جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسبهترین قالب آموزشی وردپرس (6 قالب برتر در سال 2022)
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

بهترین قالب آموزشی وردپرس (۶ قالب برتر در سال ۲۰۲۲)

کسب‌وکارهای اینترنتی روزبه‌روز در حال گسترده شدن هستند و از همین رو فرصت‌های جدید زیادی ایجاد شده است. با توجه به اوضاعی که بخاطر اپیدمی کرونا راه افتاده است خیلی از فعالیت‌های جمعی مانند برگزاری کلاس‌های آموزشی هم با دردسرها و مشکلات متعددی مواجه شده‌اند. رونق گرفتن کسب‌وکارهای اینترنتی و آنلاین شدن فرایند آموزش در کنار هم یک فرصت طلایی را در حوزه آموزش ایجاد کرده است و در واقع شما می‌توانید با راه‌اندازی یک سایت آموزشی یک فرصت برابر را با بهترین و معتبرترین آموزشگاه‌‌‌هایی که شاید کیفیت ارائه منابع آنها به شما هم نمی‌رسد داشته باشید و باید گفت که سایت‌های آموزشی از کم دردسرترین انواع کسب‌و‌کار اینترنتی تلقی می‌شوند. در این مقاله با بررسی بهترین قالب آموزشی وردپرس ابزارهایی را به شما معرفی می‌کنیم که بتوانید کار راه‌‌اندازی یک سایت آموزشی را به بهترین شکل ممکن در آنها به انجام برسانید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از حرفه‌ای‌ترین و بهترین سیستم‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن کار راه‌اندازی یک سایت و کسب‌وکار اینترنتی را انجام داد و باید گفت که امکانات خوبی را برای راه‌اندازی سایت حتی بدون یک خط کدنویسی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن برای سایت آموزشی خود هم استفاده کنید. البته باید گفت همیشه زمزمه‌هایی در این رابطه وجود داشته است که آیا وردپرس می‌تواند از پس یک سایت آموزشی بر بیاید یا خیر. هرچند که این نگرانی بی‌مورد است اما لازم است قبل از اینکه به‌سراغ بهترین قالب آموزشی وردپرس و معرفی کارایی‌هایی که می‌تواند برای ما داشته باشد برویم.

 

وردپرس و سایت‌های آموزشی

آیا وردپرس برای راه‌اندازی یک سایت آموزشی مناسب است؟! این سوالی است که مطمئنا ذهن هر طراح سایتی را درگیر خود می‌کند و اگر نگاهی بیندازیم به سابقه تدریس آنلاین که دانشگاه‌ها و مدارس در دو سال اخیر با ندانم کاری‌ها و اشتباه‌های مکرر خاص از بی‌تجربگی در اذهان عمومی ایجاد کرده‌اند، سایت وردپرسی در ساعات اولیه فعالیت خود زمین‌گیر خواهد شد. اما باید گفت که اصلا اینطور نیست و سایت‌های آموزشی که با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس بنا شده‌اند همیشه از بهترین سایت‌هایی بوده‌اند که کار خود را انجام داده و حرفه ای‌ترین سایت‌های آموزشی را ارائه کرده‌اند. دلیل آن هم این است که سازوکار یک سایت آموزشی که دوره‌های خاص را ارائه می‌کند با یک سایت مدرسه یا دانشگاه تفاوت زیادی دارد.

وردپرس و سایت های آموزشی

در این مورد باید گفت وقتی که شما به‌سراغ یکی سایت وردپرسی می‌روید تا دوره‌ای آموزشی را روی آن راه‌اندازی کنید، قصد ندارید که دو هزار دانشجو و یا پانصد دانش‌آموز را از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر آنلاین نگه دارید و همه آنها تا جایی که می‌توانند از منابع سرور شما استفاده کنند و ارتباط همه برقرار باشد و هر کس به‌صورت فعال در سایت شما کارهایی را انجام دهد. در واقع باید گفت که خیلی از مشکلاتی که سایت‌های آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها را زمین‌گیر می‌کند مربوط به این است که سرورها توانایی این را ندارند که بتوانند حجم عظیم درخواستی که در مدت زمانی محدود به آنها وارد می‌شود را هندل کنند.

