جهش به محتوا
ورود کاربران
وبلاگوردپرسساده ترین روش برای رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس
هر زمان نیاز به کمک داشتید، در کنار شما هستیم . با ما تماس بگیرید ( 031-3626 0000 ) یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

ساده ترین روش برای رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس

مشکلات مختلفی ممکن است گریبان یک سایت را بگیرند. اگر شما مدیریت سایتی را برعهده داشته باشید قطعا با این مسائل آشنا خواهید بود و می دانید که هر از گاهی مشکلاتی سر راه شما سبز خواهند شد، که برای رهایی از آن باید اقدامات خاصی را انجام دهید. مشکل ارسال ایمیل وردپرس یکی از این مشکلات است که جزو موارد شایع در سایت های مختلف به حساب می آید. خوشبختانه این مشکل از آندست مشکلاتی است که با آموزش ارائه شده در این مطلب می توان به سادگی از دست آن خلاص شد. قبل از شروع به رفع کردن آن ابتدا اجازه دهید با هم ببینیم که این مشکل از کجا می آید.

 

مشکل ارسال ایمیل وردپرس از کجاست!؟

یکی از مشکلات اعصاب خورد کن و پردردسر عدم ارسال ایمیل در سایت وردپرسی است که با بوجود آمدن این مشکل، سایت شما از ارسال ایمیل به صورت صحیح عاجز خواهد شد. به عنوان مثال ایمیل های حاوی لینک های تایید ثبت نام و یا پیام های مختلفی که برای کاربران خود ارسال می کنید هرگز به دست آن ها نخواهد رسید و ارسال نخواهد شد. اما ایراد از کجای کار است که به همچین مسئله ای برخورد می کنیم!؟

برای ارسال یک ایمیل به صورت صحیح و کامل، سایت شما نیاز دارد تا یک همکاری خوب را با هاست داشته باشد. برای ارسال ایمیل وردپرس توابع زیادی مشغول به کار هستند که یکی از آن ها تابع Mail() است. این تابع مربوط به زبان برنامه نویسی php ممکن است روی هاست شما فعال نبوده باشد و مشکلاتی را در ارسال ایمیل برای شما ایجاد نماید.

در این موارد سایت وردپرسی شما کار خود را انجام داده و تمامی مراحل به صورت درست انجام می شود. اما ممکن است در مرحله پایانی که ارسال ایمیل توسط هاست خواهد بود تابعی که به آن اشاره کردیم کار خود را انجام ندهد و ایمیل شما ارسال نشود. اما روش درست کردن و رفع کردن این مشکل چیست!؟ شما برای رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس و دور زدن این توابع می توانید از افزونه ها استفاده نمایید. افزونه هایی هستند که یک تنظیم ساده را روی سایت شما انجام داده و کار ارسال ایمیل را به صورت خودکار برای شما انجام خواهند داد. اجازه دهید تا در ادامه به بررسی یکی از بهترین انواع این افزونه ها و همینطور ارائه یک راه و روش ایده آل برای رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس بپردازیم.

 

راه حل رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

معمولا روش های مختلف و متنوعی برای رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس پیشنهاد می گردد که مراحلی گیج کننده و سخت دارند. در اینجا قرار است که به ساده ترین روش رفع این مشکل یعنی نصب افزونه WP Mail SMTP بپردازیم.

برای نصب این افزونه لازم نیست کاری را برخلاف سایر افزونه ها انجام دهید. فقط کافی است از منوی وردپرس خود به بخش افزونه ها رفته و روی افزودن کلیک کنید تا به صفحه ای هدایت شوید که می توانید از آنجا دانلود افزونه ها را انجام دهید.

WP Mail SMTP عبارتی است که باید آن را در این صفحه جست و جو کنید. بعد از نمایان شدن نتایج شما باید این افزونه را از بین سایرین پیدا کرده و آن را روی سایت خود نصب نمایید.

نصب افزونه ایمیل

پس از نصب و همینطور فعالسازی این افزونه و ملحق شدن به ۲ میلیون کاربری که این افزونه را نصب و فعال نموده اند، باید از پنل وردپرس خود گزینه ایمیل را که تازه به آن اضافه شده است انتخاب نمایید. پس از این کار شما با این صفحه مواجه خواهید شد:

تنظیمات افرونه smtp

در این قسمت با یک پیکربندی ساده می توانید این افزونه را فعال و مشکل ارسال ایمیل وردپرس سایت خود را حل نمایید.

