جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسافزونه های لازم برای سایت فروشگاهی کدامند!؟
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی کدامند!؟

ساخت و ایجاد یک سایت فروشگاهی به منظور راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی معمولا به عنوان ساده ترین نوع کسب و کار شناخته می شود که دردسر های زیادی را ندارد. اما اگر روی خد این موضوع که فروشگاه ما چطور ساخته می شود و برای نگهداری از آن به چه امکاناتی نیاز درایم خود موضوعی کاملا پیچیده خواهد بود که وب مستر ها و یا صاحبان کسب و کارها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. در مورد این سایت ها باید گفت که در یک فروشگاه اینترنتی شما هم باید موارد مختلفی مانند امنیت سایت را در نظر داشته باشید، هم زیبایی و ظاهر آنراسته سایت شما که باعث جلب توجه کاربران و بازدهی آن می شود و هم این موضوع که بتواند برای موتور های جست و جو به خوبی ایندکس شود. در این مقاله با بررسی افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی به ارائه روش هایی برای اینکه سایت شما این امکانات را داشته باشد خواهیم پرداخت.

وردپرس امکانات ایده آل و خوبی را برای کسانی که می خواهند فروشگاه خود را در این بستر راه اندازی کنند دارد و از قالب های فروشگاهی گرفته تا افزونه های حرفه ای هر چیز که نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار دارد. قبل از اینکه به صورت مستقیم به سراغ معرفی افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی روی، لازم است کمی در مورد اینکه سایت های فروشگاهی ای که با وردپرس راه اندازی می شوند و همینطور ویژگی هایی که این سایت ها دارند بپردازیم و بگوییم که برای مدیریت بهتر یک سایت فروشگاهی لازم است که آن را به چه روشی  اداره کنیم و چه ابزار هایی را روی آن نگه داریم.

 

سایت فروشگاهی در وردپرس

راه اندازی یک سایت اینترنتی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس می تواند امکانات مختلفی را در موراد و زمینه های مختلف در اختیار شما قرار دهد. در این رابطه باید گفت که امکانات زیادی که این سیستم در اختیار کاربران خود قرار می دهد از هر جهت آن را مناسب این کار می کند و خیلی از سایت های اینترنتی امروزه با این سیستم راه اندازی می شوند.

سایت فروشگاهی در وردپرس

در مورد این سیستم باید گفت که یک هسته پردازشی به صورت کامل رسالت اصلی وردپرس یعنی دریافت درخواست کاربران و ارائه پاسخ مناسب بر اساس اطلاعات پایگاه داده به آنها را برای ما انجام می دهد. در کنار این هسته پردازشی یک قالب و همینطور افزونه ها نیز وجود دارند که می توانند سایت را به هر تم و زمینه ای که ما بخواهیم تغییر داده و در واقع مسئولیت اضافه کردن ویژگی ها و امکانات مختلف روی آن را بر عهده دارند. در مورد روش های کاری و برتری هایی که این سیستم مدیریت محتوا دارد در مقاله وردپرس چیست به صورت کامل صحبت کردیم و دیدیم که داستان از چه قرار است، اما در مورد اینکه این سیستم برای راه اندازی یک فروشگاه به چه صورتی عمل می کند باید گفت که خیلی از فروشگاه های اینترنتی موفق از این سیستم برای ترافیک خود استفاده کرده و باید گفتن که از بهترین سیستم هایی است که می توان قابلیت های فروشگاهی را با استفاده از آن پیاده سازی کرد.

در مورد این سیتسم باید گفت که افزونه تجارت الکترونیک و فروشگاهی بزرگ ووکامرس می تواند تمامی نیاز های کما برای یک فروشگاه را به سادگی برطرف کرده و باید آن را یکی از اصلی ترین افزونه هایی دانست که وردپرس ارائه کرده است. این افزونه که به نوعی از افزونه های رسمی خود وردپرس به حساب می آید می تواند تمام آن چیزی که شما در فروشگاه اینترنتی خود برای فروش، ثبت سفارش، انبارداری، و هر چیز که تا مرحله ارسال کالا ها نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد. همینطور شما با به کار گرفتن این افزونه می توانید هم کالا های فیزیکی و هم کالا های نرم افزاری و دانلودی را در سایت خود به فروش برسانید.