اما وقتی که شما یک سایت وردپرسی را به‌صورت آزاد برای آموزش دوره‌هایی که دارید راه‌اندازی می‌کنید به این صورت عمل نمی‌کنید. در واقع این سایت‌های آموزشی سایت‌هایی هستنند که وضعیت آموزش را برای هرکس به‌صورت انفرادی کنترل می‌کنند. البته راه‌اندازی دوره‌های جمعی هم در آنها امکان‌پذیر بوده و به‌خوبی انجام می‌شود اما درکل روند کار این است کسی که وارد سایت شده و در یک دوره ثبت‌نام می‌کند جلسات خود را به‌ترتیب دریافت کرده و آموزش‌های خود را می‌بیند، ساعت خاصی برای این کارها در نظر گرفته نشده است و ترافیک به‌صورت تدریجی به سایت وارد می‌شود، همین‌طور این جلسات عموما به صورت آفلاین در اختیار کاربران شما قرار می‌گیرد و بازخوردهایی که مهارت‌جویان شما با سایت دارند هم به‌‌صورت تیکت‌ها و یا آزمون‌هایی است که تقریبا بیشتر فعالیت‌های آنها آفلاین و انفرادی می‌باشد و بار زیادی را به سرور وارد نمی‌کند.

پس باید گفت که روال یک سایت آموزشی موفق به‌طورکلی با روال مدرسه‌های آنلاین و یا دانشگاه‌ها متفاوت می‌باشد. در صورتی که این تصاویر را دارید که یک سایت آموزشی خوب سایتی است که مانند مدرسه دانش‌آموزان را سر ساعت معین به کلاس می‌کشد و یا می‌خواهید همه در یک ساعت معین به‌سراغ شما بیایند باید گفت که مسیری را انتخاب کرده‌اید که بازدهی واقعا کمی دارد. شما نمی‌توانید به مشتریان سایت خود بگویید که بروند و در زمان شروع دوره بیایند تا کار شروع شود و یا اینکه لازم است از تایم کاری و شخصی خود برای آموزش سایت شما بزنند. در عوض می‌توانید دست آنها را برای ساعتی که می خواهند آموزش ببینند باز بگذارید و به آنها این امکان را بدهید که کار خود را با خاطری آسوده پیش ببرند.

وردپرس و سایت آموزشی

ویژگی‌های مهم بهترین قالب آموزشی وردپرس

طبیعتا وقتی که شما به دنبال این موضوع باشید که بهترین قالب آموزشی وردپرس کدام است انتظار دارید به بخشی برسید که تمامی قالب‌ها را با شماره پشت‌سرهم ارائه کرده باشد و به شما بگوید که به‌ترتیب این قالب‌ها را می‌توانید به‌عنوان بهترین قالب آموزشی وردپرس روی سایت خود نصب کرده و کار خود را با استفاده از آن انجام دهید. در صورتی که مایلید بدون اینکه بدانید این رده‌بندی‌ها از کجا می‌آید و چه چیزی در پس آنها است می‌توانید از این بخش گذر کنید و به‌سراغ بخش بعدی بروید. اما اگر می‌خواهید بدانید که چرا این لیست‌ها را تحویل شما می‌دهیم و چه ویژگی‌هایی وجود دارد یک قالب را تا بهترین قالب آموزشی وردپرس بالا می‌آورد این قسمت جایی است که باید آنها را ببینیم.

