جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگآموزش های شبکه5 دلیل استفاده از سرور رمزارز چیا
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

۵ دلیل استفاده از سرور رمزارز چیا

بازار های مالی همیشه جای جالب و پر هیاهویی بوده است اما باید گفت که غوغایی که رازهای دیجیتال به تازگی به پا کرده اند در  این بازار ها کم سابقه بوده و باید گفت که بازار رمزارز ها امروز توانسته به جایی وسوسه کننده تبدیل شود که خیلی از افراد یک شبه به پول های نجومی رسیده و خیلی هم خیلی از دارایی های خود را از دست داده اند. در یان میان روش هایی برای استخراج رمز ارزها نیز وجود دارد که به نوعی می توان گفت یک سرمایه گذاری تضمینی است که استفاده از آن می تواند یک درآمد بالا تقریبا امن را برای فعالان داشته باشد و به دور از فراز و نشیب هایی که ترید کردن در این بازار ها دارد، یک سود معقول و خوب را به ما بدهد. استفاده از سرور رمزارز چیا یکی از روش هایی است که می تواند شما را در جمع استخراج کنندگان و کسانی که درآمد بالایی از آن دارند قرار دهد.

در این مقاله می خواهیم به بررسی دلایل استفاده از سرور رمزارز چیا برای استخراج و اینکه چه مزایایی با استفاده از این روش در انتظار ما خواهد بود صحبت کنیم. اما لازم است قبل از بررسی دلایل استفاده از سرور رمزارز چیا کمی در مورد خود ارز چیا و جایگاهی که در بین سایر ارز ها دارد و این موضوع که چرا باید به جای ارز های دیگر سرمایه و وقت خود را برای این ارز بگذاریم بپردازیم.

 

ارز چیا چیست

در صورتی که با ارز چیا آشنایی ندارید باید بگوییم که چیا یا چیا کوین ارز دیجیتال یک شبکه بلاک چین  به نام چیا نتورک است که طرح های اولیه آن در سال 2017 ارائه شد و ارائه کننده آن برا کوهم یک برنامه نویس بود که قبلا با ارائه پروتکل بیت تورنت یک ارز موفق را ارائه کرده بود که سهم خوبی را از بازار ارز های دیجیتال بدست آورده بود. آنچه که ارز چیا را از سایر ارز ها جدا می کرد و توانست آن را مطرح کن پروتکل جدیدی بود که برای این موضوع ارائه شده بود که می توانید مصرف انرژی در این بلاک چین را تا حد قابل قبولی کاهش دهد و این کار را با تغییر بخشی که نیاز به پردازش های قوی داشت، با پروتکل هایی که این نیاز را با ذخیره سازی و کپی کردن رفع می کردند انجام داد.

در واقع ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین بر این موضوع استوار هستند که دستگاه های ماینر یک نیروی پردازشی را تامین کرده و با استفاده از آن بلاک های بلاک چین که می توانند صحت تراکنش های انجام شده در شبکه را تایید کنند را ایجاد نمایند. این نیروی پردازشی توسط دستگاه هایی به نام ماینر که همه آنها را می شناسیم تامین می شود و برای این کار از تراشه های GPU یا همان کارت گرافیک استفاده می شود. اما چیزی که باعث شد ارز چیا با آنها یک تفاوت بزرگ داشته باشد این بود که بلاک های بلاک چین ارز چیا بدون نیاز به نیروی پردازشی ساخته می شد و در واقع این بلاک ها با کپی شدن بلاک چین را تشکیل می دهند.

ارز چیا چیست

به نوعی ارز چیا با ورود خود به بازار رمز ارز یک انقلاب جدید ایجاد کرد که پس لرزه های آن به صنعت تولید قطعات کامپیوتری و هارد هم رسید و برای بازار عرضه و تقاضای رسانه های ذخیره سازی از هر نوعی هم مشکلاتی را ایجاد کرد. این ارز پر سر و صدا استخراجی بسیار متفاوت از ارز های دیگر دارد که همین موضوع باعث شده است که استفاده از سرور رمزارز چیا به یکی از روش های مفید و مهم برای استخراج این ارز تبدیل شده است. در ادامه با هم به بررسی اینکه روش استخراج این ارز به چه صورتی می باشد صحبت خواهیم کرد.

