8 افزونه برای بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس

8 افزونه برای بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس
خرید هاست
آموزش وردپرس

استفاده از تصاویر برای افزایش جذابیت بصری وب‌سایت‌ها امری ضروری است اما باید توجه داشت که تصاویر فشرده نشده، وب‌سایت شما را کند می‌کنند. بنابراین برای افزایش سرعت و عملکرد وب‌سایت‌تان باید تصاویر استفاده شده را بهینه کنید. برای فشرده‌سازی و بهینه‌سازی تصاویر وب‌سایت وردپرس خود می‌توانید از افزونه‌های مختلف استفاده کنید. پس از بهینه‌سازی تصاویر، مراجعه‌کنندگان وب‌سایت شما از تصاویر زیبا لذت خواهند برد و وب‌سایت شما همچنان با سرعت زیاد لود خواهد شد. در ادامه این مقاله بهترین افزونه‌های فشرده‌سازی تصویر برای وردپرس را با هم مقایسه خواهیم کرد.

چه زمانی به افزونه فشرده‌سازی تصویر در وردپرس نیاز دارید؟

تصاویر نسبت به متن‌های ساده، سایز و اندازه بزرگتری دارند، در نتیجه زمان بیشتری برای بارگذاری آنها صرف می‌شود. به دلیل نیاز به زمان زیاد برای لود شدن، تصاویر غیربهینه می‌توانند سرعت وب‌سایت شما را کاهش دهند. علی رغم این مشکلات، تصاویر کمک شایانی به جذب مخاطب و افزایش جذابیت بصری وب‌سایت می‌کنند. استفاده از تصاویر، محتواهای وب‌سایت شما را جذاب‌تر و تعاملی‌تر می‌کنند. برای بهبود سرعت وب‌سایت وردپرس خود، باید تصاویر خود را برای وب بهینه کنید. از آن جهت که بهینه‌سازی تصاویر می‌تواند سرعت بارگذاری وب‌سایت شما را افزایش دهد، در نتیجه سئو وب‌سایت شما نیز بهبود داده می‌شود و به شما کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت خود جذب کنید. بهترین راه برای فشرده‌سازی تصاویر، استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ یا سایر نرم‌افزار‌های ویرایش تصویر، قبل از آپلود تصویر در وب‌سایت است. همان طور که گفته شد بهینه‌سازی تصاویر مزایای گوناگونی را برای کاربران ایجاد می‌کند، اما برای برخی از افراد، بهینه‌سازی همه تصاویر به صورت دستی را کاری دشوار و زمان‌بر تلقی می‌کنند. خوشبختانه، چندین افزونه فشرده‌سازی تصویر برای وردپرس وجود دارند که می‌توانند به کاربران در این امر کمک کنند. این افزونه‌ها به صورت خودکار فرایند فشرده‌سازی را بر روی تصاویر انجام می‌دهند.

بهینه‌ساز تصویر EWWW

بهینه‌ساز تصویر EWWW

EWWW Image Optimizer بهترین افزونه فشرده‌سازی تصویر در وردپرس است. استفاده از آن آسان است و می‌تواند به صورت خودکار تصاویری را که آپلود می‌کنید، بهینه کند. این افزونه همچنین می‌تواند تصاویری که قبلا در وب‌سایت اپلود شده‌اند را نیز فشرده و بهینه کند. پس از فشرده‌سازی تصاویر توسط این افزونه، تشخیص تفاوت بین نسخه‌های فشرده و غیر فشرده از نظر کیفیت، به امری بسیار دشوار تبدیل می‌شود. همچنین کل فرآیند فشرده‌سازی و بهینه‌سازی به طور خودکار انجام می‌گیرد. این افزونه همچنین می‌تواند تصاویر تولید شده توسط سایر افزونه‌های وردپرس را نیز بهینه کند. افزونه EWWW از فرمت‌های JPG ، PNG  GIF و حتی PDF نیز پشتیبانی می‌کند. با استفاده از نسخه رایگان این افزونه، کاربران می‌توانند بهینه‌سازی تصاویر را بر روی سرور خود انجام دهند. با این حال، وب‌سایت‌هایی که تصاویر زیادی دارند یا ترافیک زیادی را به خود جذب می‌کنند، بهتر است طرح پولی را انتخاب کنند، زیرا این طرح شامل یک CDN بهینه‌کننده تصویر است که به‌طور خودکار تصاویر را هنگام مشاهده توسط کاربران، فشرده می‌کند. استفاده از طرح پولی EWWW Image Optimizer بسیار مقرون به صرفه بوده و قیمت آن از  7 دلار در ماه شروع می شود.