ویژگی های مهم بهترین قالب آموزشی وردپرس

مطمئنا وقتی که در فکر راه‌اندازی یک کسب‌وکار در حوزه آموزش هستید با این موضوع که این بازار تا چه اندازه گسترده و داغ شده است آشنایی دارید و می‌بینید که داستان از چه قرار است اما در این خصوص باید گفت که ویژگی‌های متعددی برای یک قالب قرار دارد که با توجه به آنها می‌توان یک قالب را در زمره بهترین قالب آموزشی وردپرس قرار داد. در صورتی که بخواهیم بگوییم این موارد کدامند می‌توان این ویژگی‌ها را معرفی کرد:

 

طراحی و UI قوی

یکی از ویژگی‌های مهمی که می‌تواند در بازدهی این قالب‌ها تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد، همین ظاهری است که قالب دارد. در واقع سایت شما از نظر ظاهری باید به کاربران بگوید که با یک سایت قدرتمند طرف هستند که به‌نوعی یکی از بهترین‌ها در این کار می‌باشد. شیک بودن در یک سایت آموزشی یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند به کاربران این حس را بدهد که با یک سایت درست‌وحسابی طرف هستند. شاید این موضوع کمی بی‌انصافی باشد اما باید گفت که حداقل ضرب‌المثل عقل مردم به چشمشان است در وب و اینترنت و همین‌طور انتخاب سایت‌هایی که از آن خرید می‌کنند یکی اصل ثابت و ساده است.

قالب‌های مختلف می‌توانند از نظر ظاهری ویژگی‌های متفاوتی را به شما ارائه کنند، فراموش نکنید که در کنار ظاهری که قالب برای شما فراهم می‌کند، خودتان هم باید آستین‌ها را بالا زده و ویرایش‌های مختلف را روی سایت خود انجام دهید. یک سایت شخصی‌سازی شده می‌تواند بسیار موثرتر از یک قالب آماده عمل کند.

طراحی و UI قوی

ریسپانسیو بودن

شما به‌هیچ‌وجه نباید ترافیکی که از موبایل به سایت شما می‌آید را دست‌کم بگیرید در غیر این صورت باید گفت که با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد و این موضوع می‌تواند برای شما دردسر هایی را داشته باشد، در صورتی که شما یک قالب را به‌عنوان بهترین قالب آموزشی وردپرس برای کار خود پیدا کردید این موضوع که در نمایش موبایل یک سایت تروتمیز را به کاربران نمایش دهد یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

هرچقدر هم که سایت شما از نظر ظاهری خوب و جامع باشد در صورتی که برای نمایش آن در موبایل مشکلاتی را داشته باشد نمی‌تواند به‌صورتی که باید توجه و اعتماد مخاطبان شما را جلب کند. در نظر داشته باشید قالبی که از نظر نمایش در موبایل دچار مشکلات باشد و نتواند ترافیکی که از موبایل به سایت شما می‌رسد را مدیریت کند، به‌درد یک سایت آموزشی نمی‌خورد.

 

دسترسی راحت به امکانات برای کاربران

یکی از موارد مهمی که در مورد یک سایت اینترنتی باید به آن توجه کرد این است که فرایند خرید از سایت، چه به‌صورت ثبت‌نام برای یک سرویس و دوره آموزشی باشد و چه به‌صورت خرید محصولات نباید طولانی و پیچیده باشد. در صورتی که این فرایند پیچیده باشد و کاربر را سردرگم کند بازدهی سایت تا اندازه بسیار زیادی پایین خواهد آمد زیرا کاربر شما در این بخش‌ها یکی از آسیب‌پذیرترین دوره‌های حضور در سایت را دارد و هر موضوع کوچکی باعث می‌شود که سایت را ترک کرده و خرید خود را به انجام نرساند.

دسترسی راحت به امکانات برای کاربران

در مورد سایت‌های آموزشی باید گفت که این شرایط بدتر و سخت‌گیرانه‌تر هم شده است و در صورتی که مهارت‌جویان شما و یا اساتیدی که برای ثبت دوره آموزشی روی سایت شما می‌آیند بخواهند در فرایند ثبت‌نام خود و کار کردن با سایت شما دچار مشکل باشند نباید انتظاری از این سایت داشته باشید، قالبی که به‌عنوان بهترین قالب آموزشی وردپرس انتخاب می‌کنید نباید مراحل خرید را پیچیده کرده باشد و باید به‌صورت سرراست و مستقیم کاربران را به سمت فروش راهنمایی کند و قابلیت‌های مختلف آن هم دم‌دست باشد.