البته باید گفتن که این افزونه تنها افزونه ای نیست که در سایت های فروشگاهی استفاده می شود و افزونه های تجارت الکترونیک دیگری هم وجود دارند که می توانند کار این افزونه راب رای شما انجام دهند. پاما در صورتی که شما بخواهید مستقیم ترین راه را برای فروشگاه های وردپرسی انتخاب کنید، ووکامرس جواب این نیاز خواهد بود. در مورد این افزونه در مقاله ووکامرس چیست به صورت کامل توضیح داده این و دیدیم که چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهد.

در کنار تمامی کارهایی که این افزونه و وردپرس در کنار هم برای ما انجام می دهند انتقادهایی هم به سایت های فروشگاهی وردپرسی وارد است که باید گفت خیلی از آنها حقیقت دارد. از این موارد می توان به سنگین بودن سایت های فروشگاهی وردپرسی اشاره کرد و همینطور در این موضوع که عموم سایت های پرترافیک از این سیستم استفاده نمی کنند یکی از مهمترین دلایل برای مخالفت با این ترکیب در ساخت یک سایت فروشگاهی با استفاده از وردپرس است. ما تمامی این موارد و بالا و پایین ها را در مقاله بهترین فروشگاه ساز اینترنتی بررسی کردیم و در صورتی که در این مورد شک دارید می توانید سری به این مقاله بزنید. اما در کل باید بگوییم که اگر بدانید افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی وردپرسی که بتواند امکانات مورد نیاز را در اختیار سایت شما قرار داده و سایت شما را هم سنگین نکنند کدامند و شما یک سایت سبک و سریع طراحی کنید، می توانید از سایت فروشگاهی وردپرسی خود به یک بازدهی خوب برسید.

سایت فروشگاهی وردپرسی

البته باید گفت که استفاده از یک هاست قدرتمند مانند هاست وردپرس و هاست ابری لینوکس هم می تواند در این مورد بسیار تاثیر گذار باشد. اما در صورتی که شما بهینه سازی های لازکم راب رای سایت خود و افزونه هایی که دارد انجام ندهید نمی توان مطمئن بود که این صفحه می تواند کار خود را به خوبی انجام دهد. در این خصوص که برای کار با یک است فروشگاهی لازم است چه افزونه هایی را روی آن نصب کنید و افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی کدام افزونه ها هستند به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

 

لیست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی

در این بخش به بررسی افزونه های مهمی که می توانید از آنها برای سایت فروشگاهی خود استفاده کنید و یا بهتر است بگوییم که لازم است در سایت خود از آنها استفاده کنید می پردازیم و این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد. در رابطه با اینکه این افزونه ها کدامند باید گفت که عموم موارد قابل ذکر برای افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی افزونه هایی به صورت دسته بندی های مختلف هستند و به عنوان مثال برای سئوی وردپرس یک افزونه کمافی است اما اینکه شما از بین رنک مث و یوآست کدام را روی سایت خود نصب کنید، تصمیمی است که گرفتن آن بستگی به شما دارد و این موضوع که کدام یک از آنها جزو افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی است به راحتی قابل تشخیص نیست.

لیست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی

در صورتی که بخواهیم افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی را معرفی کنیم باید گفت در این دسته بندی ها به افزونه های مختلفی برای سایت فروشگاهی خود نیاز دارید تا یک سایت عملیاتی و کار آمد را داشته باشید که برای شما به خوبی کار بکند و تمام آنچه که نیاز دارید را به صورت کمالم در اختیار شما قرار دهد:

 

افزونه های بهینه سازی ووکامرس و تجارت الکترونیک

در این مورد باید گفت که افزونه ووکامرس را در بخش های قبلی معرفی کردیم و در واقع این افزونه یکی از اصول فروشگاه است و اندازه آن بسیار بزرگتر از آن است که بخواهیم آن را به عنوان موارد معرفی شده در لیست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی نامن ببریم. اما باید گفت که ابزار های زیادی وجود دارند که این افزونه از آنها برای داشتن یک رابط کاربری بهتر . همینطور اتصال راحت تر به درگاه ها و یا پنل های پیامکی استفاده می کنند. در واقع باید گفت این افزونه ها افزونه های مهمی هستند که روی عملیات اصلی سایت شما تمرکز دارند و از اولین گزینه هایی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید.