افزونه Optimole

افزونه Optimole

Optimole یکی دیگر از افزونه‌های فشرده‌سازی تصویر در وردپرس است. استفاده از این افزونه نیاز به ایجاد حساب کاربری و تنظیم کلید API دارد. پس از راه‌اندازی اولیه، استفاده از این افزونه به کاری راحت تبدیل می‌شود و کنترل کامل فرایند بهینه‌سازی تصاویر در اختیار شما قرار می‌گیرد. Optimole از یک CDN تصویر قدرت می‌گیرد، بنابراین تصاویر شما بدون توجه به موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان به سرعت بارگذاری می‌شوند. به دلیل استفاده از CDN تصویر ، تصاویر شما در زمان واقعی بهینه شده و در اندازه عالی به بازدیدکنندگان وب‌سایت شما نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید تمام تصاویر بهینه شده خود را در یک داشبورد مشاهده کنید و به راحتی می‌توانید تنظیمات فشرده‌سازی را برای هر تصویر شخصی‌سازی کنید. این ویژگی به شما این اجازه را می‌دهد تا مواردی مانند کیفیت فشرده‌سازی، تغییر اندازه خودکار تصاویر بزرگ، بارگذاری تنبل (Lazy Load) و موارد دیگر را تنظیم و کنترل کنید. این افزونه حتی یک ویژگی منحصر به فرد دارد که به وسیله آن، به صورت اتوماتیک، واترمارک شما را بر روی تصاویر اضافه می‌کند. قیمت‌گذاری این محصول بر اساس تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما در هر ماه است. در طرح رایگان این افزونه، کاربران تا 5000 بازدیدکننده در هر ماه می‌توانند داشته باشند. طرح پولی این افزونه از 19.08 دلار برای هر ماه شروع می‌شود و از 25000 بازدید‌کننده در ماه پشتیبانی می‌کند.

بهینه‌ساز تصویر ShortPixel

بهینه‌ساز تصویر ShortPixel

این افزونه مملو از ویژگی‌های پیشرفته است و به شما امکان انتخاب فرمت‌های فشرده‌سازی را می‌دهد. به محض فعال‌سازی این افزونه، فرایند فشرده‌سازی تصاویر شروع می‌شود و تصاویر اصلی شما در یک پوشه جداگانه ذخیره می‌شوند. اگر قصد دارید تا از طرح رایگان این افزونه استفاده کنید، باید با ارائه آدرس ایمیل خود، یک کلید API دریافت کنید. حساب رایگان، اجازه فشرده‌سازی 100 تصویر در ماه را به کاربران می‌دهد و برای رفع این محدودیت باید حساب کاربری خود را ارتقاء دهید. کاربران با استفاده از این افزونه حتی می‌توانند فقط با یک کلیک، به سادگی فرمت‌های PNG و JPEG را به یکدیگر تبدیل کنند. لازم به ذکر است که این افزونه با افزونه‌های WooCommerce ، NextGEN Gallery و افزونه‌های ترجمه WPML سازگار می‌باشد. اگر از Cloudflare به عنوان CDN خود استفاده می‌کنید، می‌توانید این سرویس‌ها را یکپارچه کنید، در نتیجه تصاویر شما به طور خودکار با نسخه جدید به روز می‌شوند. استفاده از ShortPixel بسیار مقرون به صرفه است، قیمت طرح‌های پولی این افزونه بر اساس تعداد تصاویر، تعیین شده و از 4.99 دلار در ماه شروع می‌شوند.

افزونه reSmush.it

افزونه reSmush.it

reSmush.it یک افزونه عالی برای فشرده‌سازی تصاویر در وردپرس است. با استفاده از این افزونه، کاربران می‌توانند تصاویر را در هنگام آپلود به صورت خودکار بهینه کرده و همچنین در صورت نیاز تصاویر قدیمی‌تر را نیز فشرده کنند. در صورت استفاده از این افزونه، شما کنترل کامل بر کیفیت و فرایند فشرده‌سازی تصویر خواهید داشت. این افزونه از reSmush API برای بهینه‌سازی تصاویر استفاده می‌کند و به شما این اجازه را می‌دهد تا سطح بهینه‌سازی را برای تصاویر خود انتخاب کنید. عیب این افزونه محدود کردن بهینه‌سازی به تصاویر کمتر از 5 مگابایت می‌باشد.