 

سازگاری راحت با پلاگین‌ها

در خیلی از موارد مانند همین کوتاه کردن مسیر خرید شما نیاز دارید تا پلاگین‌های مختلف را روی سایت خود نصب کرده و آنها را به کار بگیرید در اینجا باید توجه داشته باشید که تداخل‌هایی که بعضی از قالب‌ها با پلاگین‌های اساسی دارند می‌تواند برای شما دردسرهایی را ایجاد کند. البته باید گفت که در اینجا می‌توان پلاگین‌ها را تغییر داد اما در بسیاری از موارد یک پلاگین از یک قالب هم می‌تواند مهم‌تر باشد و پیاده‌سازی قابلیتی که می‌خواهید آن را روی سایت خود داشته باشید به آن وابسته خواهد بود. البته مورد اصلی که برای سازگاری با پلاگین مطرح می‌شود در اینجا نیست و عموما منظور ما از این حرف پلاگین‌هایی است که به‌صورت شخصی برای سایت خود نوشته‌اید.

در این حالت باید گفت که برای خیلی از سایت‌های آموزشی در گذر زمان لازم می‌شود که یک پلاگین اختصاصی نوشته شود و ویژگی و قابلیتی جدید به سایت اضافه شود، در صورتی که یک طراح سایت هستید باید در نظر داشته باشید که عموم مدرسان به دنبال یک سایت اختصاصی هستند و اگر خودتان قصد تدریس را دارید مطمئنا باشید که بعدا برای در دست گرفتن ابتکار عمل و خلاقیت در دوره‌هایی که دارید و روند کاری خود، به این نوع از توسعه سایت نیاز پیدا می‌کنید و این موضوع در گرو این است که سایت شما به‌خوبی بتواند توسعه پیدا کند و قالب شما با پلاگین‌ها سازگار باشد.

سازگاری راحت با پلاگین ها

سازگاری با صفحه‌سازها

شما می‌توانید قالب‌هایی با طراحی‌های فوق العاده را پیدا کنید که متاسفانه نمی‌توان آنها را به‌راحتی خیلی از قالب‌های دیگر گسترش داد، عموم صفحه‌سازهای اختصاصی‌ای که قالب‌ها دارند ایراداتی را داشته و کار کردن با آنها هم راحت نیست و همه از پس استفاده از آنها بر نمی‌آیند علاوه بر این امکاناتی که ممکن است نیاز داشته باشید را ندارند و با هم تفاوت‌های زیادی دارند. اینجاست که پشتیبانی از صفحه‌سازهای استاندارد وردپرس برای یک قالب که ادعای بهترین قالب آموزشی وردپرس بودن را دارد یک اصل مهم تلقی خواهد شد.

در این رابطه باید گفت قالبی که به‌عنوان بهترین قالب آموزشی وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرد، لازم است که ویژگی‌هایی را داشته باشد که بتوان با استفاده از آنها صفحات را به‌صورت سریع و راحت از صفر ساخت. امکان استفاده از صفحه‌‌سازها یکی از ویژگی‌های وردپرس است که به شما اجازه می‌دهد در مدت زمانی کوتاه یک صفحه از سایت را برای هدفی خاص طراحی کنید این موضوع می‌تواند برای یک سایت آموزشی از موارد واجب و ضروری باشد پس دقت داشته باشید که قالبی که انتخاب می‌کنید حتما از این ویژگی پشتیبانی کند.