دقت کنید در صورتی که تاز ه در حال راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی هستید و به دنبال افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی نمی گردید اولین کاری که باید بکنید این است که با استفاده از افزونه هایی که درآید کاری کنید تا کاربری که در سایت مشا وارد شده و به دنبال محصولات شما می گردد بتواند آنها را به راحتی خرید کرده و انجام عملیات خرید از ابتدا تا انتها به صورت کامل از مهمترین مواردی است که باید آن را کنترل کنید.

در مورد این افزونه ها باید گفت که افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی که بتوانند این کار را برای شما انجام دهند کم نیستند. اما اگر بخواهید همه آنها را برای بهینه سازی روند خرید خود نصب کنید، سایت شما بازدهی خود را از نظر سرعت و روان بودن از دست داده و با دردسر مواجه خواهد شد. در مورد اینکه اصل ترین مواردی که باید به آنها توجه کنید کدامند می توانیم به این افزونه ها اشاره کنیم:

 

افزونه ووکامرس فارسی

در صورتی که شما یک سایت ایرانی و به زبان فارسی دارید ممکن است که کاربران شما در سایت با ناسازگاری هایی مواجه شوند که می تواند برای مشا و فروش سایت شما دردسر ساز باشد. اولین افزونه ای که از بین گزینه های موجود در بین فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی پیشنهاد می شود افزونه ووکامرس فارسی است.

افزونه ووکامرس فارسی

 

این افزونه با بیش از ۸۰ هزار بار دانلود در مخزن وردپرس یکی از افزونه ها کاملا حرفه ای است که ووکامرس را هم با محصولات فارسی شما و هم با فیلد هایی که کاربران اطلاعات خود را در اختیار شما قرار می دهند هماهنگ می کند . همینطور ترجمه خوبی از ووکامرس را به فارسی ارائه می کند که البته باید گفت خود افزونه ووکامرس یک ترجمه فارسی دارد. اما باید گفت که این مورد تنها یکی از کارایی های خوب این افزونه است و برای سایت هایی که با ووکامرس کار می کنند استفاده از آن یکی از اولین توصیه ها به شمار می رود.

 

افزونه پیامک ووکامرس یا همان persian-woocommerce-sms

این افزونه یکی از افزونه های کاربردی در ووکامرس و سایت های فروکشگاهی است که قابلیت ارسال پیامک با استفاده از شماره های ایرانی و متن های فارسی را به راحتی برای شما فراهم کرده و با نصب آن در سایت خود می توانید از آن استفاده کنید و امکانات فوق العاده ای را در اختیار شما قرار خواهد داد. این افزونه می تواند با ارسال پیامک به کاربران شما از درست انجام شدن خرید و اینکه شما در حال پردازش سفارش آنها می باشید اطمینان خاطر دهد و این موضوع در معرفی برند شما به عنوان یک فروشگاه حرفه ای کاملا موثر خواهد بود.

 

افزونه Checkout Field Editor

در صورتی که از فرم های خرید خود ووکامرس اطلاع داشته باشید و با آنها کار کرده باشید، متوجه این موضوع هستید که فیلد هایی که در این فرم ها وجود دارند زیاد تر از اندازه استاندارد بوده و برای کار با آنها ممکن است که کاربران در میانه راه خرید قید خرید را زده و بدر واقع این اطلاعات لازم هم نیستند. با استفاده از این افزونه شما می توانید فرم های بلند و طولانی ای که برای خرید از ووکامرس لازم است تکمیل شوند را با فرم های کوچکتر جایگزین کنید. این کار تمامی فیلد های مختلف و مترادف را برای شما یکی کرده و یکی از افزونه های مهم برای کار کردن با ووکامرس و همینطور از اعضای اصلی فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی می باشد.

افزونه Checkout Field Editor

 

شما به راحتی می توانید از این افزونه برای سایت خود استفاده کرده و فیلد های غیر ضروری را از آن حذف کنید.