 

روش خاص استخراج ارز چیا

اگر با استخراج ارز های دیجیتال آشنا باشید می دانید که این ارز ها از کجا استخراج شده و در واقع چه هستند. یک ارز دیجیتال یا همان کوین شبکه های بلاک چین، پاداش هایی هستند که برای سرپا نگه داشتن شبکه به دستگاه هایی که برای این موضوع کار می کنند داده می شود. در واقع کاری که دستگاه های ماینر انجام می دهند این است که بلاک های بلاک چین را ساخته و دستگاهی که بتواند یک بلاک را به صورت کامل تکمیل کند یک کوین را از بلاک چین جایزه می گیرد. در نظر داشته باشید تنها دستگاهی که بلاک را تکمیل کرده و تمام پردازش ها را یکپارچه می کند جایزه می گیرد و خیلی از دستگاه های ماینر جایزه ای دریافت نمی کنند.

شرکت هایی به نام استخر های استخراج وجود دارند که این کار را به صورت اشتراکی انجام داده و جایزه ای که در آنها در یافت می شود، به نسبت کاری که انجام شده است بین تمامی دستگاه ها تقسیم می کنند. در این روش کلی می توان با استفاده از به برق وصل کردن دستگاه ماینر ارز دیجیتال دریافت کرد. اما در مورد اینکه استخراج ارز چیا به چه صورتی می باشد داستان کاملا متفاوت است. در این رابطه باید گفت که اینجا از ماینینگ و ماینر ها خبری نیست و فارم ها و مزارع هستند که این کار را انجام می دهند.

در واقع اصطلاح ماینینگ یا همان معدن کاوی برای این ارز بی فایده است و این ارز به نوعی به وسیله پلات های پردازشی(Plot) که بلاک ها را تشکیل می دهند کشت می شود. یکی از دلایل نامگذاری این ارز به نام Chia که نام دانه یک گیاه درمانی است، همین موضوع می باشد.

کاری که برای فارم ارز چیا انجام می شود این است که فارمر ها از استخر ها پلات های مادر را دریافت کرده و روی رسانه های ذخیره سازی خود شروع به کپی کردن و کشت این پلات ها می کنند. بسته به اینکه از چه رسانه ذخیره سازی ای برای این کار استفاده شود، ایجاد یک پلات کامل می تواند مدت زمانی از ۲ ساعت تا ۴۸ ساعت را برای انجام این کار لازم داشته باشد.

بعد از به پایان رسیدن کشت پلات ها نوبت به برداشت آنها می رسد که اصطلاحا هاروست(Harvest) نام دارد. در این مورد باید گفت که وقتی که عملیات کشت در حال انجام است، لازم نیست که رسانه های ذخیره سازی شما به اینترنت متصل باشند و صرفا تامین انرژی آنها کافی خواهد بود. اما در صورتی که با قطعی برق مواجه شوید کار به صورت کامل از دست رفته و باید از ابتدای پلات این کار انجام شود. اما زمانی که هاروست شروع می شود، باید پلات ها به اینترنت متصل شده و عملیت همگامی و هماهنگ کردن آنها با سرور آغاز خواهد شد که بسته به سرعت و شرایط اینترنت می تواند مدت زیادی زمان ببرد.

روش خاص استخراج ارز چیا

بعد از اینکه هاروست انجام شد، پلات های تولید شده در کنار هم قرار گرفته و بلاک های بلاک چین را می سازند و وقتی که یک بلاک کامل شود، یک کوین چیا به عنوان ریوارد و پاداش به کامل کننده یا کامل کنندگان(در شرایطی که از استخر استفاده شده باشد) تعلق خواهد گرفت. سرور های استخراج یکی از المان های مهم هستند که به ما در این مسیر کمک کرده و می توانند هم از نظر فراهم کردن دستگاه ها و رسانه های ذخیره سازی، بستر مناسب برای کشت پلات ها و همینطور تضمین اینکه شما همیشه برق دارید و یا اینکه اینترنت با سرعت بالا برای عملیات هاروست وجود دارد، در استخراج هر چه بهتر این ارز و سود گرفتن از آن به ما کمک کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتر در این خصوص نیاز دارید می توانید سری به مقاله استخراج ارز چیا بزنید تا با جزئیات بیشتری در این رابطه آشنا شوید. اما دلایل استفاده از سرور رمزارز چیا موردی است که می تواند هنوز جای سوال داشته باشد و این مساله کمی سخت باشد. در ادامه این موضوع را به صورت جزء به جزء باز خواهیم کرد.