 

ارائه امکانات آموزشی به‌صورت تمام و کمال

تمامی مواردی که تا اینجا برای بهترین قالب آموزشی وردپرس گفته شد ممکن است کمی باعث سو برداشت شده باشد. در واقع اینها مواردی بودند که یک قالب سطح بالا باید داشته باشد و شما قالب‌های خوبی را پیدا می‌کنید که با خیلی از این موارد سازگاری دارند اما شما نمی‌توانید آنها را بهترین قالب آموزشی وردپرس بدانید، بعضا ممکن است حتی این قالب‌ها در زمره قالب‌های آموزشی هم قرار نگیرند و با اضافه شدن ویژگی‌های اصلی برای یک سایت آموزشی، این قالب‌ها کارایی سابق را نداشته باشند.

در این خصوص باید گفت که بهترین قالب آموزشی وردپرس قالبی است که بتواند در کنار تمامی شرایطی که تا اینجا گفتیم کار اصلی خود یعنی مدیریت دوره‌های آموزشی و در اختیار قرار دادن آزمون ها و تکالیف را برای کاربران داشته باشد. همین‌طور باید برای سمت اساتید نیز ویژگی‌های خود را داشته باشد و تمامی امکانات موردنیاز برای ایجاد دوره‌ها، و تعیین خط‌مشی یک دوره آموزشی جدید را فراهم کند.

ارائه امکانات آموزشی به صورت تمام و کمال

اکنون که ما دقیقا می‌دانیم بهترین قالب آموزشی وردپرس باید چه ویژگی‌هایی را داشته باشد و قرار است برای ما چه کاری را انجام دهد، نوبت به این رسیده است که به‌سراغ معرفی قالب‌هایی برویم که می‌توانند این کارها را برای ما انجام دهند و در این طبقه‌بندی قرار می‌گیرند.

 

معرفی بهترین قالب آموزشی وردپرس

اکنون که دقیقا می‌دانیم بهترین قالب آموزشی وردپرس باید چه ویژگی‌هایی را داشته باشد و برای ما چه کاری را انجام دهد، در صورتی که نگاهی را به قالب‌های ارائه‌شده برای وردپرس بیندازیم، خواهیم دید که گزینه‌های چندان زیادی در فهرستی که می‌خواستیم ارائه کنیم باقی نمانده است و تعداد آنها انگشت‌شمار است. در این رابطه باید گفت که قالب‌های زیر بهترین گزینه‌هایی هستند که می‌توان برای این لیست به آنها اشاره کرد:

 

قالب Eduma

در مورد این قالب باید گفت که با پرفروش‌ترین قالب وردپرس آموزشی در تم فارسی طرف هستیم که یکی از اصلی‌ترین مراجع برای ارائه قالب و افزونه وردپرس می‌باشد. در واقع باید گفت که این قالب حرفه‌ای توسط خیلی از سایت‌های آموزشی استفاده شده است و بازدهی خوبی را هم ارائه کرده است. از نظر ویژگی‌ها و امکانات قالب Eduma تمامی کارهایی که یک قالب حرفه‌ای انجام می‌دهد را برای شما انجام خواهد داد.

در مورد ساختار کلی این قالب باید گفت که این قالب با دو افزونه اصلی المنتور که در مقاله المنتور چیست آن را بررسی کردیم و همین‌طور افزونه لرن پرس بنا شده است که یکی از افزونه‌های حرفه‌ای در زمینه راه‌اندازی سایت آموزشی می‌باشد. پس می‌توانید از بابت سازگاری با صفحه‌سازها و امکانات آموزشی خیالتان از بابت آن راحت باشد. از نظر ویژگی‌های ظاهری و ریسپانسیو بودن هم این قالب ویژگی‌های خوبی را دارد و بهینه‌سازی‌های خوبی برای نمایش موبایل روی آن انجام شده است.