 

افزونه Direct Checkout

افزونه دیگری که باید برای فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی از آنها استفاده کرد افزونه Direct Checkout نام دارد. دلیل قرارگیری این افزونه در فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی ایسن شات که می تواند به شما این امکان را بدهد که مراحل پیچیده خرید از ووکامرس را به ساده ترین حالت ممکن دنبال کنید و مستقیم شما را به مرحله قبل از پرداخت می برد. در این افزونه شما می توانید هر چه سریعتر کاربر خود را به صفحه پرداخت برسانید و تمامی موارد ناخوشایندی که در آن وجود دارد را از بین ببرید.

افزونه Direct Checkout

 

اینم افزونه به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دارد و می توانید آن را از مخزن وردپرس روی سایت خود نصب کنید و به راحتی از آن استفاده کنید.

در کل می توان گفت که با نصب این سه افزونه می توانید از مزایای بیشماری که این افزونه ها برای کار کردن با ووکامرس در اختیار شما قرار می دهند برای سایت خود استفاده کرده و از این بابت نگرانی ای نخواهید داشت. در ادامه به سراغ سایر دسته بندی هایی که می توان آنها را در بین افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی معرفی کرد خواهیم رفت.

 

افزونه های بهینه سازی سایت

در بخش های ابتدایی این مقاله در مورد اینکه این افزونه مشکلات این راه اندازی سایت های فروشگاهی با وردپرس چه هستند صحبت کردیم و دیدم که داستان از چه  قرار است. در این خصوص باید گفت یکی از مشکلاتی که خیلی از سایت های فروشگاهی با آنها مواجه می شوند این است که بعد از گذشت مدتی از کار آنها این سایت ها به شدت سنگین شده و این سنگین شدن می تواند باعث شود که سایت کند به نظر برسد.

در این خصوص باید گفت که سایت های فروشگاهی به خاطر پایگاه داده بزرگی که دارند و همینطور تعداد بالای محصولات و تصاویری که برای آنها استفاده شده اند در زمره سایت های سنگین قرار می گیرند از همین رو اینکه شما یک مکانیزم خوب برای کنترل اندازه آنها و همینطور بهینه سازی داشت باشید یکی از موراد ضروری برای سایت های فروشگاهی می باشد. در ادامه دو افزونه حرفه ای را برای این کار معرفی خواهیم کرد.

 

افزونه WP Optimize

در مورد این گزینه از فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی باید گفت که افزونه WP Optimize می تواند در این زمینه به شما کمک های زیادی را ارائه کند و. در واقع یکی از روش های بهینه سازی و سبک کردن سایت است که توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که این افزونه را در مخزن وردپرس جست و جو کنید می توانید به این افزونه که بیش از ۱ میلیون نفر آن را روی سایت خود راه اندازی کرده و از آن استفاده می کنند و همینطور توانسته است در نظرسنجی ها ۵ ستاره را به خود اختصاص دهد دسترسی داشته باشید.

افزونه WP Optimize

 

اینم افزونه یکی از مهمترین افزونه هایی است که به شما کمک می کند که سایت خود را یک سایت سریع و کاربردی و همینطور بک نگه دارید با کمک این افزونه شما می توانید پایگاه داده خود را مدیریت کرده و یکم سایت حرفه ای را برای خود ایجاد کنید. در مورد این افزونه باید گف که بیشتر ویژگی های حرفه ای مربوط به آن رایگان بوده و شما به راحتی می توانید کار بهینه سازی سایت را با آن به انجام برسانید.

در صورتی که سر ی به مقاله افزونه WP Optimize بزنید می توانید به اطلاعات کامل و خوبی در رابطه با نحوه کار با این افزونه و نصب و راه اندازی آن دسترسی داشته باشید. در مورد این افزونه رایگان بادی گفت که خیلی از وب مستر های حرفه ای ترجیح به استفاده از یک افزونه حرفه ای تر را دارند که در ادامه آن را هم معرفی خواهیم کرد.

