جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگایمیلاتصال ایمیل شرکتی به Gmail (آموزش کامل)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

اتصال ایمیل شرکتی به Gmail (آموزش کامل)

آیا می دانید اتصال ایمیل شرکتی به Gmail به چه دردی میخورد!؟ یکی از اصلی ترین و رسمی ترین روش هایی که یک شرکت و یا موسسه می تواند با کاربران خود ارتباط بگیرد استفاده از ایمیل است. به طور کلی می توان ایمیل را یک روش ارتباطی شناخته شده و معتبر تعیین کرد که رسمیت دارد. سرویس های مختلفی وجود دارد که میتواند به شما یک آدرس ایمیل را ارائه کند. اما آیا میتوانید از این آدرس ها برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنید. به طور قطع خیر! برای اینکه یک وجهه خوب به کسب و کار خود بدهید لازم است تا آدرس مربوط به خود را داشته باشید.

اما معمولا سیستم هایی که در سایت های مختلف برای میل سرور به کار میبرند، کیفیت کافی را برای مدیریت ایمیل ها ندارند و استفاده از آنها خیلی دلچسب نیست. اتصال ایمیل شرکتی به Gmail یکی از مواردی است که می تواند در این موضوع به شما کمک کند. در ادامه این مقاله به آموزش چگونگی اتصال ایمیل شرکتی به Gmail خواهیم پرداخت. اما قبل از آن لازم است تا کمی در مورد اینکه اصلا چرا باید به سراغ اتصال ایمیل شرکتی به Gmail برویم و این کار چه لزومی دارد صحبت خواهیم کرد.

 

مطلب اتصال ایمیل شرکتی به Gmail در تاریخ هفدهم اردیبهشت ماه بازنویسی و به طور کامل بروزرسانی شد

 

لزوم استفاده از ایمیل شرکتی

فرض کنید قصد انتخاب شرکت تبلیغاتی را دارید که به صورت حرفه ای کسب و کار شما را تبدیل به برندی معروف کند. بعد از سرچ های زیاد در گوگل و تحقیقاتی که انجام دادید یک شرکت حرفه ای و با تجربه را انتخاب می کنید. تصمیم به بستن قرارداد می کنید. وقتی راه های ارتباطی با آن شرکت را بررسی می کنید با یک ایمیل ناشناس مواجه می شوید. مانند  [email protected] !

آیا باز هم تمایل به بستن قرارداد خواهید داشت؟

داشتن یک ایمیل حرفه ای در کسب و کار شما قطعا از اهمیت خاص خودش برخوردار است. در واقع اعتباربیشتری به شما و مجموعه تان می بخشد. قطعا قبل از هر اقدامی در جهت برندینگ٬ نوع راه های ارتباطی شما از جمله ایمیل شرکتی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد.

داشتن ایمیل شرکتی مانند داشتن لوگو و اسم و نشان شرکت از الزامات است. ایمیل شرکتی ایمیلی است که تحت نام دامنه ثبت شده به اسم شرکت شما باشد. آمارها نشان می دهد ۷۲ درصد افراد در کسب و کارها ارتباط ایمیلی را ترجیح می دهند. به ویژه برای کسب و کارهایی که تازه وارد عرصه ی رقابت شده اند و باید قدرتمند از دیگران ظاهر شوند. شاید به نظر برسد که استفاده از این امیل ها کمی مشکل است اما اتصال ایمیل شرکتی به Gmail میتواند این مشکل را برای شما رفع کند.

 

مزایا و فواید ایمیل شرکتی

اگر بخواهیم از فواید ایمیل شرکتی به موارد گزینشی اشاره کنیم می توانیم موارد زیرا را نام ببریم:

 

۱ـ مدیریت

یکی از بزرگترین مزایای داشتن ایمیل شرکتی نسبت به سایر ایمیل ها٬ داشتن کنترل پنل است. در واقع مدیریت تمامی اکانت ها و تنظیمات لازم در اختیار شماست. شما از طریق این کنترل پنل می توانید اکانتی را حذف و یا اضافه کنید و یا پسوردی را تغییر دهید. حتی اکانتی را بلاک کنید. به طور مثال می توانید همه ی ایمیل هایی که برای مخاطبانی خاص ارسال می کنید یک نسخه ی دیگر از ان را برای اکانتی خاص مثلا مدیرشرکتی معتبرهم ارسال کنید. مدیریت و کنترل هایی از این دست همه با وجود کنترل پنل برای شما مهیا میشود. این امکان در ایمیل های آزاد وجود ندارد. چون کنترل پنلی در اختیار شما قرار نمی گیرد.

 

۲ـ اعتباری بیش از قبل

داشتن ایمیل شرکتی اعتبار بیشتری به شما و شرکت تان می بخشد و همین مسیله در نگاه اول تاثیر زیادی در جهت جلب اعتماد مشتریان شما دارد.

 

۳ـ نظم و تفکیک آدرس ایمیل ها

قطعا داشتن ایمیل های مجزا برای بخش فروش حسابداری٬ پشتیبانی بیانگر شرکتی منظم دقیق و بزرگ است که برای خدمات بهتر و بیشتر به مشتریان خود٬ از قوانین خاصی پیروی می کند. به طور مثال به موارد زیر توجه کنید:

مربوط به واحد فروش[email protected]
مربوط به بخش پشتیبانی[email protected]
مربوط به بخش فنی[email protected]

شما وقتی دامنه ای ثبت کرده باشید و ایمیل های خود را تحت آن دامنه ثبت کنید برای اسم گذاری قسمت اول آدرس ایمیل ها هیچ گونه محدودیتی ندارید.