قالب Eduma به شما بیش از ۲۰ دموی آماده را می‌دهد که به‌راحتی می‌توانید آن را با یک کلیک روی سایت خود نصب کرده و از آنها برای طراحی‌های مختلف سایت آموزشی خود استفاده کنید. این قالب به‌عنوان پرفروش‌ترین قالب آموزشی در Envato شناخته می‌شود و کاربردهای بسیار زیادی دارد، شما می‌توانید با استفاده از نمونه‌های ترجمه شده این قالب را از ارائه‌کنندگان فارسی قالب و افزونه تهیه کرده و با خیال آسود به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین موارد بهترین قالب آموزشی وردپرس مورد استفاده قرار دهید.

قالب Eduma 

قالب Education Pack

مورد بعدی که می‌توان آن را به‌عنوان یکی از اولین گزینه‌ها برای بهترین قالب آموزشی وردپرس معرفی کرد قالب Education Pack است. در مورد این قالب باید گفت با یکی از گزینه‌هایی طرفیم که لازم است در قالب‌هایی که می‌خواهید از آنها استفاده کنیم، حتما آن را هم در نظر داشته باشیم و از امکانات حرفه‌ای که به ما ارائه می‌کند غافل نشویم. این قالب همیشه پشتیبانی حرفه‌ای و خوبی را برای کاربران خود ارائه کرده است و به‌عنوان یکی از قالب‌هایی شناخته می‌شود که از نظر کاربری و استفاده از آن کاملا ساده عمل کرده و پیچیدگی‌های سایر قالب‌ها در آن دیده نمی‌شود.

اصطلاح Easy to Use یکی از مهمترین شعارهایی است که این قالب روی آن مانور می‌دهد و ظاهرا در فراهم کردن این ویژگی برای کاربران خود نیز تا حد زیادی موفق بوده و کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده است. از نظر طراحی سایت با این قالب باید گفت که سفارشی‌سازی‌های خاص این قالب گزینه‌های خوبی را برای شما فراهم خواهد کرد و می‌توان از صفحه‌ساز ویژوال کامپوزر که در مقاله ویژوال کامپوزر چیست آن را معرفی کردیم، برای ساخت صفحات در این قالب استفاده کنید.

از نظر امکانات آموزشی این قالب مجموعه از ویژگی‌های اختصاصی خود را ارائه می‌کند و روش‌های خاص خود را دارد که مجموعه‌ای کامل از امکانات آموزشی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای طراحی ظاهر هم علاوه بر افزونه ویژوال کامپوزر شما می‌توانید از اسلایدر رولوشن در این قالب بهره بگیرید که کمک خوبی را برای داشتن یک سایت با ماژول‌های تعاملی پیشرفته به شما خواهد کرد (جهت اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه به مقاله اسلایدر رولوشن چیست مراجعه کنید)

 

قالب WPLMS

قالب WPLMS یا همان Learning Management System for WordPress یکی از قالب‌های مهم و پرفروش برای سایت‌های آموزشی می‌باشد که امکانات و ویژگی‌های بسیار زیادی را برای کاربران خود ارائه می‌کند و می‌توان به‌نوعی از نظر کاربردهایی که ارائه می‌دهد آن را از سایر موارد گسترده‌تر دانست. در واقع در این مورد ما با یکی از قالب‌های استخوان‌دار و درست‌و‌حسابی که امکانات حرفه‌ای زیادی را ارائه می‌کند طرف هستیم. البته این امکانات بیشتر به معنی اینکه این قالب از سایرین بهتر است نیست و ممکن است که این امکانات باعث سنگین‌تر شدن سایت ما شده و عامل مهم سرعت را از دست بدهیم که این اتفاق اصلا خوب نیست. باید گفت که این قالب کاربردهای خود را دارد و در صورتی که سایت شما به آنها نیاز داشته باشد می‌توانید با خیال راحت این قالب را انتخاب کنید.