اولین گزینه ای که این افزونه می خواهد تا آن را وارد کنید، آدرس ایمیلی است که مد نظر است تا ایمیل های شما با آن ارسال شود.

در قسمت بعدی نیز نام ارسال کننده را تعیین نمایید. هر عنوانی که اینجا درج کنید به عنوان نام در ارسال ایمیل وردپرس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گزینه بعدی یک قابلیت انتخاب یا عدم انتخاب را به شما می دهد. شما با انتخاب این گزینه تعیین می کنید که نامی که در قسمت قبل برای ایمیل هایی که ارسال می شوند تعیین کرده اید برای تمام ایمیل های ارسالی، صرف نظر از اینکه پلاگین ها و افزونه های دیگر چه عنوانی را برای آن انتخاب کرده باشند، روی تمام ایمیل ها اعمال می شود. انتخاب این گزینه ممکن است در ایمیل هایی که از طریق پنل کاربری سایت شما، و یا پس از ثبت سفارش برای اعضای سایت ارسال میشوند تغییراتی را ایجاد کند.

از اینجا به بعد داستان کمی متفاوت خواهد بود و وقت آن رسیده است تا تنظیمات اصلی را اعمال نمایید.

انتخاب smtp ایمیل

در این قسمت شما باید انتخاب کنید که به چه روش هایی می خواهید ایمیل خود را ارسال کنید. شما برای این کار گزینه های مختلفی را خواهید داشت که در شکل قابل مشاهده هستند. گزینه پیش فرض همان تابع اصلی سایت شماست که در صورتی که ایراد داشته باشد باید از روش های دیگر و بهتری برای اینکار استفاده نمایید. پیشنهاد ما برای این کار استفاده از گزینه های”SMTP های دیگر” و همینطور “Gmail” یا اگر تعداد ایمیل هایتان زیاد است تهیه سرویس ایمیل تجاری پیشنهاد میشود، که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

 

استفاده از SMTP برای ارسال ایمیل

قبل از اینکه کار خود را شروع کنیم لازم است تا توضیحاتی را درباره این که SMTP چیست و چه کاری را برای ما در اینجا انجام خواهد داد ارائه کنیم. به طور کلی SMTP یک پروتکل اینترنتی است که از آن برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده می شود.

سرویس SMTP روی هاست شما قرار دارد و می توانید از طریق کنترل پنل هاست به آن دسترسی داشته باشد. شما می توانید با استفاده از خدمات این پروتکل که توسط هاست شما به شما ارائه می گردد نسبت به برقراری یک ارتباط برای ارسال ایمیل اقدام کنید. دسترسی به اطلاعات SMTP از طریق دو کنترل پنل Cpanel و Directadmin در ادامه آموزش داده خواهد شد:

 

پیدا کردن اطلاعات SMTP در Cpanel

برای دسترسی به این اطلاعات باید در کنترل پنل هاست خود به Email Account بروید.

دریافت smtp سی پنل

بعد از اینکه به این قسمت وارد شدید مانند تصویر زیر باید گزینه Connect Devices را انتخاب کرده و وارد بخش اطلاعات کانکت شدن به SMTP شوید.

اطلاعات smtp سی پنل

همانطور که مشاهده می کنید کلیه اطلاعات مربوط به SMTP Server و یا SMTP Email Address در قسمت Mail Client Manual Settings قابل مشاهده خواهد بود و این تمام چیزی است که شما برای پیکربندی افزونه خود به آن نیاز دارید.

دریافت اطلاعات smtp در سی پنل

در صورتی که هاست شما از کنترل پنل Cpanel استفاده می کند. وقت آن رسیده که قسمت بعدی را رد کرده و مستقیم به بخش وارد کردن اطلاعات SMTP بروید. اما در صورتی که از کنترل پنل Directadmin استفاده می کنید. ادامه در ادامه این مطلب برای بررسی اینکه اطلاعات مورد نظر را از کجا پیدا کنیم با ما همراه باشید.