 

افزونه WP Rocket

در رابطه با این افزونه باید گفت که یکی از افزونه های حرفه ای و معروف برای وردپرس به شمار می رود که به صورت کاملا پرمیوم ارائه شده و در صورتی که بخواهید به سراغ آن بر روی لازم است که هزینه آن را پرداخت کرده و فایل آن را از سایت ارائه کنندگان دانلود کنید.

معرفی افزونه WP Rocket

 

در مورد این افزونه به صورت کامل در مقاله wp Rocket چیست صحبت کردیم و دیدم که کار بهچه صورتی دنبال می شود. در این مقاله می توانید به تمامی آموزش های لازم برای این افزونه و کارایی هایی که می تواند از جهات مختلف برای سایت شما داشته باشد پرداختیم و دیدیم که سایت به چه صورتی کار می کند.

 

افزونه های سئو

یکی از مهمترین راز هایی که در هر فروشگاه اینترنتی و یا هر سایتی که کسب و کار اینترنتی خاصی را روی آن راه اندازی کرده اند برای موفقیت باید در نظر گرفته شود این است که این سایت بتواند آنچه که ارائه می کند را در معرض دید کاربران خود قرار دهد که سئو و افزونه های یکه برای آسانتر شدن این فرایند پیچیده در سایت ارائه شده اند می توانند این کار را انجام داده و برای ما یک کمک ویژه به حساب می آیند. در مورد اینکه ما می توانیم از کدام موارد برای این کار استفاده کنیم باید گفت که افزونه های زیادی وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

 

افزونه Yoast Seo

در مقاله ای که به صورت اختصاصی در مورد این افزونه نوشتیم همه چیز را از ویژگی ها و تاریخچه افزونه تا مزایای و معایبی که دارد و همینطور آموزش کامل نصب و پیکربندی و همینطور کار کردن برای سئو برگه ها با این افزونه ارائه دادیم و در صورتی که سری به مقاله افزونه yoast seo بزنید می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

معرفی افزونه Yoast Seo

 

این افزونه با بیش از ۵ میلیون نصب فعال به عنوان محبوب ترین افزونه سئو در وردپرس شناخته می شود و خیلی از وب مستر ها از آن استفاده می کنند. یکی از نقاط قوت این افزونه پشتیبانی حرفه یا آن است که توسط تیمن حرفه ای ارائه کننده این افزونه به کاربران ارائه می شود و می توان گفت که یکی از بهترین منابع برای سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

 

افزونه Rank Math

در مورد این افزونه و کاربرد های آن باید گفت که با رقیب حرفه ای و سرسخت یوآست سئو که می تواند امکانات ایده آلی را برای کاربران خود فراهم کرده و با محبوبیتی که بدست آورده است در دو سال گذشته گوی سبقت را از یوآیت ربوده است. هر چند که تعداد نصب فعال این افزونه که دور و بر یک میلیون نصب فعال است از یوآست کمتر است اما باید گفت که رشد ناگهانی این افزونه تازه وارد توانسته است که توجه خیلی از افراد را به خود جلب کند و باید گفت که این افزونه هم با کارایی خوبی که دارد پاداش اعتماد کاربران خود را پرداخت کرده است.

معرفی افزونه Rank Math

 

در مورد  این افزونه باید گفت که می توانید از طریق مقاله افزونه سئو رنک مث به تمامی آموزش های مورد نیاز دسترسی داشته باشید.

در مورد افزونه های سئو باید گفت که گزینه های متعدد دیگری هم وجود دارد که می توانید برای سایت خود آنها را هم مورد استفاده قرار دهید در صورتی که قصد بررسی این افزونه ها را داشته شاید مقاله بهترین افزونه سئو در وردپرس می تواند به شما کمک کند تا یکی از اصلی ترین گزینه های مورد استفاده در فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی را برای خود پیدا کنید.

 

افزونه های امنیتی

به جرات باید گفت یکی از مواردی که برای هر سایتی مهم است و باید آن را جدی بگیریم، افزونه های امنیتی هستند که با نصب آنها روی سایت می توان از اینکه یک سایت امن دارید که در برابر حملات مختلف که به قصد ورود، سرقت اطلاعات فروش و کاربران شما و یا حتی از کار انداختن سایت انجام می شود مقاوم است. شاید به نظر برسد که سایت های فروشگاهی از این حملات به دور هستند اما باید گفت که یک سایت پردرآمد که در صفحات اول گوگل به کاربران نمایش داده می شود، همیشه در معرض این تهدیدات قرار دارد.

