 ⁄ 14 =