 

دلایل استفاده از سرور رمزارز چیا چیست

سرور رمز ارز چیا که می توانید از طریق صفحه سرور مانر رمز ارز Chia به آن دسترسی داشته باشید یکی از سرویس هایی است که با استفاده از آن می توان به صورت کامل و جامع کار استخراج ارز چیا را انجام داده و می توانیم آن را یکی از کاربردی ترین سرویس هایی که برای استخراج ارز های دیجیتال وجود دارد معرفی کنیم.

همانطور که در بخش های قبلی دیدیم، استخراج و بهره برداری از ارز چیا می تواند کاری نسبتا پر دردسر باشد و استفاده از سرور رمزارز چیا این کار را برای ما ساده کرده است و باید گفت که دلایل زیادی برای استفاده از آن وجود دارد که از مهمترین این دلایل می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • عدم وجود دردسر های پیکربندی و پیاده سازی
  • اتصال راحت به Pool ها
  • عملیات Harvest ساده
  • عدم پرداخت هزینه های نگهداری
  • استفاده از پشتیبانی تخصصی

 

دلایل استفاده از سرور رمزارز چیا چیست

در ادامه به صورت مفصل این موضوع که هر کدام از این موراد به چه علتی ایجاد شده اند و می توانند برای ما چه نقشی را در کار استخراج این ارز داشته باشند، معرفی خواهیم کرد.

 

عدم وجود دردسر های پیکربندی و پیاده سازی

در صورتی که قصد داشته باشید که وارد حوزه استخراج ارز های دیجیتال شوید، و یا قبلا این مورد را تجربه کرده باشید، مطمئنا به دردسر هایی که باید برای راه اندازی و پیکربندی دستگاه ها، نگهداری از آنها و همینطور فراهم کردن شرایط لازم بکشید، آگاهی دارید. وقتی که شما بخواهید برای استخراج کردن ارز چیا وارد این حوزه شوید، با شرایطی بسیار متفاوت از موراد  قبلی طرف هستید و این موضوع می تواند کار را پیچیده کند. زیرا هنوز بهترین روش ها برای آن شناسایی نشده است و به نوعی می توانیم بگوییم که این کار وارد شدن به یک حوزه جدید است. زیرا این ارز از سال 2021 تازه به صورت عمومی منتشر شده است و وضعیت استخر ها و اتصال به آنها و ماینینگ آن هنوز فراز و نشیب های زیادی دارد.

هرچند که خیلی از این فراز و نشیب ها در ماهست ارز چیا می باشد و به نظر می رسد که نمی توان برای رفع آنها کاری انجام داد اما باید بگوییم که استفاده از سرور رمزارز چیا می تواند تا حد زیادی این موارد را برطرف کرده و از میزان پیچیدگی ها و کاری که لازم است انجام دهید به طور چشمگیری کم خواهد کرد. در کل می توان گفت ساده سازی ای که ارز چیا از کار ما انجام می دهد می تواند بیش از نیمی از دردسر های اولیه را برای راه اندازی یک فارم استخراج و کاشت ارز دیجیتال چیا را ارز بین ببرد.

 

اتصال راحت به Pool ها

یکی دیگر از مواردی که می توان  آن را در زمره دلایل مهم برای استفاده از سرور رمزارز چیا معرفی کرد این که شما به راحتی می توانید آن را به استخر ها و Pool های ارز چیا متصل کرده و کار را به صورتی دنبال کنید که مطمئن باشید از تمامی تلاش های خود سود خواهید برد. در مورد اینکه Pool ها یا همان استخر های استخراج چه هستند و چه کاری را انجام می دهند، باید ابتدا به فلسفه ارز های دیجیتال و بلاک چین اشاره کرد. همانطور که در بخش های قبلی هم به آن اشاره کردیم، بلاک چین ها زمانی کوین ها را به ماینر ها می دهند که یک بلاک را تکمیل کنند. وقتی بلاک تکمیل می شود، ریوارد آن به ماینری خواهد رسید که بلاک را تکمیل کرده و عملا سایر ماینر ها چیزی گیرشان نمی آید.