افزونه TinyPNG

افزونه TinyPNG

برای استفاده از افزونه TinyPNG باید یک حساب کاربری برای خودتان بسازید. با حساب رایگان، شما در هر ماه فقط می‌توانید 500 تصویر را بهینه و فشرده کنید. این افزونه می‌تواند به صورت خودکار تصاویر را هنگام آپلود فشرده کند و همچنین می‌تواند تصاویر قدیمی را نیز بهینه کند. تنظیمات افزونه TinyPNG به شما این اجازه را می‌دهد تا اندازه تصویری که می‌خواهید بهینه کنید را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید حداکثر اندازه را برای تصاویر خود تعیین کنید. تصاویری که اندازه‌ای بزرگتر از اندازه تنظیم شده دارند به صورت اتوماتیک توسط افزونه تغییر اندازه داده می‌شوند.

افزونه Envira Gallery

افزونه Envira Gallery

Envira Gallery بهترین افزونه گالری در وردپرس می‌باشد. استفاده از این افزونه که امکانات گوناگونی را برای کاربران فراهم می‌کند، کاری بسیار آسان است. با استفاده از افزونه Envira Gallery کاربران می‌توانند گالری تصاویر زیبایی را برای وب‌سایت وردپرس خود ایجاد کنند. افزونه Envira به یک ابزار فشرده‌سازی تصاویر نیز مجهز می‌باشد که از آن برای بهینه‌سازی تصاویر و کاهش حجم آنها استفاده می‌کند. تنها با چند کلیک می‌توانید قابلیت فشرده‌سازی تصویر را فعال و سطح فشرده‌سازی تصویر را تعیین کنید. پس از فعال کردن این قابلیت، تصاویر گالری شما به طور خودکار فشرده خواهند شد. افزونه Envira Gallery دو نسخه رایگان و پرو (Pro) دارد که برای دسترسی به قابلیت فشرده‌سازی تصویر باید نسخه Pro آن را خریداری کنید، قیمت این نسخه از 99.50 دلار در سال شروع می‌شود.

افزونه WP Rocket

افزونه WP Rocket

افزونه WP Rocket بهترین افزونه کش (Caching) برای وردپرس می‌باشد. استفاده از این افزونه برای کاربران مبتدی بسیار راحت بوده و به افزایش سرعت وب‌سایت آنها کمک شایانی می‌کند. افزونه WP Rocket امکانات مختلفی مانند بارگذاری تنبل (Lazy Load) را برای بهینه‌سازی تصاویر دارد. با فعال کردن ویژگی بارگذاری تنبل، هنگام لود شدن تصاویر، فقط تصاویری که در دید کاربر است، بارگذاری می‌شود.

افزونه Jetpack

افزونه Jetpack

افزونه جت پک یک افزونه قدرتمند برای وردپرس است که افزونه‌های ضروری و مورد نیاز برای یک وب‌سایت وردپرس را در یک افزونه واحد جمع‌آوری و ترکیب کرده است. تمرکز اصلی این افزونه بر امنیت، عملکرد و بازاریابی است. قابلیت‌های بهینه‌سازی تصویر در دسته عملکرد قرار می‌گیرند. بعد از فعال کردن قابلیت فشرده‌سازی تصویر از طریق تنظیمات، این افزونه به طور خودکار تصاویر شما را بهینه کرده و تصاویر وب‌سایت شما را با استفاده از یک CDN تصویر به بازدیدکنندگان نمایش خواهد داد. این امر باعث کاهش بار سرور وب‌سایت شما و بارگذاری سریع‌تر تصاویر برای بازدیدکنندگان می‌شود. تنظیمات مربوط به قابلیت بهینه‌سازی تصویر، در نسخه رایگان این افزونه نیز قابل دسترس می‌باشد.

بهترین افزونه فشرده‌سازی تصویر برای وردپرس

اگر به دنبال بهترین افزونه فشرده‌سازی تصویر در وردپرس هستید، EWWW Image Optimizer بهترین انتخاب شما خواهد بود. این افزونه سطح بالایی از فشرده‌سازی را بدون کاهش کیفیت تصویر ارائه می‌دهد. همچنین این افزونه مجهز به CDN تصویر و سایر امکاناتی که سرعت وب‌سایت شما را افزایش می‌دهند، می‌باشد. یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای سایت‌هایی که ترافیک کمتری دارند افزونه Optimole می‌باشد این افزونه کار خود را تماماً در پس‌زمینه انجام می‌دهد، همپنین نسخه رایگان آن تا 5000 بازدیدکننده در ماه را پشتیبانی می‌کند. اگر به دنبال یک افزونه مقرون به صرفه هستید که سطح بالایی از فشرده‌سازی را ارائه دهد، در این صورت ShortPixel می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

خرید سرور اختصاصی

اشتراک گذاری

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

خرید سرور مجازی

🔥 پربازدیدترین مطالب

دسته‌بندی

جدید‌ترین‌ها