در صورتی که بخوایم مهمترین افزونه های امنیتی که می توان آنها را در فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی جای داد را نام ببریم، این موراد از مهمترین موارد به حساب می آیند:

 

افزونه Wordfence

در مورد این افزونه باید گفت که با بهترین افزونه امنیتی رایگان در وردپرس سر و کار داریم که بیش از ۴ میلیون نصب فعال در وردپرس دارد و باید گفت که می تواند امکانات خیلی خوبی را به شما ارائه کند. البته باید گفت که این افزونه پلن های غیر رایگان هم دارد اما از نظر ارائه امکانات در حالت رایگان در بهترین سطح از امکانات نسبت به افزونه های دیگر قرار دارد.

معرفی افزونه Wordfence

 

شما با نصب این افزونه می توانید کار تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس، را بهخ صورت کامل انجام دهید، همینطور می توانید رمز های عبور تقویت شده روی سایت خود راه اندازی کرده و ایجاد محدودیت زمانی برای لاگین از حملاتی مانند بروت فورس جلوگیری کنید. در کل باید گفت که این افزونه یکی از مهمترین و اصلی ترین گزینه هایی است که می توان آن را در بین افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی جای داد و باید گفت که از نظر کارایی در رده های بالایی قرار دارد.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد این افزونه و کارایی ای که دارد نیاز دارید می توانید سری به مقاله آموزش افزونه Wordfence بزنید تا با روش کامل نصب و راه اندازی آن آشنا شوید.

 

افزونه Security iThemes

در مورد این افزونه باید گفت که یکی از افزونه های پر طرفدار است که شما می توانید به راحتی از آن روی سایت خود استفاده کرده و امکانات حرفه ای را با ظاهری کاملا ساده و سبک در اختیار شما قرار می دهد. سبک بودن این افزونه و سادگی کار کردن با آن دو مزیتی است که که این افزونه را به یکی از گزینه های خوب برای امنیت تبدیل کرده است و محبوبیت آن را بالا برده است. در مورد کارکرد این افزونه باید گفت که با استفاده از این افزونه تمام امکاناتی که وردفنس در اختیار شما قرار می دهد را روی یک افزونه سبک تر و به نسبت سریع تر در اختیار خواهد داشت.

معرفی افزونه Security iThemes

 

البته باید گفت که این افزونه غیر رایگان بوده و در پلن های رایگان خود امکانات زیادی را به کاربران ارائه نمی کند. اما شما می توانید به راحتی آن را از ارائه کنندگان افزونه و قالب تهیه کرده و برای سایت خود به کار بگیرید. در مورد این افزونه باید گفت که یکی از افزونه های قدیمی در وردپرس به حساب می آید که به نام WP Security شناخته می شد و باید گفت که امتحان خود را به خوبی پس داده است و شما با خیال راحت می توانید از آن افزونه برای برقراری امنیت در سایت فروشگاهی خود استفاده کنید. درمقاله افزونه iThemes Security در مورد این افزونه و ویژگی هایی که برای ما فراهم می کند به طور کامل صحبت کردیم و دیدیم که چطور می توان از آن استفاده کرد. 

 

فرم ساز ها

دسته بندی از افزونه ها که می تواند نقشی بسیار مهم در یک سایت فروشگاهی داشته باشد و در صورتی که بخواهیم موارد مربوط به افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی را ارائه کنیم باید حتما به آنها هم اشاره کنیم افزونه های فرم ساز هستند که می توانند فرم های مختلف را برای جمع آوری اطلاعات در اختیار ما قرار دهند. از این فرم ها می توان برای گرفتن سفارش های خاص از کاربران و مشتریان و هم برای جمع آوری اطلاعات مفیدید مانند ایمیل و یا علاقه مندی های کاربران استفاده کرد که یک امکان فوق العاده در این خصوص به حساب می آید.