برای اینکه این مشکل برطرف شود، شرکت هایی به نام استخر های استخراج تشخیص شده اند که در آنها کار به صورت اشتراکی انجام می شود. به این معنی که استخر استخراج یک پردازه را با استفاده از هش ها شروع کرده و کل ماینر هایی که برای آن کار می کنند با کمک هم هش ها را تولید می کنند و نسبت به تولید بلاک های بلاک چین اقدام می کنند و کوینی که به عنوان ریوارد به آنها تعلق می گیرد، بین تمامی ماینر های استخر تقسیم خواهد شد.

به نوعی می توان گفت که استخراج بدون استفاده از استخر ها بیشتر به شانس وابسته است اما با استفاده از این امکان شما می توانید از این موضوع که عملیات ماینینگ شما کاملا موفق خواهد بود، اطمینان داشته باشید. اما در مورد اینکه اوضاع استخر های ارز چیا به چه صورت است باید گفت که این استخر ها تازه راه افتاده و مدت زیادی نیست که از فعالیت آنها می گذرد و در صورتی که یک جست و جو در منابع فارسی داشته باشید، مطمئنا با مطالبی که به شما گفته است در فارم کردن این ارز خبری از استخر ها و Pool ها نیست مواجه شده اید. در واقع باید گفت که این مطالب زمانی درست بوده اند اما اکنون با استفاده از سرور رمزارز چیا این امکان را خواهید داشت که کار استخراج را به خوبی انجام دهید.

اتصال راحت به Pool ها

استفاده از سرور رمزارز چیا می تواند شما را به استخر های مربوطه متصل کرده و ارتباط خوبی را با آنها برای شما برقرار گند تا بتوانید عملیات هاروست را با سرعت بیشتری انجام داده و سریعتر نتیجه خود را دریافت کنید.

 

عملیات Harvest ساده

عملیات هاروست یا همان برداشت پلات ها و دسته بندی آنها به صورتی بلاک ها را تشکیل دهند را می توان یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش هایی دانست که در استخراج و فارم کردن ارز چیا باید به آن توجه داشت و می توان گفت که این بخش کلیدی نقش تعیین کننده ای در افزایش و یا کاهش درآمد شما دارد.

در این قسمت شما باید به شبکه متصل شده و عملیاتی به نام همگامی یا همان Syncing آغاز می شود و در آن این اتفاق خواهد افتاد که شبکه ارز چیا از حجم پلات هایی که شما دارید، مدت زمانی که آنها را فارم کرده اید و همینطور شناسه این پلات ها مطلع خواهد شد و برعکس توضیح مختصر و مفیدی که درمورد آن دادیم باید گفت که این بخش کمی زمانبر خواهد بود. در صورتی که این زمان طول بکشد، پلات های دیگری در شبکه ایجاد شده و اندازه شبکه ارز چیا بزرگتر می شود.

 در مورد این موضوع باید گفت که هر چه اندازه شبکه بزرگتر شده و تعداد پلات های شما ثابت بماند، درآمد شما کمتر خواهد شد. از طرفی در زمان هاروست شما نمی توانید پلات جدیدی تولید کنید، پس اینجا مدت زمانی است که شما شروع به عقب افتادن از رقبا می کنید و در صورتی که زیاد طول بکشد به طور قطع شما نمی تواند همان درآمدی که پیش بینی کرده بودید را داشته باشید.

با استفاده از سرور رمزارز چیا می توانید مطمئن باشید که عملیات هاروست شما در کمترین زمان ممکن اجرا شده و می توان گفت که با این کار عدم کاهش درآمد خود را تضمین می کنید.