قالب WPLMS

یکی از ویژگی‌هایی که این قالب ارائه می‌کند ارائه یک وب اپلیکیشن حرفه‌ای با استفاده از یک فرانت‌اند از نوع ریکت است که روی هسته وردپرس مستقر شده است. در واقع باید گفت این امکان می‌تواند سرعت و همین‌طور کیفیت ظاهر این قالب بزرگ را به‌صورت کامل نجات داده و کیفیت خوبی را برای کاربران فراهم کند. وقتی که شما از این قالب برای ساخت سایت خود استفاده کنید، کاربران شما می‌توانند سایت را به‌صورت PWA روی تلفن همراه خود ذخیره کنند و در واقع یک برنامه کامل هم همراه با سایت ارائه خواهد شد.

بدیهی است وقتی که این قالب ویژگی‌های این‌چنینی را ارائه می‌کند ریسپانسیو بودن صفحات را هم در کنار خود دارد. در صورتی که این موضوع که PWAها یا همان برنامه‌های پیش‌رونده چه هستند در ذهن شما سوال ایجاد کرده است می‌توانید سری به مقاله PWA چیست بزنید تا با این نوع از اپلیکیشن‌های وب بیشتر آشنا شوید. علاوه بر ویژگی‌هایی که این قالب در ساخت صفحات ارائه می‌کند برای محتوای آموزشی‌ای که شما روی سایت خود ارائه می‌دهید هم گزینه‌های خوب و قابل‌قبولی را دارد که می‌توان از مهمترین آنها به ایجاد بسته‌های آموزشی SCORM و پلیرهای حرفه‌ای برای ارائه ویدئوهای آموزشی اشاره کرد.

 

قالب Masterstudy

یکی دیگر از قالب‌هایی که می‌توان آن را به‌عنوان یکی از بهترین و اصلی‌ترین قالب‌های مدعی عنوان بهترین قالب آموزشی وردپرس جای داد قالب Mastersudy است. یک قالب سریع و ساده و روان که امکانات فوق العاده‌ای را در کاربردهای مختلفی که برای یک سایت آموزشی متصور می‌شویم در اختیار ما قرار می‌دهد. در این رابطه باید گفت که این قالب امکانات خوبی را برای ارائه دروس گذاشته است و در صورتی که شما کیفیت ارائه محتوا به کاربران خود را به کیفیت آنچه که می‌بینند ترجیح می‌دهید می‌توان گفت که این قالب گزینه قابل استفاده برای شما خواهد بود.

در مورد این گزینه از لیست بهترین قالب آموزشی وردپرس باید گفت که امکانات ایده‌آلی برای کوییزها و امتحانات پیشرفته دارد و همین‌طور امکانات خوبی برای ارزیابی پیشرفت به‌صورت نموداری را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید وضعیت کلی ارائه دروس را از طریق آنها ارزیابی کنید.

این قالب سازگاری خوبی را با نمایش در موبایل و اپ‌های اندروید و آی‌او‌اس دارد که از بهترین‌ها در این زمینه به شمار می‌رود. همین‌طور شما می‌توانید از سرویس‌های کلاس آنلاین این قالب در سایت خود استفاده کنید که البته این موضوع برای شما هزینه‌های اضافی بر می‌دارد. با استفاده از دموهای این قالب می‌شود به‌راحتی کاری که می‌خواهید انجام دهید را روی این سایت پیاده‌سازی کرده و طرح موردنظر خود را از آن بیرون بکشید.

صفحه‌سازهای این قالب المنتوری بوده و برای ساخت ظاهر سایت خود با این قالب می‌توانید به‌راحتی از آنها استفاده کنید، همان‌طور این قالب یک ورژن به صورت رتینا و با رزولوشن‌های بزرگ برای مانیتورهای بزرگ ارائه می‌کند که کیفیت سایت شما را بالا نگه خواهد داشت.

قالب Masterstudy

قالب School

یکی دیگر از قالب‌هایی که می‌توان آن را در فهرست بهترین قالب آموزشی وردپرس قرار دارد قالب School است که یکی از محصولات حرفه‌ای ارائه‌شده توسط MyThemeShop می‌باشد. در صورتی که با این ارائه‌کننده حرفه‌ای قالب آشنایی ندارید باید بگوییم قالب‌هایی که ارائه می‌کند به سریع بودن و سبک بودن معروف هستند و قالب School نیز از این موضوع مستثنی نیست.