اگر بخواهیم بگوییم مهمترین موارد این افزونه ها که باید در بین افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی به سراغ آنها برویم کدامند مخی تواند به این دو افزونه اشاره کنیم:

 

افزونه WPForms

در رابطه با این افزونه و کارایی هایی که برای ما دارد باید گفت که با یکی از افزونه های مهم در وردپرس طرفیم که یکی از بهترین و محبوب ترین فرم ساز ها با قابلیت های حرفه ای و ویژه را در اختیار ما قرار می دهد. از این نظر باید گفت افزونه WPForms یک فرم ساز کاملا رایگان و حرفه ای است که می تواند فرم های مورد استفاده برای جمع آوری اطلاعات سفارش ها، اطلاعات کاربر و یا هر مورد دیگری را برای ما فراهم کند. این افزونه با بیش از ۵ میلیون نصب فعال از بهترین افزونه های وردپرس به شمار می رود.

معرفی افزونه WPForms

 

در مورد این گزینه از افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی باید گفت که این افزونه دو ورژن رایگان و غیر رایگان دارد که نسخه رایگان از آن با نام Lite شناخته می شود. اما همین نسخه رایگان تمام امکانات مورد نیاز را به شما ارائه کرده و می توانید از فیلد های هوشمند در این فرم ها استفاده کنید، فرم هایی با قابلیت ساخته شدن به صورت درگ و دراپ و همینطور گزارش گیری های خاص و حرفه ای که در مقاله افزونه WPForms تماما در مورد آنها و مزایا و معایبی که دارد صحبت کردیم و دیدیم که داستان از چه قرار است.

 

افزونه Gravity Forms

افزونه دیگری که می تواند کار ساخت فرم ها را برای ما انجام دهد و به اندازه ای اعتبار دارد که در فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی قرار بگیرد افزونه گرویتی فرم است که یکمی از بهترین های ساخت فرم ها به صورت ویژوال و با قابلیت درگ و دراپ می باشد. در این افزونه شما امکانات متعدد و مختلفی را برای راه اندازی یک سایت در اختیار دارید که می توان از آنها به ساخت فرم های چند مرحله ای، راه اندازی فرم های سفارش گیری، اتصال فرم ها به ووکامرس و همینطور بهره گیری از فیلد های هوشمند در فرم های ساخته شده اشاره کرد.

معرفی افزونه Gravity Forms

 

در کل باید گفت که استفاده از این افزونه می تواند  امکانات خوبی را در اختیار شما قرار دهد و در صورتی که از گرویتی فرم فارسی برای این کار استفاده کنید امکانات ایده آل تر و بهتری را هم در اختیار خواهید داشت که به راحتی می توانید آنها را برای کسب و کار خود به کار بگیرید. اگر سری به مقاله افزونه گرویتی فرم بزنید می توانید به اطلاعات تکمیلی و روش استفاده از این افزونه در سایت خود دسترسی دشاته باشید.

   

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی اینکه برای افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی باید به سراغ چه افزونه هایی برویم تا بتوانیم یک سایت حرفه ای داشته باشیم پرداختیم و دیدیم که دسته بندی های مختلفی از افزونه های گوناگون وجود دارند که لازم است برای یک فروشگاه حرفه ای از آنها استفاده شود و می تواند بسیار کاربردی و حساس باشد. اولین دسته که باید به سراغ آن بروید، افزونه های تجارت الکترونیک است که می تواند کارایی فروشگاه شما را دو چندان کند و می توان گفت که مهمترین اعضا در فهرست افزونه های لازم برای سایت فروشگاهی می باشند.

بعد از این موضوع که خیال شما از کارکرد اصلی سایت راحت شد لازم است که بازدهی سایت خود فکر کرده و روی آن تمرکز کنید از همین رو افزونه های بهینه سازی، و افزونه های سئو در دنبال آن قرار می گیرند، اینکه سایت شما بدون دردسر کار کند هم مورد بعدی است که افزونه های ضد اسپم راه خود را در این مرحله به سایت شما باز خواهند کرد. بعد از تمامی این موارد نیز قابلیت های جانبی مانند حالت شب، فهرست مطالب برای مقالات و دکمه های شبکه های اجتماعی هستند که می توانند به عنوان مکمل در این سایت ها به خدمت گرفته شوند.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
9 − 8 =