 

پیدا کردن اطلاعات SMTP در Directadmin

برای اینکار باید وارد منوی مدیریتی Directadmin شده و به منوی Email Account بروید. بعد از این کار شما تمام ایمیل های خود را مشاهده خواهید کرد.

smtp در دایرکت ادمین

با کلیک روی بعلاوه کوچک انتهای هر ردیف و انتخاب گزینه Download Outlook Configuration یک فایل تکست متنی به شما تحویل داده خواهد شد که کلیه اطلاعات مورد نیاز مربوط به SMTP در آن قرار دارد.

بعد از اینکه شما اطلاعات مربوط به SMTP هاست خود را استخراج نمودید نوبت به وارد کردن آن ها در افزونه و تکمیل پیکربندی خواهد بود.

پس از انتخاب گزینه SMTP های دیگر از بین سایر گزینه ها، فیلد های مربوط به اطلاعات SMTP در بخش پایینی سایت شما نمایش داده خواهد شد.

تنظیمات smtp در وردپرس

برای فیلد اول یا SMTP هاست معمولا به صورت mail.yoursite.com می باشد. که البته yoursite نام دامنه شما بوده و پسوند .com نیز می تواند بنا بر دامنه شما تغییر کند.

بعد از وارد کردن SMTP Host نوبت به انتخاب رمزنگاری می رسد. شما باید از بین سه گزینه عدم انتخاب یک رمزگذاری روی ایمیل، رمزنگاری SSL و رمزنگاری TLS یک مورد را انتخاب نمایید. اجرای این کار بدون رمزنگاری به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ممکن است شما قصد داشته باشید ایمیل های مهمی مانند لینک های ریست کردن پسورد و یا اطلاعات حساس دیگر را از این طریق ارسال کنید که بدون رمزنگاری اطلاعات شما به خطر می افتد.

در انتخاب رمزنگاری SSL شما باید پورت SMTP خود را مطابق با اطلاعاتی که هاست در اختیار شما قرار داده است تنظیم نمایید. برای TLS نیز کار با همین روند دنبال خواهد شد. در صورت استفاده از SSL یک گزینه TLS خودکار برای شما نمایش داده می شود که سرور شما به طور پیشفرض از طریق TSL متصل خواهد شد. شما می توانید این گزینه را غیر فعال نمایید.

گزینه بعدی احراز هویت است که امکان غیر فعال کردن آن نیز وجود دارد اما به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این گزینه ارسال ایمیل شما را در برابر اقدامات متعدد دریافت ایمیل برای نفوذ به سایت که اصطلاحا به آن ها تلاش برای جعل هویت یا اسپوفینگ گفته می شود، ایمن می کند.

نام کاربری و رمز عبور SMTP نیز از دیگر موارد اساسی هستند که هاست شما در اختیارتان خواهد گذاشت. پس از تکمیل این اطلاعات و زدن کلید ذخیره این افزونه برای شما شروع به کار کرده و مشکل ارسال ایمیل وردپرس شما به طور کامل رفع خواهد شد.

 

استفاده از Gmail برای رفع مشکل ارسال ایمیل

یکی دیگر از گزینه هایی که این افزونه برای شما فراهم می نماید استفاده از Gmail برای رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس است. این سرویس ایمیل محبوب یکی از سرویس هایی است که قابلیت بالایی دارد و شما می توانید آن را به سایت وردپرس خود متصل نمایید.

تنظیمات smtp جیمیل

شما می توانید اطلاعات مربوطه را از طریق Gmail Documentation بدست آورید.

 

نتیجه گیری

به طور کلی رفع مشکل ایمیل وردپرس از آندست مواردی است که نیاز به کمی دقت دارد. البته نصب و راه اندازی این افزونه می تواند کمک بسیار درخور توجهی برای شما باشد و همانطور که با هم دیدیم تنظیم آن کار زیاد مشکلی نبود. شما برای ارسال ایمیل وردپرس می توانید از گزینه های دیگر ارائه شده توسط این افزونه مانند Outlook استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید استفاده از SMTP همواره یکی از بهترین روش ها خواهد بود.

این مقاله برای شما مفید بود؟
بلهخیر

1 دیدگاه دربارهٔ «ساده ترین روش برای رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس»

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
29 × 9 =