طراحی سایت با این قالب به شما کمک می‌کند که با استفاده از ویژگی‌های خاص و زیادی که دارد بهترین سایت آموزشی را برای خود ایجاد کرده و در آخر هم سایتی که به شما می‌دهد به وسیله HTML5 و CSS3 ساخته شده است که کارایی و بازدهی آن را هم برای کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند و هم موتورهای جستجو تضمین می‌کند.

 

قالب Divi

قالب Divi را می‌توان یکی از قالب‌های معروف دانست که در هر کاری از راه‌اندازی فروشگاه و وبلاگ گرفته تا سایت‌های شرکتی و رسمی همیشه از پیشتازان بوده است. در واقع Divi یک هسته قوی و سازگار دارد که به‌صورت سبک طراحی شده و می‌توان آن را با استفاده از قابلیت‌هایی که با افزونه‌ها روی آن نصب می‌شود به هر شکلی که می‌خواهیم در آوریم.

در مورد راه‌اندازی سایت آموزشی با Divi باید گفت که یک افزونه Learn Press می‌تواند آن را برای شما به یک سایت آموزشی تمام‌عیار تبدیل کند. از نظر ساخت صفحات با این قالب باید گفت که این قالب یک صفحه‌ساز مخصوص به خود را دارد که روی خیلی از سایت‌ها به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام می‌دهد. در واقع این صفحه‌ساز به شما امکان ساخت یک سایت با استفاده از درگ و دراپ را خواهد داد که می‌تواند تمامی انتظاراتی که از یک صفحه‌ساز ویژوال می‌رود را برآورده کند.

همین‌طور این قالب یک قالب ریسپانسیو و سازگار با افزونه‌ها است که مشکلی را از نظر طراحی و کارکردن با آن برای برنامه‌نویسان و طراحان ایجاد نخواهد کرد و شما می‌توانید روی ویوی موبایل حرفه‌ای سایت خود برای جذب مخاطب حساب کنید.

قالب Divi

مواردی که در این لیست برای بهترین قالب آموزشی وردپرس بیان شد می‌تواند تمامی ویژگی‌هایی که شما برای یک سایت آموزشی حرفه‌ای که بتواند یک کسب‌وکار موفق را به پیش ببرد نیاز دارید، در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

نتیجه‌گیری

این سوال که بهترین قالب آموزشی وردپرس کدام است و هر کدام از قالب‌هایی که می‌خواهند در این رده قرار بگیرند چه ویژگی‌هایی را باید داشته باشند موضوعی بود که در این مقاله آن را بررسی کردیم. در زمان راه‌اندازی یک سایت آموزشی موارد مختلفی وجود دارند که انتخاب قالب مناسب در بالاترین قسمت برای آنها قرار گرفته است. قالب‌های متعدد با حوزه‌های فعالیت مختلفی در زمره قالب‌های آموزشی قرار می‌گیرند که با توجه به اینکه شما چه چیزی نیاز داشته باشید انتخاب شما کاملا متفاوت خواهد بود و این موارد را در بخش‌های بالا بررسی کردیم.

توجه داشته باشید یکی از اصل‌ترین مواردی که می‌تواند استفاده از بهترین قالب آموزشی وردپرس را برای شما ساده کرده و با خیال راحت بتوانید از این قالب‌ها که عموما قالب‌هایی سنگین هستند، بدون افت کیفیت استفاده کنید، هاست و میزبانی قوی می‌باشد. هاست وردپرس و هاست ابری لینوکس گزینه‌های ایده‌آلی هستند که می‌توان با استفاده از آنها یک سایت آموزشی را بدون مشکل و به‌راحتی مدیریت کرد و باید این نکته را در نظر داشته باشید که سرویس‌های میزبانی تاثیر بسیار بالایی را در کارکرد یک سایت آموزشی دارد.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
2 ⁄ 1 =