 

۴ـ جلب اعتماد  و اطمینان مشتریان

اگر شما با هویتی ناشناس و از طریق یک اکانت شخصی اقدام به ارسال ایمیل کنید٬ چندان جدی گرفته نمی شوید. چرا که هرکسی می توانید در google و یا yahoo اقدام به ساخت اکانت کند و تشخیص هویت آن شخص برای دیگران مشکل است. داشتن حساب ایمیل شرکتی ساده ترین روش است که می توانید اعتماد مشتریان به خود را جلب کنید.

 

۵ـ خدمات پشتیبانی

با خرید دامنه و یا فضای میزبانی ( چه به صورت هاست و یا سرویس ایمیل ) شما از خدمات پشتیبانی این سرویس ها استفاده می کنید. خدماتی مانند حل مشکلات فنی٬ آموزش٬ بکاپ گیری و غیره را شامل می شود.

 

۶ـ لینک دهی به سایر ابزارهای بازاریابی

زمانی که شما وب سایتی دارید ایمیل های خود را بر اساس نام دامنه وب سایت خود می سازید. به طور مثال اگر اسم وب سایت شما maralhost.com می باشد  ایمیل های شما هم تحت همین دامنه و در فضای هاست شما قرار می گیرد. مثلا [email protected] 
در این صورت در هنگام ارسال ایمیل به مشتریان خود٬ نا خودآگاه نام برند خود را تکرار می کنید و همین باعث ماندگاری و بیشتر شناخته تر شدن شما می شود. در نظر داشته باشید که نام ایمیل شما قبل از @ مهم است و از عبارات غیرحرفه ای مثلا picture استفاده نکنید! می توانید بر اساس نوع کارکرد و یا تخصص مربوط به هر حوزه نام مناسب را انتخاب کنید. در ادامه ی مقاله به نحوه ی اتصال ایمیل شرکتی به Gmail پرداخته ایم.

 

آموزش اتصال ایمیل شرکتی به Gmail

اتصال ایمیل شرکتی به Gmail شامل چند مرحله می باشد که در ادامه به صورت کامل برای شما معرفی خواهد شد. 

۱- پس از ورود به اکانت Gmail وارد بخش Settings شوید

و سپس در تب accounts and import گزینه‌ی Add another email address انتخاب نمایید.

۲- ایمیلی که روی هاست خود دارید در کادر مربوطه وارد کرده و روی next step کلیک

کنید.

اضافه کردن آدرس در اتصال ایمیل شرکتی به Gmail

۳- در این مرحله باید اطلاعات مربوط به ایمیل خود را به شرح زیر تکمیل کنید :

username آدرس ایمیلی که روی هاست دارید در این بخش وارد کنید .
Password پسورد ایمیلی که روی هاست دارید در این بخش وارد کنید.
smtp Server اگر آدرس دامنه شما domain.com باید mail.domain.com را وارد کنید.
روی گزینه Add Account کلیک نمایید.

۴- در این مرحله  با زدن گزینه send verfication یک ایمیل حاوی کد تایید برای ایمیل شما که در هاست دارید ارسال خواهد شد

بخش آخر اتصال ایمیل شرکتی به Gmail

۵-کد تایید مورد نظر را کپی کرده و در این مرحله در کادر مشخص شده وارد میکنید و روی گزینه Verify کلیک کنید تا پروسه اضافه کردن ایمیل به پایان برسد.

در مرحله نهايي، پس از وارد کردن کد تاييد، صفحه popup گوگل بسته مي شود و این به معنای تکمیل عملیات است.
پس از انجام مراحل بالا به بخش Settings و سپس Account and Import شوید . مشاهده خواهید کرد که ایمیل هاست شما در بخش Send mail as اضافه شده است

 

نتیجه گیری

به طور کلی میتوان اتصال ایمیل شرکتی به Gmail را یک حرکت برای راحت کردن و آسوده کردن کار مدیریت ایمیل های کاری و شرکتی معرفی کرد. شما با این کار می توانید تمامی امتیازاتی که سرویس قدرتمند جیمیل به شما ارائه می کند را روی سایت خود داشتهب اشید و از آنها استفاده کنید. به طور همزمان پرستیژ کاری خود را نیز حفظ کرده و کلاس کاری را نیز بالا نگه داشته اید. البته در صورتی که نیاز به یک میل سرور قدرتمند تر داشتید و حتی اتصال ایمیل شرکتی به Gmail نیز نتوانست کمکی به شما بکند با مراجعه به صفحه میزبانی ایمیل ابری می توانید اطلاعات مربوط به قدرتمند ترین میل سرور و سرویسی که در این زمینه ارائه شده است را مشاهده کنید.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

2 دیدگاه دربارهٔ «اتصال ایمیل شرکتی به Gmail (آموزش کامل)»

    • با سلام و احترام
      میتونه دلایل بسیار زیادی داشته باشه، ولی حتما مطمئن بشید دچار قطع شدن یا اتصال با پورت اشتباهی نشده باشید.

      پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
17 + 15 =