 

عدم پرداخت هزینه های نگهداری

یکی از مهمترین مسائلی که ارز چیا از ابتدای فعالیت خود و عرضه عمومی با آن دست و پنجه نرم می کرده است، خراب شدن هارد هایی بوده که برای استخراج و فارم کردن این ارز دیجیتال از آنها استفاده شده است. فرقی نمی کند که شما از HDD های معمولی برای این کار استفاده کنید، یا SSD های حجم بالا و یا حتی از هارد های NVMe، به جرات می توان گفت که پر و خالی شدن های مکرر پلات ها در این هارد ها می تواند آنها را برای شما در مدت زمان کوتاهی نابود کند و همین امر هم باعث شد که حتی این موارد روی قیمت جهانی هارد هم تاثیر بگذارد و بازار را به هم بریزد.

عدم پرداخت هزینه های نگهداری

البته اضافه شدن پروتکل PoST به این کار که در آن واحد زمان و نگهداری از پلات ها در مدت زمانی طولانی تر توانست کمی به این اوضاع کمک کند و شرایط را بهبود دهد، اما همچنان باید گفت که این موارد و موضوعات وجود دارد و علاو بر آنها باید از تامین برق و انرژی لازم برای فارم، قطع نشدن آن و اینترنت پرسرعت هم اطمینان حاصل کنید که این موضوعات روی هم می تواند باعث بالا بردن هزینه های شما تا مبالغی هنگفت شده و در  صورتی که بازار هم کمی جابجا شود، و قیمت یا پایین بیاید که در بازار ارزهای کریپتو دور از ذهن نیست و در زمان نگارش این مقاله هم این اتفاق افتاده است(در ماه سپتامبر 2021 هستیم و قیمت چیا 213 دلار است)، شما با یک افت شدید سود و خسارتی مواجه خواهید شد که حتی می تواند ادامه کار را غیر ممکن سازد.

استفاده از سرور رمزارز چیا راه حلی است که می تواند شما را از شر این هزینه ها راحت کند و می توان گفت که خیلی از این مراد دیگر بر عهده شما نخواهد بود.

 

استفاده از پشتیبانی تخصصی

یکی دیگر از موراد مهمی که می توان آن را برای دلایل استفاده از سرور رمزارز چیا عنوان کرد این است که در صورتی که رد جایی از استخراج این ارز دچار مشکل شوید، می توانید از پشتیبانی تخصصی ای که به شما ارائه می شود استفاده کنید و این موضوع با توجه به اینکه ارز دیجیتال چیا یک ارز جدید است و منابع کمی برای رفع خطاهای آن وجود دارد، می تواند برای شما حیاتی باشد و در صورت عدم وجود آن کار شما متوقف شود.

با استفاده از سرور رمزارز چیا می توانید از این بابت که ار مشکلی پیش بیاید کسانی که تجربه این کار را دارند و به احتمال زیاد این موارد را قبلا هم دیده اند در کنار شما خواهند بود کار خود را ادامه دهید و از این بابت آسوده خاطر باشید.

در مجموع می توان استفاده از سرور رمزارز چیا یکی از کارهایی دانست که مزایای آن به شما این امکان را می دهد که تمرکز خود را روی کارهای مهمتری بگذارید و به طور کلی می توان گفت یک دستیار همه چیز تمام برای شما خواهد بود.

عدم پرداخت هزینه های نگهداری

 

نتیجه گیری

استفاده از سرور رمزارز چیا یکی از امکاناتی است که شما با استفاده از آن می توانید مسیر پر پیچ و خم استخراج چیا را انجام داده و بهترین امکانات را در اختیار شما قرار خواهد داد. در صورتی که بخواهیم بگوییم به چه دلایلی استفاده از سرور رمزارز چیا می تواند برای ما مفید باشد می توان به ارتباط اینترنتی تضمینی، برق همیشگی و همینطور عدم درگیری با تامین قطعات اولیه و همینطور هزینه های نگهداری اشاره کنیم که باید در نظر داشت هر کدام از آنها می تواند کل کار را با مشکل مواجه کند و در دنیای ارز های دیجیتال این موضوع کاملا غیر قابل قبول است.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
24 ⁄ 2 =